چگونه تمرین تولید محتوا کنیم؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
چگونه تمرین تولید محتوا کنیم؟

تولید محتوا امروز یکی از مشاغل پردرآمد در سطح بین‌المللی شناخته می شود، از طرفی با توجه به این که در عصر تکنولوژی و ارتباطات به سر می‌بریم، تولید محتوا یکی از مشاغلی است که در آینده نیز مورد توجه خواهد بود. بنابراین امروزه تولید محتوا یکی از مشاغل پر متقاضی است. اما سوال اینجا است که آیا هرکسی می تواند یک تولید کننده محتوا باشد؟ برای این که یک محتوا نویس باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟ تمرین تولید محتوا چگونه است؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله به همه سوالات شما پاسخ دهیم.

نحوه تمرین برای تولید محتوا در خانه

تولید محتوای متنی یا نگارش متن محتوایی، بر خلاف تصور بسیاری از افراد، کاری تخصصی و بسیار دقیق و حساس است. یک متن نگارش شده زمانی محتوای ارزشمندی محسوب می‌شود که تمام اصول محتوا نویسی در آن رعایت شده باشد. در واقع محتوا نویسی شباهت بسیاری به انشاء نویسی یا تحقیق نویسی در دوران تحصیل دارد با این تفاوت که باید اصول و قواعد نوشتاری و فنی تولید محتوا در آن رعایت شده باشد.

اگر شما قلم روان و ذهن خلاقی داشته باشید می‌توانید با تولید محتوای متنی به درآمد برسید. البته لازم است که کمی در مورد مسائل فنی محتوا نویسی نیز تحقیق کرده باشید و اطلاعات خوبی در اختیار داشته باشید. با کمی تمرین و تکرار دست شما در نگارش راه می‌افتد و می توانید خیلی زود به درآمد زایی برسید.

تمرین برای تولید محتوا در خانه

شما می‌توانید برای این که به تجربه و سرعت لازم در تولید محتوا برسید، در خانه تمرین کنید. برای این کار می‌توانید موضوعات مختلفی را در نظر بگیرید و هر بار در ساعات بیکاری خود در مورد آنها بنویسید. شما می‌توانید از اینترنت به عنوان منبع اصلی مقاله نویسی خود استفاده کنید اما باید متنی که می‌نویسید کاملا از ذهن خودتان باشد.

تمرین نوشتن محتوا به صورت پاره‌وقت در محل کار

همانطور که در مورد تمرین محتوا نویسی در منزل نوشتیم، می توانید این کار را به صورت پاره‌وقت در محل کار خود هم انجام دهید. می‌توانید در مواقع بیکاری روی موضوعات مختلف تمرین کنید. برای این کار باید موضوعات پر مخاطب را انتخاب کنید و اصول محتوا نویسی که شامل انتخاب عنوان مناسب، انتخاب کلمات کلیدی، تیتربندی مقاله، پاراگراف بندی مناسب و اصولی، رعایت پیکره بندی محتوا و … است را به خوبی رعایت کنید. شما هر بار می‌توانید یکی از این مهارت را انتخاب کرده و روی آن تمرکز کنید تا به مهارت کافی دست پیدا کنید.

تمرین های محتوایی برای فریلنسرهای نویسنده

یک فریلنسر محتوایی با نگارش و تولید محتوا به درآمد خوبی می رسد. برای این که به این درجه از درآمدزایی برسید نیاز دارید که در خلق محتوا مهارت بالایی داشته باشید و این امر بستگی به میزان تمرین و تجربه شما خواهد داشت. تمرین‌های محتوایی بهترین راه برای رسیدن به این مهارت بالا است.

شما باید در جستجو کردن عناوین و یافتن کلمات کلیدی مناسب در زمینه‌های مختلف به تسلط کامل دست یابید. ممکن است بسیاری از کارفرماها چنین کاری را به سئوکار بسپارند و در نهایت فهرست مورد نظرشان را در اختیار شما قرار دهند اما مهارت بالای شما در تشخیص استفاده درست از کلمات کلیدی و پراکندگی آنها در متن است که می‌تواند ارزش بسیاری برای مقاله نگارش شده شما به همراه داشته باشد.

بنابراین باید اطلاعات خود را در زمینه محتوا نویسی به روز کرده و مدام در حال تمرین کردن مطالب جدیدی باشید که آموخته‌اید.

تحلیل تمرین محتوا

بعد از این که تمرین محتوا نویسی را به پایان رساندید نوبت به تحلیل تمرین محتوا می رسد. شما باید در نهایت همانند یک ویراستار متنی که نوشته‌اید را بخوانید و از نظر نگارش و ارزش محتوایی هرجا نیاز است تغییراتی در آن ایجاد کنید. یک متن نگارش شده زمانی ارزش واقعی یک محتوای متنی را پیدا می‌کند که از نظر معنا، محتوا، مفاهیم موجود و اصول فنی بی‌نقص باشد.

تمرین تولید محتوا برای دانش آموزان

حتی دانش آموزانی که استعداد نگارش دارند و از دایره لغت خوبی برای نگارش متون بهره‌مند هستند می‌توانند به صورت پاره وقت و در کنار تحصیل به تولید محتوا فکر کنند. این دانش آموزان نیز می توانند با تمرین تولید محتوای متنی در زمینه های مختلف، به ویژه حوزه‌هایی که در آن اطلاعات مناسب دارند، یک تولید کننده محتوا باشند و با این کار درآمد خوبی کسب کنند.

تمرین کردن محتوا نویسی همانند انشاء نویسی یا تحقیق است و باید با مشخص کردن موضوعات مختلف ابتدا اطلاعات لازم در زمینه موضوع را جستجو کرده و مطالعه کنید و سپس با استفاده از خلاقیت ذهنی و رعایت اصول سئو در تولید محتوا شروع به نگاشتن در مورد موضوع مورد نظر نمایید. اگر تمام اصول تولید محتوای متنی را بدانید خلق محتوا کار سختی نیست و با کمی تمرین و تکرار به خوبی می توانید این کار را اجرایی کنید.

تمرین تولید محتوا برای دانش آموزان

تمرینات تهیه محتوای ویدئویی

محتوای ویدئویی نیز از جمله محتواهای بسیار کاربردی و محبوب است. برای تولید محتوای ویدئویی حرفه ای به تجهیزات نیاز دارید اما برای تمرین می توانید از تلفن همراه هوشمند خود استفاده کنید و محتواهای کوتاه در زمینه‌های مختلف تهیه کرده و آنها را تدوین کنید و برای نمایش آماده کنید. برای این کار باید علاوه بر فیلمبرداری به نرم افزارهای تدوین ویدئو نیز آشنایی داشته باشید و بتوانید از آنها برای ایجاد یک محتوای ارزشمند استفاده کنید.

گاهی نیاز است که برای یک ویدئو بک گراند مناسب انتخاب شود، روش های صدابرداری مناسب، فوکوس کردن روی سوژه، نورپردازی مناسب، کیفیت بالای تصویر بدون لرزش و … از جمله کارهایی است که باید مداوم تمرین کنید. همچنین با استفاده از انواع نرم افزارهای مختلف تدوین می توانید تصاویری که ضبط کرده اید را به دلخواه تدوین کنید مثلا از نوشتار روی متن استفاده کنید. آهنگ روی تصاویر بگذارید و … چنین تمرین‌هایی به شما کمک می کند تا در خلق انواع محتوای ویدئویی به مهارت بالایی برسید.

جمع بندی

تولید محتوا یک کار تخصصی و حرفه‌ای است اما این به آن معنا نیست که نتوانید در آن به مهارت بالایی دست پیدا کنید. در این زمینه نیز مانند هر کار دیگری می‌توانید با تمرین کردن و داشتن اطلاعات به روز و مفید به تجربه و مهارت بالا دست پیدا کرده و سفارش تولید محتوا حرفه‌ای داشته باشید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید