چگونه و چرا باید بودجه بازاریابی محتوا را افزایش دهید

  • نویسنده : رضوانه ابراهیمی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/03/19
چگونه و چرا باید بودجه بازاریابی محتوا را افزایش دهید
آنچه را که در این مطلب می‌خوانید: نمایش فهرست

اگر در حوزه بازاریابی فعالیت می کنید، باید بدانید که متقاعد کردن مدیران برای صرف هزینه بیشتر در بودجه بازاریابی محتوا، کار سختی خواهد بود. تبلیغات سنتی دیگر مانند گذشته موثر نیست. تبلیغات تلویزیونی به طور فزاینده‌ای منسوخ شده و حتی می‌توان گفت تبلیغات دیجیتال قدیمی هم جواب نمی‌دهد. بازاریابی محتوا، با سرعت قابل توجهی در حال رشد است. بازاریابی محتوا می‌تواند ترکیبی عالی از ارزش و تبلیغات را ایجاد کند و یک موقعیت خوب برای مشاغل و مخاطبان آنها باشد.

درک ارزش بودجه برای بازاریابی محتوا

هیچ شغلی نمی‌خواهد سرمایه ای را وارد صنعت کند که نتیجه ای برای آن نداشته باشد. اغلب اوقات، سخت ترین قسمت افزایش بودجه بازاریابی محتوا، توضیح دادن به دیگران است که چرا این بودجه بسیار مهم است. ارزش بازاریابی محتوا بسیار زیاد است اما ممکن است بلافاصله قابل مشاهده نباشد. پس چگونه یک کسب و کار مورد توجه قرار می گیرد و فعالیت های بازاریابی آن ها مشاهده می شود؟ پاسخ بازاریابی محتوا است.

از آنجا که بازاریابی محتوا ارزش واقعی مخاطبان را فراهم می کند، آن ها به صورت ارگانیک به دنبال آن خواهند بود. ارائه اطلاعات در قالب محتوا می تواند به زندگی دیگران ارزش دهد که این به نوبه خود باعث افزایش شناخت برند شما و ایجاد رابطه بین مشاغل و مشتری می شود.

پول خود را در جایی قرار دهید که سرنخ شماست

تولید سرنخ فروش یک هدف اصلی برای مشاغل و وب سایت هاست. اگر چیزی برای فروش یا پیامی برای انتشار دارید، تبدیل ترافیک به سرنخ یک چالش است. کمپین های بازاریابی سنتی طیف گسترده ای از افراد را هدف قرار می دهند اما ممکن است افرادی که نمی خواهند آن ها را ببینند از تلاش های شما برای بازاریابی چشم پوشی کنند. از طرف دیگر، بازاریابی محتوا دقیقاً به افرادی می رسد که از قبل کنجکاو هستند و یا به دنبال اطلاعات مرتبط هستند.

اکثر مشاغل مایل به پرداخت مبلغ قابل توجهی به ازای هر نوع کیفیت کاری هستند زیرا هر یک از تولیدات می‌تواند به یک مشتری مادام العمر تبدیل شود. 

با آزمایش A / B محتوای کم عملکرد را از بین ببرید

هر محتوایی که ایجاد می کنید لزوماً محتوای ویروسی نمی شود. آزمایش A / B یک گام حیاتی برای اطمینان از این است که هر قسمت از بودجه شما به طور کامل استفاده می شود. آزمایش A / B دو قسمت از محتوا را با برخی تفاوت ها مقایسه کرده و برجسته می کند که کدام یک بهترین عملکرد را دارد و منجر به هدایت، ترافیک و تعامل بیشتر می شود. با این کار می توانید محتوای کم عملکرد نویسندگان یا کمپین ها را حذف کنید و بودجه خود را بیشتر در استراتژی های واقعاً مفید قراردهید.

ROI خود را به نمایش بگذارید

ROI بازده سرمایه گذاری یا همان سود کسب و کار شما بابت هر ریال هزینه شده در بودجه است. برای دیدن ارزش واقعی بازاریابی محتوا، تعیین ROI دقیق برای هزینه های بازاریابی محتوا مهم است. اینجاست که تجزیه و تحلیل مهم است. همه این داده ها می توانند دقیقاً نشان دهند که شرکت شما از بودجه بازاریابی محتوا خود چه بازدهی دارد.

توزیع محتوا را به حداکثر برسانید

یک اشتباهی که بسیاری از مشاغل انجام می دهند تخصیص دادن کل بودجه به تولید محتوا است اما هیچ هزینه ای برای توزیع نمی کنند. مطمئناً درست است که محتوای شما از طریق جستجوی آنلاین به صورت ارگانیک یافت می شود و این ممکن است منجر به بازدید زیاد شما شود. با این حال، شما همچنین باید روش های جایگزینی برای توزیع محتوایی که برای ایجاد آن سخت تلاش می کنید، پیدا کنید.

رسانه های اجتماعی انتخاب آشکاری هستند، خصوصاً به این دلیل که انجام آن بسیار آسان است و هزینه بسیار کمی نیز دارد. به اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی، مخاطبان شما را به طور معمول در معرض نام تجاری شما قرار می دهند و شما می توانید زیرنویس ها را به گونه ای تنظیم کنید که خوانندگان مورد نظر خود را به بهترین شکل جذب کنید. همچنین می توانید یک استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل ایجاد کنید و محتوای خود را از این طریق به اشتراک بگذارید. برای به حداکثر رساندن سرمایه گذاری خود در بازاریابی محتوا، اطمینان حاصل کنید که توزیع تا حد ممکن گسترده باشد.

ثابت قدم بمانید

تزریق سرمایه به استراتژی های بازاریابی محتوای خود در بازه های زمانی معین، معمول است. این ممکن است یک بار در ماه یا دو بار درسال اتفاق بیافتد. بهترین و موثرترین روش برای جذب مخاطب، محتوای منظم است . اگر مطالب زیادی را به یک باره منتشر کنید مخاطبان خود را از دست می دهید و توسط الگوریتم های موتور جستجو جریمه می شوید. 

29 درصد بودجه بازاریابی برای بازاریابی محتوا هزینه می شود

در میان شرکت های B2B در آمریکای شمالی، تقریباً یک سوم بودجه بازاریابی به طور خاص به بازاریابی محتوا اختصاص می یابد. این تعداد در حال رشد است و صنعت عظیم بازاریابی محتوایی را ایجاد می کند. محتوایی که ایجاد می کنید قابل جستجو است و از بین نمی رود که به این معنی است که بهترین زمان برای شروع تولید و انتشار محتوا همین الان است. هرچه امروز بتوانید مبلغ بیشتری را به بازاریابی محتوا اختصاص دهید، نتایج فردا و ماه ها یا سال های آینده بهتر خواهد بود.

موفقیت در بازاریابی محتوا تا حد زیادی به بودجه بستگی دارد. موفق ترین محتوای وب اغلب محتوایی است که با توجه به بهترین روش ها با دقت ایجاد، تنظیم و توزیع شده است. محتوای با کیفیت، برجسته است و خوانندگان می توانند ارزش واقعی محتوا را تشخیص دهند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید