تولید محتوای متنی؛ انواع متن نوشتاری + نمونه متن

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 24 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/12/05
تولید محتوای متنی؛ انواع متن نوشتاری + نمونه متن

خدمات تولید محتوای متنی یکی از موارد مهم و ضروری برای هر سایت و شبکه اجتماعی می باشد، که قرار ست در آن جا کار تبلیغاتی جهت خرید و سود زیاد اتفاق بیفتد.(در حال تکمیل) برای رسیدن به تولید محتوای متنی درجه یک باید موارد زیادی را در نظر گرفت، تا بتوان به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کرد و کاربران زیادی را به سایت و یا صفحه مورد نظر جذب کرد. از آن جایی که اصول سئو و بازاریابی تبلیغاتی و هم چنین قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بدون سفارش تولید محتوا ارزش و اعتباری ندارند، پس این امر را باید جدی گرفت و در مورد آن بیشتر تامل و تفکر داشت. در این مقاله قصد است تا با اصول خدمات تولید محتوای متنی به محتوای مورد نیاز کاربر برسیم و شرایط نوشتن این متن را فرا بگیریم.

محتوا متنی چیست؟

منظور از محتوا متنی تمام اطلاعات ، از جمله کلمات و عبارت­ها ، جملات و پارگراف­ها و … است. ما از طریق این اطلاعات معنی و منظور را به خواننده منتقل می­کنیم و به همین ترتیب ارتباط بین نویسنده و خواننده شکل می­گیرد.

محتوا متنی از اهمیت بالایی برخوردار است ، به این دلیل که اولا در متن به طور کامل جزئیات توضیح داده می­شود و دوما از این نظر که بهینه­‌سازی  و استاندارد بودن مطالب محتوا شما در صورت آنلاین و دیجیتال بودن در گوگل بررسی می­شود.

مهمترین نوع محتوا متنی چیست؟

مهمترین مساله در مورد محتوا متنی، تفاوت بین متن معمولی و محتوا متنی است. توجه کنید که این دو را اشتباه نگیرید. منظ.ر از متن، کلمات و نوشته­هایی است که انسان می­تواند آن­ها را بخواند، در صورتی که محتوا متنی تفسیر و منظور نهایی و منظور گنجانده شده در عناصر متن است، که در نهایت به دست      می­آید. به همین ترتیب ، لزوما تمام متن­ها دارای محتوا نخواهند بود.

بالا بردن ترافیک سایت

خصوصیات یک محتوای نوشتاری که باعث افزایش درآمد ‌می‌شود

این روزها یکی از روش‌های افزایش مشاغل و افزایش درآمد، سرمایه‌گذاری در زمینه تولید محتوا است. نوشتن محتوا، فعالیتی رقابتی است، اما کار چندان ساده‌ای نیست. طبق تحقیقات، خواننده به طور متوسط ​​فقط 8  ثانیه را صرف خواندن یک مطلب می‌کند. بنابراین ناگفته مشخص است، ایجاد محتوایی جذاب و با ارزش چقدر بااهمیت خواهد بود. محتوای نوشتاری یکی از انواع محتواهای ضروری است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود.

ما قهرمان قصه نیستیم! ما راهنما هستیم!

هر بار باید یک مشکل و یک رویا به مشتری بدهیم. قصه نباید شوخی باشد، قصه باید یک مشکل جدی را حل کند. قهرمان قصه (مشتری) سه سطح کشمکش دارد: درونی، بیرونی، فلسفی.

آدم‌ها برای مشکل درونی‌شان پول می‌دهند، نه مشکل بیرونی. مثلا: شعار فروشگاه ملزومات حیوانات خانگی، این است که حیوانات هم حق دارند غذای سالم بخورند.

مشکل بیرونی مشتری این فروشگاه، تامین غذای حیوان خانگی‌اش است.

مشکل درونی این است که حس کند برای حیوانش ارزش قائل شده و انسان دغدغه‌مندی است. (برای همین خرید می‌کند!)

و مشکل فلسفی هم کمک به حیوانات و محیط زیست است!

همدلی، همیشه پاسخگوی نیاز مشتری نخواهد بود!

با مشتری و مخاطب همدل باشیم. اما همیشه هم همدلی خوب نیست. فرض کنید مطب دکتر رفته‌اید و به وی می‌گویید 15 سال است می‌خواهید وزن کم کنید اما نمی‌شود! او هم به شما می‌گوید اتفاقا من هم همین مشکل را دارم! مسلما، بلافاصله از مطبش بیرون می‌روید و از او ناامید می‌شوید!

همدلی خوب است اما باید با اقتدار همراه باشد. در مراجعه به پزشک، مشتری به دنبال اقتدار او است. پس در کنار همدلی، باید مقتدر باشیم!

این سه سوال در هر کسب‌و‌کاری بلافاصله باید پاسخ داده شوند

چه می‌فروشیم؟ محصول ما چه مشکلی را برطرف می‌کند؟ و برای خریدنش باید چه کنیم؟ البته، این سوالات به تنهایی کافی نیست. باید به طور پیوسته با مشتری در ارتباط باشیم. برای مثال، در یک کلینیک یک نظرسنجی قرار می‌دهیم که سن، قد، وزن و مشکلات مشتری را می‌پرسیم. سپس، به هر کدام متناسب با نیازش ایمیل می‌دهیم و رهایش نمی‌کنیم!

آخر قصه، راهنما، شانه به شانه قهرمان می‌ایستد، مانند قاب پایانی بسیاری از فیلم‌ها! باید خودتان را به قهرمان قصه معرفی کنید، به او برنامه بدهید. با یک عنوان و اسم جذاب، اجازه ندهید از یاد مشتری بروید. مثلا به او تضمین دهید که اگر جنس را نخواستید، آن را از شما پس می‌گیریم. یا به عبارتی می‌توانی بگویی: نخواستی مال من!

سفارش تولید محتوای متنی چگونه است؟

تقریبا همه نوع محتوایی به صورت سفارشی قابل تولید است. یکی از متداول‌ترین انواع آن مقالات متنی است. مقالات نقش مهمی در دیده‌شدن و خوانده‌شدن شما در دنیای اینترنت دارد. این مقالات باید بر اساس اصول سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) نوشته شود. این اصول جزئیات زیادی دارد که دانستن آن در حوزه تخصص یک نویسنده معمولی نیست. لذا آشنایی نویسنده محتوای متنی با اصول سئو امری ضروری در این سبک تولید محتوا است.

نکات مهم در مورد جذب بیشتر مخاطب به محتوا متنی چیست؟

 • موضوع و عنوان مناسب انتخاب کنید که مخاطب علاقه به خواندن آن داشته باشد. اگر عنوان شما مناسب نباشد ، مخاطب تا پایان، محتوا شما را دنبال نخواهد کرد. انتخاب عنوان بستگی به موضوعی که محتوا در رابطه با آن است و مخاطبان آن محتوا خواهد داشت. شما باید به نکات کلیدی که مشتری و مخاطب به دنبال آن است، به طور مستقیم اشاره کنید و سعی کنید مخاطب را قانع کنید که این دقیقا همان چیزی است که به دنبالش بوده است.
 • توجه نمایید جمله اول برای شروع محتوا بسیار مهم است و شما سه ثانیه فرصت دارید، تا در این جمله مخاطب را برای خواندن ادامه محتوا جذب کنید. و سعی کنید که کلمات جذاب و جالب و جدید استفاده کنید و خلاقیت داشته باشید.
 • در رابطه با موضوع محتوا به طور کامل تحقیق کنید و اطلاعات جمع آوری کنید، شما باید درمورد موضوع محتوا به حد کافی دانش خود را افزایش دهید و درون محتوا با ارائه آمار و داده­ها، ادعای خود را ثابت کنید.
 • از این شاخه به آن شاخه نپرید و بر هدف اصلی محتوا فوکوس کنید و بر آن متمرکز شوید و در هنگام نوشتن مطالب را به پیام کلیدی و هدف اصلی گره بزنید.
 • با لحن و روش منحصر به فرد خود بنویسید. این محتوا که در حال نوشتن آن هستید در واقع نشان شخصیت و اعتبار شماست. همچنین سعی کنید نوع ویژگی­های مخاطبان و اهداف محتوا را نیز در نظر داشته باشید.
 • اگر در حال نوشتن محتوا به شکل دیجیتال هستید حتما آن را بهینه سازی نمایید. یعنی از پاراگراف­ها و جملات کوتاه استفاده نمایید. و نحوه نگارش مطالب را بر حسب استاندارد­های سئو بهینه نمایید.
 • در نهایت به طور کامل متن را ویرایش نمایید و پیش نویس متن را دوباره با برطرف کردن ایرادات و اصلاحات مجددا بنویسید.

ویژگی‌های محتوای نوشتاری خواندنی

هر محتوای نوشتاری، نمی‌تواند باعث جذب مخاطب شود و باید نکات و ظریف‌کاری‌های متعددی در آن رعایت شود. در ادامه به برخی از این نکات پرداخته می‌شود:

 • جذاب باشید:این به معنای بریدن کرک‌ها است. محتوایی ایجاد کنید که واضح و مختصر باشد. مخاطبان بیشترین میزان اطلاعات را به ساده‌ترین و قابل‌هضم‌ترین روش ممکن می‌خواهند.
 • از ساختار واضح استفاده کنید: مطالب خود را در پاراگراف‌های کوتاه قالب‌بندی کنید. ضمن استفاده از نکات کلیدی مانند لیست‌های شماره‌دار و زیرنویس‌های متعدد، خوانندگان را تشویق می‌کنید مقاله را به طور کامل بخوانند. مطالعات نشان می‌دهد، اگر از الگوهای چهارچوب‌دار مناسب استفاده شود، مخاطبان از مطالب شما بیشتر لذت می‌برند.
 • از محتوای ساده استفاده کنید: مخاطبان شما نه تنها خواندن محتوای آسان را ترجیح می‌دهد، بلکه گوگل نیز از آن استفاده می‌کند. اگر محتوای شما عجیب به نظر برسد، مخاطب هنگام خواندن با مشکل مواجه خواهد شد و می‌تواند در رتبه‌بندی صفحه شما درGoogle نیز تأثیر بگذارد.
 • محتوای با کیفیت ایجاد کنید: با تولید محتوای باکیفیت، برای خوانندگان‌تان ارزش قائل خواهید شد، مشکلات آن‌ها را برطرف می‌کنید و بینش‌های جدیدی به آن‌ها می‌دهید و به این ترتیب، مسیر پیشرفت پیش رویتان گشوده می‌شود.

محتوای نوشتاری جذاب و بهترین فیلم!

به بهترین فیلمی که اخیراً دیده‌اید فکر کنید. چرا آن را دوست داشتید؟ آیا داستانش برای شما جذاب بوده است؟ به جلوه‌های ویژه آن علاقه داشتید یا موسیقی زیبایش؟ شاید هم بهترین فیلم از نظر شما می‌توانست ترکیبی از این جنبه‌ها باشد تا آن را برایتان به‌یادماندنی کند.

محتوا متنی

نوشتن مطالب مناسب نیز فرآیندی شبیه به انتخاب بهترین فیلم را دارد و چندین جنبه کلیدی را به منظور جذب خوانندگان و عملکرد خوب در موتورهای جستجو ترکیب می‌کند. محتوای نوشتاری جذاب، متناسب با مخاطب هدف نوشته می‌شود، خلاقانه است و تاکتیک‌های سئو نیز در آن رعایت می‌شود.

۱- خدمات تولید محتوای متنی : کلمات کلیدی

برای نوشتن یک محتوای متنی اولین سوالی که به ذهن نویسنده خطور می کند، این است که راجع به چه موضوعی قرار است محتوا بنویسید؟

این سوال مهم است و به دنبال آن کلمات کلیدی روی کار می آیند که قرار است، بارها در متن نوشته شوند و راجع به آن ها اطلاعات کاملی بدهیم.

اطلاعاتی که کاربر به آن نیاز دارد و باید با خواندن توضیحاتی که درباره ی آن کلمات کلیدی نوشته اید، به خواسته خود در نهایت برسد.

کلمات کلیدی در تولید محتوا

کلمات کلیدی در وهله اول باید مناسب با نوع خواسته کاربر مشخص شوند و سپس بر اساس سئو و امتیاز گوگل از نظر اهمیت درجه بندی شوند.

از لحاظ سئو یعنی اینکه چند بار در متن آورده شوند، چقدر از کلمات کلیدی را در زیر عنوان ها علاوه بر عنوان اصلی استفاده کرده ایم.

چقدر کلمات کلیدی با عکس و ویدیویی که در سایت قرار داده ایم، همخوانی دارد و کاربر به هنگام مطالعه محتوا متنی می تواند مطابق نیازش متوجه منظور اصلی و اساسی محتوا متنی شود.

۲- خدمات تولید محتوای متنی : دسته بندی موضوعات

بعد از اینکه کلمه کلیدی با در نظر گرفتن معیار و قانون آن انتخاب شد، باید به سراغ دسته بندی موضوعات اصلی و فرعی برویم.

اینگونه در نوشتن محتوا برنامه داریم و می دانیم موضوع اصلی کدام است و موضوعات پیرو عنوان اصلی کدام یک هستند.

مثلا سایتی که انتخاب کرده ایم و قرار است محتوای متنی راجع به آن بنویسیم، در مورد متون پزشکی است.

باید موضوعات را بررسی و دسته بندی کنیم. یعنی بیماری های اصلی را از هر عضو از بدن مشخص کنیم، مثلا

 • بیماری های قلبی
 • بیماری های مغز و اعصاب
 • بیماری های کبدی
 • بیماری های دها و دندان
 • و غیره..

سپس هر کدام از بیماری های اصلی دارای شاخه های فرعی و یا بهتر است بگوییم اختصاصی تر می شوند. این دسته بندی می تواند ما را در نوشتن محتوای متنی مناسب، کامل و کاربر پسند به بهترین وجه ممکن کمک کند.

دسته بندی موضوعات در محتوا

همچنین مزیت دیگری که دسته بندی موضوعات در خدمات تولید محتوای متنی در بر دارد، این است که برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب کمک کننده هستند و کاربر راحت تر ما را پیدا می کند و هم اینکه گوگل و فیس بوک بر اساس این کلمات کلیدی راحت تر سایت را ایندکس می کنند.

۳- خدمت تولید محتوای متنی: اولویت بندی محصولات و خدمات

برای نوشتن محتوا متنی نیاز به یک سری اطلاعات داریم، اما این اطلاعات راجع به چه چیزی و یا چه خدمتی است که باید کاربر راجع به آن اطلاعات لازم داشته باشد.

برای این کار نیاز داریم که اگر راجع به محصولاتی مطلبی می نویسیم، ابتدا محصول اصلی را مشخص کنیم.

به آن جایگاه و اعتبار بدهیم تا از طریق محصول اعتبار یافته بتوانیم، به محصولات فرعی هم امتیاز لازم داده شود.

اولویت بندی محصولات در تولید محتوای متنی

مثلا اگر در حوزه پوشاک بانوان کار می کنیم و قرار است که محتوا متنی راجع به این حوزه بنویسیم، ابتدا لازم است که مانتو و پیراهن و روسری را جز محصولات اصلی قرار داده.

و محتوا را به همراه کلمات کلیدی کاربر پسند انتخاب کنیم و سپس به سراغ آکسسوری ها، لباس های زیر و دیگر محصولات فرعی رفته و شروع به تولید محتوای متنی کنیم، تا جایگاه ویژه را بدست آورند.

۴- خدمات تولید محتوای متنی : تشخیص کاربران

برای شناسایی کاربران باید دوباره به محصول و خدمات خود مراجعه کنیم، زیرا دانستن این موضوع که کاربران ما چه کسانی هستند، چه محدوده سنی دارند، چه احتیاجی دارند، سوالات غالب آن ها از ما چیست و دیگر سوالات برای نوشتن یک محتوا متنی به شدت مورد نیاز است. تا هدف محتوا متنی مشخص شود و کاربر خودش با میل و رغبت به سمت خرید از ما بیاید.

تشخیص کاربران با محتوا متنی

مثلا در زمینه فروش محصولات ورزشی باید دقت داشته باشید، که محدوده سنی معمولا بین 10 تا 45 سال است. عمده افرادی که از شما خرید می کنند، ورزشکاران از حوزه های مختلف هستند.

چه لوزام ورزشی برای فروش دارید؟ باید هر یک از رشته های ورزشی و لوازم مورد نیاز را دسته بندی کرد و توضیحات لازم پیرامون آن را از نظر قیمت، اندازه، نوع مصرف و غیره مشخص کرد.

۵- خدمات تولید محتوای متنی : روشن و بدون ابهام

باید دقت داشته باشید محتوای متنی که قرار است نوشته شود باید کاملا روشن و واضح باشد، تا نیاز مخاطب برطرف و او در سایت شما ماندگار شود.

مبهم بودن همیشه باعث دوری و مخاطب گریزی می شود، زیرا به سوالی که دنبال جواب آن است، پاسخی داده نمی شود.

یا اگر هم این اتفاق بیفتد بعد از کلی تعارف و توضیحات بیهوده که از حوصله کاربر خارج است، قطعا شما را دنبال نخواهد کرد.

روشن و بدون ابهام بودن محتوا

برای همین در طی تولید محتوای متنی باید بارها آن را خواند و از نظر املایی، قواعد نگارشی و وضوح کلمات و توضیحات لازم بررسی شود.

به صورتی که خواننده بدون معطلی و مکث به خواندن متن ادامه دهد و در عین حال برایش شیرین و جذاب باشد.

همچنین وجود تیتر های جذاب و روشن برای مخاطب بسیار مورد نیاز است، زیرا این تیتر ها هستند که کاربران را دعوت به سایت می کنند و سپس تشویق به خواند متن اصلی خواهند کرد.

پس بهتر است در مورد خدمات تولید محتوای متنی پیرامون تیتر ها نیز به مسائلی چون:

 • نیاز کاربر
 • نوع محصول
 • ویژگی های اصلی محصول
 • نوع خدمات
 • قیمت
 • محدوده سنی کاربر

و غیره دقت کرد تا عنوان ها برای هر مخاطبی گیرایی لازم را داشته باشد و به عنوان یک قلاب در صید مخاطب به خوبی عمل کنند.

۶- خدمات تولید محتوای متنی : انواع محتوا

محتوا متنی برای هر جا و مکانی متفاوت است. برای اینکه بتوانیم مخاطب های زیادی را به سایت، وبلاگ، و صفحه اجتماعی خود جذب کنیم، باید نوع مکان مورد نظر را شناسایی کنیم و بدانیم که هر مکانی چه مختصاتی به خود دارد و سپس متناسب با همین مختصات تولید محتوای متنی را انجام دهیم.

داستان‌نویسی مسیری برای محتوا

ما همیشه با داستان درگیریم، افراد خوش‌صحبت و پرخاطره را دوست داریم و به نوعی جزیی از الگوهای قدیمی زندگی ما است. قصه‌ها وجود دارند و داستان‌نویسی هم مسیر محتوا است و ما فقط آن‌ها را به مخاطبان نشان می‌دهیم. قصه فقط یک چیز سرگرم‌کننده نیست! بلکه از طریق آن می‌توان کار کرد و نتیجه گرفت.

محتوای نوشتاری

محتوا، پل ارتباطی بین برند و مشتری است. تمام محتواها در ذهن مخاطب ترجمه شده و به کلمات تبدیل می‌شود و هدف این است، پیام در ذهن مخاطب بنشیند. پیام با کلمه رمزگشایی می‌شود و بیان می‌کند که چرا مشتری باید این محصول را بخرد. بنابراین، این کلمه‌ها هستند که محصول را می‌فروشند، نه گرافیک و ویدئو.

در ادامه به برخی از انواع قالب های محتوا متنی اشاره می کنیم

 • وبلاگ
 • شبکه های اجتماعی
 • محصول نویسی و تبلیغات
 • سایت

جلب اعتماد مشتری باید در زمانی کوتاه اتفاق بیفتد

برای جلب اعتماد مشتری 5 ثانیه زمان دارید! مانند عشق در نگاه اول می‌ماند! مخاطب قصه من مانند گربه، بی‌چشم‌و‌رو است! اگر دو دقیقه نتوانم چیزی را که می‌خواهد به او بدهم، مرا رها می‌کند! مثلا تیتر زیر را در نظر بگیرید:

همه آدم‌ها مثل هم خوشبختند اما بدبختی هر کسی شبیه بدبختی خود اوست! (این تیتر باعث می‌شود مخاطب پای حرف شما بنشیند و قصه‌ای را که شما درباره بدبختی می‌خواهید برایش بگویید، گوش کند!)

۱- وبلاگ

منظور از محتوای وبلاگ محتوایی است که شما بدون تاسیس یک سایت آن را می‌زنید که سرویس‌های مختلفی از جمله بلاگفا هم جزئی از این سیستم در ایران است.

تولید محتوا برای وبلاگ

۱- هدف گذاری

برای نوشتن مقاله و محتوا متنی برای وبلاگ تقریبا باید همان روش های را بکار برد که در بخش سایت باید انجام دهید.

ابتدا باید هدف خود را از نوشتن مشخص کنید، اگر هدف مشخص نباشد و ندانید که آخر متن قرار است چه کار کنید و چه نتیجه ای برای کاربر بدست می آید، تقریبا استراتژی تولید محتوای متنی بیهوده پیش خواهد رفت.

۲- نوع کاربر

وقتی هدف شما مشخص شود؛ مسلما نوع کاربر و نیاز کاربران هم مشخص می شود و متناسب با آنچه که آن ها نیاز دارند می توانید محتوای متنی خود را بنویسید.

نیازهای کاربر می تواند متناسب با همان محصولی باشد، که شما ارائه می دهید و یا خدماتی باشد که از سوی شرکت شما به دیگران عرضه می شود.

پس باید نسبت به محصولات و هدف خود آشنایی داشته باشید تا بتوانید نیاز های کاربر را شناسایی کنید و پیش ببرید.

۳- انتخاب عنوان

طبق آنچه که به طور کلی در بخش عنوان ها و تیتر ها گفته شد، باید به گونه ای تیتر ها را انتخاب کرد تا مخاطب مجاب شود که متن را بخواند و ادامه دهد.

اینگونه است که شما با عنوان های خود در واقع نوعی بازاریابی محتوایی انجام می دهید و اگر این عنوان جذاب باشد او را به متن اصلی هدایت می کنید.

۴- استفاده از عکس

از ان جایی که محتوای متنی تنها و به خودی خود کمی خسته کننده است، بهتر است که مقداری صفحه وبلاگ را رنگ و لعاب دهید و این کار را با عکس ها  ویدیوهای متناسب با متن خود قرار دهید، تا  مخاطب مجذوب شود و تمایل به خواندن متن را از ابتدا تا انتها داشته باشد.

۲- محصول نویسی و تبلیغات

در رابطه با موضوعاتی چون محصول نویسی باید دقت کافی داشت، محتوای متنی قرار است پیرامون محصولاتی نوشته شود که هر کدام از محصولات ممکن است ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند.

و از آن جا که مخاطب به  صورت حضوری قرار نیست از ما خرید کند، این محتوای متنی است که او را راغب به خرید می کند.

اما این نوع محتوا متنی در بخش محصول نویسی چه ویژگی های باید داشته باشد.

تولید محتوای محصول نویسی

نیاز کاربر : در اینجا نیاز کاربر بیش از قالب های دیگر مورد اهمیت است.

به این دلیل که  او به هدف آشنایی و خرید محصول آمده و در این مورد، محتوای متنی باید با عکس ها  و ویدیو هایی که از محصولات خود قرار می دهید، کاملا منطبق و ویژه باشد.

و بتوانید او را در خرید محصول مورد نظر راهنمایی کنید و او نیز بتواند یک خرید خوب و عالی را برای خود انجام هد.

برای همین محتوای متنی باید جزییاتی کامل از جنس، قیمت، نوع کاربرد محصول را توضیح دهد.

بنابرین او هر چه بیشتر از جزییات بداند، بهتر می تواند آنچه را که می خواهد در سایت شما و در بین توضیحات شما  پیدا کند و در نهایت بخرد.

در ضمن عکس هایی که در این مورد یعنی محصول نویسی به کار می رود باید بسیار روشن تر و واضح تر از عکس های سایر متون باشد.

حتی اگر مورد نیاز است تمامی محصولات را با دوربین با کیفیت عکسبرداری کنید و داخل سایت قرار دهید.

اینگونه برای محتوای متنی و مورد قبول واقع شدن محتوا عالی و جذاب است و قاعدتا در جذب کاربر می تواند نتیجه خوبی را در برداشته باشد.

۳- شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی قالب محتوای متنی کمی با بقیه متون فرق می کند و البته کمی کار مشکل است.

به این دلیل که رقیبان در فضاهای مجازی زیاد هستند و سلیقه مخاطب و شرایطی که باید با محتوای متنی همراه باشد، به شدت فرق می کند.

پس این موضوع را باید به خوبی در نظر بگیرید تا بتوانید مطابق سلیقه و نظر مخاطبان فضاهای مجازی محتوا تهیه کنید.

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

در شبکه های مجازی شاید محتوای طولانی و بلند چندان مورد نیاز نباشد، اما بی نیاز از محتوای متنی هم نیست.

ولی قواعد و اصولی دارد که بهتر است نسبت به آن دقت کافی داشت، تا کاربران در بین دنیای رقابتی که در صفحات مجازی وجود دارد بتوانند آنچه که می خواهند و دنبالش می گردند، بیابند.

۱- در اینستاگرام

اینستاگرام که چند سالی است به شدت مورد توجه بیشتر افراد دنیا قرار گرفته، فروش محصولات و ارائه خدمات را در کسری از ثانیه به تمامی دنیا عرضه می کند، ولی برای این منظور نیاز است که یک سری مقرارات را رعایت کرد.

تازگی و جذابیت: محتوا متنی باید دارای تازگی و جذابیت باشد. یعنی بقیه رقبای شما از این متن ها و ترفندهایی که شما در پیش گرفته اید، استفاده نکرده باشند..

یعنی اینکه تک تک کلمات شما در محتوای متنی هدفی را در پیش داشته باشند و از هر کلمه شما نقشه ای خاص اما درست برای جذب یکی از افکار مخاطب خود ریخته باشید.

اینگونه است که مخاطب با کمال میل با شما و صفحه شما همراه می شود.

نکته دوم: در مورد عکس های ناب و جدید شماست، گاهی در صفحات مختلف با عکس های تکراری مواجه می شویم.

این موضوع برای کاربران چندان مناسب نیست و او شما را دارای تحول و ایده مناسب نمی بیند.

برای همین خوب است که با دقت زیاد این کار را انجام  دهید و عکس ها را با کیفیت و مناسب با محتوای متنی انتخاب کنید.

۲- تلگرام

تلگرام هم به همین صورت مثل اینستاگرام است، کلمات و متن طولانی نمی خواهد.

اما در  عوض متنی کوتاه، خلاصه، مفید و جدید برای جذب ممبر جواب می دهد.

پس بهتر است در مورد کلمات جستجو لازم را در مورد موضوع داشته باشید.

پیچیدگی محتوا و دوری مخاطب

برای نگارش محتوا، نیازهای مخاطب و ویژگی‌های آن‌ها بایستی در نظر گرفته شود. لذا، محتوا نباید پیچیده باشد و در هچل پیچیدگی بیفتیم! پیچیدگی، باعث می‌شود مشتری برای فهم بیشتر پیام ما، بیش از حد کالری بسوزاند و نکات در ذهنش نماند و چون به رشد وی کمکی نشده دیگر از مطالب ما استفاده نخواهد کرد.

محتوای باکیفیت و جذب مخاطب

محتوای باکیفیت تقریباً از هر جنبه‌ای بازاریابی را هدایت می‌کند. اینترنت، مکانی است که کسب‌و‌کارهای متعددی در آن با هم رقابت می‌کنند و ثبات و رکود در آن، باعث پیشی گرفتن رقبا و از رده خارج شدن شما خواهد شد. در مشاغل پیشرو، محتوای نوشتاری جذاب ارزش محسوب می‌شود که از این طریق می‌توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

رموز موفقیت برای نوشتن محتوای جذاب

محتوانویسان موفق همه ویژگی‌های زیر را دارند. توجه به کلمات کلیدی و بحث سئو مهم است چرا که باعث ترافیک در گوگل می‌شود. اما خصوصیات مهم‌تری در این حوزه وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

۱. تمرکز به محتوای مخاطب‌محور: بر مخاطبان خود تمرکز کنید و از این طریق رضایت آن‌ها را جلب کنید. با ایجاد مطالب مرتبط و مفید که نیاز مخاطبتان در اولویت باشد موفقیت بیشتری به دست خواهید آورد و از طرفی چون تمرکز اصلی گوگل هم رضایت جستجوی جستجوگرها است. بنابراین، اگر از مخاطبان پذیرایی می‌کنید، گوگل هم از شما استقبال خواهد کرد.

۲. توجه به رقبا: اگر به تازگی وارد حوزه فعالیت‌تان شده‌اید. درباره رقبای موفق حوزه فعالیت‌تان تحقیق کنید و به آنچه ارائه می‌دهند توجه کنید. بررسی محتوای رقابتی می‌تواند به شما کمک کند رقیب‌تان را بشناسید و بفهمید آن‌ها جایگاه خود را در مقابل مخاطبان چگونه کسب کرده‌اند. وقتی مخاطبان خود را می‌شناسید، می‌توانید به سؤالات آن‌ها متناسب با نیازشان پاسخ دهید. روابط سایبری سالم برای زنده ماندن به ارتباطات متکی است.

۳. توجه به محتوای پویا: بهترین نویسندگان محتوای آنلاین می‌توانند بر طیف گسترده‌ای از سبک‌های نوشتن تسلط داشته باشند. پروژه‌های محتوا در اشکال متنوعی ارائه می‌شود. یک نویسنده موفق در این زمینه‌ها تجربه دارد. از طریق این تخصص، می‌توان به تولید محتوایی با کیفیت کمک کرد تا مخاطبان بتوانند به اهداف مطلوب برسند.

۴. نگارش محتوای تخصصی: اگر در موضوع خود مسلط شوید و جزئیات آن را بهتر بدانید، در نهایت محتوای شما مفیدتر خواهد شد. تخصص در موضوع، دقیقا همان چیزی است که گوگل برای آن ارزش قائل است و همین‌طور، نکته موردنظر مخاطبان است. یک تولیدکننده موفق محتوا با هر قطعه‌ای که می‌نویسد، حل یک مسئله را ارائه می‌دهد.

خصوصیات یک نویسنده محتوا موفق

یک نویسنده موفق بر سبک‌های مختلف نوشتار تسلط دارد و می‌تواند هر نوع محتوایی تولید کند. اما صرف نظر از نوع محتوا، باید باارزش باشد. موضوعاتی که مطالب زیادی درباره آن‌ها وجود دارد، نوشتن متنی متفاوت شاید مشکل به نظر برسد ولی در نظر داشته باشید که محتواهای تکراری برای سایت شما مناسب نیست و علاوه بر سرقت ادبی، ارزش محتوا و شهرت شرکت خود را کاهش می‌دهید.

نویسنده محتوای نوشتاری

همین‌طور، موضوعات تصادفی انتخاب نمی‌کند. مهم‌ترین نکته در انتخاب موضوع روند خلاقانه یافتن موضوع است که با تجزیه‌و‌تحلیل شروع می‌شود و عنوان و جهت نوشتن را مشخص می‌کند. معمولا بیشتر ایده‌ها در یک تیم مطرح می‌شود اما برخی نویسندگان مستقل عمل می‌کنند و این کار را به تنهایی انجام می‌دهند.

از طرفی، اگر بدانید خوانندگان شما چه کسانی هستند، می‌توانید آنچه را که می‌خواهند برایشان فراهم کنید. شما برای مخاطبانتان می‌نویسید، نه برای خودتان، نه برای شرکت‌تان و نه برای نام تجاری خود. در پایان، مجددا محتوای خود را به طور مداوم مورد بررسی قرار دهید تا مخاطبانتان را بیشتر بشناسید و بتوانید به دغدغه‌های آن‌ها متناسب با نیازشان پاسخ دهید. ارتباط برقرار کنید و با جذب مخاطبانتان بتوانید از رقبایتان پیشی بگیرید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سحر

باسلام وخسته نباشید مطالب شما عالی وبسیار مفید بود وهست و کمک زیادی در باز کردن موضوع می کند. ممنون بابت مطالب مفیدتون موفق و مؤید باشید.

پاسخ دادن
امیرحسین قربان زاده

سلام میشه برای راهنمایی و همفکری و مشاوره با من تماس بگیرید؟؟؟

پاسخ دادن
حامدپژوهس

امیدوارم بتونید منو کمک کنید...؟!

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید