3 راه بهینه سازی صفحه برای تقویت محتوای شما

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 10 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/06/06
3 راه بهینه سازی صفحه برای تقویت محتوای شما

سئو یا بهینه سازی صفحه زمانی است که هنر نوشتن را با علم سئو (SEO بهینه‌سازی رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو) ترکیب کرده و صفحات خاص را برای کلمات کلیدی خاص رتبه‌بندی کنید. سئوی صفحه شامل همه چیز از برچسب‌های متا‌، قالب محتوا و بهینه سازی کلمات کلیدی است تا محتوای شما توسط موتورهای جستجو پیدا شود و مخاطبان شما را تبدیل (تبدیل مشتری به خریدار) کند.

در حالی که این تنها بخشی از ماجراست‌، SEO درون صفحه محتوای شما را برای مطابقت با آنچه مشتری به دنبال آن است‌، درگیر کردن کاربر و  افزایش تبدیل آماده می‌کند. اگر نمی‌خواهید گم شوید‌، قبل از رفتن به جنگل باید نقشه ای داشته باشید. اگر می‌خواهید در مسیر مقصد خود باقی بمانید‌، باید نقشه راه برای سفر خود داشته باشید.

همان خط فکری را می‌توان برای تولید محتوا نیز به کار برد‌، زیرا شما باید بدانید که چگونه محتوا را در سایت خود ساختار دهید تا به نتایج جستجو کمک کرده و نیازهای مشتریان خود را برآورده سازد تا بتواند تبدیل بیشتری انجام دهد. نوشتن محتواهایی که باعث شوند گوگل سایت شما را به عنوان مرتبط‌ترین سایت به کاربر معرفی کند و باعث تبدیل شود، آسان نیست‌، اما اگر چند مرحله ساده را دنبال کنید‌، در رتبه‌بندی‌، کلیک‌های بیشتر و ایجاد جذابیت برای مشتریان موفق خواهید بود. بیایید نگاهی به سه تاکتیک بهینه‌سازی صفحه بیندازیم که می‌توانید از آنها برای ارسال پیام مناسب به افراد مناسب در زمان مناسب استفاده کنید.

1. قالب بندی محتوا برای خوانندگان و روبات‌ها

یک استراتژی SEO باید بر اساس نیازهای مشتریان شما ایجاد شود تا عوامل رتبه‌بندی را تحت تأثیر قرار دهد و خوانندگان شما را وادار به تعامل با محتوای شما کند. رسیدن به این دو هدف دشوار است‌، اما شما می‌توانید با قالب‌بندی محتوای خود به روبات‌ها و خوانندگان کمک کنید تا محتوا را بخوانند و بر اطلاعات محتوا تمرکز کنند‌.

اگرچه می‌توانید با بر روی ترفندهایSEO متمرکز شوید، بهترین راه برای دیده شدن بیشتر سایتتان  و افزایش تبدیل‌، قالب بندی محتوا برای خوانندگان و روبات‌ها است. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه تجزیه متن‌، کوتاه نگه داشتن پاراگراف‌ها و لیست بولت دار‌، خواندن مطالب شما را آسان‌تر می‌کند و رتبه‌ سایت را افزایش می‌دهد!

 • متن را با برچسب‌های مختلف تجزیه کنید

یکی از اولین کارهایی که می‌توانید برای بهبود سئوی صفحه انجام دهید این است که متن را به زیر عنوان‌ها و عناوین فرعی تجزیه کنید. این کار به شما امکان می‌دهد کلمات کلیدی را برای تقویت جنبه فنی SEO وارد عنوان کنید‌ و این سرفصل‌ها همچنین به خوانندگان شما کمک می‌کند تا محتویات شما را بخوبی بخوانند.

در اینجا چند نکته سریع برای استفاده بیشتر از عناوین فرعی ذکر شده است:

 • هر 300 کلمه یا بیشتر یک عنوان فرعی اضافه کنید و برای هر پاراگراف یک عنوان بزارید که درآن کلمات کلیدی باشد.
 • هر 50 کلمه هم می‌توانید جدا کنید و عنوان بزنید.
 • در صورت امکان از کلمات کلیدی و سوالات مرتبط و دقیق در عناوین فرعی استفاده کنید.

با بهینه‌سازی محتوای موجود در صفحه‌، با کنسول جستجوی گوگل می‌توانید موفقیت بسیاری در این زمینه کسب کنید. می‌توانید صفحه‌ای را در کنسول جستجوی گوگل باز کنید تا داده‌های شخص اول را در مورد محتوایی که Google برای شما رتبه‌بندی می‌کند پیدا کنید و سپس کلمات کلیدی را در زیربخش‌های محتوای سایت خود اضافه کنید تا پیشرفت خوبی در رتبه‌بندی داشته باشید.

با تجزیه مطالب خود به عناوین فرعی، مطالب خود را برای کاربرها و موتورهای جستجو آسان‌تر کنید. فراموش نکنید که با استفاده از کلمات کلیدی و سوالات منطبق و دقیق در سربخش‌ها، حداکثر نتیجه را از این تاکتیک SEO بگیرید تا بهترین نتیجه را بگیرید!

 • پاراگراف‌ها را کوتاه کنید

اگر می‌خواهید خوانندگان خود را درگیر کنید و تبدیل بیشتری را انجام دهید‌، باید همحتوای خود را بر اساس نیازهای مخاطبان مورد نظر خود بهینه سازی کنید. خواندن پاراگراف‌های بزرگ متن دشوار است‌ و این امر به ویژه در مورد تلفن یا تبلت صادق است.

 • از بولت‌پوینت‌ها استفاده کنید.

بولت‌پوینت یک ابزار قدرتمند کپی نویسی هستند زیرا به شما امکان می‌دهد اطلاعات را به صورت مختصر خلاصه کنید و در عین حال توجه به داده‌های مهم را در قالب پانچ جلب کنید. در اینجا چند دلیل برای استفاده از نقاط مهم در محتوای خود برای تقویت SEO در صفحه ذکر شده است:

 • مطالب را تجزیه کرده و خواندن تکه‌های متن را در تلفن همراه آسان کنید.
 • نکات ارزشمند را برای افزایش تبدیل صفحات وب و صفحات محصول برجسته کنید.
 • پیوندهای داخلی سایت را به بولت‌پوینت‌ها اضافه کنید تا مشتریان را در بازدیدشان راهنمایی شوند.
 • سعی کنید لیست بولت‌پوینت را بین 3-7 گلوله نگه دارید. لیست‌های کوتاهتر احمقانه به نظر می‌رسند و خواندن لیست‌های طولانی دشوار است.

بعضی افراد یک بولت‌پوینت را در اولین پاراگراف هر پست وبلاگ قرار می‌دهند تا خوانندگان مطالب را بهتر درک کنند‌، بعلاوه این لیست بولت‌پوینت می‌تواند به برجسته‌سازی مطلب کمک کند. همچنین می‌شود یک لیست بولت‌پوینت نزدیک CTA‌ها (دعوت به عمل) اضافه کرد تا توجه خوانندگان را به خود جلب کند و تبدیل بیشتری را موجب شود.

بولت‌پوینت‌ها و ارائه نکات مهم به صورت برجسته فقط یک مثال از نحوه چگونگی قالب‌بندی محتوا برای کمک به خوانندگان و موتورهای جستجو هستند. آنها تعادل کامل بین بازاریابی محتوا و تاکتیک‌های فنی SEO برقرار می‌کنند.

با تغییر جستجوی آنلاین‌، گوگل دائماً الگوریتم‌های خود را به روز می‌کند تا اطلاعات مناسب را در اسرع وقت در اختیار جستجوگران قرار دهد. یک قطعه برجسته (snippet) قطعه‌ای از اطلاعات است که گوگل بر اساس جستجوی کاربران، آن را انتخاب می‌کند. اگر می‌خواهید اعتبار برند خود را بالا برده و ترافیک ارگانیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنید‌، بخش‌های برجسته بهترین دوست شما هستند.

در اینجا چند دلیل برای قالب بندی محتوای جدید و بهینه سازی محتوای موجود برای ایجاد بخش‌های برجسته ذکر شده است:

 • «موقعیت صفر» را در بالای تبلیغات پولی و سایر نتایج جستجوی ارگانیک قرار دهید (موقعیت صفر اصطلاحی است که برای توصیف بلوک قطعه برجسته در بالای صفحه نتایج جستجوی Google استفاده می‌شود(.
 • با رتبه‌بندی در بالای صفحه نتایج موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مورد نظر‌،  برای برند خود اعتبار ایجاد کنید.
 • بازدیدکنندگان جدی‌تر و بالقوه بیشتری را به سایت خود هدایت کنید.
 • با کلیک بیشتر افراد و پیوند دادن به مطالب شما‌، بک‌لینک (پیوند یک سایت به سایت دیگر) بیشتری ایجاد کنید.
 • لیست آنلاین رقیب خود را در صفحه نتایج جستجوی گوگل(SERP)‌ پایین بیاورید.

چندین نوع قطعه برجسته وجود دارد که Google می‌تواند بر اساس هدف جستجو‌، عبارت جستجو و سابقه جستجو آن‌را نمایش دهد.

۲- توجه به بخش‌های برجسته پاراگراف و بخش برجسته فهرست

بخش‌های برجسته پاراگراف توضیحات 40 تا 50 کلمه‌ای را بر اساس یک عبارت جستجو با پیوند به محتوای منبع نشان می‌دهد.  این نوع قطعه‌های برجسته را می‌توان با SEO مناسب در صفحه و قالب بندی محتوا تضمین کرد.

برخی علاقه دارند پاسخ و نکته اصلی محتوای خود را در اولین پاراگراف پست‌های وبلاگ وخلاصه کنم تا بخش‌های برجسته پاراگراف بیشتری را داشته باشم. همچنین آن‌ها یک خلاصه مختصر از بخشهای مختلف محتوا ایجاد می‌کنند تا بتوانند بخش‌های برجسته‌تری را در سراسر محتوای خود داشته باشند.

متوجه خواهید شد که اکثر انواع جستجوهای “چگونه می‌توان کار فلان را انجام داد” لیستی از بخش‌های برجسته را دارا هستند. این اطلاعات در یک لیست شماره‌گذاری شده یا یک لیست بولت‌دار ارائه می‌شود و راهی قدرتمند برای ایجاد ترافیک بیشتر برای سایت‌هاست.

قطعه ای از جدول

گوگل ممکن است برای جستجوهایی در مورد قیمت‌گذاری‌، مقایسه‌ها و داده‌ها، جدولی در بالای نتایج جستجو بیاورد. اغلب بخش‌های جدول دارای 3 الی 4 ستون عرض و 6 الی 7 ردیف هستند.

3. بخش پرسش و پاسخ ایجاد کنید.

داده‌های ساختار یافته بخش‌های از کد هستند که می‌توانید به پست‌های وبلاگ و صفحات وب خود اضافه کنید تا به گوگل در درک محتوای خود کمک کنید. شما می‌توانید محتوای خود را به همراه زبان نشانه گذاری قالب بندی کنید تا اطلاعات موتورهای جستجوگر را در مورد محتوای خود تغذیه کرده و در صفحه نتایج جستجو به عنوان اولین‌ها نمایش داده شوید.

تراکم کلمات کلیدی در متن

هنگامی‌که یک بخش پرسش و پاسخ را به انتهای محتوای خود اضافه می‌کنید‌، می‌توانید با افزودن سوالات متداول به محتوا‌، هزینه بیشتری به دست آورید. ایجاد بخش پرسش و پاسخ شماری از مزایا را برای تقویت استراتژی SEO به شما ارائه می‌دهد مانند:

 • طرح پرسش و پاسخ به افزایش بازدیدهای ارگانیک کمک می‌کند‌، که می‌تواند منجر به نرخ کلیک بیشتر (CTR) شود.
 • کلیک بیشتر بر روی وب سایت: همانطور که صفحات شما بیشتر نمایش داده می‌شوند‌، تعداد بیشتری کلیک روی صفحات وب و پست‌های وبلاگ خود دریافت خواهید کرد.
 • پیوندهای متقابل: می‌توانید پیوندی را به هر پاسخ در بخش سوال و جواب اضافه کنید. فقط به پیوندهای داخلی مروبوط به محتوایی غیر از فروش محصولات، مانند محتوای آموزنده اشاره کنید تا درگیری بیشتری (برای بازدیدکننده) ایجاد شود.
 • بیشتر دیده شدن: ایجاد بخش پرسش و پاسخ محتوای شما را بیشتر به نمایش می‌گذارد زیرا رتبه رقبای شما را در صفحه نتایج جستجو پایین می‌آورد.

با ایجاد تغییرات و با بکارگیری تاکتیک‌های SEO در صفحه می‌توانید بازدیدکنندگان بیشتری داشته و در نهایت میزان تبدیل سایتتان را بالا ببرید. از نکات موجود در این مقاله استفاده کنید تا مطالب شما راحت‌تر خوانده شوند، مطالب خود را مرور کنید و حتی محتوای خود را در صفحه جستجوی نتایج مجسم کنید!

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید