لانگ تیل کیورد ؛ لزوم استفاده از آن در محتوا

 • نویسنده : محمد حجتی
 • زمان مطالعه : 6 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/12/11
لانگ تیل کیورد ؛ لزوم استفاده از آن در محتوا

در این روز ها که تمام کار ها به سمت اینترنتی شدن و آنلاینبودن میل میکنند ، وبسایت ها و اپلیکیشن ها نقش بسیار مهم و مفیدی را در اکثر حوزه ها ایفا میکنند؛ فضا های کسب و کاری هم هم به همین منوال همگی وبسایت های ویژه خود را راه انازی کرده اند و مشغول درآمد زایی هستند. اما برای ایجاد درآمد زایی در حوزه وب تنها راه اندازی سایت کافی نیست بلکه اقدامات بسیار زیادی لازم است که محیط وبسایت معرفی شده توسط شما مورد تایید مخاطبین و موتور های جستوجو گر قرار بگیرد ، یکی از این اقدمات سئو و انتخاب لانگ تیل کیورد است.

کلمات کیدی مهم ترین قسمت سئوی داخلی هستند. با انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای محتوا خود میتوانید مشاهده کنید که بازدید یک پست شما در یک لازه زمانی مشخص چندیدین هزارتایی افزایش پیدا میکند و میتوان متوجه شد که نقش کلمات کلیدی کاملا به چشم میخورد.

لانگ تیل کیورد چیست؟

اگر شما تازه وارد مبحث سئو شده باشد و یا اگر کسب و کار جدیدی هستید که میخواهید جایگاه خود را در درون این فضای جدید ثابت کنید باید مقدار زیادی وقت و انرژی صرف بکنید. امروزه واقعا نباید انتظار داشت با نوشتن فقط یک پست بتوان در مثلا “کسب و کار آنلاین”  در صفحه اول گوگل ظاهر شد ، امروزه برای رسیدن به رتبه های بالا باید حرفه ای عمل کرد ؛ یک از استراتژی های ثابت شده و موفق در زمینه انتخاب کلمات کلیدی ، انتخاب لانگ تیل کیورد “long tail keywords”  است. کلمات کلیدی بلند در واقع عبارتهای 3 یا 4 کلمه ای و یا گاها حتی بیشتر است که طیف خاصی از کلمات کلیدی اصلی را شامل میشوند.

کلمات کلیدی بلتد تکنیکی است که در ایران کمتر استفاده شده است در عین حال به طور قابل ملاحضه ای قدرتمند به منظور جذب ترافیک بیشتر برای وب سایت ها محسوب می شوند. مقالات متعددی هم به ویژگی های این کلمات و برتری آنها به کلمات کلیدی کوتاه اشاره دارند. ویژگی هایی مانند رتبه بندی آسان تر ، کسب کلید بیشتر و نرخ تبدیل بالای کاربران از مواردی است که میتوان با استفاده از لانگ تیل کیورد به آن ها دست یافت.

لانگ تیل کیورد

تا پبش از پیدایش اینترنت بیشترین سود یک فروشگاه از فروش بالای تعدادی از محصولات محبوب خود بود ، اما در امروزه تعداد بسیار زیادی محصول در بازار ها وجود دارد و هر یک از این محصول ها مشتری های خاص خود را دارد و توسط تعداد کمی از مشتریان خریداری میشوند که جمع سود حاصل از آنها مبلغ بسیار قابل توجهی است.

نخستین بار که متخصصان از این تئوری برای بهینه سازی وب سایت های خود بهره جستند متوجه شدند که کلمات اندکی از کلمات کلیدی کوتاه هستند که به طور میانگین ترافیک بسیار بالایی را به خود اختصاص میدهند در حالی که در مقابل آنها تعداد بسیار زیادی از کلمات کلیدی بلند هستند که اگرچه از ترافیک ماهانه کمتری برخوردارند ، اما در مجموع ، جمع جستجو چندین مورد از آنها از میزان جستجوی کلمات کلیدی اصلی بیشتر میشود. به طور کلی اینطور برآورد میشود که لانگ تیل کیورد بیش از هفتاد درصد ترافیک جستجوی کاربران را در بر میگیرد.

نرخ تبدیل بالا کلمات کلیدی طولانی برای سایت

یکی از مهمترین دلایلی که باعث میشود از کلمات کلیدی بیشتر استفاده شود نرخ تبدبل بالای این کلمات است ، در واقع اگر هدف کسب و کار شما فروش نهایی یک محصول یا سرویس باشد طبیعتا نرخ تبدیل باید مهم ترین مشخصه ای باشد که در سئوی وب سایتتان اهمیت داشته باشد. بدون در نظر گرفتن اینکه ترافیک وب سایت شما چقدر اس و اینکه طبیعی است یا نه ،کلمات کلیدی که موجب خرید یک محصول می شوند ، بیش از عباراتی که بازدیدکنندگان را جذب میکنند اهمیت دارند.

پیدا کردن کلمه کلیدی برای استفاده در سایت کار سختی نیست از آنجایی که رقابت پایینی در بین سایت های ایرانی در این حوزه وجود دارد ، یافتن آنها نیازمند کمی تفکر است. یکی از مهمترین کار هایی که میتوانید در اینباره انجام دهید این است که به جای کاربر فکر کنید یعنی اینکه ببینید اگر به جای یک کاربر بودید در رابطه با سرویس ارائه شده به چه سوالات و مشکلاتی بر میخوردید.

ابزارهای پیدا کردن لانگ تیل کیورد ها

 • قابلیت تکمیل خودکار گوگل یا autocomplete : عبارت اصلی یا کانونی خود را در گوگل جستجو کنید و این قابلیت گوگل به صورت خودکار عبارات طولانی مرتبط را به شما نشان خواهد داد.
 • نمایش پیشنهادات گوگل : کلید واژه تک کلمه ای خود را در باکس جستجو گوگل وارد کنید و به بخش جستجو های مرتبط مراجعه فرمایید. این قسمت منبع مناسبی برای پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی پرکاربرد است.
 • ابزار های پیشرفته گوگل : کنسول جستجوی گوگل “Google Search Console ” ، گوگل آنالیتیکس، گوگل ادوردز
 • استفاده از فروم ها و انجمن های بحث و گفت و گو : در این سایت ه کاربران عموما مشکلات و موارد مورد نظر خود را به صورت سوالات متنوعی بیان کرده اند که میتوانید پر مخاطب ترین و مناسب ترین آنها را به عنوان لانگ تیل کیورد برای سایت خود در نظر بگیرید.

استفاده از کلمات کلیدی طولانی

بعد از اینکه لیستی از کلمات کلیدی طولانی برای خود فراهم کردید باید ببینید که محتوا و سرویس ارائه شده توسط شما میتواند به کدام یک از این سوالات پاسخ دهد و برای کاربر ها جذاب و مفید باشد ؛ در صورتیکه توانایی تولید محتوای بالا داشته باشید میتوانید با توجه به این که کدام یک از این عبارات که در اختیار داری ارزش سرچ بالاتری دارند به تولید محتوا یونیک بپردازید.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی بلند در محتوا

 • تنوع در تگ تایتل و هدینگ ها
 • استفاده از ترکیب های متنوعی از کلمات کلیدی طولانی در محتوای متنی سایت
 • قرار دادن لانگ تیل کیورد در تمامی عناصر سایت
 • تنوع در لینک های داخلی

از طرف دیگر کلمات کلیدی بخش جدایی ناپذیر و مهمی از بهینه سازی برای جستجو معنایی است. ما امروزه دیگر در زمانی زندگی نمیکنیم که تتنها روش جستجو تایپ کردن باشد و خیلی ها با ابزار ها جستجو صوتی کار های خود را انجتم میدهند و این طیف از افراد رفته رفته افزایش مییابند و تجربه نشان داده است که افرادی که به صورت صوتی به جستجو میپردازند کمتر به جستجوی کلمات کلیدی کوتاه اقدام میکنند به عنوان مثال آن ها ممکن است از ممکن است که از موتور جستجوگر بپرسند ، بهترین و نزدیک ترین رستوران گیاهی کجاست ؟

اگر تلاش کنید که اهداف سوالاتی که معمولا مطرح میشود را پیشبینی کنید ، میتوانید پاسخ هایی مربوط به کسب و کار و خدمات خود ارائه دهید و در نتیجه به شیوه بهتری لانگ تیل کیورد را هدف قرار دهید. به یاد داشته باشید که شما کلمات کلیدی طولانی با بهره وری بالا را هدف قرار داده اید اگر چه مقدار جستجوی آنه پایین است اما با این حال به شکل غیر قابل تصوری برای کسب وکار شما با ارزش هستند.

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید