قالب استراتژی محتوا چیست؟

  • نویسنده : یسنا پیردادمهر
  • زمان مطالعه : 10 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/05/20
قالب استراتژی محتوا چیست؟

شما نیاز دارید که برای پیشبرد اهداف خود در دنیای دیجیتال یک استراتژی و نقشه راه درست و مناسبی داشته باشید.  قالب استراتژی محتوا ابزاری عالی برای استفاده در زمانی است که می‌خواهید با بازاریابی دیجیتال خود بفهمید که در چه مکانی قرار دارید.  از تلاش برای وبلاگ‌نویسی گرفته تا بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، این قالب حوزه‌های حیاتی بازاریابی شما را درجه‌بندی می‌کند و گزارش مفصلی برای شما ارسال می‌کند تا به شما در بهینه‌سازی و بهبود هر حوزه کمک کند.

با استفاده از این ابزار می‌توانید بفهمید که چگونه ارتباط وب‌سایت خود را با سئو سایت دوستانه‌تر کنید و ایده‌های جدید محتوایی را کشف کنید. قالب استراتژی محتوا ابزارهای اصلی عنوان را با جاهای خالی به شما نشان می‌دهد که می‌توانید موضوعی را که در ذهن دارید پر کنید.

این روش طوفان فکری به شما کمک می‌کند ایده‌های کلی را در متن‌هایی قرار دهید که برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد. پس از داشتن عنوانی که دوست دارید، قالب محتوا به شما امکان می‌دهد آن را به “نوت‌بوک” خود اضافه کنید تا بتوانید بهترین ایده‌های خود را ذخیره کنید. قالب برنامه‌ریزی محتوا شما را در تحقیق و نوشتن سه عنصر اصلی یک استراتژی محتوا راهنمایی می‌کند: اینکه محتوا اکنون چگونه به نظر می‌رسد، چه شکلی باید باشد و اکوسیستمی که محتوا در آن ایجاد می‌شود.

ویژگی‌های داشتن قالب استراتژی محتوا؟

یک قالب خوب استراتژی محتوا (در کنار تقویم بازاریابی محتوا) به شما کمک می‌کند استراتژی کسب‌وکار و کارهای روزمره‌ای را که برای دستیابی به این اهداف باید اتفاق بیفتد، با هم گره بزنید. بنابراین خواه نیاز به افزایش آگاهی از نام تجاری و تولید هدایت‌های بیشتر باشید، یک استراتژی محتوا می‌تواند به شما کمک کند همه قطعات را در جای خود قرار دهید تا واقعاً ایجاد تغییر کند.

تعداد کمی از بخش‌های بازاریابی با کمبود ایده یا کانال مبارزاتی برای آزمایش آنها دست‌به‌گریبان هستند. همه بخش‌های بازاریابی با ساختاری پیرامون این ایده‌ها که در واقع سازمانی را که عضو آن هستند تغییر می‌دهند، دست‌وپنجه نرم می‌کنند. قالب‌های استراتژی محتوایی به پایان‌دادن آن کمک می‌کند.

سند استراتژی محتوا

1. هدف خود را مشخص کنید.

هدف شما از تهیه یک برنامه بازاریابی محتوا چیست؟ چرا می‌خواهید محتوا تولید کنید و یک برنامه بازاریابی محتوا ایجاد کنید؟ قبل از شروع برنامه‌ریزی، اهداف خود را بشناسید و در تعیین بهترین گزینه برای استراتژی خود زمان ساده‌تری خواهید داشت.

2. انجام تحقیقات پرسونا.

برای تهیه یک برنامه موفق، باید مخاطبان محتوای خود را به‌روشنی مشخص کنید همچنین به‌عنوان شخصیت خریدار شناخته می‌شود. این به‌ویژه برای کسانی که شروع به کار می‌کنند یا تازه‌وارد بازاریابی می‌شوند بسیار مهم است. با شناختن مخاطبان هدف خود، می‌توانید محتوای مرتبط و ارزشمندتری تولید کنید که آنها می‌خواهند آن را بخوانند و در آن تبدیل کنند.

3. ابزار ویژه: خریدار Persona Generator

بیشتر افراد کار خود را با ارسال مطالب وبلاگ آغاز می‌کنند، اما اگر می‌خواهید فعالیت خود را آغاز کنید و محتوای دیگری را تولید کنید، در نظر بگیرید که کدام یک را می‌خواهید درست کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر یک سال گذشته پست‌های هفتگی وبلاگ را انجام می‌دهید، ایجاد یک کتاب الکترونیکی که تمام پست‌های وبلاگ شما را به یک راهنمای نهایی می‌رساند، یکی از راه‌های ارائه اطلاعات در قالب دیگری است.

4- سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کنید.

سیستمی در محل خود داشته باشید که بتوانید محتوای خود را ایجاد، مدیریت و ردیابی کنید، در غیر این صورت به‌عنوان سیستم مدیریت محتوا (CMS) شناخته می‌شود. چند بخش حیاتی مدیریت محتوا شامل تولید محتوا، انتشار محتوا و تجزیه‌وتحلیل محتوا است.

5. ایده‌های محتوای طوفان فکری.

اکنون زمان آن فرارسیده است که ایده‌های مربوط به پروژه محتوای بعدی خود را شروع کنید.

قالب استراتژی محتوا در اینستاگرام

برندهایی که محتوای جذاب ایجاد می‌کنند دیگر استثنا نیستند بلکه قاعده جدید هستند. باتوجه‌به این که بسیاری از شرکت‌ها سعی در جذب مخاطب با محتوای خود دارند، برجسته‌کردن بازاریابی محتوای نوآورانه حتی از همیشه اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

بسته‌بندی داده‌های خود در قالب‌های منحصربه‌فرد بازاریابی محتوا می‌تواند به شما کمک کند تا از دیوار سروصدا بالاتر بروید! نحوه نوشتن، طراحی و توسعه محتوای شما می‌تواند با جذب مخاطبانی که از همان محتوای قدیمی خسته شده‌اند، درعین‌حال ناشرانی را که به دنبال روش‌های جدید ارائه اطلاعات هستند، انگیزه رقابتی را برای بازاریابان فراهم کند.

انواع قالب استراتژی محتوا

انواع مختلفی از قالب‌ها در فضای وب وجود دارد که می‌تواند برای مدیریت محتوای وب‌سایت شما استفاده شود:

قالب‌های سایت

قالب‌های استراتژی محتوا سایت، بیرونی‌ترین لایه الگوها در طراحی شما هستند. آنها ساختار کلی وب‌سایت را فراهم می‌کنند. درون کد این قالب‌ها، می‌توانید اسنیپت‌ها، قالب‌های محتوایی و بلوک‌های محتوا را بیابید.

اسنیپت‌ها

اسنیپت­‌ها کدهای قابل‌استفاده هستند که می‌توانید برای جلوگیری از تکثیر کد، در قالب‌های سایت خود استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، داشتن قطعه‌ای که HTML متداول را برای قسمت head سایت و دیگری را برای قسمت footer یک سایت نگهداری می‌کند، معمول است. شما می‌توانید اسنیپت تگ آن را در کد قالب خود قرار دهید. هنگام استفاده در قالب‌ها، اسنیپت‌ها به ایجاد ساختار کلی وب‌سایت کمک می‌کنند.

قالب‌های پیمایش

قالب‌های نویگیشن الگوهای میکرو مخصوص ساخت HTML برای یک منوی ناوبری هستند. هنگامی که برچسب منوی پیمایش در یک الگو، قطعه یا نوع دیگری از الگو گنجانده می‌شود، از آنها استفاده می‌شود.

الگوهای فرم

فرم‌ها برای مدیریت کد HTML برای نمایش آنها الگوهای خاص خود را دارند. یک برچسب API فرم را می‌توان در هر نوع محتوا یا الگویی قرارداد.

قالب‌های محتوای صفحه

قالب‌های محتوای صفحه در چیدمان محتوا برای ایجاد ساختار برای ویرایش محتوای یک صفحه استفاده می‌شود. برای ورود به قالب‌ها می‌توانید انواع زمینه‌های مختلف را ایجاد کنید و سپس از قالب محتوا برای ساخت HTML محتوا استفاده کنید. آنها به شما امکان کنترل دقیق نحوه ساخت و نمایش محتوا در یک صفحه را می‌دهند.

قالب عنصر سازنده محتوا

عناصر سازنده محتوا به‌عنوان ساختارهای ازپیش‌ساخته شده محتوا استفاده می‌شوند که می‌توانند برای ساخت محتوای یک صفحه استفاده شوند. آنها مشابه با قالب‌های محتوای صفحه هستند، با این تفاوت که به‌جای تهیه ساختار برای کل بلوک محتوا، به صورت جداگانه مربوط به محتوای یک بلوک محتوا هستند. هر عنصر سازنده محتوا الگوی خود را دارد که می‌تواند HTML را برای نمایش محتوا بسازد.

قالب استراتژی محتوا شامل چه مواردی است؟

یک قالب استراتژی محتوا باید دائماً شما سایتتان را تقویت کند. این روشی است که به چشم‌اندازها و مشتریان خود می‌گوید شما در فضای خود متخصص هستید. این بدان معناست که هر محتوایی که ایجاد می‌کنید و شخصیت‌های اصلی شما را هدف قرار نمی‌دهد و فضای شما را هدف قرار نمی‌دهد، احتمالاً اتلاف وقت است.

به معنای عملی، یک استراتژی محتوا راهی برای تأمین نیازهای بازاریابی شرکت شما از طریق ایجاد محتوا (مقاله، وبلاگ، پادکست، پست و غیره) است. اما قالب استراتژی محتوا فقط به معنای ایجاد محتوای مناسب نیست شما همچنین باید کانال‌ها و سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی مناسب را از طریق توزیع آن بدانید.

قالب استراتژی محتوایی شرکت‌ها

3 نوع الگویی که باید در بازاریابی شرکت‌ها استفاده کنید به شرح زیر است:

بازاریابان امروز با یک کار عظیم مواجه هستند ایجاد محتوای کافی برای همه کانال‌های موجود و در حال ظهور برای جلب‌توجه کافی برای ایجاد تأثیر و این مربوط به کیفیت است، نه فقط کمیت. محتوا باید قابل‌شناسایی باشد و برای مشتریان ارزش قائل شود. تیم‌های خلاق و طراحی اغلب در همان درخواست‌های قدیمی می‌مانند که این خوب نیست.

به همین دلیل است که تیم‌های بازاریابی باید از قالب‌ها استفاده کنند آنها به طراحان این امکان را می‌دهند تا روی کارهای تأثیرگذار و خلاقانه‌تری تمرکز کنند و بازاریابان آنلاین می‌توانند محتوای دیجیتالی را به‌راحتی ایجاد کنند درحالی‌که با برند سازگار هستند.

 بااین‌حال، این فقط در مورد برند تجاری نیست. قالب‌های استراتژی محتوا همچنین به شما امکان می‌دهند هزینه ایجاد محتوا را به طرز چشمگیری کاهش دهید. با این حساب، ما قالب‌های استراتژی محتوا را به سه دسته تقسیم کرده‌ایم، بنابراین شما به‌وضوح می‌توانید ببینید که چگونه این قالب‌ها به تیم شما کمک می‌کند تا در بازار تشنه محتوا امروز کارایی بیشتری داشته باشد.

سه نوع قالب به این شرح هستند:

قالب اسناد اداری

قالب‌های دیجیتالی

قالب‌های چاپ

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید