خدمات تولید محتوای اینستاگرام

با سفارش تولید محتوای اینستاگرام به خوبی قادر خواهید بود کسب و کار اینترنتی خود را ارتقاء دهید. از زمان ایجاد اینستاگرام، پلتفرم آن به بستری مناسب برای به اشتراک گذاری تصویر، متن و فیلم­های کوتاه تبدیل شده است. بیش از 800 میلیون کاربر ماهانه در این سایت فعال هستند. روزانه بیش از 60 میلیون عکس ارسال می شود و روزانه 1.6 میلیارد “لایک” داده می شود. افراد مشهور و معتبر با تعداد زیادی دنبال­کننده در آن فعالیت دارند. با یک برنامه‌­ریزی صحیح  اینستا می‌­تواند بستر مناسبی برای تبدیل کردن شما از یک برند معمولی به یک برند جهانی باشد.

ثبت سفارش
 • محتوای یونیک
 • ویراستاری شده
 • سئوبیس
 • تحویل فوری
 • باکیفیت ترین

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

شما باید متن مناسبی را  ارسال کنید تا با نیازهای دنبال­ کنندگان فعلی مرتبط باشد و در عین حال پتانسیل جذب مخاطبان جدیدی را نیز به همراه داشته باشد. اما انتخاب و تولید محتواهایی که منجر به رونق کسب و کار شما در فضای اینستا باشند، بسیار دشوار است. در این رابطه محتوای باکیفیت و جذاب بیش از هر چیزی دیگری دارای اهمیت است؛ با الومحتوا همراه باشید تا شما را بیشتر با کسب و کار در این شبکه اجتماعی روبرو کنیم.

استفاده از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی در توسعه کسب و کارها یک موضوع کاملا هوشمندانه و البته ضروری است که استفاده از آن می‌تواند در کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در زمان رسیدن به نتیجه بسیار تاثیرگذار باشد. اینستاگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی به منظور توسعه کسب و کار است و تولید محتوا در این شبکه اجتماعی با اصول خاص و حرفه‌ای کمک می‌کند تا در زمان کمتر، صرف هزینه کمتر و استفاده از شیوه‌های حرفه‌ای‌تر به هدف نزدیک شوید، با ما همراه باشید تا راهنمای جامع تولید محتوای اینستاگرام را مطالعه کنید.

برای تولید محتوای اینستاگرام باید به الگوریتم آن دقت داشته باشید. این بدان معناست که برای فعالیت در اینستاگرام برنامه ریزی، تعیین هدف، ویرایش، ارسال مطالب  و داشتن استراتژی عملی به شدت مورد نیاز است. از آوریل 2018، هند، پس از آمریکا و برزیل سومین کشور پیشرو در سطح جهان است که دارای 59 میلیون کاربر فعال اینستاگرام است. در دنیای امروز رسانه و شبکه‌­های های اجتماعی به طور فزاینده ای در حال پیشرفت هستند.

در این میان اینستاگرام پتانسیل فوق العاده ایی دارد  برای  اینکه مشاغل  گوناگون به اهداف خود برسند. بنابراین، مهم است که استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام را به درستی بدانید. به این ترتیب قادر خواهید بود به طور قابل ملاحظه­ایی از رقیبان خود متفاوت باشید.

با یک استراتژی خوب برای تولید محتوا در اینستاگرام مورد توجه خوانندگان قرار خواهید گرفت. این در حالی است که با یک استراتژی بهتر آنها را درگیر خود خواهید کرد. داشتن چنین راهبردی در ابتدای کار برای جلب توجه خوانندگان، طرفداران، دنبال­کنندگان و درنهایت مشتریان بسیار ضروری است.

استراتژی اینستاگرامی برای تولید محتوا

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی کاملا کاربر محور است، بنابراین تولید محتوا برای نمایش در این شبکه اجتماعی مهمترین رکن محسوب می‌شود، در حقیقت تولید محتوا برای اینستاگرام همان تولید عکس، متن و ویدئو است که به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده ارائه می‌شود، این شکل از محتوا باعث جذب مخاطب و توسعه کسب و کار به شیوه برندینگ می‌شود.

زمانبندی در ایجاد محتوا یا پست اینستاگرام

زمان­بندی در تولید محتوا داخل اینستاگرام می­تواند کسب و کار شما را به خوبی ارتقاء دهد. با ارسال­های پی در پی زمینه برای از دست دادن دنبال­کنندگان شما فراهم می­شود. اگر آنها  در پست­ها به طور مداوم با برند و کسب و کار شما در ارتباط باشند، دیگر علاقه­ایی برای دنبال کردن شما نخواهند داشت.

زمان ارسال پست­ها را به­گونه­ایی تنظیم کنید تا ارتباطی محکم با مخاطبین داشته باشید. برای این منظور بهتر است روزهای خاصی را در نظر بگیرید. مثلا فقط در روزهای زوج. سعی کنید پستها را در ساعاتی که کاربران آنلاین هستند ارسال کنید. برای این منظور بهتر است به روزهای تعطیل و حوادثی که در منطقه جغرافیایی شما اتفاق می­افتد توجه داشته باشید.

خدمات اینستاگرام

دقت کنید کاربران در چه ساعاتی از روز بیشترین زمان خود را در فضای مجازی سپری می­کنند. انتخاب روز و ساعت مناسب یکی از مهم­ترین فاکتورها برای ارسال پست است.

در تولید محتوا برای شبکه اجتماعی اینستاگرام به معیارها توجه کنید

در تولید محتوای اینستاگرام حتما عملکرد خود را ارزیابی کنید. در غیر این صورت نخواهید توانست نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید. زمانی که بتوانید خود را ارزیابی کنید، خواهید فهمید چه کاری را باید انجام دهید، چه فعالیتی را باید تقویت کنید و از انجام دادن چه کارهایی باید اجتناب نمایید.

خدمات طراحی و تولید محتوای اینستاگرام

از آنجایی که استفاده از امکانات اینستاگرام به منظور بهره‌وری بیشتر از این شبکه اجتماعی به ویژه در مورد کسب و کارها یک کار تخصصی محسوب می‌شود، توصیه کارشناسان این حوزه آن است که از خدمات طراحی و تولید محتوا در اینستاگرام برای رسیدن به نتیجه بهتر استفاده کنید.

بسیاری از تیم‌های تخصصی تولید محتوا هستند که سعی می‌کنند با ارائه خدمات  مناسب و مقتضی در این راه باعث پیشرفت راهبردهای اکانت‌های تجاری در این شبکه اجتماعی باشند، به طور مشخص استفاده از ابزار و برنامه‌های کاربردی خلق و ادیت عکس و تصویر و یا ویدئو سازی، طراحی پست‌ها، انتخاب کپشن مناسب، تولید محتوا بر اساس نیاز و حوزه فعالیت پیج، برنامه‌ریزی برای تولید محتوا و انتشار آن، ارزیابی بازخوردها و تعیین استراتژی طراحی، تولید و انتشار پست از جمله مواردی است که می‌توان در بخش خدمات طراحی و تولید محتوای اینستاگرام به آن پرداخت.

مدیریت شبکه های اجتماعی چگونه است؟

اگر فکر می‌کنید که استفاده از شبکه اینستاگرام به همین انتشار پست‌ها و گذاشتن لایو و استوری ختم می‌شود باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید، اینستاگرام نیز مانند هر پلتفرم دیجیتال دیگری دارای استراتژی‌های محتوایی منحصر به خود است، اگر می‌خواهید در این زمینه موفق عمل کنید باید کار را به کاردان بسپارید، برای دیده شدن در فضای بی‌کران اینستاگرام نیاز است که یک مدیر یا ادمین به شکل مرتب در اختیار تیم شما باشد، شخصی که به تمام الگوریتم‌های اینستاگرام، نحوه تهیه پست‌ها و انتشار آنها طبق تقویم محتوایی، استراتژی‌های انتشار، شناخت مخاطبین، روش‌های افزایش بازدید و … کاملا آشنایی داشته باشد.

ادمین اینستاگرام در کنار انتشار پست‌ها و تولید محتوای مناسب برای پست، استوری، لایو و IGTV باید روش‌های ارزیابی رقبا، آنالیز عملکردی پست‌ها، شناخت مخاطبین و راه های برقراری تعامل بیشتر با مخاطبین را به خوبی دانسته و بتواند به شیوه ای اصولی و درست آن را در پیج اینستاگرامی کسب و کار شما پیاده‌سازی کند.

بهترین روش برای تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یکی از بهترین برنامه‌ها به منظور انجام تولید محتوا به شمار می‌رود که قابلیت‌های فراوانی را هم در خود دارد. این برنامه شاید در گذشته گزینه‌های زیادی در خود نداشت، اما بعد از مدتی شاهد انتشار برخی از آپدیت‌ها برای آن بودیم. این آپدیت‌ها باعث شدند تا قابلیت‌های فراوانی را در آن ببینیم و تولید کنندگان محتوا بتوانند به بهترین شکل نسبت به استفاده از آن‌ها اقدام نمایند.

ما تا به حال در این وب سایت، چنین مطالبی را برای تولید کنندگان محتوا در دسترس قرار داده بودیم که خوشبختانه با رضایت آن‌ها رو به رو شد. به همین جهت، در این مطلب قصد داریم تا در مورد بهترین استراتژی‌ها به منظور انجام تولید محتوا صحبت داشته باشیم. فرض کنید که شما ارائه برخی از خدمات و یا فروش محصولات را در دستور کار قرار داده‌اید. در این زمینه، قطعا به برخی از این روش‌ها و ایده‌ها نیاز خواهید داشت. بنابراین توصیه می‌شود که این مطلب را از دست ندهید.

برجسته ترین استراتژی ها برای تولید محتوا در اینستاگرام

1- از ابزارهای سادی اما کاربردی استفاده کنید

خوب است بدانید که استفاده از اینستاگرام برای تولید محتوا به هزینه زیادی نیاز نخواهد داشت. همین باعث شده است تا تولید کنندگان محتوا به سراغ این برنامه بروند و بخواهند محصولات یا خدمات خود را در دسترس قرار دهند. به همین منظور، ابزارهایی بسیار ساده و نسبتا ارزان در فروشگاه‌های معتبر هستند که می‌توانید سر وقت آن‌ها بروید.

از این ابزارها باید به میکروفون‌های یقه‌ای یا مدل‌های دیگر آن، سه پایه برای دوربین یا گوشی همراه و همچنین گوشی‌ همراه مناسب اشاره داشت. با  در اختیار داشتن این ابزارها، حتی مواردی که بسیار ساده هم هستند، بی شک می‌توانید به بهترین خواسته‌های خود برسید. البته در نظر داشته باشید که در این خصوص به هیچ وجه ولخرجی نکنید. این کار نه تنها از دید کاربران جذابیتی ندارد، بلکه شاید از کار شما دلزده هم بشوند.

علاوه بر این ابزارها، باید از برخی از ساده‌ترین برنامه‌ها نیز استفاده کنید. برنامه‌هایی هم بر روی سیستم عامل اندروید و هم آی او اس و حتی رایانه‌های شخصی هستند که بعد از چند ساعت می‌توانید به قسمت‌های گوناگون آن مسلط شده و بهره مند شوید. از این برنامه‌ها باید به مواردی در خصوص تهیه و ویرایش تصاویر، تهیه و ویرایش ویدیوها و همچنین تهیه و ویرایش صدا اشاره داشت. تا به حال برخی از این برنامه‌ها را خدمت شما عزیزان معرفی کرده بودیم.

2- از قابلیت های مختلف اینستاگرام استفاده کنید

نکته بعدی این است که صرفا به یک یا چند تا از قابلیت‌های موجود در برنامه اینستاگرام بسنده نکنید و به دنبال یادگیری گزینه‌های دیگر آن نیز باشید. خوشبختانه امروزه آموزش‌هایی هم در مورد هر کدام از این قابلیت‌ها به صورت رایگان و حتی ویدیویی مشاهده می‌شود که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

برای نمونه اگر در راستای فروش محصولات فعالیت دارید، می‌توانید از قابلیت لایو یا همان پخش زنده بهره ببرید. این کار درست مانند آن است که شما سمیناری دارید و می‌توانید صدها و هزاران نفر را در آن داشته باشید. دیگر قابلیت‌های این برنامه شامل استوری و آی جی تی وی هستند که بد نیست از آن‌ها نیز استفاده‌های لازم را داشته باشید تا در نهایت از دید کاربران، فرد یا کسب و کار بهتری باشید.

3- با دیگران همکاری داشته باشید

بسیاری از افراد چنین می‌پندارند که باید با افرادی که در حوزه خودشان کار می‌کنند، دشمنی و رقابت‌های فراوانی داشته باشند. این در حالی است که این کار، هیچ کمکی به آن‌ها نخواهد کرد. اینستاگرام فضایی است که اگر شما از در دوستی و همکاری با پیج‌های هم حوزه خود وارد نشوید، بی شک اتفاقات تلخی پیش رویتان خواهد بود.

چنان چه مثلا در کار فروش محصولات هستید، می‌توانید از برخی از افراد در حوزه خودتان استفاده نمایید. شما می‌توانید خدماتی را به آن‌ها ارائه دهید یا این که از امتیازاتی که آن‌ها برای شما در نظر دارند، استفاده نمایید. این کار باعث می‌شود که فالوورهای میان شما رد و بدل شوند و در نهایت بازدید بیشتری را تجربه نمایید. به یاد داشته باشید که بازدید بیشتر به معنای فروش و درآمد بالاتر شما خواهد بود.

یکی از استراتژی‌هایی که به خصوص این اواخر شاهدش هستیم، همکاری پیج‌های هم حوزه به صورت لایو با هم است. در این موارد، آن‌ها بر سر موضوعاتی در لایو با هم صحبت می‌کنند و بینندگان نیز می‌توانند اطلاعات لازم را در این خصوص به دست آورند.

سخن پایانی

این مقاله در راستای آشنایی با بهترین روش برای تولید محتوا در اینستاگرام نوشته شده است که امیدواریم از آن لذت برده باشید. به جز این روش‌ها، بی شک شیوه‌های دیگری هم در خصوص تولید محتوا در این برنامه وجود دارد که بد نیست مروری بر آن‌ها نیز داشته باشید. با در نظر گرفتن همه یا حداقل چند تا از این استراتژی‌ها، در نهایت به فردی بسیار موفق تبدیل خواهید شد.

چرا الومحتوا را برای سفارش محتوای اینستاگرام انتخاب کنیم؟

 • 1 طراحان کم‌نظیری را در اختیار دارد
 • 2 برای هر تولید محتوا تحقیق زیادی می‌کند
 • 3 طراحی پست‌ها کاربر پسند و ارزشمند است
 • 4 تخصص کامل در شناخت محتوای خوب دارد
 • 5 برنامه ریزی زمانی دقیقی برای پیج شما می‌کند

ویژگی‌های طراحان محتوای اینستاگرام الومحتوا

 • 1 هوش بصری بسیار بالا در اجرای محتوا
 • 2 استفاده از آخرین تکنولوژی‌های طراحی
 • 3 ایجاد جذابیت حداکثری در طراحی پست‌ها
 • 4 سابقه و شناخت کافی از محیط اینستاگرام
 • 5 حساس بودن روی کیفیت کار تحویلی

در طراحی محتوا برای اینستاگرام از تصاویر جذاب استفاده کنید

در تولید محتوای اینستاگرام سعی کنید از فیلم و عکس­های جذاب و باکیفیت استفاده کنید. برای این منظور لازم است تا درک درستی از کسب و کار خود داشته باشید. باید بدانید در این فضای رقابتی به دنبال چه چیزی هستید. چه عواملی منجر به جذب توجه و سرمایه می­شود.

به این موضوع دقت کنید که چگونه می­خواهید برای رسیدن به اهداف خود، مطالب را ارائه کنید. مهم نیست تولید محتوای اینستاگرامی شما در چه زمینه­ایی باشد: فیلم، پست، داستان، عکس و … . مهم این است که بتوانید در فواصل زمانی مناسب مطالب را به مخاطبین عرضه کنید. استفاده از تولید محتوا گرافیکی میتواند صدای شما را بلندتر ازهر زمان دیگری به گوش دیگران برساند.

انواع راه‌های تولید محتوای اینستاگرام

همانطور که اشاره کردیم تولید محتوا در اینستاگرام به منظور دیده شدن و توسعه کسب و کار باید با اصول و قوانینی همراه باشد، در ابتدا شما را با انواع تولید محتوا در اینستاگرام آشنا می‌کنیم.

حتما می‌دانید که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است، بنابراین تصاویر و ویدئوها حرف اول را در اینستاگرام می‌زنند، ساختار محتوای اینستاگرام را می‌توان به 4 دسته تقسیم کرد که شامل موارد زیر خواهد بود:

پست

پست‌های اینستاگرامی می تواند شامل عکس، ویدئو، عکس نوشته به همراه کپشن باشد، گاهی می‌توانید یک پست کاملا واضح و مشخص از نظر محتوایی را بدون کپشن نیز منتشر کنید.

استوری

استوری نیز یکی از قابلیت‌های اینستاگرام است که می تواند شامل انتشار عکس یا ویدئو به همراه متن دلخواه شما باشد، فرق استوری و پست در این است که پست دارای نمایش دائمی در صفحه اینستاگرامی است در حالی که استوری یک مدت زمان نمایش 24 ساعته داشته و بعد از آن به صورت اتوماتیک حذف می‌شود، مگر این که آن را به شکل هایلایت ذخیره سازی کنید که در بیوی پیج شما به نمایش در می‌آید.

IGTV

این قابلیت در اینستاگرام به منظور نمایش ویدئوهای بالای 1 دقیقه به کار می‌رود، استفاده از IGTV به شکل هدفمند می‌تواند بسیار مناسب و سودمند باشد، به ویژه در مورد محتواهای ویدئویی آموزشی استفاده از این قابلیت کاملا کاربردی و لازم است.

Live

لایو یا پخش ویدئو و تصاویر زنده یکی دیگر از امکاناتی است که در اینستاگرام برای کاربران در نظر گرفته شده است،  در واقع تعامل سازنده میان صاحب اکانت اینستاگرامی و کاربران توسط لایو صورت می‌گیرد، بنابراین استفاده از این قابلیت نیز می‌تواند شما را به کاربران و مخاطبان پیج اینستاگرامی شما بسیار نزدیک کند.

خلاقیت در طراحی محتوا برای اینستا

خلاقیت در تولید محتوای اینستاگرام مهم­ترین نکته است. باید با یک استراتژی متفاوت و البته موثر خود را معرفی کنید. علاوه براین، از استوری های اینستاگرام غافل نشوید! استوری­های اینستا روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. این ویژگی جدید توسط اینستاگرام به شما امکان می دهد تا عکس و فیلم ها را 24 ساعته منتشر کنید.

شما می­توانید در استوری­ها از استیکر، موقعیت­یابی،نظرسنجی، هشتگ و … نیز استفاده کنید. به این ترتیب آنها را جذاب­تر ارائه خواهید کرد. همچنین با استفاده از ویژگی Swipe up امکان پیوندهای خارجی نیز وجود خواهد داشت.

تولید محتوای استوری اینستاگرام؛ با ایده‌های جذاب

برای نوشتن استوری به منظور تولید محتوای اینستاگرامی به نکات زیر دقت کنید:

سعی کنید استوری­ها را خلاقانه بنویسید.

بازدیدکنندگان را با استفاده از Swipe up به صفحات مرتبط هدایت کنید.

از ویدئوهای زنده، پرسش و پاسخ، کمپین­های تبلیغاتی و … در استوری­های خود استفاده نمایید.

مطالب را به­گونه­ایی بنویسید که خواندن آن برای مخاطب راحت و ساده باشد. مبهم و دو پهلو صحبت نکنید.

با استفاده از هایلات کردن مطالب، آنها را به طور ویژه و خاص مطرح کنید.

تولید محتوای کپشن اینستاگرام چگونه است؟

در تولید محتوای اینستاگرام باید بتوانید پست­های باکیفیت تهیه کنید. کپشن­ها ( زیرنویس عکس) یکی از مهم­ترین قسمت­های پست شما هستند که اغلب نادیده گرفته می­شوند. ممکن است بگویید برای آن محدودیت کاراکتر وجود دارد. یعنی بیش از 2200 کاراکتر نمی­توانید در آن استفاده کنید.

تولید محتوای اینستاگرام

اما اگر به دنبال متفاوت بودن هستید و می­خواهید از رقیبان خود پیشی بگیرید، باید سعی کنید آن را جذاب و باکیفیت بنویسید. آنها بخش مهمی از معرفی کسب و کار شما هستند و به طور خاص و ویژه­ایی با مخاطبان سروکار دارند. بازدیدکنندگان  فقط “توصیف”  description )) را نمی خوانند، بلکه داستانی را جستجو می کنند که جالب باشد. در آنها روحیه ایجاد کنند و تجربه ایی موفق را به آنها را نشان دهند. آنها به دنبال کپشن­هایی هستند که الهام­بخش باشند.

در تولید محتوای اصولی اینستاگرام چگونه باید کپشن بنویسیم؟

برای اینکه در تولید محتوای اینستاگرام از کپشن بیشترین بهره را ببرید به نکات زیر دقت داشته باشید:

اطلاعات اصلی پیام خود را در چند خط اول کپشن قرار دهید. در حالت ایده آل، نباید بیش از دو تا سه  خط بنویسید.

مطمئن شوید از زبانی استفاده کرده­اید که  با اصطلاحات بمباران نشده است. متن باید  ساده، خلاق، کاربر پسند و اساساً متناسب با نام تجاری شما باشد.

با استفاده از پرسش، نظرخواهی و … سعی کنید تعامل خود را با مخاطبان بالا ببرید.

بعضی از نمونه‌ کارهای مجموعه با رشد حداقل ۴۰٪ ای نرخ انگیجمنت

بعضی از نمونه‌ کارهای مجموعه با رشد حداقل ۴۰٪ ای نرخ انگیجمنت

استفاده از هشتگ در متن تولید محتوای اینستاگرام

استفاده از هشتگ در تولید محتوای اینستاگرام شما را قادر می­سازد تا با بازدیدکننگان و دنبال­کنندگان جدید ارتباط موثری برقرار کنید. همچنین به این طریق می­توانید جستجویی مناسب از مخاطبان و نیازهای آنها را داشته باشید.  به بیانی ساده باید گفت هشتگ یک کلمه و یا عبارت کلیدی است، که بدون درج فاصله همراه با علامت # نوشته می شود.

هشتگ ها را در هر جایی از پست های شبکه های اجتماعی خود می­توانید قرار دهید. آنها میتوانند در ابتدای متن، در انتها یا هر مکان دیگری که شما مایل باشید، قرار بگیرند. با استفاده از آن گفتگویی عمومی بین کاربران به جریان خواهد افتاد. در این حالت بیشمار مخاطب با موضوع مورد نظر درگیر خواهند شد. کافی است به درستی در این جریان قرار بگیرد، آنگاه به طور فوق­العاده­ایی از رقیبان پیشی خواهید گرفت.

برای مثال اگر در حوزه مد فعالیت می­کنید، کافی است # مد را تایپ کرده و آن را جستجو نمایید. در این صورت لیستی از کاربرهایی که در این زمینه فعالیت دارند را خواهید یافت. اگر می­خواهید در رابطه با فعالیت خود هشتگ بسازید. سعی کنید در عین سادگی مرتبط با کسب و کار شما باشد. به این ترتیب به راحتی در ذهن خواهد ماند. آنها را در شبکه­های اجتماعی مختلف مانند فیس بوک، توییتر و … گسترش دهید.

برنامه ریزی و زمانبندی در تولید پست اینستاگرام

اولین قدم برای تولید محتوا در اینستاگرام موفق این است که برنامه ریزی داشته باشید. از آنجا که اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، بهتر است در ابتدا با  طراحی پروفایل خود کار را آغاز کنید. بهتر است در انتخاب رنگ، افکت و .. توجه داشته باشید. پروفایل  را متناسب با کسب و کار مورد نظر خود تنظیم نمایید. زمانی که می دانید نمایه اینستاگرام شما به صورت بصری چه چیزی می­خواهد بیان می کند، آماده خواهید بود تا برنامه­ریزی محتوای خود را شروع کنید.

قبل از اینکه شروع به تولید محتوای اینستاگرامی نمایید، در ابتدا مشخص کنید هدف شما از این کار چیست؟ آیا در پی فروش بیشتر هستید؟ آیا می­خواهید صرفا دنبال­کننده بیشتری داشته باشید؟ مشخص کردن اهداف مهم است. چرا که سبب می شو تا در مسیر درست حرکت کنید. به این ترتیب در زمان و هزینه به طور چشمگیری صرفه­جویی خواهید کرد.

طراحی پست برای اینستا

اگرچه بسیاری از کاربران از اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی برای سرگرمی استفاده می‌کنند، اما کسانی که قصد دارند از این موقعیت به منظور توسعه کسب  و کار خود و یا افزایش مخاطبان و به دنبال آن افزایش فروش محصولات و خدمات بهره‌مند شوند، نیاز است که پست‌های اینستاگرامی هدفمندتری منتشر کنند، طراحی پست برای اینستاگرام به این دسته از افراد کمک می‌کند که یک پیج متفاوت به مخاطبین ارائه کنند.

به طور مثال نحوه چیدمان پست‌ها، انتخاب تصاویر با هدف نمایش خاص، ایجاد جلوه‌های بصری در نمایش پست‌ها و انتشار پست‌های مرتبط به همراه محتوای متنی مناسب از جمله مواردی است که در طراحی پست اینستاگرامی باید در نظر داشته باشید.

فراموش نکنید که اینستاگرام یک پلتفرم اشتراک گذاری تصویر و ویدئو است، بنابراین جلوه‌های بصری در آن حرف اول را می زند، پس نحوه نمایش پست‌ها و ایجاد یک بستر  متفاوت برای مخاطب سبب می‌شود که در نگاه اول بسیاری از مخاطبین جذب پیج متفاوت شما شوند.

گرفتن مدیر برای محتوای اینستا

با توجه به توضیحی که در بخش قبل ارائه شد کاملا مشخص است که استخدام یک شخص به عنوان مدیر تولید محتوای اینستاگرامی یا ادمین پیج یک الزام برای کسب و کار محسوب می‌شود، چرا که مطمئنا شما نمی‌توانید  تخصص لازم برای انجام همه امور مربوط به شبکه‌های اجتماعی را داشته باشید، حتی در صورت وجود چنین مهارتی مطمئنا زمان کافی برای پرداختن به تمام جزئیات و رعایت همه اصولی که نام بردیم نخواهید بود، پس بهتر است که با گرفتن ادمین پیج اینستاگرامی یا سپردن شبکه‌های اجتماعی به یک مدیر با تجربه و کارآمد نتیجه بهتری را دریافت کنید.

وظایف تولید محتوا مدیر پیج

همانطور که اشاره مختصری نیز داشتیم یک مدیر پیج اینستاگرامی وظیفه برنامه‌ریزی برای تولید محتوا، پیاده سازی استراتژی تولید محتوای اینستاگرامی، شناخت نیاز مخاطبین پیج با توجه به زمینه کاری، تولید محتوای مناسب طبق برنامه و اهداف پیج، ارائه محتوای کاربردی در قالب پست، استوری، ویدئوهای بلند و لایو، رعایت نکات استراتژیک تولید محتوا، تعامل با کاربران و پاسخگویی به آنها، آنالیز عملکردی پیج، ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی، داشتن برنامه برای افزایش فالوور و … از جمله وظایفی است که می‌توان در زمینه تولید محتوا برای مدیر یک پیج اینستاگرامی تعریف کرد.

محتوای خوب و محتوای بد اینستاگرام

منظور از محتوای خوب و محتوای بد در اینستاگرام ماهیت محتوا و نقش آن در جذب مخاطب است، محتوایی ارزشمند محسوب می‌شود که بتواند اهداف پیج در زمینه توسعه کسب و کار یا بالابردن میزان فروش، افزایش مخاطب و … را مطابق با آنچه برنامه‌ریزی شده است پیاده سازی کند، یک محتوای بد یا محتوای بی‌ارزش، صرفا یک پست منتشر شده است که آرشیو پیج اینستاگرامی را اشغال می‌کند، در حقیقت انتشار این دست از پست ها در اینستاگرام در بلندمدت باعث کاهش رضایت مخاطبین و از دست دادن فالوورها می‌شود.

مزایا و معایب تولید محتوا برای Instagram

استفاده از یک پلتفرم کاملا کاربردی مثل اینستاگرام برای جذب مخاطبین می‌تواند یک ایده کارآمد با هزینه ای بسیار پایین برای رونق بخشی به کسب و کار و توسعه آن باشد، به شرطی که به تمام اصول تولید محتوا، شناخت روش‌های بازاریابی دیجیتالی، روش‌های تولید محتوا در اینستاگرام و …. آشنایی داشته باشید، در این صورت است که اینستاگرام می‌تواند برای شما دارای مزایای بیشماری از جمله برندینگ، افزایش مخاطبین، توسعه کسب و کار، افزایش فروش و … داشته باشد.

شاید فکر کنید که استفاده از اینستاگرام فقط جنبه‌های مثبت دارد، اما باید گفت که این کار نیز مانند سایر موارد در تولید محتوا دارای معایبی نیز می باشد، به طور مثال خطر هک شدن پیج و از دست رفتن تمام امتیازات از جمله فالوورها، اعتبار و قدمت پیج، یک دست نبودن مخاطبین و فالوورهای پیج با توجه به زمینه فعالیتی، وقتگیر بودن رسیدگی به تمام امور مربوط به فالوورها، پاسخ‌دهی به سوالات و …

بنابراین توصیه می کنیم که برای رسیدن به نتیجه بهتر، باید قبل از اقدام به تولید محتوا در اینستاگرام تمام موارد و ضروریات موجود در این مسئله را محک بزنید و قدم‌های مطمئن و استاندارد در این زمینه بردارید تا وقت و هزینه‌ای که برای تولید محتوا در اینستاگرام صرف می‌کنید نتیجه مورد نظر را برای شما به همراه داشته باشد.

تولید محتوا اینستاگرام نقش مهمی در رونق کسب و کارهای اینترنتی خواهد داشت. در حال حاضر  اینستاگرام بر دنیای رسانه های اجتماعی حاکم شده است. میلیونها کاربر در آن اشتراک دارند. روزانه میلیون­ها لایک در آن ثبت می­شود. نوع محتوای ارائه شده در آن می­تواند در کمترین زمان ممکن شما را به اوج برساند. برای این منظور باید از تخصص و مهارت یک تیم باتجربه بهره­مند شوید. توجه به جزئیات تولید محتوا اینستاگرام شما را از رقیبان به طور معناداری متمایز خواهد کرد.

title
با ما گفتگو کنید