سئو کلاه سفید؛ تکنیک‌های خوب سئو چیست؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 8 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1401/06/23
سئو کلاه سفید؛ تکنیک‌های خوب سئو چیست؟

داشتن یک وب سایت برای تبلیغ کسب و کار شما ضروری است. با این حال برای رسیدن به هدف مورد نظر، سایت باید به خوبی مرجع و سئو شده باشد و یکی از انواع روش‌های بهینه سازی سایت سئو کلاه سفید یا همان white hat seo است.

در این نوع سئو هدف آن است که رتبه‌های اول موتورهای جستجو و به ویژه نتایج یک تا سه در گوگل را به خود اختصاص دهد. یک تکنیک سئو که به سئو کلاه سفید معروف است، اغلب برای بهینه سازی طبیعی و ایمن یک سایت توسط کارشناسان سئو توصیه می‌شود. اما به طور مشخص، منظور ما از سئو کلاه سفید چیست؟ روش‌های مناسب برای استفاده حداکثری از مزایای این تکنیک سئو چیست؟ ما در این مقاله به همه این سوالات پاسخ می‌دهیم.

سئو کلاه سفید: تعریف و مزایا

سئو کلاه سفید مجموعه‌ای از شیوه‌های سئو است که از قوانین و دستورالعمل‌های گوگل برای بهبود سئوی سایت استفاده می‌کند. این روش با سئو کلاه سیاه به دلیل توانایی آن در ارائه موقعیت بهتر به سایت در موتورهای جستجو و در عین حال قانونی بودن متفاوت است.

در فرهنگ لغت سئو اصطلاح «سئو کلاه سفید» به استفاده از استراتژی‌ها، تکنیک‌ها و تاکتیک‌های بهینه‌سازی اطلاق می‌شود که بر روی مخاطبان انسانی تمرکز می‌کند و کاملاً از قوانین و سیاست‌های موتورهای جستجو مانند گوگل پیروی می‌کند.

اقدامات سئوکاران کلاه سفید در درجه اول تمرکز بر محتوای با کیفیت کاربر محور و شیوه‌های کسب لینک از طریق روش‌های طبیعی و بدون ریسک متمرکز است. این اصطلاح در تقابل با کلاه سیاه است که از تمام تکنیک‌های ممکن برای فریب الگوریتم های گوگل استفاده می‌کند.

سئوی کلاه سیاه

با توجه به سخت گیرانه بودن قوانین گوگل ، یک سئو کلاه سفید صرفاً وب سایتی را با محتوای بهینه شده برای موتورهای جستجو اما جهت رضایت کاربر اینترنت، بدون متوسل شدن به روش های غیر مجاز (lnbaiting) پوشش می‌دهد.

این کار یک تکنیک قانونی است و از سایتی که از این روش استفاده می‌کند در برابر جریمه‌های احتمالی گوگل محافظت می‌کند.

این نوع سئو یک راه حل دائمی ‌است. تکنیک‌های سئو کلاه سفید به یک شرکت، برند یا فعالیت اجازه می‌دهد تا به تدریج شهرت آنلاین خوبی کسب کرده، ترافیک سایت را افزایش داده و به اهداف مورد نظر خود برسد.

سئو کلاه سفید بیشتر توسط افرادی که قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت در وب‌سایت خود را دارند استفاده می‌شود و به آن سئوی اخلاقی هم نیز گفته می‌شود.

سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه، سئو کلاه خاکستری: چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

باید درک کرد که روش‌های مختلفی برای لینک‌دهی به وب سایت‌ها وجود دارد در نتیجه استفاده از کلاه سیاه و کلاه خاکستری اغلب توسط گوگل ممنوع است.

سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه، سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه سیاه مجموعه ای از استراتژی‌هایی است که فقط برای ربات‌ها و الگوریتم‌های گوگل در نظر گرفته شده است تا بهترین موقعیت را به دست آورند. استفاده از این تکنیک امکان رشد سریع‌تر را فراهم می‌کند، اما در مدت زمان کوتاه‌تری این جایگاه را داشته و به مرور دچار جریمه‌های سنگین گوگل خواهید شد. علاوه بر این، سایتی که از این روش استفاده می‌کند ممکن است زمانی که گوگل متوجه شود، حتی از نتایج به صورت کامل حذف شود.

سئو کلاه سیاه اغلب با کارهای زیر همراه است:

 • ارسال مطالب تکراری
 • استفاده از صفحات بیهوده
 • ایجاد هزاران لینک
 • استفاده از اسکریپت‌های فریب‌کارانه

در مورد سئوی کلاه خاکستری باید گفت که این یک استراتژی است که تکنیک‌های کلاه سفید و کلاه سیاه را با یکدیگر متحد می‌کند. این روش اغلب به الگوریتم‌های گوگل احترام می‌گذارد در حالی که از تکنیک‌های بهینه‌سازی دیگر مانند خرید لینک، ثبت نام‌های دامنه قدیمی‌ یا منقضی شده، یا ثبت سایت در سایدبار سایت‌ها استفاده می‌کند. در صورت عدم تسلط بر تکنیک سئو کلاه خاکستری، گوگل نیز می‌تواند جریمه‌هایی را برای شما در نظر بگیرد.

سئو کلاه سفید چه تکنیک‌هایی دارد؟

برای اینکه بهترین استراتژی سئو کلاه سفید خود را طراحی کنید، باید با تکنیک‌های ضروری مرتبط با این راه حل آشنا شوید. در اینجا پنج مورد اساسی آورده شده است که باید بدانید:

1. محتوای با کیفیت تولید کنید

محتوا پادشاه است” و این اولین قانون برای بهینه سازی صحیح یک وب سایت است. بنابراین ضروری است که به طور منظم مقالات با کیفیت برای سایت خود ایجاد کنید. برای مطابقت با الگوریتم‌های گوگل، محتوا باید:

 • پاسخ به سوالات کاربر بدهد.
 • منحصر به فرد و بدون سرقت ادبی باشد.
 • حداقل شامل 1000 کلمه باشد.
 • به خوبی و بدون اشتباهات املایی و نگارشی نوشته شود.
 • با عناوین و پاراگراف‌های کوتاه به خوبی ساختار یافته باشد.

2. مراقب کلمات کلیدی باشید

طبق تعریف کلمات کلیدی کلمات یا مجموعه‌ای از کلمات مرتبط با یک فعالیت هستند که توسط کاربران اینترنت در طول جستجوی خود در گوگل تایپ می‌شوند. در نتیجه محتوای منتشر شده در یک سایت باید حاوی عبارات کلیدی باشد. هدف این است که کاربران اینترنت بتوانند به سرعت سایت را با استفاده از یک کلمه کلیدی خاص پیدا کنند.

چندین ابزار آنلاین برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط برای یک فعالیت مشخص در دسترس هستند. با این وجود باید توجه داشت که این عبارات کلیدی نباید بیش از حد در یک متن استفاده شوند. برای بهترین نتایج، آنها اغلب در عنوان، در متا تگ‌ها و گاهی در پاراگراف‌های متنی قرار می‌گیرند.

3. بک لینک‌های مرتبط دریافت کنید

سئو کلاه سفید امکان اجرای یک استراتژی ساخت لینک را فراهم می‌کند. در واقع گوگل معتقد است که لینک‌ها دلیلی بر قابلیت اطمینان و کیفیت محتوا هستند. دو نوع لینک برای بهینه سازی وب سایت وجود دارد: لینک‌های داخلی از یک سو و لینک‌های خارجی از سوی دیگر هستند. اولی لینک‌هایی را مشخص می‌کند که محتویات همان سایت را به هم لینک می‌کنند. از سوی دیگر مورد دوم مبادله لینک بین دو سایت مختلف را نشان می‌دهد. راه‌های مختلفی برای دریافت لینک‌های خارجی وجود دارد که چند مورد از آنها را در ادامه بررسی می‌کنیم:

 • تبادل لینک
 • محتوانویسی به عنوان مهمان در سایت رقبا

4. سرعت بارگذاری سایت را بهینه کنید

برای اینکه گوگل به خوبی سایت شما را در نتایج نشان دهد، باید نرخ پرش در سایت را تا حد امکان کاهش داد. نرخ پرش با نرخ بازدیدکنندگانی که بلافاصله از یک سایت خارج می‌شوند بدون بازدید از سایر صفحات آن سایت تعریف می‌شود. برای حفظ بازدیدکنندگان باید:

 • مراقب ظاهر سایت (ساختار، طراحی و غیره) باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که سایت بدون توجه به اتصال به اینترنت و دستگاه مورد استفاده (تلفن، تبلت، رایانه) به سرعت بارگذاری می‌شود.
 • با مدیریت لینک‌ها به دسترسی سایت توجه ویژه‌ای داشته باشید.

5. بهبود ساختار استاندارد سایت

برای اینکه یک سایت به خوبی توسط گوگل تجزیه و تحلیل شود، باید ساختار خوبی داشته باشد و به راحتی پیدا شود. برای این کار ابتدا لازم است صفحات سایت منحصر به فرد، کاربردی، خوشایند و واکنش گرا باشند.

یک سایت با ساختار مناسب حداقل باید شامل یک صفحه اصلی، یک صفحه پیشنهادات، یک صفحه تماس، یک صفحه “درباره ما” و سایر صفحات مفید باشد، بدون اینکه در این موارد زیاده روی شود.

در نهایت، یک سایت ساختاریافته، سایتی است که محتوای آن به زبان‌های قابل درک توسط گوگل باشد. در نتیجه، مقاله ای که در وب منتشر می‌شود باید از زبان‌های html استفاده کند و محتوای تصویر، PDF یا ویدیو را به درستی بهینه کند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید