نویسنده فریلنسر کیست؟ (یادگیری در 6 مرحله آسان) + 15 نکته برای موفقیت فوری

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 12 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1399/11/20
نویسنده فریلنسر کیست؟ (یادگیری در 6 مرحله آسان) + 15 نکته برای موفقیت فوری

حتما شما هم مثل دیگر افراد می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید یک نویسنده فریلنسر موفق باشید تا از طریق آن امرار معاش کنید. حتی اگر شما در حال حاضر یک نویسنده فریلنسر هستید و در این کار زیاد موفق نیستید، در این مطلب می‌خواهیم به شما هم کمک کنیم.

باید گفت در طول سال‌های طولانی بازار محتوا هم تغییر کرده است، اکنون شاید بهترین زمان برای نویسنده فریلنسر باشد که به کمک شرکت‌های مختلف اقدام به دریافت پروژه‌های محتوایی کند. بنابراین، اگر شما آماده کار هستید، نوشتن فریلنسری شروع چندان سختی ندارد. پس بیایید به عنوان یک نویسنده دورکار یا فریلنسر به کسب درآمد و نحوه موفقیت در انجام آن بپردازیم.

۱- از یک نویسنده فریلنسر با تجربه دیگری یاد بگیرید

درسته، اگر از شخصی که قبلاً در آنچه می‌خواهید یاد بگیرید موفق شده باشد یاد بگیرید، سریعتر به موفقیت دست خواهید یافت. بنابراین، اگر می‌خواهید یک نویسنده فریلنسر موفق باشید، دیگر نویسندگان فریلنسر موفق را پیدا کنید و از آنها بیاموزید.

می‌توانید وبلاگ آنها را بخوانید، در کانال یوتیوب آنها مشترک شوید، در خبرنامه ایمیلی آنها ثبت نام کنید و حتی دوره‌ها، کتابهای الکترونیکی یا کلاس‌های آنلاین آنها را بخرید. هنگامی ‌که من برای اولین بار به عنوان نویسنده فریلنسر شروع به کار کردم، بسیاری از نویسندگان فریلنسر را از از طریق ایمیل پیدا کردم. من مغز آنها را برداشتم، از آنها سوال کردم و از آنها یاد گرفتم؛ اما، من اشتباه کردم.

نویسنده فریلنسر با تجربه

توجه داشته باشید در حالی که آن نویسندگان فریلنسر به من کمک می‌کردند، کاش آنها برای جلوگیری از اشتباهاتم دوره آموزشی تولید محتوا یا راهنمایی‌هایی در این خصوص را به من پیشنهاد می‌دادند. بنابراین، هیچ وقت از سرمایه گذاری روی خود غافل نشوید تا بتوانید از همان ابتدا در نوشتن فریلنسری موفق باشید.

۲- وقت خود را صرف بهبود مهارت‌های نوشتاری کنید

چه نوشتن مقاله‌های دانشگاهی در شما ریشه داشته باشد و چه از نوشتن طنز لذت ببرید، بهتر است با نوشتن محتوا آشنا شوید. می‌پرسید چرا؟ از آنجا که بخش عمده ای از مشاغل نوشتن فریلنسری برای محتوایی مانند موارد زیر است:

 • پست‌های وبلاگ
 • صفحات فرود یا لندینگ
 • ایمیل‌ها
 • تبلیغات اینستاگرامی
 • صفحات فروش
 • مطالعات موردی
 • توضیحات محصول
 • بازنویسی یک وب سایت

این بدان معناست که شما باید فضای نوشتن آنلاین را بفهمید، توجه به سلیقه‌ای که خوانندگان آنلاین دارند و نحوه قالب بندی مطالب کنید؛ در نتیجه محتوای شما باید به گونه‌ای باشد که افراد مختلف محتوای شما را بخوانند.

۳- نوشتن برای انواع محتوا را قبول کنید

برخی از شما ممکن است از قبل بدانید که می‌خواهید یک نویسنده سایت باشید و نه چیز دیگری. گرچه عالی است که شما در این کار متمرکز باشید، اما باید در مورد انواع سبک نوشتن که در راه شما قرار دارند اطلاعات کافی داشته باشید.

احتمالاتی که شاید کارفرما برای نوشتن محتوا از شما بخواهد:

 • درس‌های یک دوره آموزشی را بنویسید
 • نسخه صفحه فرود یا لندینگ را بنویسید
 • کتاب الکترونیکی بنویسید
 • پست‌های شبکه‌های اجتماعی بنوسید
 • گرافیک و محتوای تصویری ایجاد کنید
 • توضیحات محصول فروشگاه اینترنتی را بنویسید

خطر فقط به این دلیل که در نوشتن برای سایت عالی هستید، نباید نیازهای دیگر کارفرما را رد کنید زیرا ممکن از شما را تبدیل به گزینه دوم خود کند. وقتی مشتری‌ها به غیر از نوشتن وبلاگ چیزهای دیگری را از شما بخواهند، هیجان زده خواهید شد. انجام سایر مشاغل نویسندگی به شما استراحت می‌دهد و کارتان را بیش از اینکه یک کار خسته کننده باشد، تبدیل به یک اشتیاق می‌کند. بنابراین، برخی از راه‌های بهبود نوشتن شما چیست؟

 1. یک چیز این است که طرح کلی از آنچه می‌خواهید در مورد آن بنویسید ایجاد کنید .
 2. نوشتن آنلاین خود را ساختاردهی کرده و از اول تا انتهای مطلب را فکر کرده و بعد پیاده‌سازی کنید. در طرح کلی خود، عنوان، نکات مقدماتی برای پوشش مطلب و عناوین فرعی را قبل از افزودن نتیجه گیری داشته باشید.
 3. یکی دیگر از مهارت‌های مهم نوشتن، دانستن چگونگی یافتن منابع معتبر برای مقالات خود است. یافتن پست‌ها یا آمار به روز از یک سایت به شما کمک می‌کند تا یک نویسنده فریلنسر موفق در زمینه نوشتن باشید.
 4. در آخر، اطمینان حاصل کنید که از نوشتن پست‌های طولانی فراری نیستید. این کار درآمد بالایی را برای شما به ارمغان می‌آورد و اگر بتوانید این مهارت را تقویت کنید، صدها بار برای هر مقاله (حتی هزاران نفر برای هر مقاله) نیز دستمزد خواهید گرفت.

۴- ارزش خود را برای نویسندگی فریلنسری بدانید

یکی از سوالات معروف نویسندگان محتوا این است که چقدر باید هزینه نوشتن دریافت کنند؟ وقتی چیز جدیدی یاد می‌گیرید، هنوز ارزش خود را نمی‌دانید. بخش مهمی از دانستن ارزش شما، اعتماد به نفس در توانایی نوشتن است. شک داشتن در مورد اینکه دیگران از نوشتن شما خوششان می‌آید به شما کمکی نمی‌کند. به دست آوردن اطمینان در خصوص نوشتن، خود می‌تواند زمان ببرد و این فرآیند قطعا باید طول بکشد و این طبیعی است. هنگامی ‌که من برای اولین بار شروع کردم، اعتماد به نفس در نوشتن خود را از دست دادم وقتی نویسنده دیگری به من گفت که نوشتن من “نوشتن به درد نخوری” است.

من باور نمی‌کردم که نویسنده دیگری به من گفت که من مقاله ارزشمندی ندارم. یک دقیقه سرم داغ کرد و طول کشید تا فهمیدم که این فقط نظر یک شخص است و نباید من را در پیگیری برای یک نویسنده فریلنسر موفق شدن نا امید کند. من همه اینها را پشت سر گذاشته ام و امروز هم به عنوان یک نویسنده فریلنسر موفق هستم! بنابراین، این را از من بگیرید، سر خود را پایین نگه دارید و بنویسید! به صحبت‌های منفی موجود در آن گوش نکنید!

ارزش فریلنسر محتوانویس

همچنین، یک “فایل لبخند” ایجاد کنید که در آن چیزهای خوبی که مردم درباره شما و نوشتن شما می‌گویند را بریده و از آنها عکس بگیرید! من هنگامی‌که انرژی‌ام افت می‌کند به سراغ فایل لبخند می‌روم و آنها را مرور می‌کنیم تا به خودم ثابت کنم در این ایران بزرگ هنوز هم افرادی هستند که کار تو را دوست دارند و ترجیح آنها هستی، پس با انرژی ادامه بده!

این به من کمک می‌کند ارزش خود را به عنوان یک نویسنده ببینم و اعتماد به نفس من را به عنوان یک نویسنده و مربی آموزشی نویسنده افزایش می‌دهد و انجام این تمرین می‌تواند به شما هم کمک کند!

۵- در نوشتن دورکاری یا همان فریلنسری حرفه ای باشید

یک چیزی که من به آن افتخار می‌کنم این است که می‌توانم به کمک نویسندگی دورکاری خود درآمد کسب کنم!

 • من عاشق این کار هستم. من می‌توانم یک نان در یک دست، و یک قهوه در دست دیگر بگیرم و با نوشتن محتوا به خیابان بروم! شاید برای مردم عادی بیرون از خانه حرفه ای به نظر نرسم اما این به این معنی نیست که در دنیای آنلاین حرفه‌ای نیستم؛ من با مشتری‌هایم مانند طلا رفتار می‌کنم و انجام این کار می‌تواند به سرعت درآمد من را رشد دهد !
 • در رفتار فریلنسری خود حتما حرفه‌ای باشید، اگر یک روز در هفته به مشکل خوردید حتما به کارفرمای خود اطلاع دهید، اگر حرف شما منتطقی باشد به طور قطع با مشکل شما کنار خواهد آمد، اما اینکه خودکار کاری را انجام ندهید و بگویید حالا دو روز دیگر انجام می‌دهد کاملا به دور از رفتار حرفه‌ای بوده و به زودی شما را از آن تیم حذف خوهد کرد.
 • روش دیگر برای عمل حرفه‌ای این است که آنچه را که می‌گویید انجام می‌دهید به واقع انجام دهید. اگر می‌گویید این محتوای وبلاگ را می‌نویسید و آن را ظرف سه روز ارسال می‌کنید، این کار را انجام دهید!
 • اگر به مشتری جدید خود می‌گویید که در پایان روز برای سه موضوع وبلاگ محتوا ارسال می‌کنید، آن را سه ساعت قبل از پایان روز ارسال کنید، برای ارسال آن تا آخرین لحظه منتظر نمانید.

این چیزهای کوچک توسط مشتری مورد توجه قرار خواهد گرفت، به ویژه اگر کارفرمای شما به طور معمول نویسنده استخدام می‌کند.

۶- بدانید که در کجا می‌توانید فریلنسر محتوا باشید

من فقط نکاتی اساسی را برای کمک به شما در زمینه نویسندگی فریلنسری موفق ارائه کردم. اما، اگر از این کار پول در نمی‌آورید، به طور قطع نمی‌توانید موفق شوید، زیرا کسب درآمد الویت اول است. بنابراین، دانستن اینکه مشاغل نویسندگی فریلنسری چه مواردی هستند بسیار مهم بوده و مهم‌تر از آن این است که شما برای اولین بار کار خود را از کجا شروع می‌کنید.

تایید چند مکان بسیار معتبر برای پیدا کردن شغل نوشتن فریلنسری وجود دارد که در ادامه برای شما بیان می‌کنم:

 • نوشتن برای آژانس تولید محتوا مانند الومحتوا ( که از نظر من یکی از بهترین گزینه‌ها است)
 • نوشتن فریلنسری برای مجله‌های محتوامحور
 • نویسنده فریلنسری برای ۵۰۰ سایت برتر ایران
یک نویسنده فریلنسر برای چه کسی محتوا مینویسد؟

اطمینان حاصل کنید که شما در کدام حلقه این سه مورد قرار دارید، با توجه به نوع نوشتاری که انجام می‌دهید و تجربه‌ای که دارید می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

15 نکته برای موفقیت فوری در زمینه نویسنده فریلنسر شدن

در اینجا بهترین نکات برای کمک به شما در تبدیل شدن به یک نویسنده فریلنسر و موفق وجود دارد.

 1. با اینکه فریلنسر هستید صبح زود بلند شوید.
 2. یک اکانت توییتر فعال را مدیریت کنید.
 3. اکانت لینکدین با جزئیات توانایی‌های خود را داشته باشید.
 4. برای هدایت کارفرمایان از یک بنر LinkedIn استفاده کنید.
 5. از کارهای خود در ۲۱ روز نت برداری کنید تا ضعف و قوت خود را بیابید.
 6. به فکر ایجاد یک بیوگرافی نویسنده جذاب برای جذب بیشتر مشاغل نویسندگی باشید.
 7. پست مهمان بنویسید.
 8. برای ساخت نمونه کارهای اولیه خود حتی رایگان کار کنید.
 9. قبل از اینکه کار تمام وقت خود را ترک کنید مشتری‌های خود را داشته باشید.
 10. هر روز بنویسید.
 11. یک سایت راه اندازی کنید.
 12. هرگز یادگیری را متوقف نکنید.
 13. ارائه بیش از یک سرویس محتوایی را در نظر بگیرید.
 14. با دیگر نویسندگان فریلنسر ارتباط برقرار کنید.
 15. برندهایی که می‌خواهید برای آنها بنویسید را در LinkedIn و Twitter دنبال کنید.

سعی کنید این کارها را مو به مو انجام دهید که این فرآیند به شما کمک کند تا یک نویسنده فریلنسر موفق باشید.

همین امروز اقدام کنید!

شش نکته اصلی برای کمک به شما در تبدیل شدن به یک نویسنده فریلنسر موفق و 15 نکته عملی برای موفقیت فوری شما بیان شد. این کارها را دقیق و مو به مو دنبال کنید و بعد از انجام آنها به من بگویید که از تبدیل شدن به یک نویسنده آزاد چقدر هیجان زده اید! من می‌خواهم داستان‌های شما را بشنوم؛ دقیقا زیر این مقاله در قسمت نظرات!

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید