بازار کار تولید محتوا و هر آنچه که باید در رابطه با آن بدانید

  • نویسنده : آیسان فرهادی
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/04/24
بازار کار تولید محتوا و هر آنچه که باید در رابطه با آن بدانید

هر آنچه که باید در رابطه با کار تولید محتوا و بازار کار تولید محتوا بدانید در این مقاله برای شما آورده شده است.

کار تولید محتوا چیست؟

چه کسانی محتوا را تولید می کنند و بازار کار تولید محتوا به چه شکلی است؟

آیا دانشگاه ها، مدارس یا هر موسسه آموزشی برای شغل تولید محتوا آموزشی دارند؟

چه کسانی می توانند برای کار تولید محتوا استخدام شوند؟

توجه به چه نکاتی برای موفقیت در بازار کار تولید محتوا موثر است؟

بازار کار تولید محتوا

 

کار تولید محتوا چیست

کار تولید کننده محتوا را می توان به سادگی یک خالق محتوای دیجیتال نامید. وبلاگ ها، عکس ها، فیلم ها و هر چیزی که می تواند بر روی یک پلت فرم دیجیتال مانند یک وب سایت یا رسانه های اجتماعی ارسال شود، محتوا است. بیشتر آن ها با”اخبار” یا “مقالات” ترکیب می شوند و یک محتوا را تولید می کنند، کار تولید محتوا در حال حاضر یک بخش حیاتی از اطلاعات دیجیتالی در جهان است.

چه کسانی محتوا را تولید می کنند و بازار کار تولید محتوا به چه شکلی است

در ابتدا این نکته را باید توجه داشته باشید که همه شرکت ها، سازمان ها و کمپانی ها به دنبال تولید کنندگان محتوا هستند.

هنگامی که شما تمام فرصت های شغلی را نگاهی می کنید می بینید که کار تولید محتوا به طور خاص مختص یک شرکت و یا سازمانی نیست. زیرا تمامی ارگان ها و سازمان ها نیازمند فردی هستند که برای سایت و شبکه های اجتماعی آن ها تولید محتوا را انجام دهند.

به طور مثال ممکن است که صدها فرصت شغلی برای تولید محتوا را روزانه ببینید. زیرا افسر به اطلاعات عمومی برای اداره کلانتر یا پلیس به این مهارت ها نیاز دارد. افرادی که ارتباطات را برای شهرها، مناطق، مدارس و سایر ادارات دولتی اداره می کنند، باید این مهارت ها را داشته باشند.

بیمارستان ها و شرکت های مراقبت های بهداشتی ضرورت استخدام نه تنها کارکنان بازاریابی و ارتباطات با مهارت های تولید محتوا را کشف کرده اند، بلکه کارکنانی که  برنامه های آموزشی محلی خود را به انجام می رسانند را نیز استخدام می کنند. در حقیقت، من نمی توانم از یک شرکت یا صنعت خاصی که مستقیما یا غیر مستقیم نیاز به استخدام افرادی که محتوا را تولید می کنند نام ببرم.

در حالت کلی تمامی سازمان ها و شرکت ها به افرادی با تخصص تولید کننده محتوا نیازمندند.

در واقع محتوا، اقتصاد دیجیتالی را احیا می کند. این که آیا برای وب سایت ها یا سیستم عامل های رسانه ای اجتماعی – چه برای فروش، بازاریابی، سرگرمی، آموزش و یا حمایت استفاده می شود – و یا هر سازمانی نیاز به مؤثر بودن و در ارتباط بودن با مخاطبان عموم است که چاره ی اصلی این کار این است که باید محتواهای مفید و کاربردی برای تولید و انتشار را داشته باشند.

بازار کار تولید محتوا-1

 

آیا دانشگاه ها، مدارس یا هر موسسه آموزشی برای این شغل  آموزشی دارند

به طور کلی شغل تولید محتوا در دانشگاه ها برای همه دانشجویان تدریس نمی شود اما در برخی از رشته ها واحدهایی برای کمک به بهتر شدن در این شغل وجود دارد. بعضی از آموزشگاه ها با برگزاری کلاس، متودهای این شغل را آموزش می دهند. همچنین دوره های آموزشی در موتورهای جستجو وجود دارد که می تواند بسیار کمک کننده باشد.

چه کسانی می توانند برای این کار  استخدام شوند

در هنگام استخدام بعضی از کارفرمایان نیاز به یک دوره چهار ساله سابقه ی کاری در این شغل هستند، اما برای بسیاری از آنها سابقه ی کاری ملاک نیست و بیشتر می خواهند بدانند که آیا فرد استخدام شده در این کار خبره و مناسب هست یا نه. بسیاری از کارفرمایان، به ویژه شرکت های کوچک، می توانند تولید کنندگان محتوا را از سایت های شغل یابی و مصاحبه های حضوری استخدام کنند.

 

بازار کار تولید محتوا-2

توجه به چه نکاتی برای موفقیت در بازار کار تولید محتوا موثر است

کار ایجاد محتوا و مراقبت از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) متمرکز است. که شامل ایجاد محتوای وب سایت، مطبوعات و روابط عمومی و به طور کلی قرار دادن محصول در دید کسانی است که می خواهند از آن بهره مند شوند.

این موضوع حساس است زیرا شما باید یک نویسنده ماهر برای انجام این کار باشید. این یک مسیر فرار برای بسیاری از روزنامه نگاران آموزش دیده است که احساس می کنند که شغل آن ها در صنعت در حال مرگ هستند. امروزه همه چیز دیجیتال است، بنابراین ما نیز باید شغل خود را با دنیای دیجیتال وقف دهیم. من واقعا معتقد هستم که نویسندگان آینده در بین تولید کنندگان محتوا قرار دارند.

در مورد شور و شوق خود واقعی باشید اگر شما عاشق بازی های ویدئویی هستید، یک کار محتوا در مورد بازی های ویدئویی پیدا کنید. به این ترتیب، اشتیاق شما باعث پیشرفت شما در این شغل می شود.

یاد بگیرید چگونه از وردپرس استفاده کنید و یک وبلاگ را بر روی موضوعی که به آن علاقمند هستید و تسلط دارید شروع کنید. داشتن وبلاگ باعث می شود شما به عنوان یک نویسنده محتوا یک رزومه کاری، برای نشان دادن به کارفرمایان از کارهای خود داشته باشید.

آموزش مبانی جستجوگرها همیشه کمک خواهد کرد. از برنامه های مختلف برای راهنمایی و مشاوره استفاده کنید و راهنمایی ها را به وبلاگ خود اعمال کنید. سایت شما منبع شما است. آن را با شبکه ای رشد دهید و روز به روز قوی تر و پرمخاطب تر کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها که در این حرفه تلاش خود را به کار می گیرند و سایت را به سمت حرفه ای شدن هدایت می کنند و باعث موفقیت آن می شوند.

از کارشناسان یاد بگیرید. تولید محتوا یک حرفه نسبتا جدید است که به طور مداوم در حال تکامل و رشد است. از این جهت، مهم است که کارشناسان خبره در زمینه تولید کننده محتوا را دنبال کنید، از موفقیت های آنها و اشتباهات آنها درس بگیرید.

برای شروع یک لیست از کارشناسان حرفه ای درست کنید و به دقت آن را مطالعه کنید. شما همچنین می توانید به کتاب ها و مقالات نگاهی بیاندازید قطعا این کار بسیار موثر خواهد بود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید