کمپین‌ بازاریابی محتوا؛ ۳ تکنیک عملی موفق در سال 2020

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 15 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/12/03
کمپین‌ بازاریابی محتوا؛ ۳ تکنیک عملی موفق در سال 2020

برگزاری کمپین های بازاریابی محتوا معمولا سردم کننده و سخت است. و با وجود بیشترین انرژی که گذاشته می شود، کمترین نتیجه عایدمان می شود. اگر شما هم همینطور هستید در این مطلب با ۳ تکنیک برگزاری کمپین‌ بازاریابی محتوا موفق در سال ۲۰۲۰ آشنا شوید.

تکنیک برگزاری کمپین های بازاریابی محتوا

تا الان چند بار شده که یک محتوا عالی برای کسب‌وکار خود منتشر کرده‌اید، اما فقط شاهد این بوده اید که در هیاهوی سیلی از محتواهای دیگر غرق می‌شود؟ حتما پیش خودتان احساس می کنید که محتوای دیگران بیشتر از مال شما توجه‌ها را جلب می‌کند.

این چالشی است که بیشتر بازاریابان محتوا با آن مواجه هستند. آن‌ها ممکن است ساعت‌ها وقت بگذارند تا محتوای قدرتمندی را برای کمپین‌های بازاریابی خود خلق کنند، اما بسیاری از مشتریان احتمالی وجود دارند که هرگز به صفحه آن‌ها نمی‌ آیند.

حتی اگر میزانی از توجه ها را هم به خود جلب کند، تعداد آن‌ها به‌اندازه کافی نخواهد بود که تأثیرگذار باشد.

پس شما چطور می‌توانید افراد بیشتری برای دیدن محتوای خود جذب کنید؟ یا به عبارت دیگر، بهترین شیوه‌ ها برای سوق دادن ترافیک به سمت سرمایه بازاریابی محتوای شما چیست؟

در اینجا سه تکنیک برای برگزاری کمپین های بازاریابی محتوا موفق معرفی‌شده است، که احتمالاً شما تا الان آن‌ها را تجربیات نکرده‌اید.

تاکتیک‌هایی که فکر کنم بعد از خواندن آنها متوجه می شوید که به کارتان می‌آیند.

۱- ایده‌های محتوا را از طریق پلتفرم‌های آنلاین بدست آورید

محتوا پادشاه است. اما پادشاه (یا ملکه) باید کسی باشد که قبل از اینکه بتواند با موضوعات یا سوژه‌هایی به پیشرفت برسد، مردم او را دوست داشته باشند.

به همان شیوه، شما باید محتوای قدرتمندی ایجاد کنید که بتواند توجه مخاطبان شما را به خود جلب کند.

سؤال این است: شما چطور می‌فهمید که مخاطبان شما چه چیزی را دوست دارند؟

جواب ساده است: به دنبال جایی باشد که آن‌ها مایل به سرمایه‌گذاری برای یادگیری در زمینه مورد علاقه‌شان هستند.

بهترین منبع برای تأمین این اطلاعات، پلتفرم‌های آموزشی آنلاین مانند فرادرس و فرانش هستند.

یک آمار جالب نشان داده که آموزش صنفی صرفاً یک صنعت ۲۰۰ میلیارد دلاری است و یادگیری آنلاین به‌ تنهایی ۵۶.۲ میلیارد دلار از این مبلغ سنگین را تشکیل می‌دهد.

این باعث می‌شود که یادگیری آنلاین یکی از سریع‌ترین بازارهای در حال رشد در صنعت باشد.

برای تأمین ایده‌های محتوا برای یک کمپین های بازاریابی محتوا از طریق پلتفرم‌های یادگیری آنلاین، شما نیاز به داشتن یک درک خوب از این دارید که مخاطبان هدف شما چه کلمات کلیدی‌ای را در آن پلتفرم‌های آنلاین تایپ می‌کنند و یا اینکه آن‌ها چه موضوعاتی را می‌خواهند یاد بگیرند.

ایده‌های محتوا

شما احتمالاً می‌توانید حدس بزنید که آن کلمات کلیدی چه هستند، یا اینکه خودتان در بحث‌های آنلاینی که مخاطبان شما دارند، شرکت کنید و آن کلمات کلیدی را خودتان ببینید.

شما می‌توانید کلمات کلیدی خاص را در رسانه‌های اجتماعی و در سراسر وب زیر نظر گرفته و دنبال کنید و بفهمید چه بحث‌هایی در مورد این کلمات کلیدی انجام می‌شود و حتی احساسات و هیجانات که پشت این کلمات کلیدی نهفته است را ارزیابی کنید.

یک کلمه کلیدی پایه‌ای را که می‌دانید کاملاً به صنعت شما مرتبط است، انتخاب کنید و با آن شروع کنید. آن را زیر نظر بگیرید، بحث‌های مربوط به آن را تجزیه و تحلیل کنید، مفهوم آن را درک کنید و کلمات کلیدی مرتبط دیگری را که در مفهوم مشابه آن ظاهر می‌شوند، یادداشت کنید.

بعد از اینکه که کلمات کلیدی خود را پیدا کردید، به یک پلتفرم یادگیری آنلاین بروید و کلمات کلیدی موردنظر خود را جستجو کنید. نتایج جستجو سرنخ‌هایی از انواع دوره‌های موجود در مورد آن کلمات کلیدی را به شما می‌دهند.

به این ترتیب شما پی می‌برید که چه تعداد افرادی در این دوره‌ها ثبت‌نام کرده‌اند و حتی گزارش‌های آن‌ها را نیز مشاهده می‌کنید. این به شما کمک می‌کند که تعیین کنید آیا یک کلمه کلیدی فقط یک موضوع جالب برای بحث است یا یک مقوله یادگیری است که کاربران شما مایل به سرمایه‌گذاری در آن هستند.

از طریق محتوای دوره مربوطه راهی پیدا کنید تا ایده‌هایی را که می‌توانید برای تولید محتوا استفاده کنید،بدست بیاورید. این واقعیت که مردم برای دوره‌هایی هزینه می‌کنند و این موضوعات را پوشش می‌دهند، نشان می‌دهد که مخاطبانی آماده وجود دارند که خواهان آن محتوا هستند.

۲- برگزاری کمپین های بازاریابی محتوا با خرده تأثیرگذارها

به‌طور حتم بازاریابی تأثیرگذار چیز جدیدی نیست. با این‌حال، یک زیر مجموعه از بازاریابی تأثیرگذار وجود دارد که به وسیله ی بسیاری از بازاریابان محتوا استفاده نشده و دست‌نخورده مانده است.

وقتی که شما در مورد افراد تأثیرگذار فکر می‌کنید، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، کسانی هستند که به طرز احمقانه‌ای دنبال کننده‌های بسیاری دارند. اما ریز تأثیرگذارها چطور؟!

کمپین های بازاریابی محتوا

ریز تأثیرگذارها کسانی هستند که چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دنباله کننده دارند. این عدد ممکن است در نظر بعضی از مردم فوق‌العاده نباشد، اما آن چیزی که شما باید در نظر بگیرید تأثیرگذاری آن‌ها است.

اگر مجموعه طرفداران یک خورده تأثیرگذار خاص آن‌ قدر وفادار و متعهد هستند، که حدود ۷۰ درصد از اعضای آن به پست‌ های او پاسخ می‌دهند می‌تواند برای شما یک موفقیت بزرگ باشد.

با این تأثیرگذاران خاص ارتباط برقرار کنید و راه‌های جالب برای همکاری با آن‌ها پیدا کنید. تأثیرگذاری آن‌ها به کمپین های بازاریابی محتوا شما شانس دیده شدن و امکان دسترسی به آنچه که به آن نیاز دارید را می‌دهد.

۳- اعضای خود را در تکاپو نگه‌دارید

حمایت اعضا یک گوهر نادر است که هر بازاریاب محتوا باید آن را مهم و عزیز شمارد. دلیل آن هم این است که بیننده معمولی ​​بیشتر مستعد جلب شدن توسط محتوایی است که توسط یک شخص ارائه می‌شود تا یک کسب‌ و کار.

در یک نظرسنجی که انجام شد، ۷۶ درصد از شرکت‌کنندگان این باور را داشتند که محتوای به اشتراک گذاشته‌ شده توسط بقیه مصرف‌کنندگان صادقانه‌ تر از محتوای اشتراک گذاشته‌ شده به وسیله ی برندها است.

اثبات‌ شده است که بازاریابی حمایت اعضا بسیار قدرتمند است. یک نظرسنجی نشان می دهد که پیام‌ های برند به اشتراک گذاشته‌ شده توسط اعضا، ۵۶۱ درصد بیشتر از پیام‌ های منتشر شده از طریق کانال‌ های رسانه‌های اجتماعی برندها، تأثیرگذار هستند.

اعضا در محتوا

اما این چالش باقی می‌ ماند که: چگونه اعضای شما می‌ فهمند که کدام محتوا را به اشتراک بگذارند تا تلاش‌ های کمپین های بازاریابی محتوا شما را کامل کند؟

یکی از راه‌ها این است که اجازه دهید اعضای شما در استراتژی بازاریابی محتوایتان وارد شوند و راهکار را برای آن‌ها توضیح دهید: محتوایی که نوشته می‌شود، پلتفرمی که فکر می‌کنید آن‌ها باید پیگیری کنند و تعداد افرادی که می‌خواهید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

با این وجود مشکل این است که شاید پیگیری نتایج اعضای شما برایتان سخت باشد. بااین‌حال، یک ابزار مانند Smarp می‌تواند به شما کمک کند که تمام مطالبی را که می‌خواهید کارکنان شما به اشتراک بگذارید، در یک خبرنامه قرار دهید.

کارکنان شما قادر خواهند بود که محتوا را از این خبرنامه مرکزی به اشتراک بگذارند، نوشتارهای خودشان را بنویسند و حتی پست‌ها را زمان‌بندی کنند.

زمانی که تاکتیک‌های بالا به بهترین نحو ممکن اجرا شوند، تضمین می‌کنند که شما هرگز از نداشتن ترافیک معمولی رنج نمی‌برید.

ممکن است این استراتژی‌ها یک‌ شبه تأثیر لازم را برای شما نداشته باشند. اما اگر شما پیوسته بر روی آن‌ها کار کنید، به شما کمک می‌کنند که در طول زمان به رشدی که می‌خواهید برسید.

5 ایده که آینده کمپین بازاریابی محتوا را شکل می‌دهند

تکنولوژی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که امیدوارکننده‌ترین مخاطبان به‌درستی برای شما هدف‌گذاری شوند و اینکه بفهمید از چه محتوایی لذت می‌برند. از تولید تا توزیع، تکنولوژی جدید بازاریابان را قادر می‌سازد تا راه‌های جدیدی را برای جذب مصرف‌کنندگان در کمپین بازاریابی محتوا خود ایجاد کنند. برندهای هوشمند به دنبال این هستند که بهتر دریابند که چگونه مخاطبان محتوا را مصرف می‌کنند. اتخاذ تکنیک‌های جدید، بازاریابان و کسب‌وکارهایشان را جلوتر از همه قرار خواهد داد. در اینجا پنج ایده بازاریابی محتوا ارائه می‌شود که متخصصان اتفاق‌نظر دارند که شرکت‌ها باید در سازمان‌دهی استراتژی‌های سال آینده‌شان آن‌ها را در نظر بگیرند.

غرق مصرف‌کنندگان در واقعیت مجازی

واقعیت مجازی (VR) در حال حاضر خیلی از زمینه‌ها از جمله سرگرمی و ورزش بسیار شناخته‌شده است. این امر تنها به این معنی است که کسب‌وکارها از این کانال اضافی برای گنجاندن محتوای جذاب در استراتژی بازاریابی استفاده می‌کنند. شرکت‌های فن‌آوری و رسانه‌ای مانند سونی، فیس‌بوک و اپل نه‌تنها در زمینه واقعیت مجازی (VR)، بلکه در زمینه واقعیت افزوده (AR) نیز نوآوری‌هایی جدیدی داشته و سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام داده‌اند. برآورد شده است که هزینه‌های AR و VR در سال 2017 به 3 میلیارد دلار برسد که کمپین بازاریابی محتوا هم جزئی از این ارقام بوده است.

vr در کمپین بازاریابی محتوا

این اعداد و ارقام نشان می‌دهند که این دو “واقعیت” حتی فرصت‌های بیشتری را برای بازاریابان ایجاد می‌کنند تا در زمینه بهینه‌سازی محتویات رو به پیشرفت بروند. مشارکت MANDT VR با PodcastOne مثال خوبی است که نشان می‌دهد چگونه مزایای محتویات جذاب توانسته است یک بازار را که قبلاً دست‌نخورده بود، تغییر دهد.

MANDT VR مؤسس و مدیرعامل نیل ماندت اظهار کرد: “اکنون مصرف‌کنندگان نه‌تنها می‌توانند به استعدادهای PodcastOne ازجمله آدم کورولا، دکتر درو و شاک گوش فرا بدهند، بلکه همچنین دسترسی کامل و بی‌سابقه‌ای به ستاره‌های مورد علاقه خود دارند. علاوه بر این، از طریق انالیتیکس نرم‌افزار PodcastOne، برندها و سازندگان محتوا، می‌توانند به صورتی بی‌سابقه ببینند که چگونه کاربران درگیر تبلیغات می‌شوند، که این امر می‌تواند برای وقتی‌که آن‌ها می‌خواهند تغییرات ایجاد کنند و استراتژی‌های بازاریابی را طراحی کنند، مفید باشد.”

انتخاب محتوا با استفاده از هوش مصنوعی

در عصری که محتوای بیش‌ازحد وجود دارد، هوش مصنوعی تولید محتوا را پیش‌بینی کننده تر، شخصی‌تر و ثمربخش‌تر برای کمپین بازاریابی محتوا می‌کند. Open Influence فقط یکی از شرکت‌هایی است که توانایی بسیار خوبی در استفاده از AI برای تگ کردن محتوای عکس و همچنین شناسایی تأثیرگذارانی را دارد که با انواع مختلف محصول سروکار دارند.

Micky Dionisio مدیر ارشد فناوری عنوان کرد “ما اکنون قادریم میلیون‌ها مورد محتوا را برای کمپین بازاریابی محتوا تأثیرگذارمان فهرست و تجزیه‌وتحلیل کنیم و همچنین با استفاده از Recognition آمازون و سایر ابزارهای AI آن را به‌صورت بصری و بلادرنگ قابل جستجو کنیم.

هوش مصنوعی در کمپین بازاریابی محتوا

AI باعث می‌شود تا یافتن تأثیرگذاران مرتبط بر اساس اهداف کمپین‌های آن‌ها امکان‌پذیر بوده و درعین‌حال عملکرد کمپین بازاریابی محتوا به‌طور مؤثر پیش‌بینی و کنترل شود. این به بازاریابان اجازه می‌دهد تا بتوانند آن‌ها را بر اساس عملکرد و ROI و نه بر اساس در دسترس بودن، پیدا کنند.”

ایجاد محتوای باکیفیت از طریق تبلیغات بومی

تبلیغات بومی یا همسان نقش مهمی در نسل بعدی کمپین بازاریابی محتوا ایفا خواهد کرد. مگان جیمز، استراتژیست محتوا در MGID، معتقد است که هر چه تبلیغات بومی بیشتر رشد می‌کند و بیشتر از حالت مخل کننده بودن فاصله می‌گیرد، مصرف‌کنندگان فاصله کمتری بین بازاریابی محتوا و تبلیغات بومی می‌بینند.

تبلیغات بومی در کمپین بازاریابی محتوا

جیمز عنوان کرد: “اتخاذ سیاست‌های تبلیغاتی شدیدتر از جانب غول‌های عرصه فن‌آوری مانند فیس‌بوک، همراه با مصرف‌کنندگان متواضع‌تر نسبت به قبل که به تبلیغات با کیفیت ضعیف و قابل‌توجه واکنشی نشان نمی‌دهند، تبلیغات بومی را مجبور می‌کند که خود را به‌طور کامل از اصطلاحاتی مانند تله‌کلیک و کرم‌چاله جدا کند. تبلیغات بومی هوشمند یکی از بزرگ‌ترین روش‌های توزیع محتوای پیشرفته است در حال حاضر است.”

ایجاد تعاملات معتبر از طریق livestreaming

یک گزارش از شرکت انالیتیکس رسانه اجتماعی Social Bakers مشخص کرد که پست‌های ویدئویی معمولی نسبت به پست‌هایی که فقط عکس هستند، ۱۳۵ درصد بیشتر مخاطب جذب می‌کند. یکی دیگر از تفاوت‌های قابل‌توجه این است: بینندگان بر روی یک ویدیوی زنده هشت برابر بیشتر نسبت به یک ویدیوی درخواستی وقت می‌گذارند. پس تعجبی ندارد که این ویدیوی زنده به هسته اصلی کل محتواهای آنلاین تبدیل شود. تا سال ۲۰۱۹، محتوای ویدیویی ۸۰ درصد از کل مصرف اینترنت جهانی را به خود اختصاص می‌دهد. Stanislav Glukhoedov مؤسس و مدیرعامل ProSense، ویدیوی زنده را یک محتوای غیرقابل ارزش‌گذاری می‌داند.

تعامل در کمپین بازاریابی محتوا

Glukhoedov گفت: “livestreaming نزدیک‌ترین تعامل را به یک مکالمه در زندگی واقعی می‌بخشد که در آن مصرف‌کنندگان می‌توانند سؤالات پرسیده و پاسخ‌های خود مستقیماً از سفیران برندها به‌طور بلادرنگ دریافت کنند. طبیعت تعاملی آن به مصرف‌کنندگان یک حس مشارکت می‌بخشد که اصیل و معتبر است – تجربه‌ای است که محتوای اجتماعی معمولی مانند وبلاگ و پست‌های عکسی نمی‌توانند ایجاد کنند.”

با کمپین بازاریابی محتوا تأثیرگذار استوری بسازید

افراد به‌طور طبیعی مایل به خرید یک محصول بر اساس توصیه‌های دوستان، خانواده و حتی غریبه‌ها هستند. اطلاعات ارائه‌شده از طرف “متخصصانی که کمپین بازاریابی محتوا را طراحی می‌کنند” و یا به‌طور مستقیم از برندها به نسبت کم‌رنگ‌تر هستند. تأثیرگذاران آنلاین یک سخنگوی قابل‌اعتماد هستند و به‌عنوان پلی بین برندها و مصرف‌کنندگان عمل می‌کنند. تأثیرگذاران اجتماع‌هایی متشکل از فالوورهای وفادار را ایجاد کرده‌اند که به پست‌های رسانه اجتماعی به‌خوبی پاسخ می‌دهند. درنتیجه، صنعت مشاهده‌گر نوع جدیدی از تعامل است. فراوانی محتوا منجر به یک روند مداوم که گرایش به انواع محتوا غنی‌تر و مناسب‌تر مانند “استوری‌ها” دارد.

ایجاد استوری در کمپین بازاریابی محتوا

Eric Dahan، مدیر ارشد اجرایی و یکی از مؤسسان اظهار کرد: “جای تعجب نیست که ما شاهد افزایش”داستان‌ها یا به اصطلاح استوری” در پلتفرم‌هایی مانند Snapchat و Instagram هستیم، زیرا این فرمت از تصاویر و ویدیوهایی تشکیل شده است که قابل لینک دادن بوده و این انعطاف‌پذیری را دارند که محتوا را به روش‌های مختلفی تغییر دهند.” بعلاوه، چون استوری زودگذر است و عمر ذخیره‌ای کوتاهی دارد، برای جذب کاربران بسیار مناسب و وسوسه کننده است – مانند یک پیشنهاد محدود در فروشگاه مورد علاقه شما. جای تعجب نیست که محتوای “استوری” توسط پلتفرم‌های اجتماعی به‌صورت یک کالا درآمده است.”

خدمات تولید محتوا

دریافت خدمات تولید محتوا و دیگر خدمات سایت شما

برای دریافت خدمات تولید محتوا با گارانتی تضمین بالاترین کیفیت کاری فرم را پر کرده و ارسال کنید. تضمین می‌کنیم در ساعات کاری کارشناسان ما در کمتر از ۳۰ دقیقه با شما تماس خواهند گرفت.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید