کال تو اکشن چیست؛ انواع آن را بشناسید!

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 13 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/04/31
کال تو اکشن چیست؛ انواع آن را بشناسید!

وقتی کاربر محتوای شما را پیدا می‌کند و می‌خواند، احتمالاً مایلید بعد از آن به خرید یا دریافت چیزی اقدام کند. کارهای زیادی وجود دارد که کاربران شما می‌توانند انجام دهند. برای به هدف رسیدن آنها، باید یک دکمه برای اقدام (CTA) نیز در متن خود بگنجانید که به آن کال تو اکشن هدف می‌گویند.

چرا بازاریابی CTA مهم است؟

برخی از اهداف بازاریابی شما ممکن است شامل درآمدزایی برای برند یا شرکتتان، بهبود پروفایل و وجهه برندتان و رساندن پیام برند شما به بازار باشد. هنگامی که یک کمپین بازاریابی را اداره می‌کنید، تعریف شما از موفقیت می‌تواند افزایش سود، اشتراک (بازدید کاربر)، دسترسی اجتماعی یا فروش بیشتر باشد.

دعوت به نوعی از عمل (CTA) مخاطبان شما را به اقدام ترغیب می‌کند. می‌توانید بلافاصله با CTA خود اطلاعات تماس کسی را دریافت کنید و آنها را به قیف بازاریابی خود اضافه کنید (یعنی ابتدا افراد زیادی تحت عنوان مخاطب یا مشتریان بالقوه وارد قیف بازاریابی ما می‌شوند و بعد از پشت سر گذاشتن مسیری مشخص، تبدیل به مشتری بالفعل و واقعی خواهند شد)

انواع کال تو اکشن ( CTA ) چیست؟

 • پرداخت با هر کلیک (PPC)

 هر کلیک و سرچ از سوی کاربر یک اقدام محسوب می‌شود و به آن SERP گفته می‌شود. برخی از نتایج جستجو پولی هستند. یعنی اگر روی لینک این تبلیغ در گوگل کلیک کنید، سایت هدف هزینه‌ای را به Google پرداخت می‌کند.

کال تو اکشن  (CTA)در اینجا شبیه به یک نتیجه معمولی است که توسط یک موتور جستجو پیدا شده است. در این حالت به جای مرور نتایج جستجوی معمولی، محتوای بیشتری برای ترغیب کاربران برای اقدام و کلیک روی لینک شما وجود دارد.

 • صفحات فرود وب سایت

صفحات فرود یا لندینگ پیج‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاربر را ترغیب به اقدام کنند. این اقدام می‌تواند از جمله وارد کردن نام و آدرس ایمیل برای ثبت نام در خبرنامه یا یک رویداد باشد (لندینگ پیج از صفحه وب مستقل است. جایی که بازدیدکننده را هنگام کلیک بر روی تبلیغات دیجیتال فرود می‌آوریم لندینگ پیج یا صفحات فرود است که دروازه جذب بازدیدکننده برای دعوت به انجام عمل مورد انتظار ماست).

اغلب صفحات فرود در عوض اطلاعات شما چیزی رایگان به شما ارائه می‌دهند مثل “دانلود رایگان” یک مطلب یا محتوا.

سایر CTA هایی که می‌توانید در صفحات فرود پیدا کنید می‌توانند شامل “اشتراک”، “ثبت نام”، “شروع به کار”، “بیشتر بیاموزید” و غیره باشند. توجه کنید که هیچ یک از این CTA ها از شما نمی‌خواهند که پولی بدهید. آنها شما را به سمت هدف خود هدایت می‌کنند

 • سئوی متا تگ(SEO Meta tag or Description)

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما متا تگی که با نتیجه جستجوی سایت بالا می‌آید نیز می‌تواند کال تو اکشن باشد. اگر کاربری نتواند مفید بودن صفحه شما را تشخیص دهد، توضیحات متا را می‌خواند (متا تگ یکسری توضیحات بوده که به توصیف صفحه وب می‌پردازد. توضیحات متا اغلب برای موتورهای جستجو نوشته می‌شود که در هنگام ظاهر شدن صفحه مورد نظر در صفحه نتایج موتورهای جستجو توضیح مختصری را به بازدید کننده ارائه نماید).

کال تو اکشن متا

انواع استراتژی کال تو اکشن

همانطور که بالاتر ذکر شد، شما می‌خواهید که کاربران پس از خواندن وبلاگ، ورود به صفحه شما یا مشاهده فیلم شما، اقدامی انجام دهند. با این حال، این اقدام باید منطقی و جزء استراتژی بازاریابی شما باشد.

برای مثال اگر می‌خواهید مردم در اینستاگرام شما عضو شوند، این را از آنها بخواهید. از آنها پول نخواهید یا آنها را به صفحه دیگری هدایت نکنید. واضح آنچه می‌خواهید را بگویید تا جذب شما شوند.

 • افزایش مشتری بالقوه

اگر روی فروش و درآمدزایی متمرکز هستید، باید مشتری بالقوه پیدا کنید. وقتی افراد ثبت نام می‌کنند یا مشترک می‌شوند، به بانک اطلاعات مشتری شما اضافه می‌شوند تا بتوانید به مرور با آنها ارتباط برقرار کنید.

سی تی ای برای فروش

اشتراک خبرنامه روش خوبی برای ساخت پایگاه داده شماست. خود خبرنامه‌ها راهی مناسب برای ارتباط با مخاطبان هستند، می‌توانید به آنها اطلاعات مفید و پیشنهادات ویژه بدهید.

 • جاذب‌های مشتریان بالقوه

این CTA وقتی ظاهر می‌شود که در ازای جزئیات شخصی مانند آدرس ایمیل، چیزی با ارزش به صورت رایگان ارائه می‌دهید. کتاب‌های الکترونیکی، راهنماهای مفید و منابع مشابه می‌توانند به افزودن پایگاه داده شما کمک کنند.

 • دوره رایگان استفاده از یک خدمت

 استفاده از این رویکرد استفاده از خدمت قبل از خریدن آن، به این معنی است که مخاطبان شما می‌توانند تعیین کنند خدمات یا پیشنهاد شما نیازهای آنها را برآورده می‌کند یا خیر. می‌توانید جزئیات اطلاعات کاربری را قبل یا در پایان دوره آزمایشی درخواست کنید.

 • خرید اجناس

وقتی به این مرحله رسیدید، می‌خواهید افراد مانند شما به صورت آنلاین شما را پیدا کنند، به شما اعتماد کنند و سپس از شما خرید کنند. نرخ تبدیل (تبدیل بازدید کننده به خریدار) شاخصه اصلی موفقیت در فروش و بازاریابی شما است، که شما می‌خواهید آن را درست پیاده کنید.

 • تماس با فروشنده‌ها

از این CTA برای موارد بزرگ استفاده کنید که ممکن است نیاز به تماس با تیم فروش داشته باشد. اگر مشتری را از طریق تلفن با یک نماینده فروش ماهر تلفنی مرتبط سازید، نرخ تبدیل شما می‌تواند بالا برود.

 • اکنون خرید کنید

این CTA آشکارا پول نمی‌خواهد. از شما می‌خواهد که در فروشگاه بگردید تا اقلامی را برای خرید پیدا کنید. این بدان معناست که شما هزینه خواهید کرد، اما به روشی بهتر آن را بیان می‌کند.

خرید به وسیله کال تو اکشن
 • اکنون رزرو کنید

این مورد برای جلسات مربیگری، جلسات بدنسازی یا مواردی که قبلاً در آن عضو بوده اید مناسب است. با رزرو، شما در حال پرداخت هستید، اما باز هم، عدم درخواست مستقیم پول یک روش شیک‌تر برای جلب نظر کاربر و کلیک کردن است.

 • حمل و نقل رایگان برای خریدهای بالاتر از این مقدار تومان

این CTA در فروشگاه‌های آنلاین محبوب است. اگر ما این هزینه حمل و نقل را برای خرید به میزان بالاتر از یک حد، حذف کنیم، ممکن است ادامه خرید کردن بسیار وسوسه انگیز باشد.

 • فریب با یادگیری

آموزش دادن مشتریان راهی عالی برای آوردن آنها پای میز خرید است. شما آنها را از طریق آموزش توانمند می‌کنید.

 • بیشتر بیاموزید

این CTA ساده از مردم می‌پرسد که آیا می‌خواهند بیشتر بدانند. این CTA می‌تواند تبدیل به ابزار جذب مشتری یا فرم ثبت نام شود.

 • کشف/جستجو

این CTA یک فعل قوی برای جلب مردم به شما برای گسترش دانش خود با شما دارد.

 • اکنون ثبت نام کنید

این CTA شکل رسمی‌تری دارد و پس از پایان ثبت نام، به افراد گواهی ارائه می‌دهد.

 • نشر برند

اگر استراتژی بازاریابی شما ایجاد آگاهی از یک نام تجاری است، با نوع دیگری از CTA کار خواهید کرد. شما نمی‌خواهید مردم پول خرج کنند، ثبت نام کنند یا مشترک شما شوند.

 • پسندیدن و اشتراک‌گذاری

به احتمال زیاد از این CTA در رسانه های اجتماعی استفاده خواهید کرد. هرچه پیام برند شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود، دسترسی و مخاطب بالقوه شما بیشتر می‌شود.

 • برای بردن وارد شوید

این CTA رقابتی‌تر است. شما جزئیات جایزه را ارائه می‌دهید، از افراد می‌خواهید برای برنده شدن ثبت نام کرده و نام برندگان را منتشر کنید. مردم هنگام برنده شدن احساس خوشحالی می‌کنند و اگر جوایز شما را برنده شوند، به دوستان خود نشان داده و نام تجاری شما را به اشتراک می‌گذارند.

نحوه افزودن CTA

کلماتی که برای CTA خود استفاده می‌کنید بسیار مهم هستند. کارهایی که می‌خواهید کاربرانتان انجام دهند، صریح و کوتاه باشد. شما نمی‌خواهید با CTA کسی را فریب دهید. اگر می‌خواهید شخصی به باشگاه مشتریان شما بپیوندد، اطمینان حاصل کنید که مردم قبل از کلیک از این موضوع باخبر شوند.

تجزیه و تحلیل کال تو اکشن رقبا

می‌توانید رقبای خود را با استفاده از ابزار Market Explorer پیدا کنید، سپس یک تحلیل کامل از آن‌ها انجام دهید. از رقبای خود بازدید کنید، به CTAهای آنها نگاه کنید و ببینید آیا مجبور به استفاده از ترفند‌های آنها هستید یا خیر؛ تجزیه و تحلیل رقبا با CTA می‌تواند روش‌های مختلفی داشته باشد. شما می‌توانید ببینید که کدام روش آن‌ها جواب می‌دهد و می‌توانید از آن الگوبرداری کنید، یا می‌توانید فرصت و یا گپی را در بازار حس کنید و یک استراتژی CTA در مورد آن ایجاد کنید. کاری کنید که رقبای شما انجام نمی‌دهند و به ذهنشان نرسیده است.

از کلمات احساسی استفاده کنید

از کلماتی استفاده کنید که احساسات یا عملی را تحریک می‌کنند. برای مثال اگر یک شرکت مسافرتی هستید، آیا می‌توانید یک راه گریز از هوای سرد ارائه دهید؟ یک استراحت راحت چطور؟

در مورد یک سالن بدن‌سازی یا مربی شخصی، CTA می‌تواند سالم شدن در سنین بالاتر باشد یا راهی برای تقویت بدن و تسکین درد. ارائه کمک نیز می‌تواند از این دست باشد. مثلا برنامه‌ریزان مالی می‌توانند برای سر سامان دادن به مسائل مالی کمک کنند، پزشکان سلامت می‌توانند به آنچه برای شما مضر است کمک کنند یا هر مثال دیگری.

از طریق نوشتن کاربران را دعوت به اقدام کنید!

افعال می‌توانند کاربر را به اقدام تحریک کنند. «از دست ندهید»، «اینجا کلیک کنید» یا «اکنون بخرید» همه CTA‌های مبتنی بر عملکرد هستند. این CTA پیام روشنی می‌دهد: ما می‌خواهیم اکنون این دکمه را بزنید!

احساس فوریت و همینطور ترس از دست رفتن در اینجا می‌توانند جواب دهند. “زمان در حال اتمام است”، “فقط 2 عدد موجود در انبار” و عبارات مشابه می‌توانند لزوم و فوریت اقدام سریع را برسانند.

تحقیقات بازار برای CTA ها

تحقیقات بازار می‌تواند به CTA با ارائه راه‌هایی به شما کمک کند. مخاطب را هدف قرار دهید: اگر مخاطب هدف خود را می‌شناسید، می‌توانید به زبان او صحبت کنید. اگر بتوانید زبان خاص مخاطبان را در CTA خود به کار ببرید، قابلیت تبدیل (تبدیل بازدیدکننده به مشتری) زیادی در آن نهفته است.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی: با استفاده از ابزار Keyword Gap می‌توانید کلمات کلیدی را پیدا کرده و از آنها در CTA خود استفاده کنید. این کار نه تنها می‌تواند به رتبه بندی SEO شما کمک کند، بلکه همچنین می‌توانید CTAهای منحصر به فردی داشته باشید که رقبا از آنها استفاده نمی‌کنند.

تجزیه و تحلیل رقبا: با مجموعه خدمات تحقیق کلمه کلیدی الومحتوا می‌توانید آنچه را که رقبا انجام می‌دهند بررسی کنید و CTA خود را بهبود دهید. این خدمات همچنین می‌تواند به شما کمک کند کمپین PPC رقیب خود را کشف کنید. میتوانید از این داده‌ها برای هدف قرار دادن PPC استفاده کرده و با کارزار تبلیغاتی و CTA احساسی و جذاب خود از آن استفاده کنید. برای بدست آوردن مهم‌ترین کلمات کلیدی رقبای خود اینجا کلیک کنید: آنالیز و گزارش سایت رقبا

نکات کلیدی

دعوت به اقدام یا CTAهای قوی می‌توانند در جلب مشتری، مشترک، لایک و اشتراک بسیار موثر باشند. برای بازاریابی و فروش مداوم می‌توانید به سرعت بانک اطلاعاتی مشتری‌‌های خود را ایجاد کنید.

مجموعه خدمات تحقیقات از رقبای الومحتوا می‌تواند به شما کمک کند سوالات و کلمات کلیدی را که می‌توانند کال تو اکشن بهتری باشند را استفاده کنید تا مشترکان زیادی جمع کنید. این نقطه‌ای است که شما به کمک آن می‌توانید مشتریان خود را افزایش داده و پرچم‌دار حوزه کسب و کار خود باشید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

شیما نیک پرور

مفید بود

پاسخ دادن
امید ابوالحسنی
در پاسخ به شیما نیک پرور گفت:

سلامت و پیروز باشید

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید