محتوا ارزشمند؛ ارزش تولید محتوا را دارد؟

  • نویسنده : حسن جوانبخت
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/11/28
محتوا ارزشمند؛ ارزش تولید محتوا را دارد؟

امروزه می توان از وب سایت‌ها به عنوان یکی از مناسب‌ترین بستر‌ها برای کسب درآمد یاد کرد. تولید محتوا ارزشمند اصلی‌ترین راهکار مدیران وب سایت‌ها برای جذب مخاطب بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر است؛ اما محتوای باکیفیت چه متحوایی است و ویژگی‌های آن کدامند؟ در ادامه با ما همراه باشید.

تولید محتوا ارزشمند چیست؟

یکی از بهترین روش‌های که شما توسط آن خواهید توانست به درآمدی مناسب با سرمایه حداقل دست پیدا کنید، ایجاد یک وبسایت و درآمد زایی از طریق آن است، اما در این راه شما رقیبانی بزرگ خواهد داشت که باید خود را برای مقابله با آنها آماده کنید.

می‌توان گفت قریب به ۷۰% از افرادی که قصد پیدا کردن مطلبی را در اینترنت دارند، از موتور‌های جستجو استفاده می کنند، اما چگونه می‌توان کاری کرد که محتوا یونیک تولید شده توسط شما در صد مطالب جستجو شده قرار بگیرد؟

تولید محتوا را یاد بگیرید

اغلب ما بر این باور هستیم که یک محتوای خوب، محتوایی طولانی همراه با چند تیتر در محتوا و یک عنوان جذاب است! اما واقعا اینگونه نیست. بطور کلی هر محتوا را می توان به دو جزء تقسیم کرد:

بخش اول: زیبایی و شکل مناسب

سعی کنید جوری متحوای خود را تزئین کنید که مخاطب شما نتواند از آن چشم بردارد، بطور کلی رابطه چشمی اولین جز از وجود انسان است که باعث ایجاد ارتباط بین او و هر چیز دیگری می شود.

در برخی متن‌ها، طول پاراگراف‌ها بسیار زیاد است، جملات طولانی هستند، عنوان‌ها در مکان‌های مناسب و مربوطه قرار نگرفته آمد و …

محتوا ارزشمند

همین امور باعث می شوند تا خواننده در اولین نگاه خواننده نتواند ارتباط خوبی با نوشته برقرار کند، یا اینکه از خواندن آن دلسرد شود.

استفاده از تصاویر مناسب

تصاویری که شما در متن خود برای ایجاد مقاله از آنها استفاده می‌کنید علاوه بر بالابردن ارزش و کیفیت محتوا، باعث خواهند شد تا موتورهای جستجو هم مطلب شما را در الویت قرار دهند.

بخش دوم: محتوا ارزشمند

بطور کلی مطلب ایجاد شده توسط شما باید این کشش را در مخاطب، برای ماندن در سایت شما ایجاد کند، زیرا محتوا ارزشمند محتوایی است که در اصل برای خواننده جذاب باشد.

از سوی دیگر یک‌ محتوا باید از لحاظ نگارش و املا نیز تمامی قواعد مربوطه را رعایت کند، موتور جستجوی گوگل در این رابطه بسیار حساس است، در صورتی که مطلب شما دارای غلط املایی یا کلمات تعریف نشده باشد، گوگل از دادن الویت به این مطلب صرف نظر خواهد کرد.

نگاهی جزئی تر

تا به اینجای کار یک نگاه کلی به کلیه مواردی داشتیم که باعث می‌شوند تا شما یک مقاله مفید، با رعایت تمام اصول نگارشی و سئو داشته باشد؛ اما در ادامه مطلب در جزئیات موضوع دقیق تر خواهیم شد تا بتوانیم با استفاده از آنها یک محتوا ارزشمند تولید کنیم.

عنوان، اولین چیزی که باعث جذب مخاطب می شود

اهمیت یک عنوان و یا اسم خوب برای مقاله ایجاد شده بر هیچ کسی پوشیده نیست، یک عنوان خوب نباید بسیار طولانی و یا خیلی کوتاه باشد، از کلمه کلیدی اصلی در آن استفاده شده باشد و جذابیت کافی برای جذب مخاطب را داشته باشد.

با دادن لینک‌های متنوع به مطلب خود اعتبار ببخشید

گوگل ارزش زیادی برای مطالبی با منابع موثق قائل است، زمانی که شما درحال تولید محتوا با کیفیت هستید، لازم است تا از چند منبع خارجی معتبر، یعنی وب سایت‌هایی با تعداد بازدید کننده بالا و همچنین دارای اعتبار، استفاده کرده و برخی از کلمات در مطلب خود را به آنها لینک دهید.

البته لازم به ذکر است که لینک دهی دروغ، کاری بی ارزش است و باعث خواهد شد تا مطلب شما توسط گوگل به عنوان اسپم شناخته شود!

عنوان و زیر عنوان‌های متعدد

در ابتدای مطلب به اهمیت عنوان اشاره کردیم، اما زیر عنوان هم‌، مانند عنوان از اهمیت بالایی هم در جذب مخاطب و زیبا بودن مطلب برخوردار است و هم از لحاظ سئو.

برای عنوان بندی مناسب محتوای خود، بهتر است اولین عنوان، جامع‌ترین عنوان یا به اصطلاح heading باشد. یک تیتر که دارای کلمه کلیدی اصلی است، قالب بندی آن بزرگتر از سایر تیتر‌ها است و نسبت به همه‌ی آنها جامعیت دارد.

عنوان در محتوا با ارزش

سایر تیتر‌ها بسته به الویت و میزان اهمیت، قالب بندی خواهند شد، به این شکل که مثلا مهم‌ترین عنوان با heading 2 و عنوان‌های بعد با heading ‌های کوچک تر قالب بندی می‌شوند.

تصویر، نمادی جذاب برای یک مقاله با ارزش

شاید شما فکر کنید که انتخاب یک تصویر با کیفیت اثر بخشی زیادی در بالا بردن سطح محتوا خواهد داشت، اما عملا اینگونه نیست! اغلب تصاویر با کیفیت دارای حجم بالای هستند، دیر لود شدن یک صفحه اصلا برای کاربر مطلوب نیست، همچنین این کار به وب سایت شما نیز لطمه می‌زند.

لازم است تا قبل از بارگذاری تصویر آنها را از لحاظ سایز و حجم بهینه کنید که ابزار‌های مختلفی برای ‌این کار هم به صورت نرم افزار و هم به صورت آنلاین وجود دارد.

کلمات کلیدی متعدد و مترادف دست شما را برای جذب مخاطب بیشتر باز می‌گذارند

استفاده از کلمات کلیدی متعدد و مترادف آن باعث می شود تا دایره لغاتی که شما برای جذب مخاطب از آنها استفاده می کنید، افزایش پیدا کند.

اجازه دهید تا با یک مثال مطلب را برایتان روشن کنیم: روز و صبح دو کلمه هم معنی هستند، زمانی که قرار است درباره روز صحبت کنید، اگر فقط بر روی این کلمه مانور دهید قطعا نیمی از مخاطبان که درباره کلمه صبح به جستجو پرداخته اند را از دست خواهید داد.

اما در صورتی که از کلمه صبح هم در بخش‌هایی از مطلب خود، به عنوان واژه مترادف استفاده کنید، قادر هستید تا بیننده بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

مهم‌ترین بخش ماجرا، شناسایی مخاطب!

به دلیل اهمیت این موضوع لازم است تا توجه بیشتری به این بخش داشته باشید، شناسایی مخاطب باعث می‌شود تا بدانید که قرار است با چه کسانی ارتباط داشته باشید؛ قشر جوان؟ نوجوانان؟ خانواده؟ مدیران و …

در این زمان حتی نحوه نگارش شما هم تغییر خواهد کرد، به عنوان مثال ممکن شما در تولید محتوا برای جوانان از زبان محاوره استفاده کنید، کودکان عاشق مطالب رنگی زرق برق هستند و … در این باره یک مطلب آموزشی تولید محتوا برای شما لینک می‌کنم تا ببینید.

تولید محتوا ارزشمند کار ساده‌ای نیست! اما با آموختن آن به سادگی می‌توانید مخاطبانی دائمی را برای خود جذب کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید