8 مهارت نویسنده حرفه ای محتوا که باید بداند

  • نویسنده : رضوانه ابراهیمی
  • زمان مطالعه : 10 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/01/02
8 مهارت نویسنده حرفه ای محتوا که باید بداند

از بسیاری جهات، نوشتن محتوا علاوه بر یک مهارت، یک هنر هم است. نویسنده حرفه ای محتوا و افردی با استعداد طبیعی می توانند در این کار موفق شوند اما از طرفی بعضی از موارد بدست آوردنی بوده و می توان زیر و بم نوشتن محتوا را یاد گرفت.

۱- مهارت تحقیق مشتاقانه

هیچ کس همه چیز را نمی داند و این باعث می شود که تحقیق برای بسیاری از نویسندگان محتوا مانند بازی باشد. همه شرکت ها و محتوانویس‌ها می دانند که Google درجه اولویت کیفیت سرچ قرار دارد. یک نویسنده حرفه ای محتوا باید بداند چگونه از طریق منابع یک محتوا را تهیه کرده و راهی برای برداشت از نکات پیدا کند و نتیجه گیری های واضح، موجز و صحیحی داشته باشد.

در برخی موارد به یک نویسنده متخصص با تجربه گسترده، حرفه ای، دانشگاهی یا غیره نیاز است اما در بسیاری از موارد یک متخصص و نویسنده عمومی می تواند با در نظر گرفتن استانداردهای و الگوریتم‌های گوگل، ضمن پرداختن به تخصص موضوع مورد بحث، بیشتر ابهامات را برای کاربر برطرف کند. با دنبال کردن دقیق دستورالعمل ها و الگوریتم‌های به دست آمده از گوگل، یک نویسنده محتوا حرفه ای می تواند محتوایی تولید کند که هم مشتریان و هم الگوریتم های Google را راضی نگه دارد.

۲- تخصص سئو برای نویسنده حرفه ای محتوا

سئو سایت همیشه مهم است. محتوایی که به صورت آنلاین منتشر می شود توسط بسیاری از افراد خوانده می شود اما توسط ربات های گوگل به منظور رده‌بندی جستجو هم خوانده شده و محتوایی که خوب به نظر می رسد و تأثیر در خوانندگان می گذارد یک مزیت است، همچنین محتوایی که دارای رتبه بندی برتر در گوگل بوده نیز سودمند است.

Google همیشه در حال تنظیم دقیق روش رده بندی خود است، این به این معنی است که محتوا باید به روز نگه داشته شود. کمی آشنایی کافی نیست؛ یک نویسنده حرفه ای محتوا و خوب باید علاوه بر آنچه درباره رتبه بندی و همچنین رشد منظم محتوا و تغییر آنها بداند، باید درمورد چگونگی تکامل صنعت هم بداند. اگرچه دانستن جزئیات هر یک از به روزرسانی های گوگل لزوماً ضروری نیست اما درک نکات کلیدی در مورد آنچه که کار می کنند، می تواند موفقیت را در SERP ایجاد کند.

۳- تسلط بر رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی دیگر یک انتخاب نیستند و در هر صنعت اجبار شده است. مصرف کنندگان رسانه های اجتماعی برای ارتباط با برند ها از شبکه های اجتماعی استقاده کنند. 54٪ از کاربران فیس بوک و اینستاگرام حتی از این سایت برای انجام تحقیقات محصول یا محتوا استفاده می کنند.

همه نویسندگان محتوا، نیازی به ایجاد محتوا برای رسانه های اجتماعی مانند پست های اینستاگرام یا توییت ها ندارند اما دانستن اینکه چه نوع پست هایی جذاب است و همچنین اینکه چه نوع عناوینی بیشترین کلیک را دارند می تواند بسیار ارزشمند باشد. بسیاری از برند ها برای توزیع محتوا به رسانه های اجتماعی متکی هستند، بنابراین نویسندگانی که وظیفه این نوع تکالیف را دارند، باید بدانند که چگونه و چرا برخی از مقالات در زمینه اجتماعی موفق می شوند و چرا برخی دیگر دچار مشکل می شوند.

نویسندگان محتوا باید درک و دانش خوبی در مورد چگونگی به حداکثر رساندن چنین بسترهایی به نفع خود داشته باشند. علاوه بر این، آن ها همچنین باید بتوانند محتوایی ایجاد کنند که به بهترین وجه مطابق با سلیقه جامعه رسانه های اجتماعی باشد.

نویسندگان چه کاری می توانند انجام دهند تا محتوای آنها در شبکه اجتماعی خوب عمل کند؟ موارد بسیاری وجود دارد از جمله:

  1. تمرکز خود را بر روی ساخت عناوین جذاب بگذارید.
  2. از قالب بندی محتوا استفاده کنید. به عنوان مثال فهرست ها، نمایش اسلایدها و محتوای مسابقه همه درگیر روابط اجتماعی می شوند.
  3. اگر خواننده ای می خواهد مطالب را به اشتراک بگذارد، محتوا را به راحتی در اختیارش قرار دهید. حتی می توانید از پلاگین‌هایی مانند Click to Tweet استفاده کنید تا به کاربران اجازه دهید این پیام را فقط با یک کلیک به اشتراک بگذارند.

۴- درک سفر خریدار

نحوه برخورد شرکت ها با مشتریان بالقوه خود سنگ بنای نحوه انجام کار تجاری است. همه چیز از نحوه بازاریابی محصولات گرفته تا چگونگی انجام معاملات، بیش از ترجیحات شرکت بیانگر نیاز مشتری است. به عنوان یک نویسنده حرفه ای محتوا، درک آنچه یک شرکت از طریق سفارش می خواهد آسان است اما دیدن آن طرف معادله توسط مشتری می تواند کمی سخت تر باشد.

علی رغم شکافی که بین خریدار و فروشنده وجود دارد، درک سفر خریدار بخشی مهم در ایجاد محتوایی است که موفق می شود. مصرف کنندگان می خواهند مطالبی را بخوانند که احساس کنند گویی نگرانی هایشان شنیده می شود.

به گفته ساوراب جیندال: “یک نویسنده خوب محتوا، محتوایی را ایجاد می کند که مشتری را به مرحله بعدی سفر مشتری سوق می دهد و این کار به روشی ظریف است که به صراحت سعی در تحت فشار قرار دادن مشتری را ندارد.” .

۵- تطبیق پذیری نویسنده حرفه ای محتوا

به ندرت نویسنده ای به طور نامحدود درباره یک موضوع برای یک مشتری می نویسد. در عوض بسیاری از نویسندگان با استعداد برای بسیاری از مشتریان در مورد تعدادی از موضوعات، مطالب می نویسند. برای نویسندگانی که بیش از دیگران به یک جایگاه متمرکز برسند، احتمالاً مشتری، لحن و دیدگاه همه دیر یا زود متفاوت خواهد بود، همچنین ماهیت موضوعاتی که باید درباره آنها بنویسند متفاوت خواهد بود.

به عنوان یک نویسنده حرفه ای محتوا، اغلب لازم است که بتوانید با اطمینان در مورد زمینه های خارج از تخصص خود صحبت کنید و در مورد زمینه های جدید جستجو کنید. همچنین مهم است که بتوانید خود را تطبیق دهید که با اطمینان از لحن طنزآمیز به علمی و آموزنده دوباره برگردید. بخش عمده ای از موفقیت در نوشتن، انطباق پذیری و توانایی تأمین نیازهای مشتری است تا اینکه صرفاً همان کارهای همیشگی را برای هر مشتری انجام دهید.

۶- توانایی ویرایش محتوا

هیچ نوشته ای دراولین بار نوشتن کامل نیست. درعوض، بیشتر نوشته ها مورد چندین بررسی مجدد قرار می گیرند تا به جایی برسند که یک نوشته قابل قبول باشد. در نهایت، اولین و مهمترین مرحله کنترل کیفیت بوده که به عهده نویسنده است.

بدانید که پس از پایان کارنوشتن، کار شما تازه آغاز شده است و این آغاز ماجرا است!

۷- داشتن خلاقیت

نوشتن به عنوان یک شغل می تواند به مرور زمان استرس زا و خسته کننده شود، مهم نیست که مشتریان چقدر خوب و موضوعات جالب هستند، بلکه پس از یک نقطه خاص، برخی از مشاغل با هم ترکیب می شوند و منجر به محتوای تکراری می شوند. در بسیاری از مواقع، این امر عمدی نیست، بلکه محصول انجام همان کار تکراری نویسنده است. جالب است بدانید ما در الومحتوا با چند نویسنده این مشکل را داشتیم که با انجام تمریناتی و ایجاد جذابیت در نفس محتوا به صورت ریشه‌ای این مشکل را حل کردیم و در نهایت این داشتن خلاقیت آنها را از ایجاد یک قالب تکراری محتوا نجات داد.

گرچه معمولاً نویسندگان در نوشتن مقالات به دلیل کمبود علاقه یا کمبود وقت محتوا را با یک قالب تکراری دنبال می کنند اما یک نویسنده عالی محتوا می داند که چگونه مطالب را تازه و هیجان انگیز نگه دارد. 

“نویسندگان ممکن است سرانجام جملات خلاقانه شان تمام شود و ناخودآگاه از مفاهیم و جمله سازی های مشابه نتایج گذشته استفاده کنند. وقتی این اتفاق می افتد، محتوای تولید شده کاملاً شبیه به یکدیگر است. با این حال، نویسندگان محتوای بسیار خلاق همیشه موفق به یافتن دیدگاه جدیدی در مورد موضوعات قدیمی می شوند که به تازه نگه داشتن نتایج کمک می کند.”

۸- انعطاف پذیری در بازار در حال تغییر

دنیای گسترده بازاریابی محتوا هرگز برای مدت طولانی ساکن نیست. از تغییر در الگوریتم های گوگل گرفته تا تغییر در نوع محتوایی که مردم دوست دارند مصرف کنند. آنچه دیروز کار کرد لزوماً فردا جواب نخواهد داد و این به نویسنده حرفه ای محتوا بستگی دارد که این را بدانند و مطابق آن سازگار شوند.

به عنوان مثال، روند جستجوی صوتی مداوم در حال رشد است که اکنون در مناطق بیشتری از هر زمان دیگری مورد استفاده قرار می گیرد . بنابراین، نویسندگان محتوا باید ایده ای برای جستجوی گفتاری، جستجوی وب عادی یا به احتمال زیاد هر دو داشته باشند. به منظور جلب رضایت مشتریان و ایجاد محتوایی که اهداف را تحقق می بخشد، نویسنده محتوای حرفه ای باید بدانند که با تغییر جهان محتوا در اطراف آن ها، چگونه انعطاف پذیر و سازگار بمانند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید