7 نکته برای قالب بندی محتوا

  • نویسنده : رضوانه ابراهیمی
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1399/12/29
7 نکته برای قالب بندی محتوا

بسیاری از مشاغل کوچک و مدیران وب سایت ها زمان زیادی را برای ایجاد محتوا خود صرف می کنند اما زمان کمی را برای پردازش قالب بندی محتوا صرف می کنند. این هفت نکته می تواند به شما کمک کند محتوای وب خود را طوری قالب بندی کنید که خواندن آن آسان و جذاب باشد.

1. پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید

بیشتر افرادی که در حال خواندن محتوای وب هستند، قبل از تصمیم به خواندن یک صفحه، آن را بالا و پایین می کنند. آن ها ممکن است به دنبال اطلاعات کلیدی باشند یا ممکن است فقط محتوا را ارزیابی کنند تا تصمیم بگیرند که آیا ارزش خواندن دارد یا خیر. 

برای سهولت خواندن کاربران، محتوای وب خود را به پاراگراف های کوتاه تقسیم کنید، این باعث می شود کل مقاله یا پست وبلاگ قابل دسترس تر باشد. 

در عین حال، مطمئن شوید که آن پاراگراف ها از جملات کوتاه تشکیل شده اند. جملات طولانی برای خوانندگان طاقت فرسا است و ممکن است باعث شود برخی از کاربران وب سایت شما را به طور کامل ترک کنند.

2. در صورت امکان از Bullet Points و لیست ها استفاده کنید

علاوه بر پاراگراف های کوتاه، استفاده از لیست ها یا بولت‌ها می تواند خوانش مطالب شما را آسان تر و سریع تر کند. یک لیست می تواند به کاربران کمک کند تا سریع محتوای شما را نگاه کرده و به ارزش آن پی ببرند. برخی از مزایای گنجاندن لیست در محتوای وب شما شامل موارد زیر است:

  • اطلاعات به طور خلاصه ارائه شده است
  • نکات مهم صحبت به وضوح تأکید شده است
  • دیدن مطالب آسان است
  • پراکنندگی به حداقل می رسد

3. قلم های خوانا را انتخاب کنید

یکی از بدترین کارهایی که می توانید برای محتوای خوب انجام دهید، انتخاب قلم ناخوانا است. ممکن است برای فونت های خلاقانه، زمان و مکان دقیقی وجود داشته باشد اما مطمئناً در متن اصلی محتوای آنلاین، این زمان و مکان وجود ندارد. در حالت ایده آل، مطالب باید با قلم مشترک و خوانا ارائه شوند. در عین حال، سعی نکنید قلم ها را در یک صفحه با هم ترکیب کنید. انجام این کار می تواند به سایت شما ضربه وارد کند. یک نگاه منسجم بسیار حرفه ای تر است. همین مفهوم در مورد رنگ ها هم نیز صدق می کند.

4. از عناوین استفاده کنید

یکی دیگر از روش های موثر برای قالب بندی محتوای آنلاین، داشتن عنوان است. این عنوان که به عنوان هدینگ‌ها یا hها نیز شناخته می شود، شکلی ازHTML است که می تواند یک عنوان مشخص بین پاراگراف ها یا مفاهیم ایجاد کند. استفاده از هدینگ‌های HTML به این معنی است که خوانندگان می توانند اطلاعات اصلی را به وضوح ببینند زیرا بزرگ تر از بقیه مطالب هستند. این روش دیگری برای قالب بندی محتوا است تا دید بصری برای خواننده کمی راحت تر باشد.

5. محتوا را با مثلث معکوس در ذهن ایجاد کنید

یک روش خارق العاده برای فکر کردن در مورد محتوای موفق، یک مثلث معکوس است. وقتی مثلث را وارونه می کنید، پایه بزرگ در بالا و نقطه باریک در پایین قرار دارد. بالای مثلث معکوس را به عنوان اطلاعات لازم برای خواندن در نظر بگیرید. یافتن این امر باید آسان باشد و در مقدمه نیز باید درست باشد. وسط مثلث شامل جزئیات برای گردآوری مطالب است. سرانجام، انتهای مطالب نوک مثلث معکوس است. اینجا شامل هرگونه لینک به لندینگ و در صورت لزوم کال تو اکشن نهایی شما برای اقدام است.

6. عناصر بصری را به محتوای خود اضافه کنید

استفاده از وسایل کمک دیداری، جنبه ای از قالب بندی است که اغلب نادیده گرفته می شود. وقتی مطالب بیش از حد متراکم به نظربرسند ، بسیاری ازخوانندگان به طور کامل از آن عبور می کنند. افزودن گرافیک باعث شکسته شدن متن و جذابیت بیشتر آن می شود. عناصر بصری زیادی وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. برای مثال اگرعکس هایی دارید که جذاب هستند، در صورت تمایل از آن ها استفاده کنید، یا می توانید به جای آن، اینفوگرافیک یا نمودار ایجاد کنید. تصاویر نه تنها می توانند یک داستان را به تنهایی بیان کنند، بلکه می توانند ارزش محتوای نوشته شده شما را افزایش دهند.

7. تقسیم مقالات بزرگ را در نظر بگیرید

اگر زمان زیادی را صرف تحقیق درمورد یک پست وبلاگ یا مقاله کرده اید، ایجاد یک محتوای طولانی می تواند وسوسه انگیز باشد. با این حال، داشتن یک متن بیش از حد، می تواند برای برخی از خوانندگان دلسرد کننده باشد. ایده بهتر این است که مطالب خود را به دو یا چند صفحه تقسیم کنید. شما می توانید به راحتی دو صفحه را بهم پیوند دهید و بسیاری از خوانندگان با یک صفحه شروع می کنند و سپس به صفحه دیگر می روند.

فرم مشاوره محتوا برای درخشش محتوا باید به درستی قالب بندی کنید. وقتی با الومحتوا کار می کنید، نویسندگان از این نکات و سایر نکات قالب بندی برای ایجاد محتوایی مناسب برای سئو، جذاب و خواندن و دید بصری آن ها استفاده می کنند. متخصصان الومحتوا در کنار شما ایستاده اند تا به کسب و کار یا وب سایت شما کمک کنند و محتوای مناسب را برای پاسخگویی به نیازهای شما ایجاد کنند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید