چگونگی تولید محتوای باکیفیت در وب

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/05/13
چگونگی تولید محتوای باکیفیت در وب

این روزها اکثر کسب‌وکارها برای خودشان وب سایت دارند اما مسئله این است که تنها داشتن یک وب سایت برای رشد کسب‌و‌کار و معرفی محصولات و خدمات یک شرکت به مردم کافی نیست چراکه زمانی شما می‌توانید از طریق وب سایتی که دارید کسب‌و‌کار، محصولات و خدمات خود را به مردم معرفی کنید که وب سایت شما در رتبه بالایی در موتورهای جستجو قرار داشته باشد. برای کسب رتبه‌های اول، باید به تولید محتوای باکیفیت بپردازید. در ادامه با الو محتوا همراه باشید…

منظور ما از رتبه بالا، بین لینک اول تا پنجم در صفحه اول نمایش نتایج جستجو در موتورهای جستجو است چراکه کاربران اکثرا بر روی لینک اول تا پنجم در نتایج جستجو گوگل کلیک می‌کنند. اما چگونه می‌توان رتبه سئو یا بهینه‌سازی وب سایت را افزایش داد؟ یکی از کیلدی‌ترین راهکارها برای افزایش رتبه وب سایت، تولید محتوای باکیفیت و مناسب است. محتوای باکیفیت و یونیک برای وب سایت حکم قلب برای بدن را دارد. اکنون که میزان اهمیت تولید محتوای باکیفیت برای وب سایت را به خوبی درک کردید این پرسش مطرح می‌شود که چطور باید یک محتوای باکیفیت و مناسب برای وب سایت تولید کرد؟ ادامه این مقاله را دنبال کنید تا شما را با راهکارها و تکنیک‌های تولید محتوای مناسب و باکیفیت آشنا کنیم.

محتوای یونیک

محتوای یک وب سایت همان چیزی است که با کاربرانی که وارد وب سایت می‌شوند صحبت می‌کند و اطلاعات جدیدی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. البته این محتوا می‌تواند، از وب سایت‌های دیگر کپی شده باشد یا به صورت یونیک تولید شده باشد. از این‌رو است که وب سایت‌هایی که دارای محتوای کپی شده هستند جایگاه خوبی در موتورهای جستجو ندارند اما وب سایت‌هایی که از محتوای یونیک برخوردارند همیشه در بالاترین لینک‌ها در صفحه نتایج گوگل قرار دارند. البته توجه داشته باشید که منظور از محتوا نوشتن مقاله‌ای بلند بالا که کسل‌کننده باشد نیست. بلکه محتوای یک وب سایت هر چیز دیگری از جمله، ویدئو، تصویر، اینفوگرافیک، مطالب آموزشی، تصاویر و … نیز می‌تواند باشد.

تولید محتوای مناسب

منظور از تولید محتوا، داشتن توانایی و خلاقیت برای ساخت یک محتوای جدید از هر نوع شامل: مقاله، انیمیشن، ویدئو و … است. این روزها آنقدر بازار تولید محتوا برای وب سایت‌ها داغ است که صاحبین وب سایت‌ها اهمیت ویژه‌ای به استخدام افرادی که تولیدکننده محتوای یونیک هستند می‌دهند. چراکه اکثر کسب‌و‌کار قصد دارند با تولید محتوای یونیک رتبه وب سایت خود را در گوگل ارتقا دهند.

تکنیک‌های تولید محتوا یونیک

اکنون که با محتوانویسی و مفهوم تولید محتوای یونیک آشنا شدید نوبت به آشنایی با تکنیک‌هایی که در تولید محتوای یونیک کمک بسزایی به شما می‌کند رسیده است.

داشتن ایده

می‌توان گفت اولین چیزی که برای تولید محتوای یونیک به آن نیاز دارید، ایده است. درواقع داشتن ایده در تولید محتوایی یونیک موجب می‌شود که محتوای وب سایت شما در مقایسه با سایر وب‌ سایت‌ها منحصربه‌فرد و خاص باشد. همانطور که اشاره کردیم، محتوای یونیک رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجو به صورت قابل توجهی افزایش می‌دهد. داشتن ایده نیز رابطه مستقیمی با تولید محتوای یونیک دارد.

استفاده از کلمات کلیدی

به همان اندازه که تولید محتوای یونیک و مناسب اهمیت دارد، استفاده از کلمات کلیدی در محتوای وب سایت نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چراکه یکی دیگر از تکنیک‌های افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو، استفاده از کلمات کلیدی پر استفاده است.

تولید محتوای باکیفیت

استفاده از عنوان جذاب

همیشه اولین چیزی که مخاطب در محتوای متنی وب سایت مشاهده می‌کند، عنوان است. به گونه‌ای که اگر عنوان محتوای شما جذاب نباشد جذب آن نخواهد شد و شاید وب سایت دیگری را به وب سایت شما ترجیح دهد. از این‌رو قرار دادن عنوان جذاب برای محتوا بر روی کاربران خیلی تاثیرگذار است.

کنترل وب سایت رقبا

مطمعنا هر کسی در کسب‌و‌کار خود رقبایی دارد که دائما در تلاش است که از آن‌ها عقب نیافتد. از این‌رو مطمعنا وب سایت‌هایی وجود دارند که در حیطه کاری شما فعالیت می‌کنند و به نوعی رقیب سرسخت شما هستند. بهتر است که از رقبای خود استفاده بهینه بکنید اما چطور؟ کافیست به وب سایت آن‌ها سری بزنید تا رمز موفقیت آن‌ها را پیدا کنید و از آن در تولید محتوای وب سایت خود استفاده کنید تا هم مانند آن‌ها موفق باشید و هم‌اینکه از آن‌ها عقب نمانید.

زیرنظر داشتن نیاز کاربران

بجای اینکه محتوایی تکراری که کاربران شما بارها و بارها آن‌ها را مشاهده کرده‌اند، تولید کنید، محتوایی تولید کنید که کاربران شما به آن نیاز دارند به گونه‌ای که از مطالعه یا مشاهده آن لذت ببرند. برای این کار ابتدا باید مخاطبین هدف خود را مورد بررسی قرار دهید و سپس نیازهای آن‌ها را بیابید. برای مثال اگر یک فروشگاه اینترنتی موبایل دارید، مخاطبین هدف شما خریداران موبایل هستند و نیاز آن‌ها محصولی باکیفیت همراه با ارائه توضیحاتی کامل درمورد آن محصول است.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید