استوری گوگل یا Google Web Stories چیست؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 11 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/05/25
استوری گوگل یا Google Web Stories چیست؟

اگر قبلاً از استوری AMP استفاده کرده اید،  می‌دانید که اخیراً Google آنها را به استوری گوگل تغییر نام داده است. استوری AMP یک ویژگی محتوای بصری بود که در فوریه 2018 راه اندازی شد و مشابه استوری‌ای بود که می‌توان در رسانه‌های اجتماعی،  به ویژه در اینستاگرام و فیس بوک پیدا کرد. با این حال، در سال 2020 گوگل تصمیم گرفت این ویژگی را به ویژگی‌ای تبدیل کند که مثل استوری اینستاگرام با تپ کردن قابل پیمایش باشد و آن را استوری‌های وب نامید.

Google Web Stories چیست؟

Web Stories نسخه ارتقاء یافته AMP Stories است و با استفاده از فناوری AMP خود گوگل، تجربه بصری تمام صفحه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. توانایی ارسال استوری‌ در وب سایت چیزی است که آنها را از استوری‌های فیس بوک یا اینستاگرام متمایز می‌کند.

علاوه بر این، می‌توانید Google Web Stories خود را با لینک‌ها،  کال تو اکشن (CTA) و Google AdWords بهینه کنید.

شما می‌توانید محتوای برند تجاری خود را با استفاده از پانل‌های تنطیم استوری با ویدئوها،  گرافیک و موارد دیگر طراحی کرده و به اشتراک بگذارید  که کاربران برای مشاهده آنها باید رویشان کلیک کنند. همراه با مشاهده این استوری در صفحات وب خود، همچنین می‌توانید آنها را در نتایج جستجوی Google و Google Images و همچنین برنامه “Google Discover” موجود در Android و iOS هم ببینید و به مخاطبان نمایش دهید.

استوری گوگل به برندها اجازه می‌دهد تا از حداکثر فرصت‌ برای ایجاد جذاب‌ترین تجربه برای کاربران خود استفاده کنند و سئو سایت خود را تقویت کنند.

نمونه‌هایی از استوری‌های عالی در گوگل

برندها می‌توانند از Google Web Stories برای به اشتراک گذاشتن استوری‌ها یا رویدادهای دل انگیز و الهام بخش در سراسر جهان استفاده کنند. در این استوری تصویر یک شناگر پارالمپیک به اشتراک گذاشته شده است که هنگام تعطیلی استخر تمرین خود در طول همه گیری کرونا،  استخر خود را برای تمرین ساخت (البته در سایت اصلی این لینک را با کلیک بر روی یک آیکون یا متن می‌توان باز کرد).

https://nowthisnews.com/stories/paralympic-swimmer-builds-makeshift-pool-to-train-during-shutdown/

اگر می‌خواهید نمونه‌های بیشتری از این دست ببینید،  این صفحه وب سایت Google Stories را مشاهده کنید که شامل برخی از استوری‌های شگفت انگیز ایجاد شده توسط ناشران برتر است.

چگونه می‌توان یک استوری وب ایجاد کرد؟

قبل از شروع به ایجاد Google Web Story،  کمی‌فکر کنید تا تصویر برند خود را بازتاب دهید. این به شما کمک می‌کند تعیین کنید که چه استوری‌هایی را باید برای مخاطبان خود بسازید. ابزار Storyboarding به شما کمک می‌کند تا عناصر مختلف استوری را کنار هم قرار دهید و قبل از پخش زنده آن را تجسم کنید. در مورد CTA‌ها و قرار دادن آنها در استوری خود تصمیم بگیرید. همچنین تصمیم بگیرید که تبلیغات خود را در کجا قرار دهید.

استوری‌های گوگل از نظر کد بسیار سنگین هستند، به این منظور به یک کدنویس نیاز دارید تا بتواند استوری را برای شما ایجاد کند. با این حال،  آنها باید با چارچوب AMP آشنا باشند.

 • اگر توسعه دهنده نیستید اما می‌خواهید استوری گوگل برای خود ایجاد کنید،  می‌توانید از چندین ابزار کمک بگیرید.
 • یک ابزار مناسب برای ایجاد استوری بدون هیچگونه کد نویسی انتخاب کنید.
 • پس از ایجاد استوری،  مطمئن شوید که یک AMP معتبر است.
 • این اجازه می‌دهد تا استوری از طریق Cache AMP ارائه شود تا بهترین تجربه را به کاربران شما ارائه دهد.
 • برای بررسی استوری،  می‌توانید از ابزار بازرسی URL یا ابزار AMP Testing استفاده کنید.
 • از MetaData استفاده کنید.

برای اینکه استوری شما در جستجوی Google و Google Discover ظاهر شوند،  از MetaData استفاده کنید تا استوری شما در پیش نمایش، نمایش داده شود. برای اطمینان از اینکه پیش نمایش استوری وب شما به درستی نمایش داده می‌شود،  می‌توانید از ابزار Web Story Google Test استفاده کنید. در نهایت بررسی کنید که آیا استوری وب ایندکس شده است یا خیر. در صورتی که نشانی اینترنتی شما ایندکس نشده است،  از ابزار URL بازرسی ارسال URL‌های فردی یا بررسی وضعیت با استفاده از گزارش‌های نقشه سایت استفاده کنید.

ابزارهای ایجاد استوری در گوگل

برای سازندگانی که تجربه یا دانش چندانی در زمینه کد نویسی ندارند می‌توانند از یک سری برنامه ایجاد Google Web Stories خود استفاده کنند.

استوری گوگل

استوری وب توسط افزونه یا پلاگین Google

این افزونه به شما امکان می‌دهد استوری گوگل را در بخش مدیریت محتوا وب‌سایت وردپرس ایجاد کنید.

کتابخانه وردپرس که با وب سایت شما مجتمع شده است، در دسترس شما است.

با استفاده از این افزونه استوری وب، می‌توانید به راحتی درگ اند دراپ (کشیدن و رها کردن) انجام دهید و استوری خود را مستقیماً در وب سایت خود منتشر کنید.

همچنین می‌توانید به الگوهای مختلف دسترسی داشته باشید تا در طراحی استوری وب خود به شما کمک کند.

ساخت استوری با Newsroom AI

برنامه Newsroom AI به شما امکان می‌دهد تا استوری‌ها را به صورت رایگان ایجاد کنید و دارای چندین ویژگی است.

با استفاده از نسخه رایگان این ابزار،  می‌توانید استوری‌ها را در وب سایت خود جاسازی کرده و شروع به انتشار آنها در Google کنید.

ابزار Analytics گوگل به شما امکان می‌دهد عملکرد استوری خود را در وب ردیابی و تجزیه و تحلیل کنید.

ایجاد استوری در این ابزار رایگان سریع و آسان است. باید حساب خود را با استفاده از حساب Google تنظیم کنید و برای شروع روی “ایجاد استوری” کلیک کنید.

برای ایجاد استوری وب خود می‌توانید از بین چندین الگو انتخاب کنید.

هر الگو را می‌توان تغییر داد تا متن،  تصویر و سایر تصاویر بصری را تغییر دهید.

اگر می‌خواهید گزینه‌های بیشتری برای کاوش داشته باشید، برای دسترسی نامحدود به همه ویژگی‌های این ابزار، نسخه خود را به نسخه پولی ارتقا دهید.

یکی از مزایای اصلی که نسخه پولی ارائه می‌دهد این است که می‌توانید از تبلیغات Google برای خود استفاده کنید،  اگر می‌خواهید از استوری‌های گوگل خود کسب درآمد کنید،  ارزش هزینه کردن را دارد.

برنامه Newsroom AI با Getty Images مجتمع شده است که به شما امکان می‌دهد به تصاویر خلاقانه در این پلت‌فرم دسترسی داشته باشید.

با این حال، نسخه‌های پولی به شما امکان دسترسی به کتابخانه تصاویر و فیلم‌های Getty را می‌دهند،  که برای برندهای مرتبط با تاریخ و فرهنگ مفید است.

سایت makestories

سایت https://makestories.io  هم برای تولید استوری مناسب است. این ابزار دارای کاتالوگ تصاویر،  نمادها،  آیکون‌ها و قالب‌های رایگان است. رابط کاربری آن درگ اند دراپ است و می‌توان استوری خود را هر جور که خواستید (سفارشی) طراحی کنید. این برنامه با وردپرس مجتمع شده است،  اما شما می‌توانید هر استوری را در یک فایل زیپ ایجاد کنید و انتخاب کنید که آن را در FTP خود در وب سایت منتشر کنید یا آن را در iFrame جاسازی کنید.

مزایای استفاده از استوری گوگل

اگر هنوز مزایایی که Google Web Stories برای برند شما ارائه می‌دهد را درک نکرده اید،  بیایید دوباره نگاهی بیندازیم و ارزیابی کنیم که چرا این می‌تواند جایگزین بهتری برای برخی از بسترهای رسانه‌های اجتماعی باشد.

 • این یک روش جدید برای کشف سایت شما است.

از آنجایی که گوگل از موتورهای جستجوی قدرتمندی برخوردار است،  امکان مشاهده Google Web Stories شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) یا تصاویر Google دلیل کافی برای بررسی آنها است.

همچنین راهی برای تقویت SEO شما است. علاوه بر این،  از آنجا که این استوری‌ها قابل تنظیم هستند، می‌توانید CTA‌ها را اضافه کنید و ترافیک بیشتری را به وب سایت خود برسانید ( CTA یا همان دعوت به عمل یا فراخوان به مخاطب برای انجام یک خرید یا استفاده از یک خدمت است).

 • شما صاحب محتوا هستید.

مالکیت محتوا یکی از ویژگی‌هایی است که Google Web Stories و رسانه‌های اجتماعی را متمایز می‌کند.

از آنجایی که Google Web Stories با استفاده از فناوری AMP در یک وب سایت ایجاد می‌شود، این شما هستید که تصمیم می‌گیرید استوری‌های شما چگونه باشد.

می‌توانید استوری را در وب سایت خود جاسازی (نگهداری) کنید یا انتخاب کنید که آن را در هر کجا که دوست دارید به اشتراک بگذارید. انتخاب‌ها بی حد و حصر است و شما آزادی خلاقانه‌ای برای ارائه استوری خود که مطابق با تصویر مارک تجاری شما هستند،  دریافت می‌کنید.

 • آنها تجربیات همه جانبه ای را برای وب سایت شما ارائه می‌دهند.

استوری گوگل می‌تواند یک قابلیت و بُعد جدید و جذاب را به وب سایت شما اضافه کند.

این ویژگی هم برای دستگاه‌های تلفن همراه و هم برای کاربران دسکتاپ در دسترس است،  که به خوانندگان اجازه می‌دهد استوری شما را واقعاً احساس کنند.

 • آنها برای کاربران شما جالب هستند.

استوری پویا یک مفهوم نسبتاً جدید است که می‌تواند مخاطبان را به وب سایت شما وابسته نگه دارد.

برخلاف پست‌های رسانه‌های اجتماعی،  این تجربه تمام صفحه که توسط Google Web Stories ارائه می‌شود، می‌تواند یکنواختی نحوه خواندن محتوا توسط افراد را از بین ببرد.

 • ساخت استوری‌های وب Google سرگرم کننده است.

بسیاری از سازندگان ممکن است ایده‌های ایجاد استوری گوگل را سرگرم کننده بدانند زیرا ابزارهای زیادی در اختیار آنها است که می‌توان از آنها برای ایجاد محتوا شگفت انگیز استفاده کرد.

با چندین ویژگی رایگان،  ممکن است سازندگان روشهای منحصر به فرد برای ارائه ایده‌های محتوایی خود پیدا کنند.

آنها فرصت‌های تبلیغاتی را به ارمغان می‌آورند. علاوه بر ایجاد محتوای همه جانبه، می‌توانید تبلیغاتی را که می‌توانند به خوبی در محتوای شما جریان داشته باشند،  در سایتتان قرار دهید.

بسته به قالب استوریی که روی آن کار می‌کنید،  می‌توانید  CTA‌هایی را که کاربران را به محصول یا صفحات فرود شما منتقل می‌کند، به آن اضافه کنید.

نتیجه گیری

به اشتراک گذاری استوری‌های تجاری خود از طریق Google Web Stories می‌تواند دنبال کنندگان آنلاین شما را افزایش داده و آگاهی از نام تجاری شما را افزایش دهد.

همچنین در ایجاد شهرت و اعتماد شما به مشتریان مفید است. اگرچه روند ایجاد استوری‌های وب گوگل از نظر کد بسیار سنگین است،  اما چندین ابزار در اختیار شماست که به شما امکان می‌دهد به طور مستقل محتوا نیز ایجاد کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

samira fahimi

خیلی خوب بود

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید