کاربرد تولید محتوا چیست؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/03/13
کاربرد تولید محتوا چیست؟

آیا می دانید مهم‌ترین مؤلفه وب سایت شما محتوا است؟ امروز با خرید یک قالب وردپرس در 30 دقیقه می‌توانید یک وب‌سایت بسیار زیبا و بدون نقص از لحاظ فنی آماده کنید. اما خبر بد این‌که وب‌سایت شما دیده نخواهد شد. مخاطبان شما با اهداف گوناگونی از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند. در طی هر بازدید، کیفیت و ارزش مطالبی که ارائه می‌شود تعیین می‌کند که آیا آن‌ها در وب‌سایت شما می‌مانند یا خیر. علاوه بر افزایش مخاطبین و بازدید، کاربرد تولید محتوا شامل موارد بسیار دیگری نیز است. در این مطلب به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

تولید محتوای با ارزش چه مزیتی دارد؟

یکی از خطاهای مشتریان در زمینه راه‌اندازی وب‌سایت توجه زیاد به ظاهر آن است. اگرچه ظاهر وب‌سایت نقش مهمی در نظر مشتری دارد. اما باید توجه کرد که زیباترین وب‌سایت بدون محتوا، کاربری را برای شما جذب نمی‌کند. همه به طراحی مدرن و به روز علاقه دارند، اما این یکی از چند کاری است که باید برای نشان دادن اعتبار خود در اینترنت به کار ببندید. داشتن یک وب‌سایت زیبا تضمینی بر دیده‌شدن شما در سطح اینترنت نیست.

محتوای خوب چیزی است که وب‌سایت شما را از بقیه متمایز می‌کند و پیام صحیح را به قلب و ذهن مشتریان شما منتقل می‌کند. موفقیت وب‌سایت شما در درجه اول با محتوای آن مشخص می‌شود. درنهایت نیز، این محتواست که مشتری را ترغیب به پول خرج‌کردن و خرید محصول و خدمات می‌کند. مؤلفه‌های دیگر وب‌سایت (طراحی، تصاویر، ویدیو‌ها و…) نقش پشتیبانی ثانویه برای محتوا را بازی می‌کنند.

نکته اصلی در طراحی یک وب‌سایت موفق، داشتن محتوای روان، مرتبط و غنی از کلمات کلیدی است که پیام صحیح را با قدرت و اطمینان می‌رساند. محتوای وب‌سایت شما باید مخاطبان شما را هدف قرار داده، آن‌ها را درگیر کرده و به به اقدامات بعدی ترغیب کند.

کاربرد تولید محتوا در بازاریابی اینترنتی

بدون شک بخش اصلی بازاریابی اینترنتی از طریق محتوا اتفاق می‌افتد. سایر اقدامات نظیر تبلیغات، طراحی و… همه در خدمت نمایش محتوای شما هستند. بازاریابی اینترنتی که عملا در حال تبدیل شدن به بازاریابی محتوایی است، داغ‌ترین بحث امروز وب‌مسترها است.

بازاریابی محتوایی به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که یک وب‌سایت برای رساندن حرف خود از طریق محتوا انجام می‌دهد. این کار آمیخته‌ای از نوشتن، طراحی، خلاقیت، تبلیغات، سئو و بسیاری اقدامات دیگر است. بدون اغراق، مهم‌ترین کاربرد تولید محتوا همین است. یک محتوای خوب تصویر شما را در بازار درخشان می‌کند. اعتماد مخاطبین را افزایش می‌دهد و زمینه را برای دست به جیب شدن آن‌ها آماده می‌کند.

فروش محصول بدون محتوای غنی را فراموش کنید

فروش یکی دیگر از مهم‌ترین اهداف تولید محتوا است. زمانی که صحبت از فروش می‌شود، کلمات به تنهایی نمی‌توانند همه اهداف شما را برآورده کنند. توضیح خوب برای محصول به شکلی که مشتری را در مورد کیفیت آن قانع کند کار مهمی است. اما برای رسیدن به هدف فروش، انواع محتوای دیگر برای محصول نیاز است.

در یک فروشگاه اینترنتی، در بسیاری از موارد، اولین و بیش‌ترین تاثیر به وسیله عکس محصول بر مخاطب گذاشته می‌شود. تصاویر محصول باید بی‌نقص و واضح باشد. بدین منظور باید نکاتی را در عکاسی، نورپردازی و ویرایش تصاویر مدنظر قرار داد. نقد و بررسی محصول، جدول مشخصات و احتمال ویدیوی معرفی محصول تیر نهایی برای جذب مشتری است. بی‌شک محصولی که تمامی این انواع محتوا فروش را ترکیب کند، موفق خواهد شد.

محتوا به سبک یلدا

دیجی‌کالا به عنوان یکی از موفق‌ترین کسب‌و‌کارهای اینترنتی ایران، با تکیه بر محتوای غنی که در گذشته زیاد مورد توجه نبود، به این جایگاه دست پیدا کرد. پس لزوم توجه به انواع محتوا و استفاده صحیح با ترکیب طراحی زیبا امری بسیار حیاتی در موفقیت امر فروش است.

تولید محتوا فرصتی عالی برای لینک‌سازی داخلی

هر چقدر محتوای بیش‌تری داشته باشید، امکان لینک‌سازی داخلی سایت نیز بالاتر می‌رود. به طور کلی فلسفه به وجود آمدن دنیای اینترنت بر ارتباط و لینک‌زدن بین مطالب بوده است. زمانی که در یک حوزه شروع به تولید محتوا می‌کنید دائما ایده‌های جدیدی نیز برای تولید به ذهن شما خواهد رسید. هم‌چنین کلماتی در مقالات وجود دارد که نیاز به توضیح دارد. این‌ موضوع فرصت خوبی برای لینک‌سازی داخلی بین مطالب سایت فراهم می‌کند.

هم‌چنین موتورهای جستجو دوست دارند لینک‌های داخلی را در سراسر وب‌سایت مشاهده کنند. از آن‌جا که موتورهای جستجو صفحات سایت شما را بررسی و نمایه (Index) می‌کنند، اغلب از طریق پیوندهای داخلی از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می‌شوند. بنابراین، پیوندهای داخلی ممکن است به صفحات دیگر در وب سایت شما کمک کند تا سریعتر توسط موتورهای جستجوگر فهرست‌بندی و درک شوند.

چرا سرگرم‌کننده نباشیم؟

سرگرمی یکی از اهداف اصلی کاربران برای استفاده از اینترنت است. علاوه بر وب‌سایت‌های زیادی که به هدف سرگرمی تولید محتوا می‌کنند، سایر کسب‌و‌کارها نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند. برخی فکر می‌کنند باید تنها در زمینه تخصصی تولید محتوا کرد. اما یک کاربرد مهم تولید محتوا حتی برای وب‌سایت‌های تجاری، سرگرم‌کردن است. سرگرمی‌ای که بتواند مخاطب شما را جذب خود کند فوق‌العاده اثرگزار است.

کاربرد و سرگرمی برای تولید محتوا

با یک بازی آنلاین، یک مسابقه، ویدیوهای سرگرمی و… می‌توانید تصویری ماندگار از خود در ذهن مخاطب بسازید. بسیاری از کسب‌و‌کارهای موفق از این روش استفاده می‌کنند. روش‌های مختلفی برای سرگرم کردن کاربران وجود دارد که ما برخی مثال‌های داخلی را به شما می‌گوییم:

  • شرکت اسنپ با راه‌اندازی یک مسابقه داخل ون مسافران را غافل‌گیر می‎کرد. ویدیوهای این کار به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست‌به دست شد. آن‌ها از یک شخصیت معروف اینستاگرامی بهره بردند و مسافران را به صورت اتفاقی از مبدا تا مقصد وارد یک مسابقه خوانندگی و حدس شعر می‌کردند.
  • فروشگاه دیجی‌کالا برای شب یلدا با دعوت از هنرمندان، دست به تولید برنامه زنده زد. این برنامه که از طریق پخش زنده آپارات پخش می‌شد، مخاطبان زیادی را به همراه داشت. پوشش این پخش زنده در صفحه اصلی این فروشگاه ایترنتی بازخورد خوبی از سمت مشتریان ایجاد کرد.

موارد بالا نمونه‌های موفقی از سرگرم‌کنندگی کسب‌و‌کارهایی است که هدف اصلی آن‌ها سرگرمی نیست. از تولید محتوا در شاخه‌های غیرتخصصی واهمه نداشته باشید. مشتریان شما ممکن است در سطح وب از هر طریقی شما را پیدا کنند. فقط کافی است از قالب‌های همیشگی خود خارج شوید.

کلام آخر در مورد کاربرد تولید محتوا

در این مقاله سعی کردیم به اهمیت و کاربرد تولید محتوا بپردازیم. جدای از بحث‌های فنی و طراحی و زیبایی، موفقیت یک مجموعه بدون محتوای غنی و با ارزش دور از انتظار است. محتوای با ارزش وجهه سازمانی شما را تقویت می‌کند. کاربردهای تولید محتوا بسیار زیاد است. برخی از مهم‌ترین آن‌ها نظیر فروش محصول، بازاریابی، سرگرم‌کردن مخاطبین و لینک‌سازی داخلی در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. کاربردهای بسیار بیشتری نیز وجود دارد که برای هر کسب‌و‌کار می‌تواند متفاوت باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید