نوشتن رپورتاژ؛ نحوه نگارش ریپورتاژ اگهی

  • نویسنده : فاطمه باهو
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/12/05
نوشتن رپورتاژ؛ نحوه نگارش ریپورتاژ اگهی

یکی از مهم‌ترین روش‌های کمپین بازاریابی محتوا، تولید رپورتاژ خبری است، به همین جهت اصول نوشتن رپورتاژ از جمله اساسی‌ترین تکنیک‌های رتبه بندی برند شما از نظر گوگل خواهد بود. اگر می‌خواهید هر چه بیشتر با نحوه نوشتن رپورتاژ و دلیل اهمیت این مبحث در سئو آشنا شوید، می‌توانید با ما همراه باشید، ما در این مطلب قصد داریم به اهمیت تولید رپورتاژ و کمک به جایگاه سایت شما در جستجوها بپردازیم و روش صحیح نوشتن یک رپورتاژ خبری را شرح دهیم.

نگارش رپورتاژ به چه معناست؟

رپورتاژ یعنی شما یک محتوایی را که شامل کلمات کلیدی است تولید کرده‌اید و آن را به سایت‌های خبری داده‌اید تا آن را به عنوان یک مقاله مستقل منتشر کنند. البته درون این محتوا تعدادی کلیدواژه‌ را انتخاب کرده‌اید که از سایت‌های خبری به سایت شما لینک شود.

تولید رپورتاژ خبری یکی از قدرتمندترین تکنیک‌ها در جهت رتبه ‌بندی سئو سایت شما در گوگل خواهد بود، بنابراین یکی از نکاتی که گوگل می‌تواند رتبه‌های خوبی به شما دهد این است که سایت‌های مهم، مقالات و مطالب شما را درون سایت خود قرار داده و کلماتی از داخل متن را به سایت شما پیوند دهند که به این پیوندها، پیوندهای متنی گفته می‌شود.

این نوع لینک‌ها مهم‌ترین نوع بک ‌لینک هستند که می‌توانند تاثیر بسیاری بر رتبه بندی سایت‌ها داشته باشند. شما هم می‌توانید با استفاده از این روش کلمه کلیدی هدف خود را به جایگاه بالایی در جستجوهای گوگل برسانید.

رپورتاژ خود را در چه سایت‌هایی قرار دهیم؟

موضوع مهمی که در بحث رپورتاژ خبری مطرح می‌شود، کیفیت سایتی است که می‌خواهید رپورتاژ خود را بر روی آن قرار دهید. اصولا سایت‌هایی که برای محل قرارگیری رپورتاژ انتخاب می‌کنید باید دارای قدرت دامنه بالایی باشند که این عدد باید بیش از 70 و عددی نزدیک به 100 باشد.

محتوا ریپورتاژ

از آنجایی که گوگل بسیار هوشمند است اگر به عنوان مثال شما کلمه کلیدی “طراحی سایت” را در نظر بگیرید و سایت خبری کلمه “طراحی وب” را به سایت شما لینک دهد، گوگل متوجه شباهت این دو کلمه خواهد شد و معنی یکسانی را برای آن در نظر خواهد گرفت.

نکات مهم در زمینه رپورتاژ خبری

نکات بسیار مهمی در زمان قرارگیری محتوای شما بر روی سایت‌های قدرتمند وجود دارد که توجه به آن موجب ورود کاربران بیشتر از سایت‌های خبری خواهد شد که ما در این بخش به چند مورد مهم آن اشاره می‌نماییم.

قرارگیری رپورتاژ بر روی سایت‌های مرتبط با حوزه کاری

متاسفانه در کشور ایران سایت‌هایی که کار رپورتاژ خبری را انجام می‌دهند زیاد نیستند به همین جهت نمی‌توان خیلی بر روی این موضوع تاکید کرد اما در صورت امکان سعی کنید جهت انتشار رپورتاژهای خود، سایت‌هایی را انتخاب کنید که از نظر محتوایی به سایت شما نزدیک‌تر باشند.

تولید رپورتاژهای اختصاصی برای سایت‌های مختلف

همان‌گونه که خودتان نیز می‌دانید رپورتاژهای تکراری رتبه مناسبی در صفحات گوگل ندارند و ربات‌های گوگل محتواهای تکراری را هنگام رتبه بندی نادیده می‌گیرند. دیده شده است که مدیران سایت‌های بسیاری یک رپورتاژ را بر روی چندین سایت خبری منتشر نموده‌اند و حتی برخی از آنها همان رپورتاژ خبری را درون سایت خود نیز قرار داده‌اند.

یادتان باشد که این شیوه از نظر سئو اصلا صحیح نمی‌باشد بنابراین باید جهت تولید رپورتاژ به طور صحیح، محتواهای یکتایی تولید کنید که فقط بر روی یک سایت خبری قرار گیرند.

مدت زمان ماندگاری رپورتاژ بر روی سایت

هنگام قرارگیری رپورتاژ خود بر روی سایت‌های خبری صحبت‌های لازم را با مسئولین سایت‌ انجام دهید تا در صورت امکان محتوای شما را در طولانی مدت بر روی سایت خود قرار دهند، البته برای برخی از سایت‌های خبری جهت تمدید و ماندگاری طولانی‌تر باید به صورت ماهانه هزینه‌ای را پرداخت نمایید.

چگونه یک رپورتاژ جذاب بنویسیم؟

مانند تولید محتوا برای سایت، رپورتاژ نیز باید از جذابیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند مخاطبین را به خود جلب نماید. در ادامه این مطلب 3 روش را جهت تولید رپورتاژ و لینک مناسب برای شما توضیح خواهیم داد.

به مخاطبین نشان دهید که مشکل آنها دغدغه شما هم هست!

هنگام نوشتن شروع و پایان عنوان از کلمات کلیدی استفاده کنید زیرا اولین چیزی که یک بازدیدکننده به آن توجه می‌کند شروع و پایان یک عنوان است.

درست است که استفاده از کلمات کلیدی برای کیفیت محتوا شما یک امتیاز محسوب می‌شود اما وقتی رقبای زیادی از همان کلمه کلیدی استفاده می‌کنند، آن زمان محتوا شما توجه ویژه‌ای دریافت نمی‌کند.

نوع ریپورتاژ

اینجاست که اهمیت استفاده از رپورتاژ مطرح می‌شود. از آنجایی که افراد بیشتر بر روی تبلیغات و جملاتی که جنبه تبلیغاتی دارد کلیک می‌کنند به همین جهت باید از کلماتی مناسب استفاده نمایید.

قبل از تولید رپورتاژ به این فکر کنید که درگیری ذهنی کاربر شما چیست و خود را جای کاربرتان بگذارید تا مشکل آنها را درک کرده و عنوانی را ایجاد کنید که بتواند در یک نظر، توجه کاربر را به خود جلب نماید و ذهن آنها را درگیر کند که حالا با خواندن این مطلب می‌تواند مشکل خود را حل کند.

سعی کنید به جای اینکه از ویژگی‌ها و کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهید صحبت کنید در یک جمله خدمات خود را به کاربر منتقل کنید و آنها را به سرعت تحت تاثیر قرار دهید.

از محرک‌های عاطفی استفاده کنید

درست است که برخی افراد با هدف یک موضوع مشخص جستجوی خود را شروع می‌کنند اما در کنار آن افراد دیگری هم هستند که به طور اتفاقی در حال مرور اطلاعات مختلف هستند تا موضوع جالبی نظر آنها را جلب کند.

برای این دسته افراد باید از محرک‌های عاطفی استفاده کنید تا آنها را به سمت رپورتاژ نوشته شده جلب کنید. مردم اکثرا براساس منطق تصمیم‌گیری نمی‌کنند به همین دلیل باید احساسات آنها را در نظر بگیرید.

اگر با عنوان رپورتاژ نوشته شده حس عاطفی خاصی مانند ترس، عصبانیت، خوشحالی و… را در آنها برانگیزید آنها نیز بر روی رپورتاژ شما کلیک می‌نمایند.

تنها قبل از تولید رپورتاژ باید مخاطب خود را به درستی بشناسید و شخصیت آنها را به درستی در نظر بگیرید و براساس شخصیت انتخابی از محرک‌های عاطفی استفاد نمایید. یادتان باشد که در هنگام نوشتن فقط یک احساس را در نظر نگیرید و سعی کنید به نوعی از انواع محتوا خود را بنویسید که ذهن شخصیت‌های مختلف را درگیر کند.

بر روی مزایا تمرکز کنید نه ویژگی‌ها

وقتی می‌خواهید یک رپورتاژ بنویسید، در مورد ویژگی‌های منحصر به فرد خود صحبت نکنید چون در این صورت وقت خود را تلف کرده‌اید، در عوض در مورد مزایایی که خدمات یا محصولات شما در زندگی افراد دارند صحبت کنید، در این صورت بازدیدکنندگان کنجکاو و علاقه‌مند به خواندن رپورتاژ شما می‌شوند.

سعی کنید در هنگام نوشتن رپورتاژ افراد را مخاطب خود قرار دهید، به عنوان مثال در هنگام نوشتن از کلمه “شما” استفاده کنید.

با جدی‌تر شدن سطح رقابت در فضای مجازی، در حال حاضر افراد به اصول نوشتن رپورتاژ قوی که بهترین ابزار جهت هدایت به صفحه سایت است روی می‌آورند. درست است که برای قوی‌تر شدن در این امر به زمان و تمرین احتیاج دارید اما به کارگیری روش‌های گفته شده می‌تواند به شما در جهت پیشروی سطح رقابتی کمک بسیاری نماید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید