گام به گام تا تولید محتوای الکترونیکی آموزشی

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 19 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/04/07
گام به گام تا تولید محتوای الکترونیکی آموزشی

آیا با محتوای الکترونیکی آموزشی آشنایی دارید؟ اگر تمایل دارید تا گام به گام تا تولید محتوای الکترونیکی آموزشی آشنا شوید و به اطلاعات تازه ای در مورد این نوع از تولید محتوا برسید، در این مقاله با ما همراه باشید.

محتوای الکترونیکی چیست

به طوری کلی محتوای الکترونیکی همانطور که از اسمش پیداست، تولید محتوا از طریق ابزارهای الکترونیکی است. خروجی این ابزارها می تواند عکس، فیلم پادکست، کلیپ های صوتی و تصویری، انیمیشن ها و … باشد.

اهداف تولید محتوای الکترونیکی چیست

مهم ترین هدف تولید محتوا الکترونیکی آموزش است. بیشتر این آموزش ها برای اقشار نوجوان و جوان کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف یک وبسایت آموزشی از تولید محتوا این است که بتواند ابتدا مشتری های هدف خود را شناسایی کند و در مرحله ی بعدی بتواند از طریق تبلیغات اینترنتی محصول خود را به فروش برساند.

ابزار های تولید محتوای الکترونیکی چیست

برای تولید محتوای الکترونیک ابزارهایی مورد نیاز است که با بهره برداری از آن ها می توان با کیفیت بالا محتوای الکترونیکی تولید کرد.

این ابزارها را می توان به صورت کلی به دو دسته تقسیم کرد: دسته ی اول ابزارهایی است که دم دست است و هر کسی سریعا می تواند با تسلط معمولی به آنها محتوای الکترونیکی تولید کند.

و دسته ی دوم ابزارهای تخصصی است این ابزارها جهت تولید محتوای الکترونیکی به صورت حرفه ای استفاده می شود و طبیعتا نتیجه ی آن می تواند با کیفیت بالایی عرضه شود.

استفاده از این ابزارها برای فروش به قیمت های بالاتر توصیه می شود، که باید کارشناس تولید محتوا و تولیدکننده محتوا به آن ها مسلط باشند.

۱- عمومی

ابزارهای ساده ای هستند که هر فردی با داشتن اطلاعات متوسط از رایانه به تولید محتوا بپردازد.

ازجمله می توان به نرم افزارهای آفیس که شامل ورد، اکسل و پاورپوینت و… است. همچنین می تواند جهت تولید فایل های صوتی از نرم افزارهایی که روی لپ تاپ یا گوشی است مانند voice recorder استفاده کند.

و یا برای تصویر برداری از صفحه ی دسکتاپ خود نرم افزارها ی بسیار زیادی وجود دارد که با جست و جوی ساده در گوگل می توانید آن ها را پیدا کنید.

۲- تخصصی

نرم افزارهای تخصصی به منظور تولید محتوای حرفه ای استفاده می شود. برای تولید تصاویراز نرم افزارهایی مانند 3d commander جهت تولید عکس های سه بعدی استفاده می شود که در آینده تکنولوژی سه بعدی نقش به سزایی در بحث آموزش ایفا خواهد کرد.

تولید محتوا الکترونیک

نرم افزارهای photoshop و captivate و انیمیشن ساز toon boom studio نیز مناسب افراد حرفه ای است.

ارزش محتوای الکترونیک آموزشی

این روزها محتوای آموزشی به جایگاه خوبی رسیده و در میان بسیاری از کاربران شناخته شده است. این نوع از محتواها برای آموزش استفاده می شوند.

به این ترتیب دانش آموزان می توانند با روشی تازه آموزش ببینند. محتوای الکترونیکی تلفیقی از صوت، انیمیشن، ویدئو، متن و پاورپوینت است. به طوری که بیشتری میزان اثرگذاری و بازدهی را بر دانش آموزان داشته باشد.

هدف اصلی از تولید محتوای الکترونیک فراهم کردن بستری مناسب برای درک بهتر مفاهیم آموزشی است. به عنوان مثال ورود محتوای الکترونیکی به فضای ریاضیات، موجب شده است تا دانش آموزان بهتر با فرمول ها و مسئله ها ارتباط برقرار کنند و با درک درست تری به دنبال راه حل بگردند.

افرادی که محتوای الکترونیکی آموزشی تولید می کنند، به دنبال راهی هستند تا بتوانند توضیحات و مسائل را به ساده ترین زبان به مخاطبان انتقال دهند.

بر طبق تحقیقات، ثابت شده است که دانش آموزان با مسائل ریاضی که به صورت تصویری بیان شده اند، ارتباط بهتری برقرار می کنند.

البته در این میان، افرادی هم پیدا می شوند که با تکیه بر ابتکار و ایده های تازه، به دنبال راه های جدید برای جلب نظر مخاطبان هستند.

یکی از این راه ها، عرضه محتوای الکترونیکی در قالب بازی های رایانه ای است. حضور مخاطب در فضای بازی های رایانه ای و تلاش برای حل معماهای موجود در بازی، موجب می شود تا کاربران ضمن سرگرم شدن برای ارتقای دانش و مهارت هایش تلاش کنند.

گام به گام تا تولید محتوای الکترونیکی آموزشی

1- همان طور که پیشتر هم گفتیم، هدف اصلی از تولید محتوای الکترونیک، آموزش است. این محتواها بیشترین کاربرد را در مدارس و برای دانش آموزان دارند.

اگر تصمیم دارید تا در تولید این سبک از محتواها فعالیت کنید، باید کتاب ها و دروس مدارس را به خوبی مطالعه کنید. این یکی از مهم ترین اصول و پایه ای ترین اقداماتی است که می تواند محتوای شما را باکیفیت کند.

سعی کنید کتاب های مورد نظر را بخوانید و پس از اینکه به خوبی آنها را درک کردید، برای تولید محتوای الکترونیکی اقدام کنید. زیرا هر چقدر که خودتان مفاهیم موردنظر را بهتر فهمیده باشید، راحت تر میتوانید آنها را انتقال دهید.

یادتان نرود که هدف از تولید محتوای الکترونیکی آموزشی، راحت تر کردن مفاهیم و دروس است. پس به هیچ عنوان در تولید این سبک از محتوا، پا را فراتر از کتاب درسی نگذارید.

2- فرض را بر این می گیریم که مرحله قبل را با موفقیت پشت سر گذاشته اید و پس از کسب اطلاعات کامل و دقیق در مورد  کتاب ها، تصمیم دارید تا گام تازه ای بردارید.

گام بعدی شما در نظر گرفتن رده سنی مخاطبانتان است. به طور کلی  تولید محتوای الکترونیکی آموزشی باید با توجه به سن دانش آموزان انجام شود.

اگر تصمیم دارید تا برای دانش آموزان 7 تا 12 ساله محتوا تولید کنید، باید از زبان ساده تری استفاده کنید. اما هر چه این سن افزایش پیدا کند، زبان آموزش هم جدی تر و البته کمی پیچیده تر می شود. همواره یادتان باشد که در تولید این نوع از محتوا هوش، توانایی و درک مخاطبانتان را در نظر بگیرید.

3- شما وظیفه دارید تا راه فهم موضوعات و مسائل درسی را برای دانش آموزان راحت تر کنید. پس در گام بعدی باید به دنبال توضیحات مناسبی باشید که بتواند به موضوعات اصلی کمک کند.

این توضیحات اضافه باعث می شود تا دانش آموزان راحت تر مسائل درسی را درک کنند. دقیقا به همین خاطر است که می گوییم قبل از تولید محتوای الکترونیکی آموزشی، باید به درک درستی از مفاهیم و موضوعات درسی رسیده باشید.

زیرا این اتفاق کمک می کند تا توضیحات مناسبی در ادامه عناوین اصلی درسی ارائه دهید. محتوای الکترونیکی آموزشی در واقع یک مکمل آموزشی است که به کمک کتاب ها آمده است.

4- در گام بعدی باید به اصل جذابیت نگاه ویژه داشته باشید. این نکته را همواره به یاد داشته باشید! تا زمانی که محتوای شما از جذابیت و گیرایی لازم برخوردار نباشد، نمی تواند به خوبی بر دانش آموزان اثر بگذارد.

صرف وقت زیاد و تولید محتوایی پر و پیمان تنها لازمه درخشش یک محتوای الکترونیکی آموزشی نیست. شما باید بتوانید در تولید این نوع از محتواها به خوبی ذهن مخاطب را درگیر کنید.

به طوری که دانش آموز برای خواندن ادامه مطلب مشتاق باشد. این اصلا هنر کمی نیست. اگر از چنین توانمندی برخوردار هستید، میتوانید حسابی روی خودتان حساب کنید!

اگر می خواهید در این راه، عملکرد درستی داشته باشید باید از راه های مختلف استفاده کنید. مثلا باید در طول آموزش سوالاتی از دانش آموز بپرسید و یا از او بخواهید تا مسئله ای کوتاه را حل کند.

حتی می توانید از او بخواهید تا دست به انجام آزمایشی کوتاه بزند. همه این کارها موجب می شود تا دانش اموز از مطالعه محتوای الکترونیکی خسته نشود و بدون خواب آلودگی و کسالت به دنبال مابقی آموزش ها برود!

5- قبلا هم گفته ایم. مهارت نویسنده تاثیر به سزایی بر کیفیت محتوای الکترونیکی آموزشی دارد. برای اینکه بتوان یک محتوای ارزشمند آموزشی تهیه کرد، باید به ریزترین نکات هم توجه داشت.

توجه به نکات جزئی، موجب می شود تا ثمره کار جامع تر و مفیدتر باشد. لذا به افرادی که قصد تولید محتوای آموزشی دارند، توصیه می کنیم که پیش از تولید محتوا دست به مطالعات گسترده بزنند و با یک دید باز، اطلاعاتشان را با سایرین به اشتراک بگذارند.

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که ذهن کودکان و نوجوانان به شدت گسترده و فرار است. آنها می توانند خیلی زود مطالب مختلف را یاد بگیرند. در صورتی که شما اطلاعاتی صحیح و مناسب از موضوعی نداشته باشید، می توانید موجب جایگیری اطلاعات اشتباه در ذهن این دسته از مخاطبان شوید.

این جای گیری در ذهن کودکان و نوجوانان باقی خواهد ماند و پاک کردن آن اصلا کار آسانی نیست.

6- ترکیب محتوای الکترونیکی با تصاویر می تواند تاثیر آن را دوچندان کند. بر طبق تحقیقات ثابت شده است که جذابیت های بصری به شدت بر تاثیرگذاری محتواهای آموزشی اثر دارند.

7- این نکته را به خاطر داشته باشید که در بیان اطلاعات کاربردی از بحث های پراکنده خودداری کنید. این نوع از صحبت ها موجب می شود تا تمرکز حواس دانش آموزان از بین برود و با دقت کمتری به مطلب اصلی توجه کنند.

تاثیر محتوای الکترونیکی آموزشی بر مراکز علمی

همان طور که قبلا هم گفتیم، محتوای الکترونیکی آموزشی جای خود را در میان مخاطبان باز کرده است. این روزها این نوع از محتوا به خوبی در دنیای اینترنت شناخته شده است.

استقبال بی نظیر از محتوای الکترونیکی اموزشی باعث شده تا از نرم افزارهای مختلفی برای آموزش محتواهای درسی استفاده شود.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که برای آموزش دروس چه نیازی به محتوای الکترونیکی اموزشی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که محتوای الکترونیکی آموزشی می تواند فضای آموزش را از آن سبک قدیمی و خشک گذشته دور کند و شرایط مناسبی برای دانش آموزان فراهم کند تا دور از کسالت و بی حوصلگی مطالب تازه را یاد بگیرند.

گام به گام محتوا

به زبان ساده تر می توانیم بگوییم که محتوای الکترونیکی آموزشی یک محتوای درسی است که در شکلی تازه به دست دانش آموزان می رسد.

این روزها دانش آموزان و دانشجویان زیادی  از محتوای الکترونیکی آموزشی استفاده می کنند. در واقع مراکز علمی و دانشگاه ها با استفاده از این محتواها، سعی کرده اند تا آموزش را از راه دور هم میسر کنند.

حالا افرادی که بنا بر دلایل مختلف، نمی توانند در کلاس های آموزشی و درسی حضور پیدا کنند، می توانند به لطف تکنولوژی و با استفاده از محتوای الکترونیکی مطالب و مسائل مختلف را یاد بگیرند.

باید اعتراف کرد که در برخی از مواقع کیفیت آموزش های مجازی از آموزش های بصری بیشتر است. زیرا در آموزش های مجازی از نرم افزارها و المان های مختلف سمعی و بصری کمک گرفته می شود که در نهایت یک آموزش کامل تر را به مخاطب ارائه می دهد.

در صورتی که در آموزش حضوری، استاد یا معلم به صورت متکلم وحده، موضوعات و سرفصل های مختلف را تدریس می کند. دانش آموزان و دانشجویان در آموزش مجازی با فضاهای مختلفی مواجه می شوند و می توانند به حل چالش های مختلف بپردازند. ضمن اینکه استفاده از نرم افزارهای مختلف برای دانش آموزش، درکشان از موضوع را به میزان قابل توجهی ارتقا می دهد.

تاثیر تولید محتوای الکترونیکی بر یادگیری

با توجه به این که افراد مختلف از راه های مختلف یاد می گیرند تاثیر تولید محتوای الکترونیک می تواند متفاوت باشد.

ما سه نوع شیوه برای آموزش به افراد می شناسیم که در سه دسته سمعی بصری و لمسی قرار می گیرند.

می توان ابتدا تستی از افراد موقع ثبت نام در سایت گرفته شود و با پرسش چند سوال به شیوه ی یادگیری آن ها پی برد

 ۱- سمعی

افراد سمعی که حدود سی درصد افراد جامعه را در بر می گیرند. این افراد عمده ی یادگیریشان بر اساس شنیده هاست.

طبیعتا ساختن پادکست های صوتی می تواند برای این افراد بسیار مناسب باشد.

۲- بصری

افراد بصری بیشترین درصد جامعه ی آماری را دربر می گیرند. این افراد بیشتر از طریق عکس و فیلم جذب بحث می شوند.

برای این افراد بهتر است از عکس ها و ویدئوها استفاده کرد تا این افراد بتوانند با بحث بیشتر درگیر شوند.

۳- لمسی

این افراد درصد کمتری را در جامعه تشکیل می دهند، در مقایسه با دو گروه دیگر این افراد به ابزارهای خاص تری برای یادگیری احتیاج دارند.

شاید بهترین راه برای آموزش این دسته افراد ساخت بازی های رایانه ای باشد.

محتوای الکترونیکی در چه زمینه هایی کاربرد دارد؟

محتوای الکترونیکی یک محرک برای بالا رفتن سطح دانش مخاطبان است. در حقیقت یک محتوای الکترونیکی آموزشی خوب باید بتواند مفهوم مورد نظر را به مخاطب انتقال دهد.

این مفهوم و هدف می تواند متفاوت باشد. در ادامه مقاله هدف های مختلف یک محتوای الکترونیکی آموزشی را بیان خواهیم کرد:

 • گاهی اوقات به محتوایی نیاز است که بتواند به مخاطب برای حل مسائل مختلف کمک کند. در واقع باید شرایط به گونه ای پیش برود که کاربر با مطالعه این محتوای الکترونیکی و بدون نیاز به کمک سایرین بتواند معماها و مسائل مرتبط با درس را حل کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، یعنی محتوای الکترونیکی آموزشی از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده است.
 • در بعضی از مواقع هدف از تولید محتوای الکترونیکی آموزشی، یاد دادن دروس مختلف به دانش آموزان یا دانشجویان است. به طوری که این آموزش به صورت گام به گام پیش برود. بنابراین در صورتی که مخاطب مورد نظر در پایان این محتوا، به درک درستی از مفاهیم موردنظر رسیده باشد، به هدفمان که همان آموزش گام به گام بوده است به خوبی رسیده ایم.

بازاریابی محتوای الکترونیکی

برای فروش محصولات الکترونیکی و محتوای الکترونیکی ما نیاز به بازاریابی اصولی داریم.

ابتدا باید بدانیم که مشتریان هدفمان چه اشخاصی هستند و اینکه ما چه ابزاری داریم تا مشتریان هدف خود را پیدا کنیم و به آن ها بفروشیم.

ما باید یک تیم قوی از افراد حرفه ای داشته باشیم.

۱- شناخت بازار هدف

برای شناخت بازار هدف ساده ترین کار سرچ های گوگل است و دقت به اینکه مردم دنبال چه می گردند.

توجه به بازار هدف کمک بسیار زیادی می کند، تا ما بتوانیم مشتریان بالقوه خود را بشناسیم و در قدم های بعدی آن ها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنیم.

۲- ابزار فروش محتوای الکترونیکی

بعد از شناخت بازار هدف و مشتریان بالقوه ما می توانیم با برگزاری یک آزمون اینترنتی سبک یادگیری هر فرد را شناسایی کنیم و متناسب با آن محصول را به فروش برسانیمو

به عنوان مثال ما آموزش خود را به صورت پادکست، ویدئو، انیمیشن، بازی و … متناسب با نیاز کاربر در اختیار مخاطب قرار بدهیم.

۱- شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام نقش تاثیر گذار و بسیار زیادی در فروش ما خواهد داشت.

ما باید اصول تبلیغات و بازاریابی را در شبکه های اجتماعی بلد باشیم و یا آموزش های لازم را ببینیم تا بتوانیم ابتدا مخاطب را شناسایی و سپس به او بفروشیم.

۲- ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ ابزار بسیار پرکاربردی برای فروش محصولات است. تقریبا تمامی سایت ها برای ارائه خدمات از مشتری درخواست عضویت می کنند و تقریبا در تمامی موارد ایمیل مخاطب را در ابتدا می گیرند.

ایمیل مخاطبان بسیار با ارزش است و در صورت استفاده ی درست و صحیح از این بازار می تواند گزینه ی بسیار مناسب برای مخاطبان باشد.

۳- فروش مستفیم از طریق وبسایت

این مستقیم ترین روش در دیجیتال مارکتینگ است و صاحب کار باید سایت به روزی داشته باشد.

مطالب جدید در سایت قرار دهد. باید متخصص سئو در کار خودش استخدام کند و یک تیم تولید کننده محتوا در اختیار داشته باشد تا کار را به بهترین شکل ممکن انجام بدهد.

با مزیت های آموزش الکترونیکی بیشتر آشنا شویم!

به طورکلی آموزش الکترونیکی  واقعا انعطاف پذیر است. شما می توانید این آموزش را بسته به شرایط خودتان یاد بگیرید. در واقع آموزش های الکترونیکی پا در زندگی روزمره افراد گذاشته اند و این امکان را فراهم کرده اند تا در هر زمان و مکانی به یادگیری مشغول شویم.

این روزها محتوای الکترونیکی به کار تمامی قشرها آمده. بضی از مردم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و ارتقای سطح دانش خود هستند، که می توانند با استفاده از محتوای الکترونیکی بدون دغدغه و محدودیت های خاص به این مسئله دست پیدا کنند.

عده دیگری هم هستند که علاقه چندانی به کسب اطلاعات تازه ندارند و در این زمینه فعالیت خاصی هم انجام نمی دهند. اما به طور ناخودآگاه  با مشاهده  یک ویدئوی آموزشی، درگیر محتوای الکترونیکی آموزشی می شوند و می توانند سطح اطلاعاتشان را ارتقا دهند.

در واقع هر قشری به اندازه خودش از محتوای الکترونیکی آموزشی نفع می برد. خوشبختانه ورود فضای مجازی به کشور موجب شده است تا بستری مناسب برای رواج محتواهای الکترونیکی آموزشی باز شود.

در ادامه برخی از مزایای آموزش های الکترونیکی را با هم ببینیم:

 • کنار زدن تمامی موانع و محدودیت های زمانی و مکانی
 • در دست گرفتن منابع محتوایی مختلف بدون وجود هیچ گونه ممنوعیت و محدودیتی
 • پایین آوردن هزینه های مربوط به آموزش
 • مدیریت کردن زمان برای اموزش
 • فراهم شدن بستری مناسب برای یادگیری، فارغ از استرس و تنش های آموزش های حضوری
 • ارتقای اطلاعات و به روزرسانی آنها با توجه به منابع آنلاین و تازه

چه ابزارهایی برای تولید محتوای الکترونیکی آموزشی مفید هستند

خوشبخانه دنیای تولید محتوای الکترونیکی آموزشی به شدت گسترده است. شما می توانید در این فضا از نرم افزارهای بسیار قدرتمند تا ساده استفاده کنید. در واقع ابزار شما می تواند در حالات و کیفیت مختلفی ظاهر شود.

تصور نکنید که برای تولید محتوای الکترونیکی آموزشی فقط به ابزارهای خارق العاده و پیشرفته نیاز است. آن چیزی که در این بخش بسیار مهم و تاثیر گذار است، قلم نویسنده و درک آن از مفاهیمی است که قصد دارد آن را با سایرین به اشتراک بگذارد.

در ادامه، ابزارها می توانند به عنوان کمک کننده عمل کنند. شما باید بتوانید از هر ابزاری که در دست دارید، نهایت استفاده را ببرید. مهم نیست که این ابزار ساده باشد یا پیشرفته. مهم این است که از انها به خوبی استفاده شود.

به طور کلی نرم افزارهای فتوشاپ، آفیس و  کمتازیا از رایج ترین ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی آموزشی به شمار می روند.

از کجا تولید کننده محتوای الکترونیکی پیدا کنیم؟

راه های زیادی برای این مورد وجود دارد و در ادامه انواع آن را بررسی میکنیم.

۱- این کار را یاد بگیرید و به نزدیکان خود بیاموزید

می توانید به اعضای خانواده یا فامیل آموزش دهید یا آن ها را راهنمایی کنید، که یاد بگیرند و بعد برای شما کار کنند.

با این کار در خانواده ی خود کارآفرینی کرده اید که این کار بسیار ارزشمند است.

در ظمن با این کار شما به جامعه نیز کمک کرده اید و در این شرایط اقتصادی و نرخ بیکاری زیاد، نه تنها خودتان کار دارید و سایت ساخته اید بلکه به دیگران هم آموزش داده اید که کار کنند و پول در بیاورند.

کسانی که دانشجو هستند، یا کسانی که سن کمی دارند حاضرند در قبال کار دستمزد کمتری هم از شما بگیرند.

۲- سایت های کار آزاد

شما از طریق این سایت ها می توانید کار خود را برون سپاری کنید. کافی است در اینگونه سایت های عضو شوید.

به طور کلی هم سایت های خارجی برای اینکار وجود دارند و هم سایت های داخلی.

بهترین کار این است که شما از هر دو اطلاع داشته باشید، تا بتوانید قیمت های مقرون به صرفه تری را پیشنهاد دهید.

سایت های خارجی

یکی از بهترین گزینه ها برای پیدا کردن کارشناس تولید محتوا سایت های مختلف است.

شما می توانید در سایت هایی مثل فری لنسر، فایور و انجام میدم  و… کارشناس پیدا کنید و به آن ها به ازای هر پروژه پول بپردازید.

حتی خیلی از آن ها مایلند که به صورت ثابت برای شما کار هم بکنند.

البته شما به عنوان کار فرما بهتر است از این سایت ها استفاده نکنید، چون مجبور می شوید که به دلار دستمزد آن ها را بپردازید.

محتوا الکترونیکی

اما اگر محتوای شما بین المللی است، می توانید روی این گزینه ها هم حساب باز کنید.

سایت های داخلی

برای انجام این کارها بهتر است عضو سایت های داخلی شوید، مانند پونیشا و انجام میدم اینطوری در هزینه ی خودتان صرفه جویی کرده اید.

۳- می توانید برای خودتان کار کنید

می توانید یک دفتر تهیه کنید و اطلاعیه بزنید، در سایت های مختلف که به یک کارشناس تولید محتوا نیاز دارید.

بعد از استخدام یک تیم تولید محتوا و کارشناس تولید محتوا و متخصص سئو می توانید سایت خودتان را همواره به روز نگه دارید.

پیش بینی فروش  در آینده

همانطور که در خلال نوشته ها ذکر شد، آموزش ها در آینده به صورت فضای مجازی در قالب سه بعدی خواهد بود.

به این صورت که به عنوان مثال فرد در خانه نشسته است و با این تکنولوژی به صورت واقعی کلاس درس و یا تجربه ی آن محیط را درک می کند.

در آینده با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی این کار بسیار پیشنهاد می شود و کسانی که دوست دارند یک گام جلوتر باشند، بهتر است به نرم افزارهای این حوزه رجوع کنند و کار با آن را یاد بگیرند.

جمع بندی

امروزه محتوای الکترونیکی بیشتر جهت آموزش استفاده می شود و مخاطبان آن بیشتر افرادی در حدود رنج سنی نوجوان و جوان است.

برای اینکه تولید محتوای الکترونیکی داشته باشیم مناسب ترین راه این است که ابتدا آن را کاملا بشناسیم و با ابزارهای تولید محتوا و انواع تولید محتوای الکترونیکی آشنا شویم و آن ها را در کار خود به کار گیریم.

در این مقاله ما ابزارها را شناختیم و فهمیدیم که اگر بخواهیم محتوای الکترونیکی تهیه کنیم بهتر است که آموزش های لازم را ببینیم، تا این کار را خودمان انجام دهیم و یا اگر وقت کافی برای این کار نداریم اطلاعات کافی داشته باشم تا بتوانیم در کار نظارت لازم را داشته باشیم.

راجع به تاثیر انواع محتوای الکترونیکی بر نحوه ی یادگیری انسان ها صحبت کردیم و گفتیم که هر فرد می تواند نحوه ی یادگیری متفاوتی داشته باشد. در آخر به این نکته اشاره کردیم که آینده این کار کجا می تواند باشد و اگر قرار است که یک گام از دیگران جلوتر باشیم چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم.

پرسش و پاسخ تکمیلی

علی سلمانی

سلام میخواستم محتوای آموزشی ای تولید کنم که پشت، ارائه پاورپوینت و جلو یه گوشه از صفحه فیلم استاد. این محتوای اسکورم رو برای مودل میخواستم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که با چه نرم افزاری میتونم این کار رو انجام بدم.

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید