راهنمای جامع برای ایجاد محتوای همیشه سبز (evergreen)

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 42 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/05/13
راهنمای جامع برای ایجاد محتوای همیشه سبز (evergreen)

نوشتن یک محتوای قوی و عالی که بتواند باعث اول شدن یک وب سایت در یک کلمه کلیدی خاص در موتورهای جستجو نظیر گوگل شود، کار ساده ای نیست و حرفه ای ها نیز زمان زیادی را برای نوشتن یک محتوای کامل و عالی صرف می­‌کنند. به همین دلیل است که یکی از ایده آل های یک محتوا نویس این است که محتوای نوشته شده ی او برای مدت های طولانی برای سایت کاربرد داشته باشد و همچنان محتوای رتبه یک گوگل باقی بماند.

ایجاد محتوایی که برای طولانی مدت مرتبط باقی بماند می تواند به افزایش رتبه موتور جستجو کمک کند. این مطلب الومحتوا برای توسعه محتوای همیشه سبز است.

محتوای همیشه سبز یا محتوای evergreen دقیقا به همین نوع از انواع محتوا گفته می­شود که به اصطلاح مرگ ندارند و یک محتوای زنده محسوب می­شوند. نوشتن چنین محتواهایی ساده نیست و حتی به جرأت می­توان گفت تولید محتوایی سخت به حساب می­آید اما نتیجه ی بسیار عالی حاصل از تولید محتواهای همیشه سبز در مقایسه با تمام سختی های نگارش آن ها بسیار ارزشمند است.

محتوای همیشه سبز چیزی است که مطلوب همه بازاریابان است. اما تولید این محتوا کار راحتی نیست. اما اگر برای آن تلاش کنید،  می‌توانید بعد از آن بنشینید و ازنتیجه زحمات خود استفاده کنید. هر آنچه را که باید درباره ایجاد محتوای همیشه سبز درجه یک بدانید در این مقاله ذکر شده است.

محتوای سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز محتوائی است که در برابر زمان مقاومت می‌کند. معمولاً آموزنده‌، فوراً قابل اجرا و بسیار مرتبط با نیاز کاربر است. بیشتر مطالب برای مدت کوتاهی کارایی دارند اما این نوع محتوا از آن دسته نیست. حتی برخی مقالاتی که بلافاصله پس از انتشار مورد توجه تعداد قابل توجهی از مردم قرار می‌گیرند‌، خواهند دید که علاقه مردم  به آن مطالب به سرعت کاهش خواهد یافت.

برخلاف محتوای واکنشی که به تغییر اخبار‌،‌ ترندها و فصل‌ها مربوط هستند، موضوعات همیشه سبز همواره برای خوانندگان جذابند. این نوع محتوا همواره به اشتراک گذاشته می‌شوند و مخاطبان مدام به آن‌ها سر می‌زنند.

محتوای همیشه سبز چگونه به وجود می‌آید؟

برای آشنایی بهتر با مفهوم محتوای تا همیشه سبز تنها کافی است درختی را تصور کرد که همواره سبز است و هیچ گاه سبزی و طراوت خود را از دست نمی دهد، برگ های آن برای همیشه بر روی درخت قرار دارند و چتر سبز آن همیشه بر سر عابران قرار گرفته است. سبزی دائمی این درخت همیشه سبز باعث می­شود تا دیگران همواره، هم از سایه و خنکای سایه سار آن استفاده نمایند و هم از تماشا کردن طراوت، شادابی و سرسبزی آن لذت ببرند.

هر چیز کاربردی بی انتها هرگز از مد نمی افتند، آنها تا ابد ادامه خواهند یافت. این قانون مد در مورد محتوای آنلاین نیز صدق می کند. محتوای همیشه سبز به محتوایی گفته می شود که برای خوانندگان و موتورهای جستجو برای مدت زمان طولانی مورد توجه باشد. این می تواند یک پست وبلاگ، یک مقاله یا یک اینفوگرافی باشد. نکته مهم این است که چنین مطالبی برای همیشه جالب است که آن را به یک محتوای چشم نواز بسیار مفید تبدیل می کند.

در واقع این درخت همیشه سبز همواره پویا، زنده، محکم و قوی در جایگاه خود قرار گرفته است و آن چه که به عنوان وظیفه و کاربرد برای او قرار داده شده است، به هیچ وجه نه تغییری در آن ایجاد می­شود و نه وقفه ای در عملکرد آن پیش خواهد آمد. تغییر فصل ها و گذشت زمان نیز هیچ اثری بر درختان همیشه سبز ندارد.

تولید محتوا یک وب سایت نیز چنانچه همیشه سبز باشد، کاملا مشابه با درختان همیشه سبز خصوصیت های زیر را دارا خواهد بود:

 • همیشه تازه است و هیچ گاه کهنه و قدیمی نمی شود، به اصطلاح تاریخ انقضا ندارد.
 • همواره برای کاربران سایت مفید است و کاربردهای خود را دارا خواهد بود.
 • ارزش های آن همواره یکسان است و به هیچ وجه با گذر زمان کم نمی شود.
 • نیازمندی های کاربران سایت را به صورت همیشگی رفع می­سازد.
 • همواره به عنوان یک محتوای رتبه یک گوگل جایگاه وب سایت را در بالاترین سطح این موتور جستجو نگه می­دارد و ترافیکی عالی از کاربران را برای وب سایت فراهم خواهد آورد.

ویژگی های محتوای همیشه سبز

علاوه بر خصوصیت هایی که در بخش پیشین در رابطه با یک محتوای قوی و تشابه آن با درخت های همیشه سبز گفته شد، یک محتوای همیشه سبز (Evergreen Content) که در واقع تولید یک محتوا برای اول شدن در گوگل برای همیشه خواهد بود، دارای ویژگی هایی است مختلف و متنوع. برخی از این ویژگی ها شامل مواردی است که در ادامه ی مقاله به آن ها اشاره خواهد شد.

محتوای اور گرین چیست؟

محتوای همیشه سبز به طور مداوم باعث ایجاد ترافیک و کسب رتبه های ارزشمند در موتورهای جستجو برای ماه ها یا حتی سال ها پس از تاریخ انتشار می شود، بنابراین یک روش اثبات شده برای ایجاد دسترسی آنلاین و ایجاد شهرت است.

محتوای همیشه سبز این ویژگی‌ها را داراست:

 • فرمت عالی
 • طراحی جذاب
 • پرداختن به موضوعات کارشناسی شده
 • حل مشکلات و پاسخگویی به سوالات واقعی مخاطبان
 • خوانده شدن آسان مطالب
 • ارائه نظریه‌های منحصر به فرد و ایده‌ها

یک دستور غذا نمونه ای عالی از محتوای همیشه سبز است به شرطی که با شرایط گفته شده، پرداخته و آراسته شده باشد. یک دستورالعمل، راهنما و صفحه پرسش و پاسخ درباره کرونا هم می‌تواند محتوای همیشه سبز باشد. محتوای که به جامعه شناسی‌، ایدئولوژی یا فرهنگ توجه داشته باشد، می‌تواند بسیار جذاب باشد. مثلا این موضوع که آیا تلفن‌های همراه هوشمند چه تاثیرات گسترده ای بر نسل بشر امروز دارد. رفتارشناسی انسان همیشه ورای زمان است و می‌تواند تا مدت زیادی مخاطبین را به خود جلب کند.

مضامین محتوای همیشه سبز

دامنه مباحث محتوای همیشه سبز فقط به تخیل شما محدود می شود و محدودیت دیگری وجود ندارد. نکته اصلی این است که از مطالبی استفاده کنید که فردا یا به عنوان یک راهنمای عملی یا یک مطالعه سرگرم کننده در خدمت مخاطبان هدف شما نیز قرار بگیرد. با این حال برخی از موضوعات وجود دارند که به طور طبیعی به ویژه به عنوان محتوای طولانی مدت کار می کنند؛ در ادامه برای چند مورد شغلی نمونه‌هایی از محتوای همیشه سبز آورده‌ایم که ما در الومحتوا برای این نوع کسب و کارها استفاده کرده‌ایم:

 • امور مالی و حسابداری (نکات پس انداز، استراتژی های سرمایه گذاری، وام های مصرفی و غیره)
 • در هر شغلی (سوالات متداول در مصاحبه های شغلی، نکاتی در مورد مذاکرات مربوط به حقوق و غیره)
 • سلامتی (نکاتی در مورد سرماخوردگی، درمان های خانگی برای سوزش معده و غیره)
 • رژیم های غذایی (بدون ورزش لاغر شوید، نکات تغذیه سالم افراد مشهور و غیره)
 • تناسب اندام (دویدن بدون آسیب و غیره)
 • پخت و پز و دستور العمل ها (دستور العمل های کیک مورد علاقه مادربزرگ، سوشی و غیره)
 • سفر (زیباترین سواحل، مقصدهای محبوب محلی ها و غیره)
 • زیبایی (نکات مربوط به آرایش، نحوه جوان نگاه داشتن و غیره)
 • هدایا (بهترین هدیه ها برای روز ولنتاین ، مادران و غیره)

اما حتی اگر این مسائل به مقالات شما نمی خورد، اگر اصل اصلی را درک کنید، باز هم می توانید محتوای همیشه سبز موفق ایجاد کنید. در حالی که مقاله ای مبنی بر به روزرسانی جدید Google فقط برای مدت کوتاهی مرتبط است، متنی که به تأثیر به روزرسانی می پردازد و توصیه هایی برای دارندگان وب سایت ارائه می دهد، ممکن است برای چندین ماه یا حتی سال ها مورد توجه باشد.

نحوه ایجاد محتوای همیشه سبز

برای ایجاد محتوای دائمی مرتبط، اساساً دو گزینه وجود دارد.

 1. محتوایی را منتشر کنید که ماندگار و با موضوع مرتبط باشد.
 2. زندگی جدید را به محتوای موجود وارد کنید.

در ادامه بررسی چند راه جذاب برای ایجاد محتوای اورگرین شما خواهیم پرداخت:

 • 1.  مخاطبین و بازدیدکنندگان خود را درگیر کنید.

این افراد هستند که محتوای شما را همیشه سبز می‌کنند.

مشارکت دیگران در فرآیند ایجاد محتوای همیشه سبز به این معنی است که مدت‌ها پس از انتشار‌، شانس بسیار بیشتری برای به اشتراک گذاشتن و پیوند دادن با آنها وجود دارد.

نظرسنجی‌ انجام دهید‌، نظرات مردم را جویا شوید‌، از مشاوره متخصصان کمک بگیرید و این بازخوردها را در محتوای خود اضافه کنید.

 • 2. در مورد چگونگی سازماندهی محتوای همیشه سبز خود فکر کنید.

سازماندهی صحیح محتوای همیشه سبز موفقیت SEO آن را تضمین می‌کند و برای مخاطبان جذاب است.  هرچه ساختار محتوای شما بهتر باشد‌، جذاب‌تر و همیشه سبزتر خواهد بود.

برای بررسی نحوه سازماندهی محتوای همیشه سبز‌، ابتدا باید به فهرست فهرست محتوای خود و حیطه کاری تان نگاه کنید.

و باید بدانید که آیا قبلاً در مورد موضوع همیشه سبز خود محتوایی ایجاد کرده اید یا خیر. اگر ایجاد کزده اید به روزرسانی و تقویت مطلب تان می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. یا ممکن است لازم باشد از ابتدا محتوای جدیدتر و مرتبط‌تری ایجاد کنید. البته باید تصمیم بگیرید که به طور کلی از محتوای موجود خلاص شوید  یا بهترین قسمتهای محتوای موجود را با محتوای جدید ادغام کنید. می‌توانید تم محتوای موجود را (به طوری که خیلی شبیه به محتوای جدید نباشد ) تغییر دهید و همچنان محتوای جدیدی ایجاد کنید.

 • 3. اگر می‌خواهید محتوای همیشه سبز ایجاد کنید‌، هیچ استراتژی بهتر از یادگیری از بهترین‌ها وجود ندارد.

به صفحه نتایج موتور جستجو SERPs بروید و کلمه کلیدی همیشه سبز خود را وارد کنید.

محتوای صفحه رقبا را باز کنید.

برای مشاهده پیوندها‌، اشتراک گذاری‌ها (بر اساس کانال) و نمره همیشه سبز‌، BuzzSumo Chrome Extension را بزنید.

رقیبی را پیدا کنید که بالاترین رتبه، بیشترین اشتراک و پیوند را دارد.

محتوای آنها را تجزیه و تحلیل کنید تا ایده‌هایی برای ایجاد محتوای همیشه سبز به دست آورید.

به همین راحتی! در ادامه ما بر ایده هایی برای محتوای همیشه سبز تمرکز می کنیم.

ایده هایی برای محتوای جدید همیشه سبز

آیا می خواهید محتوای جدیدی ایجاد کنید که با گذشت زمان همچنان مورد توجه خوانندگان و موتورهای جستجو قرار گیرد؟ بنابراین شما باید از تحولات یا روندهای فعلی اجتناب کنید زیرا این موارد برای مخاطبان هدف شما دائماً مفید نیستند. این به این معنی است که از موضوعاتی که ارتباط خود را از دست می دهند و بنابراین با گذشت زمان بازدید کمتری دارند، جلوگیری کنید. اخبار و آمارها نیز خیلی زود منسوخ می شوند. با این حال، برخی از قالب ها و موضوعات به ویژه به عنوان محتوای همیشه سبز عملکرد خوبی دارند.

اگر می خواهید از محتوای همیشه سبز با موفقیت استفاده کنید، ابتدا باید بسیار دقیق در مورد مخاطبان هدف خود فکر کنید. آن ها چه محتوایی را ترجیح می دهند و کدام یک از جنبه های این مطالب جذابیت دائمی خواهد داشت؟ با استفاده از ابزاری مانند BuzzSumo، می توان تجزیه و تحلیل کرد که آیا مقالات وب سایت در گذشته بیشتر مورد استقبال  و یا بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده اند یا خیر. صرف نظر از موضوع، غالباً محتوا به حل مسئله خاصی کمک می کند که برای طولانی ترین دوره، مفید باقی می ماند.

 • ۱- آموزش با فیلم برای ایجاد محتوای ماندگارتر

آموزش ها چه در متن و چه در قالب فیلم بسیار خوب کار می کنند. پیدا کنید که کدام مشکل مربوط به مخاطب هدف شما است و به او راه حل ارائه دهید. همچنین آموزش های ویدئویی می توانند به مشتریان شما کمک کنند تا از محصولات و خدمات شما به طور موثر استفاده کنند.

 • ۲- مقالات آموزشی یا راهنما ها

راهنماهای نوشته شده نیز در یک بازه زمانی پایدار، مفید و جالب هستند. به عنوان مثال، بسیاری از نویسندگان نیاز به راهنماهای تولید محتوا دارند که با ارائه یک دستورالعمل به آنها می‌توانید یک محتوای خاص و همیشگی داشته باشید.

 • ۳- پرداختن به پرسش و پاسخ برای تولید محتوایی بلندمدت

چرا سایت های پرسش و پاسخ خیلی خوب عمل می کنند؟ به این دلیل است که آنها در مورد مشکلات مکرر پاسخ و مشاوره می دهند. بنابراین، شما باید یک بخش برای سوالات متداول مخاطبان هدف خود ارائه دهید. علاوه بر این، با کمک تیم خدمات مشتری و کمی تحقیق در مورد کلمات کلیدی، می توانید سوالاتی را که مرتباً پرسیده می شوند، شناسایی کرده و به آنها پاسخ دهید.

 • ۴- مقالات و تعاریف حرفه ای

مردم همیشه در جستجوی اصطلاحات فنی هستند و معنای آن ها به طور کلی قابل تغییر نیست. Wikipedia.com یک نمونه کلاسیک از محتوای همیشه سبز است. با این حال، بسته به نوع کلمات کلیدی مورد خطاب، فرهنگ لغت و محصولات مشابه به طور مرتب به روز می شوند.

 • ۵- کتاب های الکترونیکی

این قالب ها پتانسیل ماندگاری محتوایی را دارند که هر خواننده ای می تواند برای مدت طولانی به آنها اعتماد کند. به هر حال، این نوع محتوا پوشش کامل موضوعی را با اطلاعات دقیق و توصیه های ارزشمندی را ارائه می دهد. تا زمانی که محتوای مربوطه معتبر باقی بماند، این فرم محتوای خاص موضوع همچنان مرتبط خواهد بود.

 • ۶- مطالعات موردی برای محتوای اور گرین

مطالعات موردی، عملکرد کسب و کارها را بر اساس مثال های عملی نشان می دهد. اینکه چگونه مشکلات خاص حل شده و مشکلاتی که برخی پروژه ها با موفقیت پشت سر گذاشته اند، همیشه برای مشتریان مهم خواهد بود، از تاثیرگذارترین نوع ماندگاری یک محتوا است. مطالعات موردی با ساختار خوب و گرافیکی نیز می تواند به طور قابل توجهی بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارد.

 • ۷- مصاحبه ها

اگر شخصیت های هیجان انگیز، دیدگاه شما در مورد جهان را داشته باشند، این علاقه طولانی مدت را ایجاد می کند. حتی متخصصانی که به سوالات گنگ و جذاب در موضوعات تخصصی پاسخ می دهند، برای مدت طولانی جلب توجه می کنند و رتبه های خوبی کسب می کنند.

 • ۸- اینفوگرافیک ها برای محتوای همیشه سبز

اینفوگرافیک یک محتوای کاملا پیچیده را به شکلی چشمگیر و قابل فهم نشان می دهد. یک اینفوگرافی موفق که به طور مداوم در شبکه های اجتماعی پخش می شود اینفوگرافیکی است که برای بهینه سازی صفحات فرود استفاده می شود و بیشتر آنها را در لندینگ‌های فروش یک محصول خاص دیده‌اید، نمونه واضح آن را می‌توانید در لندینگ‌های سایت دیجیکالا در جشنواره‌های آن ببینید.

 • ۹- بررسی و توضیحات محصول

اگر محتواها معتبر باشند، توصیفات مشتریان راضی محتوای برجسته را تا همیشه پایدار نگه می دارد. همین مورد درباره بررسی های خوب یک محصول هم صدق می کند و شما می توانید به طور فعال مشتریان راضی را به ارزیابی تجربه خود دعوت کنید.

 • ۱۰- بهترین انواع محتوا و موضوعات همیشه سبز را کشف کنید

به نظر می‌رسد موضوعات حاوی لیست‌های شماره گذاری شده و دارای کلمه “بهترین” همگی بالاترین پتانسیل همیشه سبز را داشته اند.از این تکنیک‌ها برای طراحی محتوای همیشه سبز استفاده کنید اما اجازه ندهید مانع از کشف قالب‌ها‌، موضوعات و ایده‌های نو شود. در نهایت این کیفیت محتوا است که باعث ایجاد‌ترافیک می‌شود.

 • ۱۱- تجزیه و تحلیل داده‌های جستجو

مگر اینکه هدف جستجوگران پیدا کردن محتوای تازه (به عنوان مثال‌، اخبار یا نظرات مردم پیرامون یک محصول) باشد‌، Google محتوایی را در اولویت قرار می‌دهد که مطابق با هدف کاربر باشد.

به همین دلیل است که گاهی اوقات مطالب قدیمی‌تر رتبه بهتری در موتور جستجو خواهند داشت زیرا گوگل تشخیص داده است که بهترین پاسخ را به پرسش‌هایی که مردم امروز دارند ارائه می‌دهد.

به همین دلیل شما باید حجم جستجو‌، روندها و موضوعات را تجزیه و تحلیل کنید.

 • ۱۲- در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید

ایده‌های محتوای همیشه سبز خود را با داده‌های حجم جستجو  بررسی کنید تا ببینید آیا مخاطبان واقعاً به موضوع شما علاقمند هستند یا خیر.

ابزار کلید واژه BuzzSumo آمار و اطلاعات مربوط به کلمات جستجویی که انتخاب کرده اید را در اختیار شما قرار می‌دهد‌، بنابراین می‌توانید ارزشمندترین عبارت را انتخاب کنید.

 • ۱۳- به‌ ترندهای جستجو نگاه کنید.

به Google Trends سر بزنید و ایده کلمه کلیدی همیشه سبز خود را جستجو کنید تا مطمئن شوید که آیا سالهاست این کلمه کلیدی مورد علاقه  است یا خیر. در ابزار BuzzSumo هم می‌توانید این کار را انجام دهید

 • ۱۴- از‌ترافیک همیشه سبز رقبا ایده بگیرید

رقبای شما اقدام به ایجاد محتوای همیشه سبز در موضوعاتی کرده اند که آنها را بررسی نکرده اید.

تنها کاری که باید انجام دهید تا دریابید که کدام محتوای آنها در‌ترافیک مخاطب، غوطه ور است.

 • ۱۵- به نوسانات صفحه نمایش نتایج گوگل توجه کنید.

اگر صفحه یک در Google محتوای یکسانی را به طور مداوم نشان دهد‌، معمولاً به این معنی است:

مخاطبان از نتایج راضی هستند

گوگل به درستی هدف کاربر از جستجوی کلمه کلیدی را درک کرده است. برای برخی گذرواژه‌ها در طول زمان محتوای صفحه 1 تغییر می‌کند آنها را دریابید.

 • ۱۶- تحلیل‌ترندهای اجتماعی و محتوایی

رسانه‌های اجتماعی سرشار از موضوعات داغ و‌ترندهای زودگذر هستند که ارتباطی با محتوای همیشه سبز ندارند اما اگر توجه کنید موضوعاتی را در این رسانه‌ها نیز پیدا می‌کنید که دائما‌ترافیک دریافت می‌کنند.

 • ۱۷- محتوا را با نمره همیشه سبز آن تجزیه و تحلیل کنید

در ابزار BuzzSumo یک رتبه بندی برای محتوای همیشه سبز وجود دارد از آن برای تجزیه تحلیل استفاده کنید.

 • ۱۸- محتوای همیشه سبز را بر اساس موضوع جستجو کنید

تکرار این نوع جستجو برای موضوعات مختلف به شما کمک می‌کند بفهمید کدام یک بیشترین پتانسیل همیشه سبز بودن را دارد.

 • ۱۹- محتوای همیشه سبز دامنه رقیب جستجو کنید

همچنین می‌توانید با وارد کردن دامنه رقیبتان، محتواهای او را بر اساس نمره همیشه سبز مرتب کنید.هدف در اینجا این است که موضوعات همیشه سبز رقبا را بررسی کنید تا استراتژی مناسب خود را پیدا کنید.

چرا محتوای همیشه سبز مهم است؟

در ادامه به بررسی اهمیت وجود محتوای سبز در سایت هدف شما خواهیم پرداخت:

1. محتوای همیشه سبز‌ترافیک را هدایت می‌کند.

چه از طریق رتبه بالاتر یا افزایش مالکیت کلمات کلیدی‌، مزیت اصلی محتواهای همیشه سبز  این است که به مرور زمان یک جریان ثابت از‌ترافیک مخاطب را به سایت شما جذب می‌کنند.

آمار بازدید پست‌های همیشه سبز در Google Analytics یا آمار‌ترافیک سایت شما بیشتر از همه است. آنها پست‌هایی هستند که ماهانه تعداد زیادی بازدیدکننده و تبدیل (مشتری به خریدار) را به سایت شما می‌آورند.

2. پست‌های همیشه سبز آهنرباهای بک لینک هستند.

این پست‌ها برای استراتژی SEO شما بسیار مفید هستند زیرا نه تنها باعث افزایش‌ترافیک می‌شوند‌، بلکه پیوندهای پیوسته ای نیز در طول زمان به دست می‌آورند.

بک لینک‌ها به عنوان رای اعتماد موتورهای جستجو عمل می‌کنند. وقتی گوگل یا یک موتور جستجوی دیگر می‌خواهند بدانند که آیا یک محتوا ارزش دارد یا خیر‌، ربات‌های آن به دنبال پیوندهایی از منابع معتبر دیگر هستند.

3. پست‌های وبلاگ همیشه سبز پول ساز اند.

از آنجا که پست‌های وبلاگ همیشه سبز ارتباط خود را حفظ کرده و برای برند شما کار می‌کنند‌، راهی مقرون به صرفه برای افزایش نرخ بازگشت سرمایه و بازاریابی همیشه سبز ارائه می‌دهند.

محتوای همیشه سبز را یک سرمایه گذاری تک مرحله ای در نظر بگیرید که بازدهی بالایی را به همراه خواهد داشت.

وقتی محتوای جدید را به طور مداوم تولید می‌کنید‌، زمان‌، جذابیت و ارتباط خود با مخاطبان را از دست می‌دهید.

سرمایه‌گذاری روی محتوای همیشه سبز مانند سرمایه گذاری روی یک جفت کفش با کیفیت بالا است. در ابتدا بیشتر هزینه خواهید کرد‌، اما در طول زمان به نفع شما خواهد بود.

4. شما می‌توانید محتوای همیشه سبز را برای همیشه توزیع کنید.

محتوای همیشه سبز اهمیت خود را از دست نمی‌دهد. اگر آن را در صورت لزوم به روز کنید‌، می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید زیرا می‌دانید که مخاطبان همچنان در این قطعه ارزش پیدا می‌کنند.

5. محتوای همیشه سبز زمان لازم را برای گزارش‌های هوشمندتر فراهم می‌کند.

اگر دائما در حال تولید و تبلیغ محتوای جدید هستید‌، وقت تجزیه و تحلیل را نخواهید داشت.

وقتی به طور مداوم چیزی را در طول زمان تبلیغ می‌کنید‌، می‌توانید نتایج را زیر نظر داشته باشید‌، به طور مداوم بهینه سازی کرده و تاکتیک‌های توزیع را آزمایش کنید.

مثلا وقت خواهید داشت محتوای خود آزمایش کنید تا قیف فانلینگ خود را بهینه کنید.

وقتی زمان بیشتری برای آزمایش و تجزیه و تحلیل یک محتوا دارید‌، بینش شما بیش‌تر می‌شود.

چگونگی تبدیل محتوای موجود به محتوای همیشه سبز

روش های زیادی برای پاک کردن گرد و غبار محتوای قدیمی و انتقال آن ها به مرکز توجه وجود دارد. این همیشه شامل افزودن، حذف یا ویرایش اطلاعات است.

 • پیام های قدیمی را حذف کنید.
 • مقدمه ای جدید بنویسید.
 • مثال های جدید اضافه کنید یا نمونه های قدیمی را به روز کنید.
 • عکس یا فیلم اضافه کنید.
 • لینک‌ها را به روز کنید.
 • یک بخش جدید اضافه کنید.
 • یک نتیجه گیری بنویسید.
 • آمار را به روز کنید.
 • یافته های جدید را وارد کنید.
 • ساختار را بهینه کنید.

به یاد داشته باشید، اگر مقاله ای را بازنویسی یا گسترش می دهید، باید آن را از نظر دیگری به روز کنید. پس از ایجاد تغییرات گسترده، می توانید مطالب تازه شده خود را مجددا منتشر کرده و از طریق رسانه های اجتماعی دوباره به اشتراک بگذارید.

چگونه می توانید محتوای موجود را به محتوای همیشه سبز تبدیل کنید؟

محدود نبودن محتوای اور گرین به زمان خاص

محتوای اور گرین به یک دوره و یا موقعیت و مناسبت خاص تعلق ندارد و ایده آل تولید محتوا به شمار می­آید. یک محتوای بسیار عالی که برای همیشه تمام اهداف به نگارش درآمدن آن حفظ خواهد شد و ذره ای از قوت آن کم نمی­شود. هر لحظه که کاربری آن را بخواند، از خواندن آن استفاده خواهد کرد و به سؤالات او پاسخ داده خواهد شد.

مضامین محتوای همیشه سبز

در حقیقت یک محتوای تا همیشه سبز از جنبه های مختلف به یک زمان خاص محدود نمی­شود و تازه است؛ این جنبه های گوناگون عبارت هستند از:

 • موضوع: موضوع این گونه محتواها به صورتی است که همیشه جزء جستجوهای کاربران بوده، به دنبال کسب اطلاعات در این رابطه هستند و جذابیت خود را هیچ گاه از دست نمی­دهد.
 • مطالب مطرح شده: مطالبی که در محتواهای همیشه سبز ارائه می­شوند، مطالبی هستند که همواره تازگی دارند و کهنه نمی­شوند. این مطالب متعلق به یک تاریخ خاص و یا یک فصل خاص نیستند.
 • کاربرد مطالب: یک محتوای سبز همیشه زنده و پویا خواهد بود، به اصطلاح یک محتوای زنده است و هر زمان که کاربری آن را مطالعه کند، قطعا نیازهای او برطرف خواهد شد و برای او کاربرد خواهد داشت.
 • اطلاعات داده شده در محتوا: چه اطلاعات نوشتاری و چه لیست ها و جدول ها، حتی عکس ها نیز در چنین محتواهایی در تمام زمان ها جذابیت خود را حفظ خواهند کرد و اثر بخشی خود را در زندگی، کار و نوع نگاه کاربران از دست نخواهند داد.
 • اعتبار و درستی مطالب: به دلیل این که در تولید محتوای اورگرین از منابع دارای اعتبار استفاده می شود، موثق بودن محتواهای همیشه سبز قابل محدود شدن به یک زمان خاص نخواهد بود. کلیه ی اطلاعاتی که در یک محتوای با ارزش ارائه می­­شود کاملا محکم و دارای اعتبار بلند مدت و اغلب همیشگی است.
 • مفید بودن مطالب: یک محتوای محکم که تمام اطلاعات موجود در آن از منابع موثق گرفته شده است و در درستی آن شکی وجود ندارد، به طور قطع مفید بودن آن نیز برای کاربران همیشگی است. این محتواهای ارزشمند بدون محدودیت زمانی کارایی خود را برای همیشه دارا هستند.

محتوای همیشه سبز؛ محتوای اصل مورد نیاز

یکی دیگر از ویژگی های یک محتوای همیشه سبز منحصر به فرد بودن آن است؛ یعنی محتوایی است که کاملا اصل بوده، کپی مطالب موجود در سایت های دیگر نیست و حتی با ایجاد تغییرات جزئی از سایت های دیگر موجود در اینترنت نیز گرفته نشده است. این محتواها کاملا تک و مختص به خود وب سایت بوده، هیچ مشابهی در سایت های دیگر ندارند.

نحوه ایجاد محتوای همیشه سبز

اطلاعات ارائه شده در محتوای سبز اطلاعاتی کاملا جدید و تازه است، به همین دلیل نیز مطالعه ی آن برای مخاطبان تازگی و جذابیت خاص خودش را دارد و آن ها را کسل و دلزده نمی­کند. همین ویژگی یک محتوای همیشه سبز سبب می شود تا وب سایتی که این محتوای جدید را به مخاطبان ارائه می دهد، علاوه بر این که در گوگل در جایگاه نخست جستجوی کاربران قرار گیرد، در میان کاربران اینترنت نیز جایگاهی بالا و قابل اطمینان پیدا کند.

در واقع آنچه که به محتواها ارزش می بخشد و آن ها را محتوای رتبه یک گوگل قرار می­دهد، بکر بودن اطلاعات ارائه شده در آن ها خواهد بود که با بیانی ساده و جذاب برای مخاطب تهیه شده باشد. محتواهایی که اصل باشند و بر اساس نیاز مخاطبان سایت تهیه شوند، همیشه سبز، زنده و پویا در خدمت مخاطبان سایت هستند و بهترین و جدیدترین مطالب را به آن ها ارائه می­دهند.

اصطلاحات مربوط به محتوای evergreen

 • Severgreen: موضوعی که روزی همیشه سبز بود، اما در حال افول است. فیس بوک یک مثال عالی در این زمینه است.
 • Fairweathergreen: اینها موضوعات محتوایی هستند که به طور مکرر برای شما‌ ترافیک ایجاد می‌کنند‌، اما نه به طور مداوم. به عنوان مثال می‌توان به محتوای فصلی یا تعطیلات در مورد جمعه سیاه‌، شب یلدا یا عید نوروز اشاره کرد.

نقش سئو در محتوای سبز

تولید محتوای همیشه سبز در حقیقت یک تولید محتوای همیشه سئو شده است تا به راحتی و به خوبی قابل درک توسط کلیه ی موتورهای جستجو باشد. تمام قانون ها، اصول و ترفندهایی که به منظور بهینه سازی سایت بایستی در تولید محتوا رعایت شوند با این هدف که یک محتوای تا همیشه بالا تولید گردد، در این گونه محتواها لحاظ می­شوند.

محتوای همیشه سبز با تمام ویژگی های فوق العاده ی خود، زمانی که با استفاده از دانش سئو خصوصیت های لازم برای به درستی رصد شدن توسط موتورهای جستجو را کسب نماید، در زمان جستجوی مخاطبان، سایت را در بالاترین جایگاه به آن ها نشان می­دهد. با بالا آمدن یک سایت در اولین جایگاه جستجوهای کاربران اینترنت، بازدید از سایت تا میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد و به طور قطع افزایش بازدیدکننده های یک سایت یکی از موفقیت های بزرگ مجموعه ی کاری فعال در آن سایت خواهد بود.

رشد محتوای همیشه سبز در سایت

با این اوصاف یک تولید محتوای همیشه سئو شده برای محتواهای سبز یکی از مهم ترین ویژگی ها به شمار می­آید. در حقیقت بهترین، جدیدترین، محبوب ترین و قوی ترین محتواها نیز چنانچه بدون در نظر گرفتن و رعایت کردن اصول سئو به نگارش درآمده باشند، نه بازدید کننده ای خواهند داشت و نه اصلا خوانده خواهند شد. این محتواها مهجور مانده، تمامی ارزش های آن ها ناشناخته باقی می­ماند و زحمات محتوا نویس نیز به طور کامل از بین خواهد رفت.

آموزش نوشتن محتوای تا همیشه سبز

در یک محتوای همیشه سبز به طور قطع نکات آموزشی فراوانی وجود خواهد داشت که کاملا منسجم و در عین حال ساده و کاربردی، اطلاعات آموزنده ی بسیار مفیدی را در اختیار مخاطبان سایت قرار می دهد. این آموزش ها حتما نباید در رابطه با یک تخصص خاص باشند و در حقیقت منظور از نکات آموزشی، آموزش دادنی مانند درس های مدرسه ای و دانشگاهی نیست بلکه منظور محتوایی است که اطلاعاتی مفید را در زمینه های فعالیتی سایت در اختیار مخاطبان قرار می­دهد.

اطلاعاتی که همسو با فعالیت های سایت باشد به این معنی است که مثلا یک سایت فروشگاهی فعال در زمینه ی فروش عطر می­تواند یک محتوای قوی در رابطه با راهنمای خرید عطر را در سایت خود قرار دهد، یک چنین محتوایی قادراست کلیه ی اطلاعات لازم برای خریداری نمودن عطر را به مخاطبان سایت ارائه بدهد. ارائه ی این اطلاعات، هم با خدمات سایت هماهنگ است و هم جنبه ی عمومی داشته، برای اکثر کاربران اینترنت جذابیت دارد. چه بسا با مطالعه ی یک چنین محتوای کاربردی بسیاری از کاربران نیز ترغیب به خرید عطر شده، جزء مشتری های دائمی سایت قرار گیرند.

با محتوای سبز نفس تازه کنید

به جای ایجاد محتوای جدید می توانید با تازه کردن مطالب موجود، محتوای همیشه سبز نیز ایجاد کنید. مزیت این کار است که به جای این که محتوای با ارزش را فراموش کنید، آن را به روز کنید و آن را دوباره کارآمد سازید.

وقتی به محتوای خود رنگ جدیدی می دهید، ارزش اطلاعاتی آن را افزایش می دهید. به روزرسانی محتوا با موتورهای جستجو نیز به خوبی کار می کند زیرا Google نتایج را از کمترین درجه ارتباط رده بندی می کند. با به روزرسانی می توانید ترافیک جدیدی کسب کنید، پیوندهای جدید و اشتراک های اجتماعی ایجاد کنید و رتبه بندی خود را ارتقا دهید.

علاقه کاربر به محتوای evergreen

یک کارشناس تولید محتوا برای تولید یک محتوای با کیفیت اگر علاقه ی مخاطبان سایت و در نگاهی بازتر و گسترده تر چنانچه علاقه ی کاربران گوناگون اینترنت را در نظر نگیرد، مسلماً جذب مخاطب مناسبی نخواهد داشت. یک محتوای محکم در صورتی می­تواند همیشه در جایگاه نخستین جستجوهای کاربران اینترنت قرار بگیرد که دارای ویژگی هایی خاص باشد؛ ویژگی هایی نظیر:

انتخاب موضوع مورد علاقه ی کاربران

برای تولید محتوای همیشه سبز باید موضوعات مورد علاقه ی کاربران اینترنت انتخاب شوند. ذکر این نکته نیز لازم است که تمامی تولید محتواها باید کاملا منطبق با نوع خدمات ارائه شده در وب سایت باشند. در غیر اینصورت کاربران جذب شده به وب سایت، هر اندازه هم که تعدادشان زیاد باشد، هیچ ثمره ای برای وب سایت نخواهند داشت. هوشمندی یک نویسنده محتوا در این است که نیازمندی ها و علاقه مندی های کاربران اینترنت را با در نظر گرفتن اهداف و فعالیت های وب سایت، مورد بررسی قرار دهد و موضوعات محبوب را از بین انواع موضوعات مورد علاقه ی آن ها استخراج نماید.

به کار بردن کلمات کلیدی محبوب

کلمات کلیدی به کار رفته در محتواها باید به گونه ای انتخاب شوند که از طرف کاربران به دفعات و به تعداد بالا در اینترنت مورد جستجو قرار می­گیرند. محتوای محبوب همیشه سبز محتوایی است که موضوع آن با پرداختن به کلیدواژه هایی محبوب در بین کاربران اینترنت پرورانده شده باشد.

استفاده از نحوه ی نوشتاری کاربرپسند

اگر یک محتوای کاملا سئو شده و دارای استانداردهای لازم نویسندگی در تمام موتورهای جستجو مانند گوگل بالا بیاید و اولین محتوا باشد ولی سلیس، ساده و روان نباشد، به هیچ وجه در جذب مخاطب موفق عمل نخواهد کرد. یک چنین محتواهایی حتی ممکن است با دلزده و کلافه کردن مخاطبان، باعث ریزش کاربران سایت نیز بشوند. به همین دلیل داشتن نوشتاری ساده و روان با آهنگی صمیمی برای محتوای همیشه سبز یک ویژگی بسیار مهم به شمار می­آید.

چگونه می‌توانید‌ ترافیک همیشگی را به سمت محتوای همیشه سبز هدایت کنید؟

در این مرحله‌، شما تمام مراحل تحقیقاتی‌، اعتبارسنجی و ایجاد محتوای عالی همیشه سبز  را انجام داده اید. اما چگونه مطمئن می‌شوید که محتوای شما در اوج باقی می‌ماند؟

ظاهر شدن در موتورهای جستجو به معنای این است که مخاطبان  دوست دارند محتوای شما را بخوانند.

به محض اینکه مخاطب از شما روی گرداند‌، Google محتوای شما را تنزل می‌دهد.

در BuzzSumo می‌توانید مطالب خود را به راحتی پیگیری کنید.

برای اطلاع از رتبه بندی و بازدیدهای تخمینی از محتوای همیشه سبز‌، دامنه خود و سپس کلید واژه اصلی محتوایتان را وارد کنید.

انجام دوره ای این کار به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که آیا محتوای شما  چه زمانی اهمیت خود را از دست می‌دهد.

وقت آن است که  رقبای را بررسی کنید و بفهمید که چرا گوگل آنها را‌ترجیح می‌دهد.

از دست دادن پیوندها نشانه واضح دیگری است که نشان می‌دهد علاقه به محتوای همیشه سبز شما رو به کاهش است.

مطمئن شوید که به محض ایجاد یک قطعه جدید از محتوای همیشه سبز‌، یک هشدار backlink تنظیم کرده اید.

با این کار می‌توانید پیوندهایی را که در طول زمان به دست آمده مشاهده کنید.

اگر پیوندها کند شده یا شروع به افت کنند‌، متوجه خواهید شد که محتوای شما در حال از دست دادن اهمیت و اعتبار است و باید تدبیری اندیشید.

می‌توانید این کار را در BuzzSumo Monitoring  انجام دهید.

به روز رسانی محتوا  به معنی تغییر تاریخ و زدن دکمه انتشار مجدد نیست!

محتوای اصلی همیشه سبز چگونه است؟

محتوای همیشه سبز در واقع محتوای کرنر استون (Cornerstone content) یا محتوای بنیادی یک وب سایت به شمار می­آید که اصل کلام آن وب سایت را در مقاله ای قوی به مخاطبان خود انتقال می دهد. در تولید محتوای بنیادی سعی بر این است که مطالبی در مقاله مطرح شوند که این مقاله جزء مهم ترین و بهترین مقاله های وب سایت قرار گیرد، با این هدف که یک محتوا برای اول شدن در گوگل تولید شده باشد.

محتواهای همیشه سبز در سایت

محتوای سبز cornerstone عموما از نوع محتواهایی طولانی است که کامل ترین و مفیدترین اطلاعات را در راستای فعالیت های وب سایت در اختیار مخاطبان قرار می­دهد. کلیدواژه هایی که در این محتواهای بنیادی مورد استفاده قرار می­گیرند باید با دقت و بررسی کامل انتخاب شوند تا علاوه بر مرتبط بودن با فعالیت وب سایت و موضوع انتخاب شده، جزء کلیدواژه های مورد علاقه ی کاربران باشند که در اینترنت بسیار جستجو می­شوند.

مقالات بنیادی محتواهای همیشه سبزی هستند که بایستی به راحتی برای کاربران در دسترس باشند. وب سایت ها برای رسیدن به این منظور عموما با لینک دادن به این محتواها از همان صفحه ی اول سایت، محتوای بنیادی را قابل دسترس برای کاربران قرار می­دهند و اطلاعاتی که مناسب می­دانند را از طریق این محتواها به مخاطب های خود انتقال می­دهند.

چگونه محتوای همیشه سبز آینده را شناسایی کنیم

به روزرسانی و گسترش برای محتواهای ارزشمندی که دارای پتانسیل طولانی مدت هستند بسیار ارزشمند است. برای فهمیدن اینکه کدام محتوا برای این فرآیند مناسب است، ابتدا باید یک تجزیه و تحلیل انجام دهید.

محتوای خود را اینگونه ارزیابی کنید: کدام محتوا بیشترین بازدید را پیدا می کند و کدام یک بیشترین اطمینان را برای تبدیل به خرید فراهم می کند؟

برای همه مقالات باید یک چیز واحد بپرسید: چه چیزی می تواند این مطالب را بارها و بارها جالب و مفید کند؟ سپس تصمیم بگیرید که چه محتوایی ارزش پیگیری یا به روزرسانی را دارد و آن مطالب را با دقت صیقل دهید تا در طولانی مدت حفظ شود.

هر محتوایی باید محتوای اورگرین باشد؟

به هیچ وجه این امکان وجود ندارد که کلیه ی محتواهای تمام وب سایت ها یک محتوای همیشه سبز باشد. بسیاری از محتواها تنها در یک زمان و یک مناسبت خاص ارزشمند هستند و پس از آن هیچ نوع کارایی نخواهند داشت. این بدین معنا نیست که این محتواهای زمان دار محتواهایی بی کیفیت و بی ارزش محسوب می­شوند، بلکه وجود یک چنین محتواهایی برای بسیاری از سایت ها کاملا ضروری و ارزشمند بوده، جزء جدایی ناپذیر آن ها به شمار می­آید.

به عنوان مثال محتواهای خبری محتواهایی هستند که دارای تاریخ انقضا بوده، زمان اعتبار برخی از آن ها حتی به یک روز هم نمی رسد و تولید محتوای همیشه سبز در این رابطه کاملا بی معنی است. بسیاری از سایت های خبری نیازمند رساندن به روزترین و جدیدترین اخبار به روز دنیا به مخاطبان خود هستند، اخباری که در لحظه بسیار جذاب و مفید بوده، با گذشت زمان، آن محتوای خبری تولید شده، کهنه تر، قدیمی تر و در نهایت بدون استفاده خواهد شد. اما یک چنین سایت هایی با وجود همین تولید محتواهای لحظه ای، هم در موتورهای جستجو به خوبی رصد می­شوند و هم جایگاه بسیار خوبی در بین مخاطبان فضای مجازی و کاربران اینترنت دارند.

مثال دیگری که می توان در این زمینه به آن اشاره کرد، سایت های فروشگاهی است. سایت های فروشگاهی عموماً همواره در حال تغییر دادن محصولات و محتواهای مربوط به اطلاعات این محصول ها هستند. محتواهایی که برای دادن اطلاعات درباره ی هر محصول در سایت قرار داده می شوند، عمر بسیار کوتاهی دارند و خیلی زود جای خود را به محتواهایی دیگر در رابطه با یک محصول دیگر می­د­هند و به نظر می­رسد که نیازی به ایجاد محتوای همیشه سبز ندارند.

نیاز تمام سایت ها به محتوای تا همیشه سبز

نکته ای که در رابطه با کلیه ی وب سایت ها و بودن یا نبودن محتوای همیشه سبز در آن ها وجود دارد این است که، اگر سایت ها تمایل به جذب بیش تر مخاطب را دارند، در کنار سئو باید محتوای سبز را نیز در سایت خود مورد استفاده قرار بدهند. پس از استفاده کردن از دانش یک کارشناس سئو و اجرا کردن استراتژی های بسیار مفید و کارآمد سئو در محتواهای سایت ها، بدون اغراق می­توان گفت که تمام وب سایت ها نیازمند داشتن محتواهای همیشه سبز نیز در سایت خود هستند.

وب سایت های خبری و فروشگاهی که در قسمت قبل به آن ها اشاره شد نیز مانند کلیه ی وب سایت های دیگر، در کنار همه ی محتوای روز به روز خود نیاز دارند از محتواهای سبز نیز در سایت خود استفاده نمایند. آن ها می­توانند اطلاعاتی مفید را در زمینه ی کاری خود در اختیار مخاطبان خود قرار دهند.

چگونه محتوای همیشه سبز ( evergreen ) بنویسیم؟

پس از شناخت ویژگی های یک محتوای همیشه سبز تا حدودی چگونگی تولید محتواهایی این چنینی برای محتوا نویس ها مشخص می­شود اما تعیین مسیر حرکت صحیح برای نویسنده ها می­تواند روند نویسندگی آن ها را روان تر و دقیق تر مشخص نماید.

نویسنده محتوا دو مسیر حرکت را برای تولید محتوای تا همیشه سبز پیش روی خود دارد:

 • روش ساده برای تولید محتوای همیشه سبز
 • روش حرفه ای برای تولید محتوای همیشه سبز

روش ساده برای تولید محتوایی همیشه سبز

استفاده از این روش بسیار ساده است و نویسنده های محتوا به راحتی می­توانند یک محتوای همیشه سبز تولید نمایند. مراحل کار برای تولید محتوای سبز به روش ساده به صورت زیر انجام می­شود:

پیدا کردن کلیدواژه های رقابتی

پیدا کردن کلیدواژه هایی که در موتورهای جستجو نظیر گوگل بسیار جستجو می­شوند و به اصطلاح کلیدواژه هایی رقابتی هستند، اولین مرحله برای تولید محتوای سبز است. نکته ای که در زمان پیدا کردن این کلمات کلیدی برای تولید محتواهای سبز باید به آن توجه شود، سبز بودن خود همین کلمات و یا عبارات کلیدی است. باید کلمه کلیدی انتخاب شده خود نیز به خودی خود تاریخ انقضا نداشته باشد و برای همیشه یک کلمه کلیدی رقابتی باقی بماند.

صرف زمان مناسب برای ایجاد محتوا

برای تمام کردن محتوای همیشه سبز عجله کردن به هیچ عنوان به تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند ختم نخواهد شد و به طور قطع بازخورد مناسبی نیز از مخاطبان گرفته نمی­شود. به همین دلیل باید ایجاد محتوا با استفاده از کلیدواژه های رقابتی با اختصاص دادن زمان کافی انجام شود.

روش تولید محتوای حرفه ای همیشه سبز

کسانی که مایل هستند به صورت حرفه ای و کاملا اصولی یک محتوای همیشه سبز تولید نمایند، و به صورت قطعی یک محتوا برای اول شدن در گوگل را بنویسند، می­توانند مراحل زیر را در مسیر تولید محتوا طی کنند:

پیدا کردن مشکلات و سؤالات مخاطبان

پیدا کردن مشکلاتی که مخاطبان سایت با آن روبرو هستند و سؤالاتی که برای آن ها مطرح می­شود اولین قدم در این مسیر خواهد بود. باید دقت شود که تولید محتوا دقیقا در جهت فعالیت های سایت باشد و مطلبی نامربوط با خدمات سایت نوشته نشود.

پرداختن به مشکلات و سؤال های کاملا مرتبط با فعالیت های سایت، مخاطبانی را که خدمات سایت برای آن ها کاربرد دارد به سمت وب سایت جذب می­کند که پس از مدتی می­توانند از مخاطبان باوفای سایت شوند. این گونه مخاطبان ترافیکی سودمند را برای سایت فراهم می­آورند.

در غیر اینصورت بازدید کننده های فراوانی به سمت سایت جذب خواهند شد که تنها عده ای از آن ها تمایل به استفاده از خدمات ارائه شده در وب سایت را دارند که وجود این ترافیک بیهوده تنها زحمت مدیریت سایت و نویسنده محتوا را بیش تر خواهد کرد. مدیریت سایت و نویسنده محتوا برای بالا نگه داشتن جایگاه سایت در موتورهای جستجو و همچنین جوابگو بودن وب سایت برای این حجم از ترافیک کاربران و درست عمل کردن آن، باید زحمت زیادی بکشند که ثمری هم برای آن ها نخواهد داشت.

پیدا کردن بهترین راه حل ها و پاسخ ها

پیدا کردن بهترین راه حل ها برای مشکلات گفته شده و کامل ترین پاسخ ها برای سؤال های مطرح شده دومین قدم در این مسیر خواهد بود. ارائه نمودن راه حل ها و پاسخ های به دست آمده نیز باید با بهترین راه ممکن برای مخاطبان سایت انجام شود. در این زمینه استفاده از برخی امکانات نویسندگی مانند لیست های مختلف، جدول های کاملا واضح، شکل های با کیفیت و مواردی از این قبیل بسیار مفید خواهد بود.

پس از دقت لازم صرف کردن در رابطه با پیدا کردن راه حل ها و پاسخ ها، و بهترین روش ارائه ی آن ها، بسط دادن و پروراندن راه حل ها و پاسخ های ارائه داده شده به منظور تولید یک محتوای همیشه سبز کامل و جامع نهایی ترین کار برای تولید محتوای همیشه سبز خواهد بود.

تعادل بین قدیم و جدید را حفظ کنید

محتوای همیشه سبز می تواند محتوای بی انتها را ارائه دهد که برای همیشه مرتبط باقی بماند. با این حال، محتوای قدیمی می تواند به طور مشابه همیشه سبز شود، البته اگر به طور مکرر به روز شده و با روش صحیح تازه شود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید