چگونگی تولید محتوای با کیفیت ؛ راه های تولید محتوا با ارزش

 • نویسنده : علیرضا قزوینی
 • زمان مطالعه : 13 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/05/16
چگونگی تولید محتوای با کیفیت ؛ راه های تولید محتوا با ارزش

تولید محتوای با کیفیت برای موتورهای جستجوگر و بازدیدکنندگان سایت شما باید بهینه شود و تولید محتوای با کیفیت انواع مختلفی دارد که باید به خوبی نوشته شود و در موضوعاتی باشد که بیشتر مربوط به مخاطبان شما است. برای رشد کسب‌وکار، باید محتوای آنلاین با کیفیت‌تری تولید کنید تا آوازه‌ی محصول، خدمات و شرکت‌تان مثل طوفان کاترینا بین مردم بپیچد ( با این کار بهبود سئو هم انجام داده‌اید). در ثانی، محتوای سایت شما، باید مشتریان را به تعامل بیشتر وا دارد و در بهترین حالت، پاتوقی شود که عده‌ای خود را متعلق به آنجا احساس کنند. در ادامه با الو محتوا همراه باشید…

چرا محتوا‌ی با ‌کیفیت در سئو (SEO) و بازار‌یابی آنلاین اهمیت زیادی دارد؟

جدا از نکات فنی مربوط به سئو داخل سایت و سئو خارج سایت، سطح کیفیت محتوا یکی از مهم‌ترین معیار‌های موتور‌های جستجو‌گری مثل گوگل است. محتوای با ‌کیفیت یعنی محتوایی که به علایق کاربران ارتباط دارد و برای آن‌ها مفید است، گوگل این دسته از محتواها را شناسایی و بیشتر در معرض دید قرار می‌دهد. اوایل، عاملی مثل تعداد کلمات کلیدی متن نقش مهمی در سیستم کاری سئو داشت، ولی امروزه موتورهای جستجوگر مثل گوگل محتوا را بر اساس نظر کاربران ارزیابی می‌کنند. در نتیجه اخیرا محتوای دارای کیفیت نقش بسیار مهم‌تری در رتبه‌بندی وبسایت‌ها ایفا می‌کند. از طرف دیگر محتوای کیفیت پایین، نامربوط و کپی‌شده رتبه‌ی سایت را پایین می‌آورد.

یک نکته مهم: کیفیت بالای محتوا نه تنها عامل موفقیت بزرگی در بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو محسوب می‌شود، بلکه موجب افزایش تعداد کاربران فعال وبسایت می‌شود تا فعالیت‌هایی مثل خرید‌و‌فروش را در سایت انجام دهند. به‌علاوه تولید محتوای با ‌کیفیت باعث افزایش اعتماد مشتری می‌شود و شایستگی برند شما را بالا می‌برد. محتوا‌ی منحصر‌به‌فرد همچنین شما را از رقیبان خود جلو می‌اندازد. علاوه‌بر‌‌این، کاربران محتوا‌ی دارای ‌کیفیت را به اشتراک می‌گذارند و این موجب افزایش بازدید از سایت شما می‌شود.

نکته مهم دیگر در تولید محتوا کلمات کلیدی و عبارات SEO می باشد که ممکن است کاربر و مخاطب شما برای یافتن پاسخ سوالات آن را تایپ کند.

وقتی تولید محتوا با موضوع کلمات کلیدی باشد شانس شما برای بالا بردن رتبه سایتتان در صفحه نتایج موتور جستجو افزایش می یابد و به بهینه سازی سایت کمک می کند. عامل دیگر که بر محتوای سایت و رتبه بندی موتور جستجوگر تاثیر می گذارد محتوای جدید است.

تولید محتوا با نام تجاری جدید نه تنها راه نگه داشتن محتوای تازه نیست شما می توانید با به روز رسانی مطالب، بازنویسی آنها، اضافه کردن اطلاعات و آمار جدید در طول زمان محتوای تازه تولید کنید.

در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر محتوا را محترم می دارند و بازدیدکنندگان به محتوای با کیفیت اهمیت می دهند و به محتوای دارای کیفیت نیاز دارند. ایجاد چند پست وبلاگ، یک مطلب در رسانه های اجتماعی شروع کنید زمانی که پیروان و دنبال کنندگان مطالب خود را پیدا کردید وب سایت شما می تواند یکی از عوامل بهینه سازی موتورهای جستجوگر را شروع کند.

ایجاد تولید محتوای با کیفیت

ما هرروز با تعداد زیادی از محتویات بمباران می شویم. در هر یک از شبکه های اجتماعی روزانه با میلیون ها محتوا روبرو هستیم. با همه ی اینها هنوز ما به نوشتن محتوای با کیفیت تشویق می شویم. در طول سالها محتوای با کیفیت معانی زیادی داشته است و تکامل یافته است. گوگل محتوایی را دوست دارد که بیش از 1000 کلمه باشد و این محتوا یک محتوای با کیفیت است.

آیا با وجود هزار کلمه موضوع به عنوان یک علامت واقعی از محتوای با کیفیت بالا مخفی می شود؟ البته که اینطور نیست.

تولید محتوا‌ی مرتبط در قالب نوشته، عکس و ویدیو نه تنها در سیستم سئو‌ی گوگل بلکه در همه‌ی زمینه‌های کسب‌ و کار آنلاین جواب می‌دهد. در ادامه به مواردی که شما برای تولید محتوا باید بدانید، می‌پردازیم.

چه عواملی محتوا را برای سئو و بازاریابی آنلاین مناسب می‌کند؟

با اینکه گوگل ابتدا متن محتوای سایت را تحلیل می‌کند، عکس‌ها و ویدیو‌ها هم از اهمیت زیادی بر‌خور‌دارند. در ادامه توضیح می‌دهیم که چگونه این سه نوع محتوا را بهینه کنید.

بهینه‌سازی نوشته برای کیفت متن

وقتی برای سایت خود محتوا می‌نویسید، مطمئن شوید که نوشته‌ها ساختار و نظم خوبی دارند تا راحت‌‌تر خوانده شوند. برای همین باید نوشته را در پاراگراف‌های مختلف تقسیم کنید و برای آن عنوان، زیر‌شاخه و تیزر مشخص کنید. همیشه این را در نظر داشته ‌باشید که شما فقط برای گوگل محتوا نمی‌نویسید بلکه بیشتر برای بازید‌کننده‌های سایت خود این کار را می‌کنید پس متن شما باید قابل‌فهم باشد. علاوه‌بر‌این می توانید با با گذاشتن جدول، نکات کلیدی و هایلایت‌ها متن خود را تمیز‌تر و مخاطب پسند‌تر کنید.

عامل مهم بعدی بلندی متن شما است. در کل نوشته‌های سایت شما نه باید خیلی کوتاه باشند نه خیلی بلند. زیاد بلند بودن متن موجب این می‌شود که گوگل نتواند موضوع دقیقی بر اساس کیفیت محتوا به آن نسبت دهد. به‌علاوه آن صفحه طبق رتبه‌بندی موتور جستجو‌گر در وضعیت پایین‌تری نسبت به صفحه های بهینه‌تر قرار می‌گیرد.

در انتخاب طول محتوا دقت بیشتری کنید

نوشته‌های خیلی بلند ممکن است واضح نباشند و این موضوع می‌تواند از ورود کاربرانی که دنبال محتوا‌های خلاصه و قابل فهم‌اند، جلوگیری کند. با این‌حال اگر حتما باید متن بلند‌ی بنویسید، حداقل از ساختار مناسب متن مطمئن شوید و برای مخاطبان جدول‌های کوچک بگذارید. به‌علاوه وجود تعادل بین تکرار کلمات کلید‌ی و اندازه‌ی متن از اهمیت زیادی بر‌خور‌دار است.

از طرفی باید از نوشتن متن بیش از اندازه کوتاه هم پرهیز کنید. اینکه یک متن چه قدر باید بلند باشد تا به مخاطب اطلاعات مورد نیاز‌ش را بدهد، بستگی به موضوع متن دارد و نمی توان برای آن قانون کلی گفت. باید این را هم بدانید که متن با ساختار بلند و بدون محتوای مفید نه می‌تواند به اطلاعات مخاطبان بیفزاید نه در سئو و دنیا‌ی بازاریابی آنلاین کار‌آمد است. البته نباید بیش از اندازه روی اندازه‌ی متن تمرکز کنید چون نسبت به کیفیت متن در اولویت دوم قرار می‌گیرد و بسته به نوع متن و اهداف وبسایت فرق می‌کند.

وقتی متنی می‌نویسید، به تلفظ و املا‌ی صحیح کلمات دقت کنید. این نه تنها روی مخاطبان بلکه در موتور‌های جستجوگر مثل گوگل نیز تاثیر می‌گذارد. اگر بازدید‌کننده‌ای یک صفحه را سریع به خاطر مشکلات نگارشی و املایی آن ترک کند تاثیر مستقیم روی بانس‌ریت سایت شما خواهد داشت.

به محتوای خود اهمیت بدهید

یک عامل مهم این است که محتوا‌ی شما باید همیشه منحصر‌به‌فرد باشد. گوگل متوجه متن‌هایی که از نوشته‌های سایت‌های دیگر بر‌داشته شده‌اند می‌شود و به آن‌ها امتیاز منفی می‌دهد. همچنین برای بازدید‌کننده‌های صفحه، یک محتوا‌ی با‌ارزش و منحصر‌به‌فرد آن‌ها را تشویق می‌کند که باز هم از آن صفحه دیدن کنند. اشاره به مطالب بیشتر هم می‌تواند برای بازدیدکننده‌های سایت شما مفید باشد و باعث باز‌خورد مثبت آنان شود.

بهینه‌سازی تصویر

علاوه‌بر نوشته، تصویر هم می‌تواند راه خوبی برای نشان دادن مطالب و سرگرم‌کردن کاربران در دنیا‌ی بازار‌یابی آنلاین باشد. اینجا هم باید همان عامل‌های مؤثر در نوشته را در‌نظر بگیرید. برای مثال باید از عکس‌های کپی شده استفاده نکنید و همیشه برای مخاطبان مطالب‌ اضافی و با‌ارزش تولید کنید. به‌علاوه اسم فایل عکس باید تا جایی که می‌شود بازتاب‌کننده‌ی محتوا‌ی متنی شما باشد چون گوگل از آن برای تعیین موضوع محتوا استفاده می‌کند. نزدیکی متن نوشته به اسم عکس هم نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند پس اسم عکس باید شامل کلیدی‌ترین کلمات متن باشد.همچنین باید به اندازه و حجم مناسب فایل عکس هم توجه کنید. باید تعادلی بین با ‌کیفیت بودن عکس و کم بودن زمان بار‌گذاری وبسایت پیدا کنید.

بهینه‌سازی ویدیو

دقیقا مثل نوشته و عکس، ویدیو‌های وبسایت هم باید محتوا‌ی اضافی و با‌ارزش تولید کنند تا سطح ارتباط و بازدید از محتوای سایت شما را افزایش دهند. اسم فایل و نوشته‌های اطراف ویدیو هم برای موتور‌های جستجوگری چون گوگل مهم هستند تا بتوانند محتوا‌ی مورد‌نظر را دسته‌بندی کنند.

همچنین می‌توانید با استفاده از ویدیو از مخاطبان دعوت به تعامل کنید تا بازدید‌کننده‌ها را برای اشتراک‌گذاری آن تشویق کنید در نتیجه بازدید ویدیو را افزایش دهید. در ادامه می‌توانید به صورت خلاصه‌شده مهم‌ترین نکات که برای تولید یک محتوای با ‌کیفیت نیاز دارید، مشاهده کنید.

 • داشتن ساختار مناسب با وجود پاراگراف، عنوان و …
 • اندازه‌ی نوشته:نه خیلی کوتاه نه خیلی بلند
 • املا و نقطه‌گذاری بی‌نقص
 • محتوای منحصر‌به‌فرد با مطالب اضافی
 • اسم مناسب ویدیو‌ها و عکس‌ها
 • نوشته‌های مرتبط نزدیک ویدیو‌ها و عکس‌ها – اندازه‌ی مناسب فایل

محتوای با کیفیت بالا چیست؟

اگر از کارشناسان سئو جواب این سوال را بخواهید پاسخ های متفاوتی را دریافت می کنید یکی از این پاسخ های اشتباه استفاده از طول محتوا برای تعیین کیفیت محتوا است.

ولی محتوایی با کیفیت است که در درجه اول ما را به هدف بازاریابی برساند. برای شما ممکن این اهداف در

اولویت باشد:

 • افزایش آگاهی از نام تجاری
 • رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو
 • افزایش کلیک.
 • گرفتن سهام اجتماعی

محتوای با کیفیت محتوایی است که شما را به همه یا یکی از اهداف بازاریابی برساند. پس چگونه می توان محتوای دارای کیفیت ایجاد کرد؟

ایده محتوا را محقق می کند

ایده ی محتوای شما تعیین می کند که محتوای شما بماند یا فراموش شود.

هنگامی که یک محتوا ایده مناسب داشته باشد مخاطبان شما آن را می خورند و به گسترش و نشر آن می پردازند.

برای بدست آوردن ایده های محتوایی مناسب، می توانید سایت های رقبای خود را بررسی کنید، تا ببینید چه نوع محتوایی برای آنها بهتر و جذاب تر است. و باعث شده است محتوای آنها را با کیفیت کند.

اگر شما فکر می کنید این کار سختی است، پس یک ابزار مانند BuzzSumo می تواند به شما در پیدا کردن آنچه که در هر سایت انتخابی شما محبوب است، کمک کند.

در هر موضوعی که تولید محتوا می کنید ممکن است شما را به هزاران موضوع دیگر برساند پس ان موضوع ها را در تقویم خود ثبت کنید.

در مورد موضوع خود تحقیق کنید

مهم نیست که محتوای شما صوتی یا تصویری و یا نوشتاری است مهم است که در مورد آن تحقیق کنید حتی اگر دوست دارید براساس تجربیات خود چیزی بنویسید تحقیق را فراموش نکنید.

تولید محتوای با کیفیت

وبلاگ و دسته بندی

وبلاگ همیشه شامل فعالیت های فنی خسته کننده است. شما نیاز دارید عکس های مرتبط را پیدا کنید آپلود کنید عنوان و برچسب برای آن بزنید.

این کارها زمان زیادی را لازم دارد ولی دسته بندی در زمان آپلود را فراموش نکنید عکس های مربوط به هر پست را در کنار خود قرار دهید حتی اگر آنها را همانروز انتشار نمی دهید.

نوشتن پیش رو

یکی از بزرگترین استرس ها برای تولید محتوای با کیفیت زمان است.

اگر محتوای خود را در همان لحظه که تولید کرده اید انتشار دهید یک ابزار قوی برای بهبود نوشتن خود را که فرصتی برای خواندن دوباره قبل از کلیک برروی ارسال است را از دست خواهید داد. شما به 48 ساعت زمان نیاز دارید تا نوشته خود را ارسال کنید با این زمان می توانید چندین بار محتوای خود را بخوانید.

عملکرد محتوا را اندازه گیری کنید

پس از ایجاد و انتشار آنچه که “شما فکر می کنید” محتوای با کیفیت بالا است، شما نمی توانید آن را واقعا بگویید تا زمانی که شما نگاه کنید به اعداد پس از انتشار.

تولید محتوای با کیفیت

آنالیز کردن

راه دیگری برای ایجاد محتوای جذاب معتبر این است که یک تحلیل دقیق در مورد موضوع مورد علاقه انجام دهید. اگر شما یک کنجکاوی قوی در مورد چیزی داشته باشید، تحقیق آن معمولا اولین گام است که قبل از تلاش برای پیاده سازی آن انجام می دهید. قبل از اشتراک گذاشتن یک مطلب ان را تجزیه تحلیل کرده و داده های افرادی را که در این زمینه محتوایی تولید

کرده اند را ببینید که چند بار به اشتراک گذاشته شده است نظرات مردم چه بوده است و… شما می توانید تولید محتوای با کیفیت را از تیم طراحی سایت وب داران بخواهید تا محتوایی را تولید کنند که به سئو سایت شما کمک کند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید