سایز بنر یوتیوب چقدر است؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 5 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1401/06/07
سایز بنر یوتیوب چقدر است؟

بنر تصویر بزرگی است که در بالای صفحه کانال یوتیوب قرار دارد. این اولین چیزی است که بازدیدکنندگان می‌بینند و پیش‌نمایش کوتاهی از کانال شما و آنچه می‌توانند از محتوای شما بر اساس نام برند شما انتظار داشته باشند را در اختیار بینندگان قرار می‌دهد. سایز بنر یوتیوب را به عنوان جلد ارزشمند کتاب خود در نظر بگیرید. بنر می‌تواند عامل مهمی‌ در تصمیم گیری بازدیدکنندگان کانال شما، تماشای محتوای بیشتر و مشترک شدن باشد.

اندازه بنر کانال یوتیوب اغلب به دلیل ابعاد خاص نیاز به تنظیمات دارد، بنابراین توجه به جزئیات اندازه ضروری است. علاوه بر این، بسیار مهم است که با زبان بصری، پیام‌رسانی و شخصیت برند خود ارتباط برقرار کنید و به کانال یوتیوب خود آن پایان حرفه‌ای بدهید.

تصویر بنر شما به عنوان پس‌زمینه در بالای صفحه YouTube شما نشان داده می‌شود و سایز بنر یوتیوب باید به صورت کاملا دقیق طراحی شود تا در جای خود قرار گیرد. برای بارگزاری مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه قرار دادن عکس در بنر یوتیوب

 1. به YouTube Studio وارد شوید.
 2. از منوی سمت چپ، Customization و سپس Branding را انتخاب کنید.
 3. روی CHANGE کلیک کنید و یک تصویر را انتخاب کنید. برای ایجاد تغییرات، یک پیش نمایش انتخاب کرده و برش مورد نظر را وارد کنید سپس روی done کلیک کنید.
 4. روی PUBLISH کلیک کنید.

توجه: تصویر بنر شما در نمایشگر کامپیوتر، تلفن همراه و تلویزیون به طور متفاوتی نشان داده می‌شود.

اندازه عکس بنر در یوتیوب

تصویر بنر شما باید به میزان زیر باشد:

 • حداقل ابعاد برای آپلود: ۲۰۴۸x۱۱۵۲ پیکسل با نسبت تصویر 16:9
 • محدوده امن و مناسب برای قرار دادن متن و لوگو: ۱۲۳۵x۳۳۸ پیکسل.
 • تصاویر بزرگتر ممکن است در دستگاه‌های مختلف بریده شوند.
 • حجم فایل: 6 مگابایت یا کمتر

اندازه چنل آرت در youtube

 • فرمت‌های فایل مورد قبول: JPG PNG BMP GIF
 • حجم فایل: حداکثر 6 مگابایت

نسبت ابعاد و سایز بنر یوتیوب

نسبت ابعاد استاندارد برای YouTube در صفحه عریض 16:9 است و با توجه به اینکه اطلاعات مهم برند را به درستی در قسمت وسط بنر YouTube قرار داده‌اید، بنر شما به درستی در دستگاه‌های مختلف ظاهر می‌شود. اگر تصویر شما نسبت ابعاد متفاوتی دارد، ممکن است هنگام آپلود با مشکل مواجه شوید. این یک تمرین عالی برای آشنایی با نسبت ابعاد و نحوه تغییر بنر یوتیوب و فرمت صحیح تصاویر است. علاوه بر این هنگامی‌که ویدیوها را در کانال یوتیوب خود آپلود می‌کنید، درک نسبت تصویر نیز ضروری است.

سایز مناسب بنر یوتیوب

منطقه امن تصویر در بنرهای سایت یوتیوب

منطقه امن بخش اساسی بنر کانال شما است. منطقه امن در بنر کانال یوتیوب شما جایی است که باید تمام اطلاعات مهم برای نام برند خود مانند لوگو و نام کانال خود را در آن قرار دهید. این شامل هر CTA می‌شود که نمی‌خواهید وقتی کانال شما در دستگاه تلفن همراه مشاهده می‌شود از بین برود. علاوه بر این، منطقه امن می‌تواند به برندسازی کانال شما کمک کند.

والپیپر پس زمینه یوتیوب

برخی از سازندگان کانال یوتیوب به ابعاد تصویر هدر در “منطقه امن” توجه زیادی می‌کنند اما فراموش می‌کنند که تصویر پس زمینه با شخصیت برند مطابقت داشته باشد. ناحیه وسیع‌تری که خارج از قسمت امن تصویر بنر است، معمولاً به عنوان تصویر زمینه پس‌زمینه یوتیوب شناخته می‌شود. مهم است که با زبان بصری برند خود سازگار باشید. بنابراین وقتی رنگ‌ها، لوگوها یا سایر عناصر بصری را در منطقه امن خود اضافه می‌کنید، باید به همان تم و سبک پس‌زمینه تصویر شما باشند.

نکات طراحی بنرهای یوتیوب

با توجه به تعداد کاربرانی که امروزه در یوتیوب وجود دارد، قابل درک است که چرا کسب و کارهای کوچک برای گسترش مخاطبان و دسترسی به افرا مختلف به یوتیوب مراجعه می‌کنند. داشتن ظاهر و احساس منسجم در همه کانال‌های بازاریابی بصری، چه کانال  یوتیوب، چهوبلاگ یا اینستاگرام، نه تنها حرفه‌ای است بلکه بسیار مهم است.

مطالعات نشان می‌دهد که به طور متوسط ​​حداقل 5 تا 7 بار لازم است تا مردم برند شما را به خاطر بسپارند و 90 درصد از مشتریان انتظار دارند بازاریابی بصری یک برند در همه دستگاه‌ها و پلتفرم‌ها مشابه باشد.

اکثر کانال‌های موفق یوتیوب دارای پیام‌های برند واضحی هستند که زبان بصری ثابتی را در گرافیک و تولید محتوا آنها ترویج می‌کند. بنر شما همچنین باید همان پیام‌ها، ظاهر و احساسی را که برند شما در هر معرفی یوتیوب یا تریلرهای کانال دارد، منعکس کند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید