10 روش تولید محتوا که مشتریان خود را به طور چشمگیری افزایش دهید!

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 17 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/03/08
10 روش تولید محتوا که مشتریان خود را به طور چشمگیری افزایش دهید!

آیا شما همه ی روش های تولید محتوا برای معرفی کسب و کارتان را می شناسید و یا فقط با “مقاله” به عنوان تولید محتوا آشنا هستید؟ نوشتن متن تنها، گاهی برای مشتری های شما کسل کننده و یکنواخت می شود. پس فکر کنید با چه روش های دیگری می توانید مطلب های جذاب و کاربردی برای مخاطب ها تولید کنید؟ در ادامه با روش هایی جالبی در دنیای “محتوا” برای افزایش مشتری ها آشنا می شید.

روش های تولید محتوا در دنیای دیجیتال

این روزها اگر هر نوع کسب و کار کوچک یا بزرگ و یا حتی هر نوع صنعتی دارید و می خواید توجه مشتری های را به سمت خودتان جلب کنید، تولید انواع محتوا به یکی از قدرتمندترین استراتژی های بازاریابی در دنیای دیجیتال تبدیل شده. هر چند وقتی قرار باشه استراتژی محتوا یتان را حرفه ای و کارآمد کنید، انتخاب نوع محتوایی که برای کسب و کارتان در نظر می گیرید، بسیار سخت بنظر میاد.

روش های تولید محتوا

در ادامه این مقاله، شما را با ۱۰ نوع محتوای تبلیغاتی بسیار مفید و چگونگی کاربرد آنها در کسب و کارهای مختلف، معرفی می کنیم و تاثیر واقعی آنها را در افزایش فروش کالاها و خدماتتان بررسی می کنیم.

۱- وبلاگ ها

در بین روش های تولید محتوا وبلاگ نویسی یکی از محبوب ترین و موثرترین راه های تولید انواع محتوا برای کسب و کارهای کوچک است. که البته آن هم دلیل خودش رو داره… درون وبسایت شما، بخش وبلاگ بهترین ابزاری است که می تونید از طریق آن با مشتریان واقعی ارتباط برقرار کنید و اسم سایتتان  رو در لیست برترین سایت های پر جستجو در موتورهای جستجوگر قرار بدید. همچنین از طریق وبلاگ میتونین با کمترین بودجه و در فضای خصوصی خودتان به تبلیغات بپردازید.

براساس شواهد مجله فوربس، وبسایت هایی که بلاگ دارند بیش از 434% سایتهای دیگه، صفحات شاخص بندی شده دارند. این یعنی وقتی کاربران کلمات کلیدی مربوط به محتوای شما رو جستجو می کنن، سایت هایی که دارای بخش وبلاگ هستند، شانس بیشتری برای دیده شدن در موتورهای جستجویی مثل گوگل دارند. علاوه بر این، سایت های کاریی که بلاگ دارن 97% بیشتر لینک های مرتبط دارند؛ که این هم به نوبه خود باعث بهبود و ارتقا در بالا آوردن سایت شما توسط موتورهای جستجوگر در حوزه مربوط به کار شما می شه.

محتوای وبلاگی

وبلاگ نویسی نه تنها باعث محبوب شدن وبسایت شما برای موتورهای جستجوگر میشه، بلکه یکی از بهترین راهکارها برای برقرار کردن ارتباط با مشتریان و مدیران سایت های مشابه با سایت شماست. هرچه محتوایی که تولید می کنید مفید و مفیدتر باشه، احتمال اینکه مشتریان برندتان را هنگام خرید درنظر داشته باشند، بیشتر و بیشتر می شه. وبلاگ ها برای تولید محتواهای کوتاه، یکی از بهترین راه های ممکن محسوب می شن.

بنابراین اگر می خواهید از بین انواع روش های تولید محتوا با وبلاگ نویسی تولید محتوا کنید و کسب و کارتان رو رونق بدین، برای شروع به راهکاری نیاز دارید که عنوان های محتوا رو به صورت کامل در وبلاگ شما، مشخص کند. برای امتحان، کلمات کلیدی ای که مردم در رابطه با برندتان در موتورهای جستجو استفاده می کنند را سرچ کنید. بعد از اون عناوین و سوالات مرتبط با محتوایتان مشخص می شه و می تونید از آنها در وبلاگتان استفاده کنید.

۲- ویدیوها

اگر می خواهید در بازار دیجیتالی پر رفت و آمد و پر رقابت امروز که هر کدوم از ما هر روزه با سیلی از محتوا در اون مواجه هستیم جایگاه خودتون رو حفظ کنید، بدونید روش جلب توجه مشتری و درگیر کردن ذهنش خیلی مهمه. امروزه مصرف کنندگان بیش از قبل، ویدیوهای محتوایی تماشا میکنن. در واقع یک سوم فعالیت های آنلاین به تماشای ویدیوهای محتوایی متعلقه و خب این واقعا آمار قابل توجهی هست که به شما می گه باید به تولید محتوای ویدیویی خیلی توجه کنین. این حقیقت در هر صنعت و کسب و کاری که به آن مشغول هستید، از بین انواع روش های تولید محتوا محتوای ویدیویی رو به یکی از  بهترین روش ها برای جلب توجه مصرف کنندگان  تبدیل کرده.

ویدیوها یکی از بهترین روش های تولید انواع محتوا برای کسب و کارهای کوچک محسوب میشن، چون در آخر با بازخوردهای جالبی روی سرمایه گذاریتان مواجه می شید. بر اساس آمارهای BrightCove، برندهایی که برای تولید انواع محتوا از ویدیو استفاده می کنند، به صورت میانگین موجب افزایش 157% ـی ترافیک های موتورهای جستجوگر می شوند. همچنین ویدیوها مدت زمانی که کاربران در یک وبسایت سپری می کنند را 105%  افزایش می دهند.هرچه مدت زمانی که مشتریان تان در وبسایت تان می گذرانند بیشتر باشد، احتمال فروش کمپانی شما هم به همان میزان افزایش پیدا میکنه. با وجود این آمارها حالا می دونید که استفاده از ویدیو در سایتتون چقدر مهم و جدیه.

محتوای ویدئویی

اگر می خواهید بیشترین استفاده رو از ویدیوها داشته باشید، باید بدونید چه نوع محتوا و عناوینی نظر بیننده ها رو بیشتر جلب میکنه.  که این هم به این بستگی داره که جمعیت بینندگان چند درصد جمعیت خریداران رو به خود اختصاص میدن  .ویدیوهای محتوایی کوتاه و جلب توجه کننده، در مرحله آگاهی دادن (از نوع محتوایتان) مصرف کنندگان رو درگیر خودش میکنه. این در صورتی که ویدیوهای چگونه … انجام دهیم یا تبلیغات محصول در مرحله ی تصمیم گیری، بر تصمیمات خریداران تاثیر می گذاره.

۳- روش های تولید محتوا و اینفوگرافیک ها

از میان انواع روش های تولید محتوا استفاده از شکل ها و تصوایر جذاب تر و موثرتر روی ببینده شما تاثیر می گذارد. اینفوگرافیک ها، بینندگان هر نوع کسب و کاری رو آموزش می دهند و با منتشر کردن مطالب مفید و کارآمد، به مدیران و مشتریان ارزش می بخشند. این روش تولید محتوا این امکان را برای بینندگان فراهم می کند که مطالب را، مثلا آمار و ارقام و مطالب آموزشی را بهتر درک کنند و به آنها در تشخیص ایده ی بهتر یا کارایی بیشتر یک چیز کمک بسیار زیادی می کند. در ادامه نمونه ای از یکی از بهترین اینفوگرافیک هایNY Brite ، نوعی شرکت خدماتی خانه و دفترکار، را با هم می بینیم.

در این مثال، شرکت خدماتی به بینندگان عوامل مهم فرش شویی را آموزش می دهد در حالیکه همزمان مزایای استخدام یک متخصص فرش شویی شرح داده شده. همچنین در اینفوگرافیک از تصاویر چشمگیری مرتبط با موضوع استفاده شده که به بیننده کمک می کنه مطالب رو آسان تر یاد بگیرد.

تولید اینفوگرافیک

اگر می خواهید برای تولید انواع محتوای کسب و کارتان از اینفوگرافیک استفاده کنید، باید موضوع ها و عناوینی که مناسب این کار هستند را در نظر گرفته و انتخاب کنید. معمولا عالی ترین موضوع های اینفوگرافیکی، علائم دیداری دارند. با کمک اینفوگرافیک ها می توان موضوع های بسیار پیچیده  را توصیف کنید. یا آمار و ارقام مربوط به کسب و کارتان را به نمایش درآورید و یا حتی دیاگرامی از محصولتان به مشتریان ارائه بدید.

۴- بررسی موردی

یک دیگر از روش های تولید محتوا در حوزه ی بازاریابی، بررسی موردی است. حالا این یعنی چه؟

بررسی های موردی غالبا داستان تجربه های مشتریان از کسب وکارتان است. مثلا در زمینه ای به یک مشتری خاص کمکی کرده اید یا موفقیتی برای او به ارمغان اورده اید. کسب و کارهای مختلف می توانند با استفاده از بررسی های موردی نوعی اپلکیشن خاص یا موارد استفاده از خدمات و محصولاتشان را مورد توجه مردم قرار دهند.

مصرف کنندگان شما می توانند با استفاده از این روش تولید محتوا، اطلاعات بیشتری از برندتان پیدا کنند و متوجه شوند کسب و کار شما عملا چه فایده ای برای آنها دارد و می توانند در زندگی یا کسب و کارشان از آن چه استفاده های بکنند. بنابراین شما می تونین با ساخت اپلیکیشن های محتوایی یا توصیف کاربرد محصولات و خدماتتون از این روش، مثالی واقعی و بارزی از کسب و کارتان برای بینندگان بیاورید و آنرا موثق و واقعی تر جلوه بدید.

اگر می خواهید برای تولید انواع محتوا از بررسی موردی استفاده کنید، نمونه ای که از تجربیات مشتریانتان در این روش به کار می برید مهم است. بهتر است آن دسته از نمونه هایی رو انتخاب کنید که مشتریان از خدمات و یا کالایتان سودی برده اند. همچنین، بهتره با مشتریان و موکلانی کار کنید که نه تنها از برده شدن اسمشون در سایت شما رضایت دارند، بلکه خودشان هم سود یا توصیه ای درباره ی کسب وکارتان که پیشرفتی برای آنها به ارمغان به آورده، مطرح می کنند.

می توانید بررسی های موردی رو در وبسایت کمپانی، بلاگ ها، کتابهای الکترونیکی، پست های فضای مجازی و در انواع محتوا هر جا که بنظرتون مناسب تر اومد به اشتراک بگذارید. تیم فروش هم می توانند جزئیات این موارد را در قسمت “مکسوبات” استفاده کنند. مثلا، اگر شخص جدید بررسی موردی تان با شخص قبلی وجه اشتراکی داشته باشد؛ شخصی که بخواهد از برندتان خرید کند ارزش کسب و کارتان را هم در نظر می گیرد و با اطلاعات بیشتری  دست به خرید می زند.

۵- کتاب های الکترونیکی

کتاب های الکترونیکی یکی از بهترین روش های تولید محتوا های طولانی هستند، که بیزنس های مختلف می توانند ارزش کسب و کار خودشان را به مشتریان و مصرف کنندگان خود نشان بدهند. کلمات کلیدی در این روش خیلی با ارزش اند. هم چنین کتاب تان نباید تبدیل به یک تبلیغ 5 تا 10 صفحه ای شود. در عوض باید حاوی اطلاعات مفیدی راجع به نیازها و چالش های مشتریان مورد نظرتان باشد. مانند تمام راه های تولید محتوای دیگر هدف فروش به بینندگان نیست، بلکه هدف ساخت یک رابطه دوجانبه و مطمئن بین شما و مشتریانتان است.

کتاب های الکترونیکی، یکی از بهترین روش های تولید محتوا برای جمع آوری مطالب کلیدی و مفید برای کسب و کار شماست. این به این دلیل است که اغلب اوقات بینندگان تنها با عضویت و وارد کردن اطلاعات شخصی در سایت، می توانند کتاب را دانلود کنند.

محتوای کتاب الکترونیک

البته باید بدانید که کتاب های الکترونیکی نسبت به وبلاگ نویسی و پست های مجازی، هزینه ی بیشتری برمی دارند. مطالب کتاب ها معمولا طولانی تر و خلاقانه تر است، بنابراین هزینه بیشتری می طلبند. اما نگذارید این مسئله مانع ساخت یک کتاب الکترونیکی خوب و موثر شود. نکات کلیدی ای که در این محتوای کوچک به اشتراک می گذارید، آنقدر موثر و مفید فایده برای خوانندگان تان است، که این هزینه ها مطمئنا بعد از سرمایه گذاری های آینده روی برندتان هیچ به نظر می آیند.

۶- مقاله های سفید و انواع روش تولید محتوا

مقاله های سفید در بسیاری از جهات با کتاب های الکترونیکی شباهت دارند. مقاله های سفید هم برای ارائه انواع محتواهای طولانی پر کاربردند. اما تفاوت اصلی بین کتاب های الکترونیکی و مقاله های سفید این است که مقاله های سفید معمولا حاوی مطالب و جزئیات بیشترند. این ویژگی باعث شده که از بین روش های تولید محتوا این روش برای B2B و کسب و کارهای کوچک دیگر که دنبال کسب رضایت و احترام در صنعت کاریشان هستند، بسیار مناسب باشد.

اما شاید ندانید مقاله سفید چیست و یا اسمش را نشنیده باشید؟

مقاله ی سفید (وایت پیپر) به محتوای مقاله‌ای گفته می‌شود که حاوی اطلاعات بسیار مفیدی برای کسب‌ و کارهاست و هدف از آن درک یک مشکل خاص و تصمیم‌ گیری درست در مورد یک مشکل یا ارائه‌ اطلاعاتی که کمک می‌کند فرآیند انتخاب در مورد خرید یک محصول یا دریافت یک خدمت پیچیده و گران‌ قیمت، ساده‌ تر شود.

یکی از بهترین مزایای مقاله های سفید این است که می توانید تمام شواهد و مدارک جدیدی که به کسب و کارتان مربوط می شود را در آن بگنجانید. براساس گزارشی که سال 2017 انجام شد، 76% خریداران مایلند در ازای یکی از این مقاله های سفید اطلاعاتش را درباره یک نوع کسب و کار، به اشتراک بگذارد. این اطلاعات نه تنها دید بهتری از مشتریانتون رو در اختیار شما قرار می دهند، بلکه حتی مدتها بعد از اینکه اون شخص محتواتون رو دانلود کرد، می تونید همچنان با او در ارتباط باشید. اگر می خواهید اطلاعات کلیدی ای که در مقاله سفیدتون گردآوری کرده اید، محفوظ بمونه حتما به بینندگان سایت یادآوری کنید که تنها با عضویت در سایت میتونن از مقاله سفیدتون دیدن کنند.

همچنین یادتون باشه از صفحات landing  استفاده کنید. این صفحات معمولا از خواننده می خواهند که بعد از خواندن محتوای سایت، نظرات خودشون رو به اشتراک بگذراند. و این مطالب بهتون کمک میکنه بیشتر با نیازها و شخصیت های مشتریانتون آشنا بشید.

۷- لیست های بررسی

در بین روش های تولید محتوا لیست های بررسی مقاله های کاریی هستند که گام به گام اقدامات کسب و کار شما رو به نمایش می گذارند و هدف نهاییتون رو از کسب وکارتون نشون میدن. از اونجایی که ساخت و ارتقای محتویات برای کسب وکارهای کوچیک آسونه، معیارهای مختلف اما قابل توجهی برای طراحی و تولید این نوع محتویات وجود داره.

لیست بررسی بالا مجموعه کارهایی که خانه داران باید برای سیستم تهویشون انجام بدند رو نشون می ده. این لیست بسیار آسون و قابل فهمه و اطلاعات مفیدی رو درباره مشتریان در اختیارکمپانی می گذارد.

بعد از اینکه عنوانی مرتبط با لیست بررسی تان انتخاب کردید، می تونین لیستتونو در پستهای وبلاگتون یا فضای مجازی به اشتراک بگذارید. هرچه محتوای لیست بررسیتون هدفمندانه تر باشه  و بیشتر در دید عموم قرار بگیره، ارزش سرمایه گذاری روی کسب وکارتان هم به همان میزان افزایش پیدا می کنه.

۸- مصاحبه ها

مصاحبه با متخصصان صنعت کاریتون یا حتی مشتریان خودتون یکی دیگر از بهترین روش های تولید محتوا است. مصاحبه های محتوایی اطلاعات بیشتری رو از کارتون دراختیار بینندگان سایت قرار میدن و به این ترتیب اونا راحتتر می تونن نیازها و احتیاجاتشون رو درک کنند. و البته مهمتر از همه انجام این دسته از مصاحبات در بین انواع روش های تولید محتوا، باعث میشه اسم کمپانیتون هرچقدر هم کوچیک باشه، در صنعت کاریتون برده بشه.

محتوای مصاحبه

  • میتونین مصاحبه هاتون رو به عنوان نوعی کمپین بازاریابی دیجیتالی، از راه های متفاوتی به اشتراک بگذارید:
  • مصاحبه ای به صورت زنده از طریق فضای مجازی مانند فیس بوک یا اینستاگرام داشته باشید.
  • محتوای مصاحبه رو ضبط کنید و در وبسایت یا یوتوب یا آپارات اشتراک گذاری کنید.
  • مصاحبه را به صورت نوشتاری در وبلاگتون آپلود کنید.
  • سعی کنید در بیشتر مصاحبه ها حضور داشته باشید و از عوامل پشت صحنه کمک بگیرید (یعنی خودتون پشت دوربین نباشید و در حین فیلمبرداری مصاحبه نکنید)

نکته کلیدی ساخت مصاحبه برای انواع محتوا اینه که واقعا برای مشتریانتون کاربردی داشته باشه. سعی کنید موضوع هایی که برای مصاحبه انتخاب می کنید دید مفید و جامعی از محتوای کاریتون رو به مشتریان و بینندگانتون بده.

۹- روش های تولید محتوا و پست گذاری در فضای مجازی

همه می دونیم که این روزا از بین روش های تولید محتوا بیشتر کسب و کارهای کوچیک برای جلب توجه مشتری از عنصر فضای مجازی بهترین استفاده رو می کنند. برنامه های مختلفی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام امکان جذب مشتری و برقراری ارتباط با آنها رو فراهم می کنه. پست هایی که در فضای مجازی به اشتراک می گذارید، در کسب مشتریان جدید و حفظ ارتباط با مشتریان سابق نقش مهمی رو ایفا می کنه.

اینکه این پست ها در فضای مجازی چه جوری میتونن در تبلیغ انواع محتوای شما تاثیر داشته باشند، به اهداف شما بستگی داره. وقتی صحبت از تغییر و تحول باشه برنامه های متفاوت، از راه های زیادی بر تصمیمات خریدارن بازار تاثیر می گذارند؛ پست های فضای مجازی میتونن کاربران جدید رو با محصولاتتون آشنا کنند. مصرف کنندگان را از پیشرفت روند و فروشتان آگاه کنند و مشتریان و کاربران بیشتری از محصولاتتان آگاهی پیدا می کنن .و صد البته فضای بسیار گسترده تری برای جذب مشتریان جدید بیشتر و بیشتر پیش روی شما قرار می ده.

گرچه محتوای پست هایتان در فضای مجازی می توانند در خرید و فروش تاثیر بسزایی داشته باشند، اما بیاد داشته باشید که فضای مجازی یکی از بهترین راه های اطلاع یابی از انواع محتوا برای کاربران جدید محسوب می شود. می توانید با استفاده از فضای مجازی با مصرف کنندگان صحبت کنید و با این روش ممکنه نظرشون به سمت محتواتون بیشتر جلب بشه. سعی کنید محتوایی که تو کانالهای فضای مجازی به اشتراک می گذارین، مطالبی علمی و به روز شده باشد.

۱۰- گیف و میم بسازید

ظاهرن امروزه هرجایی که باشه، مردم گیف و میم های مورد علاقشون رو تو فضای مجازی به اشتراک میگذارن. با این روش تولید محتوا این روزها، در واقع  یکی از محبوب ترین علایق مردم در هر فرهنگی رو نشونه گرفته اید. البته دیگه به این مورد اشاره نمی کنم که امروزه گیف ها و میم ها یکی از بهترین راه ها برای اشتراک گذاری محتوای تبلیغاتی در وبسایت هاست.

اگر با میم ها آشنایی ندارین باید بگیم که میم ها معمولا یه عکس از یه قسمت کات شده از فیلمی هست که زیرشون کپشنی سرگرم کننده، پر معنی یا مربوط به انواع محتواها نوشته شده. چیزی که حتما خیلی زیاد تو فضای نت دیدید ولی فقط اسمش رو نمی دونستید.

مثل میم ها، گیف ها هم راهی بامزه برای به اشتراک گذاشتن و برقراری ارتباط  در فضای عمومی محسوب می شن. گیف ها عکس های متحرکی هستند، که بدلیل حجم کم، سبک بودن و سرعت لود بالاتر از ویدیوها بسیار محبوب هستند. و شما می تونید در فضای مجازی و ایمیل از آنها استفاده کنید.

کسب و کارها می توانند محتواهای معروف و محبوبشان را با استفاده از گیف ها و میم ها تبلیغ کنند و با این کار هیجان و توجه بیشتری رو به یک موضوع بدن. می تونین با استفاده از گیف هایی که خودتون ساختین یا یکی مشابه با محتوای تبلیغیتون که از جای دیگه ای پیدا کردین رو در کادر بالای وبسایتتون قرار بدید و با این کار توجه بینندگان رو به حرفایی که قراره در ادامه بزنید، جلب کنید.

از گیف ها و میم ها می تونید جاهای متفاوتی به سَبک خودتان استفاده کنید. مثلا در محتوای وبلاگ ها یا ایمیل های تبلیغاتی ازشون استفاده کنید تا نظر خواننده به محتواتون جلب بشه. همچنین می تونین اونها رو در فضای مجازی پست کنید و درباره ی یه موضوع خاص زیر این پست بحثی راه بندازید تا توجه مردم بهش جلب بشه. البته این رو هم بدونین که گیف ها و میم ها یکی از بهترین راه های تولید انواع محتوای پیچیده و گسترده در اینترنت محسوب می شن، که این به آن معناست که استفاده از این راه برای تولید انواع محتوا حتی می تواند به بیشتر دیده شدنتان در بازار مدنظر منجر شود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید