چگونگی تولید محتوای با کیفیت ؛ راه های تولید محتوا با ارزش

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 30 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/06/06
چگونگی تولید محتوای با کیفیت ؛ راه های تولید محتوا با ارزش

قرار دادن محتوای با کیفیت در وب سایت شما برای کسب و کار شما ضروری است ، اما چه چیزی محتوای دارای کیفیت را تعریف می کند؟ محتوای با کیفیت چیزی بیش از پاراگراف‌های نگارشی صحیح است که با کلمات کلیدی در فواصل مناسب قرار شده است. کیفیت بالای محتوا ویژگی‌های متمایزی دارد که مخاطبان شما را درگیر خود کرده و در لحظه آنها را وادار به تجارت با شما می کند. این پرسش که اتخاذ کدام راهکارها در نوشتن محتوای اینترنتی باعث متمایز شدن و بهبود کیفیت آن می‌شود همواره مطرح بوده است البته پاسخ دادن به این سوال کار آسانی نیست. موارد متعددی برای افزایش کیفیت محتوا وجود دارد که شرکت‌ها یا نویسندگان می‌توانند برای ایجاد محتوای دارای کیفیت بالا برای سئو از آنها استفاده کنند، در این مقاله این موارد را به صورت خلاصه عنوان شده است.

تولید محتوای با کیفیت برای موتورهای جستجوگر و بازدیدکنندگان سایت شما باید بهینه شود و این نوع تولید محتوا انواع مختلفی دارد که باید به خوبی نوشته شود و در موضوعاتی باشد که بیشتر مربوط به مخاطبان شما است. برای رشد کسب‌وکار، باید محتوای آنلاین با کیفیت‌تری تولید کنید تا آوازه‌ی محصول، خدمات و شرکت‌تان مثل طوفان کاترینا بین مردم بپیچد ( با این کار بهبود سئو هم انجام داده‌اید). در ثانی، محتوای سایت شما، باید مشتریان را به تعامل بیشتر وا دارد و در بهترین حالت، پاتوقی شود که عده‌ای خود را متعلق به آنجا احساس کنند. در ادامه با الو محتوا همراه باشید…

تعریف، خصوصیات و مزایای محتوای با کیفیت

 
به طور خلاصه، محتوای با کیفیت به هر محتوایی گفته می‌شود که ارزش وب سایت و مخاطبان شما را افزایش دهد. با این حال، این نوع محتوا خیلی بیشتر از این است. هنگام ایجاد محتوای دارای کیفیت فراتر از حد انتظار، باید به موارد زیر توجه کنید:

 • مخاطبین شما
 • اهداف تجاری شما
 • سازمان شما

ممکن است نکته اول مانند دوم و سوم شبیه به هم باشند، اما در اصل جدا هستند. محتوای کیفیت بالا با اطلاع رسانی، سرگرمی یا تغییر طرز تفکر خوانندگان محتوا، با تمام مخاطبان شما ارتباط برقرار می‌کند. با توانایی حل مشکلات، قلب و همچنین مغز مخاطب درگیر می‌شود.

تولید محتوای با کیفیت

در واقع باید گفت تولید محتوای با کیفیت است که به فروش تبدیل می شود و مشتریان را در دوره پس از فروش پرورش داده و در سایت یا کسب و کار شما ماندگار می‌کند. به این ترتیب محتوای تولید شده با کیفیت به نفع کسب و کار شماست. تولید محتوای عالی باعث ارتقا برند شما می‌شود که می‌تواند به جذب مشتریان جدید کمک کرده و باعث پیشرفت بیشتر تجارت شما می‌شود.

نحوه ایجاد محتوای با کیفیت برای سئو

 عوامل زیادی وجود دارد که می‌تواند نحوه نوشتن محتوای سئو با کیفیت بالا‌، اعم از صنعتی که در آن هستید‌، تا یک موضوع‌ و حتی تا فضای سفید و خالی در پست شما را تحت تاثیر قرار دهد.  به جای پرداختن به تک تک جزئیات محتوای باکیفیت‌، اینجا به صورت کلی به راهکارهایی در این مورد می‌پردازیم.

این مطلب یک لیست نهایی برای نحوه ایجاد محتوای با کیفیت نیست بلکه فقط بعضی از نکات را بیان می‌کند و به نویسندگان محتوا کمک می‌کند تا در نهایت مخاطبان، محتوای شما را از بین محتوای سایرین انتخاب کنند.

چرا محتوا‌ی با ‌کیفیت در سئو (SEO) و بازار‌یابی آنلاین اهمیت زیادی دارد؟

جدا از نکات فنی مربوط به سئو داخل سایت و سئو خارج سایت، سطح کیفیت محتوا یکی از مهم‌ترین معیار‌های موتور‌های جستجو‌گری مثل گوگل است. محتوای با ‌کیفیت یعنی محتوایی که به علایق کاربران ارتباط دارد و برای آن‌ها مفید است، گوگل این دسته از محتواها را شناسایی و بیشتر در معرض دید قرار می‌دهد. اوایل، عاملی مثل تعداد کلمات کلیدی متن نقش مهمی در سیستم کاری سئو داشت، ولی امروزه موتورهای جستجوگر مثل گوگل محتوا را بر اساس نظر کاربران ارزیابی می‌کنند. در نتیجه اخیرا محتوای دارای کیفیت نقش بسیار مهم‌تری در رتبه‌بندی وبسایت‌ها ایفا می‌کند. از طرف دیگر محتوای کیفیت پایین، نامربوط و کپی‌شده رتبه‌ی سایت را پایین می‌آورد.

اهمیت محتوای با کیفیت بالا برای سئو

بسیاری از بازاریابان، محتوای دارای کیفیت را بر اساس مشخصات زیر قرار می‌دهند:

 • طول مناسب
 • نگارش و دستور زبان
 • قالب بندی و خوانایی
 • تخصص و اقتدار محتوا

همچنین باید بدانید که هیچ عدد جادویی در مورد طول مناسب برای کیفیت محتوا وجود ندارد!

یک نکته مهم: کیفیت بالای محتوا نه تنها عامل موفقیت بزرگی در بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو محسوب می‌شود، بلکه موجب افزایش تعداد کاربران فعال وبسایت می‌شود تا فعالیت‌هایی مثل خرید‌و‌فروش را در سایت انجام دهند. به‌علاوه تولید محتوای با ‌کیفیت باعث افزایش اعتماد مشتری می‌شود و شایستگی برند شما را بالا می‌برد. محتوا‌ی منحصر‌به‌فرد همچنین شما را از رقیبان خود جلو می‌اندازد. علاوه‌بر‌‌این، کاربران محتوا‌ی دارای ‌کیفیت را به اشتراک می‌گذارند و این موجب افزایش بازدید از سایت شما می‌شود.

نکته مهم دیگر در تولید محتوا کلمات کلیدی و عبارات SEO می باشد که ممکن است کاربر و مخاطب شما برای یافتن پاسخ سوالات آن را تایپ کند.

وقتی تولید محتوا با موضوع تراکم کلمات کلیدی باشد شانس شما برای بالا بردن رتبه سایتتان در صفحه نتایج موتور جستجو افزایش می یابد و به بهینه سازی سایت کمک می کند. عامل دیگر که بر محتوای سایت و رتبه بندی موتور جستجوگر تاثیر می گذارد محتوای جدید است. تولید محتوا با نام تجاری جدید نه تنها راه نگه داشتن محتوای تازه نیست شما می توانید با به روز رسانی مطالب، بازنویسی آنها، اضافه کردن اطلاعات و آمار جدید در طول زمان محتوای تازه تولید کنید.

در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر محتوا را محترم می دارند و بازدیدکنندگان به محتوایی با دارا بودن کیفیت اهمیت می دهند و به محتوای دارای کیفیت نیاز دارند. ایجاد چند پست وبلاگ، یک مطلب در رسانه های اجتماعی شروع کنید زمانی که پیروان و دنبال کنندگان مطالب خود را پیدا کردید وب سایت شما می تواند یکی از عوامل بهینه سازی موتورهای جستجوگر را شروع کند.

این پرسش که اتخاذ کدام راهکارها در نوشتن محتوای اینترنتی باعث متمایز شدن و بهبود کیفیت آن می‌شود همواره مطرح بوده است البته پاسخ دادن به این سوال کار آسانی نیست. موارد متعددی برای افزایش کیفیت محتوا وجود دارد که شرکت‌ها یا نویسندگان می‌توانند برای ایجاد محتوای با کیفیت بالا برای سئو از آنها استفاده کنند، در این مقاله این موارد را به صورت خلاصه عنوان شده است.

1. محتوا را برای یک خواننده بنویسید، نه برای یک الگوریتم

بسیاری از شرکت‌ها می‌خواهند برای جذب مخاطب بیشتر بر روی کلمات کلیدی مترکز می‌شوند یا از تکنیک spinning content استفاده می‌کنند (در این تکنیک محتوا را دوباره با اعمال تغییراتی جزئی می‌نویسند و آن را کپی نمی‌کنند تا گوگل آن‌ها را نزول رتبه ندهد).

جامعه فعال در عرصه SEO می‌دانند که این موارد در دراز مدت ارزشی ندارند‌، اما ظاهراً اکثریت بزرگی از صنعت بازاریابی وجود دارد که هنوز با تغییرات الگوریتمی ‌در موتورهای جستجو که محتوا را در اولویت قرار می‌دهند و اینکه آیا محتوا به سوالات کاربران پاسخ می‌دهد ملاک گوگل است‌، کنار نیامده‌اند (و روش‌های متقلبانه و کوتاه مدت را برای ارتقا سئو سایت‌شان به کار می‌بندند). در حالی که دانستن نحوه استفاده از کلمات کلیدی در نوشتن بسیار مهم است‌، اما این اشتباه را نکنید که کل محتوای خود را بر روی الگوریتم موتور جستجو و فقط گنجاندن تعداد زیادی کلمه کلیدی متمرکز کنید. در عوض‌، نوشتار خود را بر روی شخصی متمرکز کنید که آن را می‌خواند.

دلیل اصلی این امر افزایش تعامل کاربران است. اگر خوانندگان از محتوای باکیفیت لذت ببرند و شما را متخصص بدانند‌، احتمالاً سایت شما را با همکاران یا دوستان به اشتراک می‌گذارند. اگر نویسندگان محتوا واقعاً نیاز جامعه هدف خود را بفهمند و به دغدمندی‌های آنها توجه کنند  و راه حل‌ها را برایشان به صورت دقیق توصیف کنند‌، محتوا بسیار ارزشمندتر می‌شود.

 بسیاری از فعالان سئو همچنان در مطابقت دادن خود با این الگوی جدید مشکل دارند‌، اما هرچه زودتر باید این واقعیت را بپذیرید که گوگل در تلاش است محتوای کاربر پسند‌تر را شناسایی کند‌ و توجه به این موضوع است که باعث موفقیت می‌شود.

برای قالب بندی سایت از کلمات کلیدی استفاده کنید.

 نویسندگان محتوای حرفه ای فعال در بخش SEO می‌دانند که محتوای با کیفیت بالا انتظارات خوانندگان و موتورهای جستجو را با هم برآورده می‌کند. هنگام ایجاد محتوا برای سئو، از کلمات کلیدی به عنوان راهنمای قالب بندی محتوا باید استفاده کرد و بعد از مدتی برای بهینه سازی باید مجددا سراغ محتوا رفت.

استفاده از کلمات کلیدی در سرفصل‌ها‌، ابتدا و انتهای مقاله‌، عناوین و توضیحات برای رتبه بندی ارگانیک بسیار مهم است‌، اما می‌توان (و باید!)  به طور خاص برای یک انسان محتوا را طراحی کرد  تا بتوان آن را عالی دانست.

2. ایجاد اقتدار محتوا

 قطعات محتوای تصادفی در جهت ارتقای رتبه سایت در موتور‌های جستجو می‌توانند ارزشمند باشند، اما مهم است که به شرکت یا برند خود اقتدار و وجهه بدهید. این بدان معناست که باید به قطعات محتوا با استفاده از برچسب “rel = author”  به حساب گوگل پلاس نویسنده پیوند دهید تا اعتبار بیشتری برای مطلبتان ایجاد کنید. با ایجاد اقتدار از این طریق‌، می‌توانید خوانندگانی را جذب کنید که علاقمند به صحبت‌های یک نویسنده خاص هستند.

بسیاری از شرکت‌ها از انجام این کار می‌ترسند زیرا نمی‌خواهند به خاطر کارشان مورد قضاوت قرار بگیرند‌، اما یکی از شاخص‌های محتوای با کیفیت بالا این است که نویسنده و محتوا با همند خواه مردم موافق یا مخالف نویسنده باشند.  داشتن نویسندگانی که واقعاً برای کار خود اعتبار قائل می‌شوند‌، راهی عالی برای افزایش کیفیت محتوای نوشته شده است.

ایجاد اقتدار محتوا

اعتبار برند همچنین با استفاده از محتوای SEO خوب تحقیق شده بالا می‌رود.

علاوه بر استفاده از ابزارهای ارتقای سئو مانند موارد ذکر شده در بالا‌، می‌توانید با اطمینان از اینکه محتوای شما به خوبی مورد بررسی قرار گرفته‌، به درستی پرداخته شده و داده محور و کمی ‌است‌، اعتبار برندتان را بالا ببرید. محتوای سئو با کیفیت به جای آنکه فقط به مخاطبین بگوید که ما را باور کنید، این را به آنها اثبات می‌کند. برای جستجوی مطالعات و آمار مربوط به محتوایتان که باعث غنا و اعتبار مطلب می‌شود وقت بگذارید.

یادگیری نحوه نوشتن محتوای با کیفیت بالا اغلب به میزان آشنایی شما با موضوع و توانایی شما در استدلال برای پرورش مطالب استفاده شده در محتوا بستگی دارد.

3. حذف اشتباهات نوشتاری

هیچ چیز به اندازه غلط املایی و دستور زبان‌، خواننده را ناامید نمی‌کند. وقتی این نوع اشتباهات در محتوای SEO وجود دارد‌، به خواننده می‌گوید که نویسنده آن را نخوانده است. بنابراین خواننده احساس می‌کند که محتوا چندان هم ارزشمند نیست.

من درک می‌کنم که مردم اشتباه می‌کنند (همه ما انسان هستیم!)‌، اما بین یک یا دو اشتباه تایپی در یک بخش از محتوای SEO و چندین اشتباه گرامری جدی تفاوت وجود دارد. محتوای خود را دوبار بررسی کنید‌، یک ابزار (برنامه) غلط گیر املایی اجرا کنید و قبل از اینکه آن را در وب به اشتراک بگذارید‌، بدهید یک فرد دیگر هم محتوا را بخواند.

اگر ویراستار نیستید‌، این کار، کار شما نیست

لذا بهتر است از یک کارشناس محتوا بگیرید‌، فقط به این دلیل که شما مهارت نوشتن را دارید به این معنی نیست که شما یک ویرایشگر ماهر نیز هستید. در حقیقت‌، آنها اغلب مهارت‌های متفاوتی هستند. در حالی که یک نویسنده محتوا در بخش سئو می‌تواند و باید به دنبال بهبود مهارت‌های ویرایش خود باشد‌، همیشه بهتر است فردی دیگری به جز خودتان محتوا را پس از اتمام بررسی کند تا مطمئن شود که واقعا محتوای کیفیت بالایی را برای سئو داراست.

4. یک ایده جدید ارائه کنید.

ایده‌های جدید‌، یا روش‌های جدید برای فکر کردن در مورد چیزی‌، راهی عالی برای نشان دادن به مخاطبان است که شما واقعاً به موضوع محتوای خود فکر کرده اید و سعی می‌کنید مطلب یا اطلاعاتی سودمند را ارائه دهید.

اگر خواننده‌ای موضوعی بدیع و خلاقانه را در وبلاگ شما پیدا کند‌، بیشتر تمایل دارد که به ادامه محتوای شما توجه داشته باشد. ایجاد موضوعات محتوای با کیفیت چیزی است که هر نویسنده به طور روزانه به آن می‌پردازد. هنگام ایجاد موضوعات مربوط به پست وبلاگ‌، سعی کنید از زاویه دیگری به مبحث بپردازید‌، یا یک موضع بحث برانگیز (که ممکن است افراد مختلف نظرات مختلفی درباره آن داشته باشند) را انتخاب کنید.

به مردم دلیلی بدهید تا مطالب باکیفیت شما را از طریق عناوین یا موضوعات جذابش بخوانند و در این حالت است که نیمی ‌از راه را طی کرده‌اید.

5. محتوای خود را بعد از انتشار رها نکنید.

ایجاد محتوای باکیفیت، فراتر از نگارش، ویرایش و زمان‌بندی برای انتشار آن است. در حقیقت‌، محتوای با کیفیت بالا برای SEO آن است که شما مجددا بارها و بارها به آن سر بزنید.

یکی از بزرگترین فرصت‌های تلف شده این است که یک پست در اینترنت مورد توجه قرار می‌گیرد و نظر صدها خواننده را به خود جلب می‌کند‌، اما هیچ پاسخی از نویسنده وجود ندارد. اگر واقعاً برای محتوای خود ارزش قائل هستید‌، باید با کسانی که اعتراض دارند یا با آن موافق هستند تعامل داشته باشید. اگر محتوایی دارید که از خوانندگان فیدبک دریافت می‌کند، به خودتان لطف کنید و مخاطبان‌تان تعامل داشته باشید و ارتباط را حفظ کنید. این یک راه ساده برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه در سطح فردی و ایجاد اعتبار تجاری برای شما است.

علاوه بر این، بسته به میزان قابل توجه قرار گ‌فتن پست شما برای مخاطبان، حفظ ارتباط با مخاطبان ممکن است راهی آسان برای شروع گفتگو با یک فرد تأثیرگذار دیگر در صنعت شما باشد که نظری در ذیل محتوایتان گذاشته است.

نشانه های عدم کیفیت و سئو بودن محتوا

 • نرخ خروج بالا: این نشان می‌دهد بازدید کنندگان وب سایت شما قادر به یافتن آنچه می‌خواستند، نبودند.
 • نرخ زمان کم صرف شده در صفحه: این بدان معنی است که انتظارات کاربران از وب سایت شما متفاوت است و نتوانسته‌اید به خوبی کاربر را در صفحه خود نگه دارید.
 • ترافیک بالا اما CTR کم: در این حالت، شما باید عنوان متا، توضیحات متا و محتوای خود را مرور کنید و آنها را برای کلیک کاربران جذاب‌تر کنید.
 • ترافیک بالا اما بدون تبدیل: محتوای شما بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب می‌کند، اما تبدیل به پول نمی‌شوند.

ایجاد محتوای با کیفیت

ما هرروز با تعداد زیادی از محتویات بمباران می شویم. در هر یک از شبکه های اجتماعی روزانه با میلیون ها محتوا روبرو هستیم. با همه ی اینها هنوز ما به نوشتن محتوای با کیفیت تشویق می شویم. در طول سالها این نوع محتوا معانی زیادی داشته است و تکامل یافته است. گوگل محتوایی را دوست دارد که بیش از 1000 کلمه باشد و این محتوا یک محتوای با ارزش زیاد است.

آیا با وجود هزار کلمه موضوع به عنوان یک علامت واقعی از محتوای دارای کیفیت بسیار بالا مخفی می شود؟ البته که اینطور نیست.

تولید محتوا‌ی مرتبط در قالب نوشته، عکس و ویدیو نه تنها در سیستم سئو‌ی گوگل بلکه در همه‌ی زمینه‌های کسب‌ و کار آنلاین جواب می‌دهد. در ادامه به مواردی که شما برای تولید محتوا باید بدانید، می‌پردازیم.

چه عواملی محتوا را برای سئو و بازاریابی آنلاین مناسب می‌کند؟

با اینکه گوگل ابتدا متن محتوای سایت را تحلیل می‌کند، عکس‌ها و ویدیو‌ها هم از اهمیت زیادی بر‌خور‌دارند. در ادامه توضیح می‌دهیم که چگونه این سه نوع محتوا را بهینه کنید.

بهینه‌سازی نوشته برای کیفت متن

وقتی برای سایت خود محتوا می‌نویسید، مطمئن شوید که نوشته‌ها ساختار و نظم خوبی دارند تا راحت‌‌تر خوانده شوند. برای همین باید نوشته را در پاراگراف‌های مختلف تقسیم کنید و برای آن عنوان، زیر‌شاخه و تیزر مشخص کنید. همیشه این را در نظر داشته ‌باشید که شما فقط برای گوگل محتوا نمی‌نویسید بلکه بیشتر برای بازید‌کننده‌های سایت خود این کار را می‌کنید پس متن شما باید قابل‌فهم باشد. علاوه‌بر‌این می توانید با با گذاشتن جدول، نکات کلیدی و هایلایت‌ها متن خود را تمیز‌تر و مخاطب پسند‌تر کنید.

محتوای عالی و با کیفیت

عامل مهم بعدی بلندی متن شما است. در کل نوشته‌های سایت شما نه باید خیلی کوتاه باشند نه خیلی بلند. زیاد بلند بودن متن موجب این می‌شود که گوگل نتواند موضوع دقیقی بر اساس کیفیت محتوا به آن نسبت دهد. به‌علاوه آن صفحه طبق رتبه‌بندی موتور جستجو‌گر در وضعیت پایین‌تری نسبت به صفحه های بهینه‌تر قرار می‌گیرد.

در انتخاب طول محتوا دقت بیشتری کنید

نوشته‌های خیلی بلند ممکن است واضح نباشند و این موضوع می‌تواند از ورود کاربرانی که دنبال محتوا‌های خلاصه و قابل فهم‌اند، جلوگیری کند. با این‌حال اگر حتما باید متن بلند‌ی بنویسید، حداقل از ساختار مناسب متن مطمئن شوید و برای مخاطبان جدول‌های کوچک بگذارید. به‌علاوه وجود تعادل بین تکرار کلمات کلید‌ی و اندازه‌ی متن از اهمیت زیادی بر‌خور‌دار است.

از طرفی باید از نوشتن متن بیش از اندازه کوتاه هم پرهیز کنید. اینکه یک متن چه قدر باید بلند باشد تا به مخاطب اطلاعات مورد نیاز‌ش را بدهد، بستگی به موضوع متن دارد و نمی توان برای آن قانون کلی گفت. باید این را هم بدانید که متن با ساختار بلند و بدون محتوای مفید نه می‌تواند به اطلاعات مخاطبان بیفزاید نه در سئو و دنیا‌ی بازاریابی آنلاین کار‌آمد است. البته نباید بیش از اندازه روی اندازه‌ی متن تمرکز کنید چون نسبت به کیفیت متن در اولویت دوم قرار می‌گیرد و بسته به نوع متن و اهداف وبسایت فرق می‌کند.

وقتی متنی می‌نویسید، به تلفظ و املا‌ی صحیح کلمات دقت کنید. این نه تنها روی مخاطبان بلکه در موتور‌های جستجوگر مثل گوگل نیز تاثیر می‌گذارد. اگر بازدید‌کننده‌ای یک صفحه را سریع به خاطر مشکلات نگارشی و املایی آن ترک کند تاثیر مستقیم روی بانس‌ریت سایت شما خواهد داشت.

به محتوای خود اهمیت بدهید

یک عامل مهم این است که محتوا‌ی شما باید همیشه منحصر‌به‌فرد باشد. گوگل متوجه متن‌هایی که از نوشته‌های سایت‌های دیگر بر‌داشته شده‌اند می‌شود و به آن‌ها امتیاز منفی می‌دهد. همچنین برای بازدید‌کننده‌های صفحه، یک محتوا‌ی با‌ارزش و منحصر‌به‌فرد آن‌ها را تشویق می‌کند که باز هم از آن صفحه دیدن کنند. اشاره به مطالب بیشتر هم می‌تواند برای بازدیدکننده‌های سایت شما مفید باشد و باعث باز‌خورد مثبت آنان شود.

بهینه‌سازی تصویر

علاوه‌بر نوشته، تصویر هم می‌تواند راه خوبی برای نشان دادن مطالب و سرگرم‌کردن کاربران در دنیا‌ی بازار‌یابی آنلاین باشد. اینجا هم باید همان عامل‌های مؤثر در نوشته را در‌نظر بگیرید. برای مثال باید از عکس‌های کپی شده استفاده نکنید و همیشه برای مخاطبان مطالب‌ اضافی و با‌ارزش تولید کنید. به‌علاوه اسم فایل عکس باید تا جایی که می‌شود بازتاب‌کننده‌ی محتوا‌ی متنی شما باشد چون گوگل از آن برای تعیین موضوع محتوا استفاده می‌کند. نزدیکی متن نوشته به اسم عکس هم نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند پس اسم عکس باید شامل کلیدی‌ترین کلمات متن باشد.همچنین باید به اندازه و حجم مناسب فایل عکس هم توجه کنید. باید تعادلی بین با ‌کیفیت بودن عکس و کم بودن زمان بار‌گذاری وبسایت پیدا کنید.

بهینه‌سازی ویدیو

دقیقا مثل نوشته و عکس، ویدیو‌های وبسایت هم باید محتوا‌ی اضافی و با‌ارزش تولید کنند تا سطح ارتباط و بازدید از محتوای سایت شما را افزایش دهند. اسم فایل و نوشته‌های اطراف ویدیو هم برای موتور‌های جستجوگری چون گوگل مهم هستند تا بتوانند محتوا‌ی مورد‌نظر را دسته‌بندی کنند.

همچنین می‌توانید با استفاده از ویدیو از مخاطبان دعوت به تعامل کنید تا بازدید‌کننده‌ها را برای اشتراک‌گذاری آن تشویق کنید در نتیجه بازدید ویدیو را افزایش دهید. در ادامه می‌توانید به صورت خلاصه‌شده مهم‌ترین نکات که برای تولید یک محتوای با ‌کیفیت نیاز دارید، مشاهده کنید.

 • داشتن ساختار مناسب با وجود پاراگراف، عنوان و …
 • اندازه‌ی نوشته:نه خیلی کوتاه نه خیلی بلند
 • املا و نقطه‌گذاری بی‌نقص
 • محتوای منحصر‌به‌فرد با مطالب اضافی
 • اسم مناسب ویدیو‌ها و عکس‌ها
 • نوشته‌های مرتبط نزدیک ویدیو‌ها و عکس‌ها – اندازه‌ی مناسب فایل

محتوای با کیفیت را از کجا تهیه کنید و هزینه آن چقدر است؟

شما به عنوان یک متخصص بازاریابی، درمورد اینکه چه کسی محتوای شما را می نویسد، با انتخاب‌های مختلفی روبرو هستید. به احتمال زیاد، شما در ایجاد محتوای داخلی وضعیت خوبی ندارید. شاید شما استعداد و مهارت نوشتن را دارید اما وقت ندارید. در نتیجه چه انتخاب‌هایی دارید؟ شما می‌توانید محتوا را از سه طریق مختلف بدست آورید.

تهیه محتوای با کیفیت توسط چه کسی انجام می‌شود؟

نویسندگان داخل مجموعه

از نظر سطح قیمت، این مسیر کمترین هزینه را دارد. از بسیاری جهات، اگر یک نویسنده حرفه‌ای در کارمندان داشته باشید، که حقوق مناسبی بگیرد این یک راه حل عالی است، اما اگر این کارمند را نداشته باشید چه اتفاقی می‌افتد؟ مطمئناً، شما یاد گرفته‌اید که چگونه به درستی بنویسید، در نتیجه باید خودتان دست به کار شوید ولی آیا واقعاً توانایی ایجاد محتوای با کیفیت بالا را دارید؟ از طرفی این احتمال وجود دارد که اتلاف وقت کنید که می‌تواند در مکان‌های دیگر بهتر استفاده شود.

کار با فریلنسرهای محتوا

 کار با یک نویسنده فریلنسر به شما ارتباط مستقیم می‌دهد و در عین حال هزینه‌های شما را پایین نگه می‌دارد زیرا نویسندگان دورکار نیاز به دفاتر کاری و رفت و آمد ندارند، که به آنها امکان می‌دهد کمتر از آژانس‌های بازاریابی بزرگ هزینه دریافت کنند.  با این حال، اگر فریلنسر محتوای شما در مهلت تعیین شده شما تولید نکند، چاره چیست؟

امنیت تولید محتوای با کیفیت با آژانس محتوا

 تماس با یک آژانس محتوا برای نوشتن محتوای خود به شما این مزیت را می‌دهد که نویسنده صحیحی را با سطح تجربه مناسب در میان مجموعه متخصصان پیدا کنید. قراردادهای آژانس تولید محتوا معمولاً تضمین رضایت از کار ارائه شده را فراهم می‌کنند، بنابراین مطمئناً دقیقاً همان چیزی را می‌خواهید دریافت می‌کنید؛ البته بهتر است بگوییم حداقل در الومحتوا به این گونه است.

محتوای با کیفیت بالا چیست؟

اگر از کارشناسان سئو جواب این سوال را بخواهید پاسخ های متفاوتی را دریافت می کنید یکی از این پاسخ های اشتباه استفاده از طول محتوا برای تعیین کیفیت محتوا است.

ولی محتوایی با کیفیت است که در درجه اول ما را به هدف بازاریابی برساند. برای شما ممکن این اهداف در

اولویت باشد:

 • افزایش آگاهی از نام تجاری
 • رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو
 • افزایش کلیک.
 • گرفتن سهام اجتماعی

محتوای با کیفیت محتوایی است که شما را به همه یا یکی از اهداف بازاریابی برساند. پس چگونه می توان محتوای دارای کیفیت ایجاد کرد؟

ایده محتوا را محقق می کند

ایده ی محتوای شما تعیین می کند که محتوای شما بماند یا فراموش شود.

هنگامی که یک محتوا ایده مناسب داشته باشد مخاطبان شما آن را می خورند و به گسترش و نشر آن می پردازند.

برای بدست آوردن ایده های محتوایی مناسب، می توانید سایت های رقبای خود را بررسی کنید، تا ببینید چه نوع محتوایی برای آنها بهتر و جذاب تر است. و باعث شده است محتوای آنها را با کیفیت کند.

اگر شما فکر می کنید این کار سختی است، پس یک ابزار مانند BuzzSumo می تواند به شما در پیدا کردن آنچه که در هر سایت انتخابی شما محبوب است، کمک کند.

در هر موضوعی که تولید محتوا می کنید ممکن است شما را به هزاران موضوع دیگر برساند پس ان موضوع ها را در تقویم خود ثبت کنید.

در مورد موضوع خود تحقیق کنید

مهم نیست که محتوای شما صوتی یا تصویری و یا نوشتاری است مهم است که در مورد آن تحقیق کنید حتی اگر دوست دارید براساس تجربیات خود چیزی بنویسید تحقیق را فراموش نکنید.

تولید محتوای با کیفیت

وبلاگ و دسته بندی

وبلاگ همیشه شامل فعالیت های فنی خسته کننده است. شما نیاز دارید عکس های مرتبط را پیدا کنید آپلود کنید عنوان و برچسب برای آن بزنید.

این کارها زمان زیادی را لازم دارد ولی دسته بندی در زمان آپلود را فراموش نکنید عکس های مربوط به هر پست را در کنار خود قرار دهید حتی اگر آنها را همانروز انتشار نمی دهید.

نوشتن پیش رو

یکی از بزرگترین استرس ها برای تولید محتوای دارای کیفیت زمان است.

اگر محتوای خود را در همان لحظه که تولید کرده اید انتشار دهید یک ابزار قوی برای بهبود نوشتن خود را که فرصتی برای خواندن دوباره قبل از کلیک برروی ارسال است را از دست خواهید داد. شما به 48 ساعت زمان نیاز دارید تا نوشته خود را ارسال کنید با این زمان می توانید چندین بار محتوای خود را بخوانید.

عملکرد محتوا را اندازه گیری کنید

پس از ایجاد و انتشار آنچه که “شما فکر می کنید” محتوای با کیفیت بالا است، شما نمی توانید آن را واقعا بگویید تا زمانی که شما نگاه کنید به اعداد پس از انتشار.

تولید محتوای با کیفیت

آنالیز کردن

راه دیگری برای ایجاد محتوای جذاب معتبر این است که یک تحلیل دقیق در مورد موضوع مورد علاقه انجام دهید. اگر شما یک کنجکاوی قوی در مورد چیزی داشته باشید، تحقیق آن معمولا اولین گام است که قبل از تلاش برای پیاده سازی آن انجام می دهید. قبل از اشتراک گذاشتن یک مطلب ان را تجزیه تحلیل کرده و داده های افرادی را که در این زمینه محتوایی تولید کرده اند را ببینید که چند بار به اشتراک گذاشته شده است نظرات مردم چه بوده است و… شما می توانید تولید محتوای با کیفیت را از تیم طراحی سایت وب داران بخواهید تا محتوایی را تولید کنند که به سئو سایت شما کمک کند.

محتوای با کیفیت

پیگیری‌، بهینه سازی و بازبینی محتوای با کیفیت سئو

به عنوان یک راه فرعی اما مهم برای تعامل در سطح فردی با افرادی است که در مورد پست شما چیزی برای گفتن دارند‌، همچنین می‌توانید کارهای بیشتری از نظر SEO انجام دهید. یکی از اشتباهاتی که بسیاری از شرکت‌ها مرتکب می‌شوند این است که روی نوشتن محتوای با کیفیت بالا سرمایه‌گذاری می‌کنند‌، اما پس از آن هرگز به محتوا سر نمی‌زنند. حقیقت این است که محتوای شما ممکن است همیشه آنطور که شما امیدوار هستید عمل نکند‌، اما با ابزارهایی مانند SEM Rush یا الکسا می‌توانید به سرعت متوجه شوید که مطلب شما همچنان پرمخاطب است یا خیر.

در حقیقت‌، شما گاهی از کلیدواژه‌هایی استفاده کرده اید که مقصود شما نبوده اند اما همچنان اینها ممکن است باعث جذب مخاطب شوند، این موضوع می‌تواند محتوای شما را کارآمدتر کند. هنگامی‌ که دیدید محتوای شما با چه نوع کلمات کلیدی رتبه بندی شده است‌، آنگاه می‌توانید مجدداً کلمات کلیدی را بهینه‌سازی کنید. اگر هنوز شاهد صعود رتبه بندی نیستید‌، می‌توانید به تجدید نظر در محتوای اصلی یا افزودن محتوای جدید به بهتر ساختن محتوا کمک کنید.

محتوای دارای کیفیت برای SEO باید یک بخش زنده و نفس گیر از استراتژی بازاریابی آنلاین شما باشد. با ردیابی و بهینه‌سازی مداوم‌، حداکثر نتیجه را از محتوا بگیرید.

همین امروز شروع به ایجاد محتوای با کیفیت کنید!

من می‌دانم که هنگام تلاش برای نوشتن محتوای سئو با کیفیت بالا‌، عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند‌، اما این 5 نکته برای شروع خوب است. اگر شما یک آژانس بازاریابی دیجیتال یا کسب و کار کوچکی هستید که به دنبال نوشتن محتوای با کیفیت بالا هستید اما وقت انجام این کار را به تنهایی ندارید‌، از ما کمک بخواهید.

اگر نویسنده محتوا برای ارتقا SEO هستید‌، ما می‌خواهیم برخی از نکات  که فکر می‌کنید باید برای ایجاد محتوای با کیفیت استفاده شود را در قسمت نظرات  به اشتراک بگذارید!

پرسش و پاسخ تکمیلی

عالی بود

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید