چگونه محتوا سایت خود را تهیه کنیم

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1397/12/21
چگونه محتوا سایت خود را تهیه کنیم

هنگامی که ما وب سایت ها را طراحی و برای محتوای سایت برنامه ریزی می کنیم و به این فکر می‌کنیم که چگونه محتوای این سایت ها نمایش داده شوند، اغلب این کار را با یک وضعیت ایده آل ذهنی آغاز می‌کنیم. حتی اگر این عناصر به عنوان بخشی از یک وب سایت قابل پیاده سازی باشند، محدودیتی برای انعطاف آنها وجود خواهد داشت. در این مقاله با این عناصر آشنا خواهیم شد و خواهیم آموخت که چگونه تست از تمامی عناصر مطلب سایت و محتوای آن تهیه کنیم. می‌توان گفت این مطلب تهیه شده از تجربیات چندین ساله تیم الو محتوا از سایت‌های ایرانی است و نکاتی از آنها مطرح خواهد شد که زیاد به چشم وبمستران نمی‌آید ولی تاثیر به سزایی روی بالارفتن حضور موثر مخاطبین شما روی سایت دارد.

تست انتخاب CMS

زمانی که وبسایت را در CMS (سیستم مدیریت محتوا) مستقر می‌کنید و اجازه می‌دهید مشتریان‌تان سایت را مدیریت و محتوای جدیدی را در طول زمان اضافه کنند، سایت شما و قابلیت هایش در معرض آزمایشی بزرگ خواهند بود. اگر به جای شرایطی که در فرایند طراحی با آنها کار کرده اید، شرایطی را که خارج از آن ایده آل هستند را قرار دهید، طرح این سایت ممکن است در معرض خطر جدی قرار گیرد. به همین دلیل است که بسیار مهم است که قبل از راه اندازی این سایت، تمام محتوای وب سایت و جنبه های طراحی سایت را تست کنید. دقت کنید که تا آخرین نقطه ها از سایت تان که فکرش را هم نمی‌کنید تنظیم و محتوای آن را بسازید زیرا وقتی کاربران به سایت شما می‌آیند همه نقاط سایت را چک می‌کنند. از صفحه درباره ما گرفته تا آخرین مطالب منتشر شده و نمونه کار و… پس در انتخاب CMS نهایت دقت رو بکنید که توانایی های لازمه رو داشته باشه و تمامی خواسته‌هاتون رو همون ابتدا قبل از راه اندازی سایت تست و برنامه ریزی کنید.

انتخاب CMS

تست اندازه‌ی تصاویر محتوا سایت

بدون شک، معمول ترین روشی که یک وب سایت را از بین می برد، اضافه کردن تصاویر نامناسب است. این شامل تصاویری است که بیش از حد بزرگ و همچنین مواردی که برای کار در وب سایت شما بسیار کوچک هستند.

حتی اگر از CSS برای تغییر اندازه این تصاویر استفاده کنید، تصاویری که به شدت با مقیاس اصلی تفاوت داشته‌باشند، باعث مشکلات خواهند شد. اگر ابعاد تصویر نادرست باشد، CSS شما ممکن است این تصویر را با استفاده از عرض و ارتفاع مناسب نمایش دهد، اما تصویر و نسبت ابعاد آن ممکن است تحریف شود. این قطعا تاثیر منفی بر روی سایت شما خواهد داشت و به اصطلاح تصویری که خیلی کوچک است “منفجر” خواهد شد و کیفیت را از دست خواهد داد. تصویری که خیلی بزرگ است و با CSS کوچک تر ساخته می شود نگاه خوب و کیفیت آن را حفظ می کند، اما روی سرعت سایت شما تاثیرگذار خواهد بود. پس دقت کنید سایز اصلی تصاویر قالب خودتون رو در بیارید. برای مثال شما قالب جنه رو انتخاب می‌کنید که روی آن کار کنید. باید به تنظیمات CSS قالب خودتون برید و ببینید سایز هر تصویر را چقدر تعریف کرده اند و پس از آن در نوشته های خود یا هر جای دیگه این سایز ها رو دقت کنید. اگر سایز تصاویرتون به خوبی تنظیم بشه روی سئو سایت شما هم تاثیر مثبتی داره و میشه گفت گوگل همیشه به دنبال نظم چه بصری چه محتوایی برای کاربر می‌گرده.

سایز تصاویر محتوا

تست دیگر رسانه‌ها

علاوه بر تصاویر، رسانه های دیگر مانند فیلم ها در سایت خود را آزمایش کنید و ببینید که چگونه این عناصر در سایت شما با استفاده از مقادیر و نسبت اندازه های مختلف ظاهر می شوند. ماهیت پاسخگویی سایت شما و نحوه کار آن برای اندازه دستگاه و اندازه صفحه نمایش را در نظر بگیرید. دقت کنید که فایل‌های ویدئویی رو باید به خوبی توی صفحه سایتتون قرار بدید برای مثال اگر سایزی دو برابر محتوا سایت شما داشته باشه CSS مجبور به کوچک کردن تصویر میشه و این اتفاق خوبی برای سرعت لود سایت شما نیست. پس در انتخاب نحوه ویدئو گذاری روی سایت خودتون قبل از لانچ کردن سایت حسابی تحقیق کنید.

ویدئو در محتوا

تست اندازه‌ی متون

بعد از تصاویر، ناحیه بعدی وب سایت که بیشترین مشکلی را با وب سایت های زنده مدیریت شده توسط متخصصان غیر وب دارد، عنوان های متن است. دقت کنید که این سایز ها و انتخاب نوع اونها تاثیر به شدت زیادی رو روی مخاطبین شما می‌ذاره. حتی فاصله بین دو خط هم اهمیت زیادی داره. حتما از وبسایت های قدرتمند در زمینه خدمات تولید محتوا سایز‌ها رو کپی برداری کنید. برای این منظور در مرورگر کروم روی تیترها و هر جای دیگه کلیک راست کرده و روی گزینه inspect کلیک کنید تا سایز هر متن و فاصله ها رو پیدا کنید. به این صورت به راحتی می‌تونید از داخل css قالب خودتون این سایزها رو تنظیم کنید. خیلی خیلی جدی بگیرید این جلوه بصری جذاب رو !

فونت ها در محتوا

تست طولانی بودن مطالب سایت

همچنان در مورد متن، شما بایستی طول متن را برای محتوا اصلی سایت صفحات تست کنید. این شامل متنی است که بسیار، بسیار طولانی باشد و همچنین متنی بسیار، بسیار کوتاه .

از آنجا که صفحات وب به طور طبیعی، به اندازه متناسب با ارتفاع متن که حاوی آنها هستند، نمایش داده می‌شوند، صفحات با تعداد متون زیاد معمولا به اندازه بیش از مورد نیاز در مقیاس بزرگ می شوند. به استثنای اینکه ارتفاع صفحه را محدود کرده باشید (که اگر بخواهید صفحه شما انعطاف پذیر باشند نباید انجام دهید)، متن اضافی نباید مشکل ایجاد کند.

متن بیش از حد می تواند یک صفحه را ناتمام یا حتی شکسته کند، بنابراین مطمئن شوید که محتوا سایت و صفحه خود را بیش از حد افزایش می‌دهید تا ببینید چه اتفاقی در این موارد رخ می دهد و تنظیمات لازم برای CSS سایت شما برای رسیدگی به این شرایط آماده است یا خیر.

در ضمن دقت کنید که نمی‌تونید از این مورد به راحتی رد بشید چون سایت شما نیاز به مطالب طولانی‌تر و جذاب تر داره. چون سئو در سال ۲۰۱۹ هم این رو تایید می‌کنه که مطالب طولانی‌تر همیشه برنده نتایج خواهند بود.

طولانی بودن مطلب در محتوا

تست عملکرد سرعت سایت و عملکرد دانلود

تصاویر و محتویاتی که مشتریان اضافه می کنند، سرعت دانلود سایت را مختل می کنند و قابلیت استفاده کلی سایت را پایین می‌آورند. برای تاثیر این افزوده ها برنامه ریزی کنید.

اگر وب سایت شما با بودجه بندی عملکردی ساخته شده است، این اطلاعات را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید و آنها را با چگونگی آزمایش یک صفحه وب برای معیارهای عملکرد آشنا کرده و آموزش دهید. اهمیت حفظ حد های تعیین شده برای اندازه صفحه و سرعت دانلود را برای آنها توضیح دهید. همچنین در خیلی از موارد شما می‌توانید از پلاگین‌های مختلف استفاده کنید تا خیلی از امور مثل محدودیت حجم آپلود و… را به وجود بیاورید. اما دقت کنید که این موضوع فقط محدود به کاربران شما نیست و شما باید برای خودتان هم قوانینی رو تعیین کنید که هیچ وقت اونها رو نشکنید. برای مثال هیچ وقت حجم عکس‌های سایتتون اجازه ندید از ۱۰۰ کیلوبایت رد بشه چون روی سئو شما تاثیر به شدن منفی ای می‌ذاره. پس قوانین رو وضع کرده و به اون احترام بذارید حتی خودتون!

سرعت سایت

آموزش مشتری امری حیاتی

برای ایمن کردن سایت باید علاوه بر تکنیک های بالا، وقت خود را صرف آموزش مشتریان خود کنید که چگونه به طور موثر مراقب سایت خود باشید. در نهایت، یک مشتری خوب آموزش دیده که مسئولیت های خود را درک می کند، بهترین نقطه‌ی قوت شما برای اداره‌ی سایتتان خواهد بود زیرا این مشتری می‌داند که از کجا و به چه صورت از شما خرید کند پس فرآیند خرید را برای مشتری تسهیل کنید و مرحله به مرحله توضیح دهید که چگونه می‌تواند از سایت شما خرید کند تا در آسودگی کامل از خرید خود لذت ببرد. دقت کنید که این مورد روی بازگشت دوباره مشتری به سایت شما بسیار بسیار تاثیر گذار است. پس از این مورد حیاتی غافل نشوید.

آموزش مشتریان

دریافت خدمات تولید محتوا و دیگر خدمات سایت شما

برای دریافت خدمات تولید محتوا با گارانتی تضمین بالاترین کیفیت کاری فرم را پر کرده و ارسال کنید. تضمین می‌کنیم در ساعات کاری کارشناسان ما در کمتر از ۳۰ دقیقه با شما تماس خواهند گرفت.

پرسش و پاسخ تکمیلی

BLERPOX

4 95 confidence interval, 2 clomid fertility

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید