بمب یا بمباران گوگل چیست؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 4 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1401/06/21
بمب یا بمباران گوگل چیست؟

امروز قصد داریم شما را با تکنیکی از سئو کلاه سیاه یعنی بمب گوگل آشنا کنیم. اگر اولین بار است که این اصطلاح را می‌شنوید، از آن به سادگی نگذرید و پیشنهاد می‌کنیم آن را کاملا جدی بگیرید! بمب یا بمباران گوگل یک تکنیک سئو کلاه سیاه بوده و هدف آن بهبود موقعیت یک صفحه یا وب سایت در نتایج موتورهای جستجو برای یک کلمه کلیدی خاص است.

تعریفی از بمباران گوگل

بمباران گوگل که به معنای واقعی کلمه بمباران گوگل است، یک تکنیک کلاه سیاه است که هدف آن بهبود رتبه یک صفحه یا وب سایت در SERP برای یک کلمه کلیدی خاص است. صفحه هدف مورد نظر بک لینک‌های زیادی را از چندین سایت بر روی یک کلمه کلیدی خاص دریافت می‌کند که در تمام انکر تکست‌های آن درج می‌شود.

بنابراین ممکن است این کلمه کلیدی حتی در اولین نتایج جستجو دیده شود و حتی در موقعیت اول نتایج گوگل ظاهر شود. برخی از وب سایت‌ها از این تکنیک استفاده می‌کنند تا نتایج جستجو را گیج کنند، در حالی که برخی دیگر از آن برای کاهش رتبه سایت رقیب استفاده می‌کنند.

به همین دلیل است که گوگل تصمیم گرفته است اقدامات لازم را برای مبارزه با بمب گذاری گوگل انجام دهد. تعریف بازاریابی  اشاره می‌کند که بمباران گوگل اغلب برای تحقیر یا حمله به یک برند یا یک فرد استفاده می‌شود.

بمب گوگل چیست؟

برای مثال در بیوگرافی رسمی ‌جورج بوش در وب سایت کاخ سفید، زمانی که ایالات متحده جنگ در عراق را در سال 2003 آغاز کرد روی کلمه شکست بد این اتفاق افتاده است یا نمونه دیگری از این کار عبارت “آشفتگی وب” در زمان نیکلا سارکوزی در سال 2009 بوده است که نشان‌دهنده سیاسی بودن اهداف بمباران گوگل است.

بمب‌های گوگل برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

همانطور که بالاتر ذکر شد، بمباران گوگل یک عمل موثر برای بهبود موقعیت یک صفحه وب در SERP‌ها و در نتیجه بهره‌مندی از ترافیک بهتر است. این کار اصلا یک تکنیک سئو کلاه سفید نیست. با این حال توصیه می‌کنیم از آن استفاده نکنید تا سایت شما توسط گوگل جریمه نشود.

در واقع برای تشخیص این دستکاری، موتور جستجو از الگوریتمی ‌استفاده می‌کند که به طور خودکار جریمه را برای سایت شما آغاز می‌کند. سایت شما می‌تواند یک شبه تنزل یابد یا در لیست سیاه گوگل قرار گیرد. به همین دلیل بهتر است از بمب گذاری گوگل خودداری کنید.

چگونه سئوی خود را بدون استفاده از بمباران گوگل بهبود دهیم؟

بدانید که دسترسی به اولین نتایج جستجوی گوگل بدون استفاده از Google Bombing یا هر تکنیک کلاه سیاه دیگر کاملاً ممکن است. برای انجام این کار باید سعی کنید موارد زیر را با جدیت بیشتر دنبال کنید:

 • موبایل فرندلی سایت شما
 • ارائه محتوای با کیفیت
 • دارا بودن استراتژی موثر سئو و محتوا
 • استفاده از کلمات کلیدی مرتبط عاقلانه
 • بهینه سازی عملکرد وب سایت خود، به ویژه سرعت بارگذاری صفحات
 • بهبود ساختار مناسب سایت و محتوای موجود در آن
 • بهینه کردن تگ‌ها و لندینگ‌پیج‌ها
 • فعالیت مستمر در شبکه‌های اجتماعی

البته این کارها ممکن است زمان بر باشد، اما سایت شما در خطر جریمه شدن توسط گوگل قرار نمی‌گیرد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید