تولید محتوای رپورتاژ

تولید محتوای رپورتاژ آگهی نوعی تولید محتوای تبلیغاتی است. در محتوای رپورتاژ بیش از آنکه به خرید محصول یا خدمت مورد نظر اشاره‌ کنیم به آگاهی دادن به مخاطب در راستای آن محصول اشاره کرده و با افزایش آگاهی او را با خود همراه می‌کنیم. وقتی یک محتوای رپورتاژ نوشته می‌شود باید علاوه‌بر رعایت اصول گزارش نویسی تحلیلی و توصیفی محتوا را طوری بیان کنیم که مخاطب ترغیب شود محصول معرفی شده را ببیند. محتوای رپورتاژ یکی از سنتی‌ترین و اثرگذارترین بخش‌های تبلیغات به حساب می‌آید و باید طوری نوشته شود که علاوه‌بر آگاهی دادن به مخاطب اثرگذاری لازم را در ذهن او داشته باشد و محصول یا خدمت معرفی شده را برایش ماندگار کند.

ارسال فرم برای تماس
 • محتوای یونیک
 • ویراستاری شده
 • سئوبیس
 • تحویل فوری
 • باکیفیت ترین

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

تولید محتوای رپورتاژ چیست؟

محتوای رپورتاژ باید خواننده‌ی متن را با شما همراه کند. طوری که به بقیه‌ی صفحات سایت شما رفته و با شعار برند یا محصولات شما همراه شده،‌ علاقه نشان داده و ماندگار شود. ثبت سفارش محتوا رپورتاژی که ما انجام می‌دهیم مخاطب را به سوی شما هدایت کرده و با شما همراه‌ می‌کند.

محتوای حمایت شده چیست؟

حتما شما هم هنگام ورود به سایت‌های اطلاع رسانی، فروش محصول و حتی خبری با هزاران تبلیغ مواجه شده‌اید که ترجیح می‌دهید آن‌ها را ببندید یا ندیده بگیرید و به دنبال اصل مطلبی که بخاطرش وارد سایت شده‌اید بروید. به این پدیده نابینایی نسبت به تبلیغات گفته می‌شود. پدیده‌ای که از احساس بد مخاطب در مقابل تبلیغات حکایت دارد. مخاطبان این روزها به دلیل سابقه‌ی بد تبلیغاتی که در گذشته فقط قصد داشت محصول یا خدمتی را به مخاطب نشان دهد که از کیفیت آن آگاهی نداشت حال دل خوشی از تبلیغات ندارند و ترجیح می‌دهند تبلیغات را ندیده بگیرند.

ما در الو محتوا اینجاییم تا برای شما محتوایی تولید کنیم که مخاطب از خواندن آن نه تنها خسته شود بلکه بخاطر جذابیت بالای مطلب پای سفره‌ی محصول شما بنشیند و مشتری ثابت و ماندگار شما شود. محتوای حمایت شده یعنی همین یعنی محتوایی که ما به درخواست شما می‌نویسیم تا محصول، خدمت یا ارزشی که قصد معرفی آن را دارید به مخاطبین جامعه‌ی هدف شما بشناسانیم.

وقتی شما اسپانسر تولید یک محتوای آموزشی یا ارزش آفرین می‌شوید و نویسندگان خبره‌ی ما در الومحتوا آن را به نگارش‌ در می‌آورند شما در ذهن مخاطب خود دارای ارزش‌هایی ‌می‌شوید که برای تولید محتوای آنها سفارش داده‌اید. پس یکی دیگر از فواید محتوای حمایت شده بهبود یا ساخت پرسونای شما در ذهن مخاطبتان است.

 

هزینه نوشتن محتوای رپورتاژ

شاید بنظر برسد رپورتاژ آگهی هزینه‌‌ای بیشتر از تولید محتوا‌های دیگر داشته باشد اما یک سلسله محتوای سئو شده‌‌ی رپورتاژ در بالا رفتن سایت شما تاثیر بسزایی دارد. رپورتاژ آگهی یکی از راه‌های بصرفه در جهت کسب سود از طریق جذب مخاطب است. بسته به این‌که محتوای شما در چه سایتی با چه رتبه‌ی الکسا و اتوریتی رپورتاژ می‌شود قیمت‌های متفاوتی دارد. اما اینکه به طور منظم در سایت انتخابی خود سفارش رپورتاژ آگهی ثبت کنید در بالارفتن سئوی سایت شما موثر است. ما در الو محتوا با تیم نویسندگی قوی که داریم یکی از بهترین رپورتاژهای آگهی را برای شما نوشته و در سایت مورد نظرتان ثبت می‌کنیم.

هدف از نوشتن محتوا برای رپورتاژ

یک رپورتاژ‌ موفق مثل یک داستان مخاطب را به سمت جاده‌ای می‌برد که انتهای آن محصول یا خدمت عرضه‌شده توسط شماست. رپورتاژ آگهی یعنی مطلبی که مخاطب با خواندن آن نه زده می‌شود و نه نگران، بلکه از خواندنش لذت‌ می‌برد و تا انتها می‌آید. ما در الو محتوا می‌توانیم داستان محصول شما را به خوبی برای مخاطب هدفتان تعریف کنیم تا به سمت شما بیاید. طبق تحقیقات به عمل آمده مردم دقیقا همان زمانی را که صرف مطالعه‌ی مطالب مختلف آموزشی و سرگرمی در وب می‌کنند صرف خواندن محتوای رپورتاژ نیز می‌کنند.

پس محتوای رپورتاژ اگر خوب نوشته شود به بهترین شکل ممکن شما را به هدفتان که همان جلب مخاطب است ‌می‌رساند. یکی دیگر از مسائل مهم در محتوای رپورتاژ تحمیلی نبودن آن است. وقتی رپورتاژ آگهی طوری نوشته شود که مخاطب احساس نکند قرار است تهیه‌ی محصولی به او تحمیل شود بلکه ضمن مطالعه متن آگاهی او از محصول یا خدمات ارائه شده بالا می‌رود به دنبال کردن شما علاقمند می‌شود. ما اینجاییم تا برای شما محتوایی را رپورتاژ کنیم که مخاطب از خواندن آن لذت برده و احساس آگاهی و دانایی کند.

   اصول نوشتن رپورتاژ آگهی

   در ادامه به مهم‌ترین اصول یک رپورتاژ‌ موفق اشاره می‌کنیم

   شناخت درست مخاطب در نوع آگهی

   سعی کنید از سایت، برند، محصول و یا خدمتی که قصد سفارش رپورتاژ آگهی برای آن را دارید شناخت درست و کاملی داشته باشید. هویت، صفات و ارزش‌های برند مطرح شده را مد نظر قرار داده و به اینکه هدف شما از تولید چنین محتوایی چیست و قصد بیان چه ارزشی را دارید دقت کنید.

   آشنایی با فرم رپورتاژ مرسوم

   دقت کنید محتوای رپورتاژ با دیگر محتواهای رپورتاژ تولیدی بازار همسان باشد. بهتر است اگر اکثر محتواهای رپورتاژ بازاری که شما در آن کار می‌کنید از یک فرم پیروی می‌کنند شما ضمن  در خواست غنای کامل محتوا و خلاقیت لازم از همان فرم مرسوم استفاده کنید. لازم به ذکر است؛ رپورتاژ تولید شده در الومحتوا از ضمن بهره‌گیری از نویسندگان خلاق از فرم‌های مرسوم این حیطه پیروی می‌کند.

   صداقت و اطلاعات درست و کافی در محتوای حمایت شده

   سعی نکنید با غلو کردن توجه مخاطب را جلب کنید و او را به هر قیمتی با خود همراه سازید. بهتر است برای سفارش یک رپورتاژ آگهی خوب نقاط قوت و ضعف محصول را بدانید و به نویسنده‌ی محتوا بگویید. یادتان باشد مخاطب دنبال اطلاعات صحیح، کاربردی و مفید است نه محتوایی که اصطلاحا به آن آب بسته باشند. نویسندگان الو محتوا به جای ادعا به منابع و مستندات ارجاء می‌دهند برای همین یک رپورتاژ قوی در الومحتوا حتماْ بهترین است.

   نویسنده برای تهیه محتوای رپورتاژ آگهی

   نویسنده‌ی محتوای رپورتاژ باید صادقانه عمل کند و نقاط قوت و ضعف محصول یا خدمتی که از آن می‌نویسد آگاه باشد. قلم ساده و روانی داشته باشد و محتوای رپورتاژ را طوری بنویسد که مخاطب از مطالعه‌ی آن خسته نشود. نویسندگان محتوای رپورتاژ در الو محتوا نویسنده‌ی محتوا در حوزه‌ی تخصصی خودشان هستند، این مساله باعث می‌شود با دید کافی محتوای رپورتاژ را نوشته و از زیاده‌گویی و تولید محتوای بی کیفیت جلوگیری کنند. ما در الو محتوا برای رپورتاژ آگهی به کسانی نیاز داریم که به کارشان تعهد داشته باشند و در مورد هر کلمه‌ای که می‌نویسند یا جمله‌ای که می‌گویند تحقیق کنند.

   نویسندگانی که علاوه بر قلم زیبا بر تولید محتوای ساده و استفاده از جملات کوتاه و دلپذیر تسلط داشته باشند. نویسنده‌ی متن رپورتاژ باید اهل تحقیق بوده و سایت سفار‌ش دهنده‌‌ی رپورتاژ را از هر نظر بررسی کند و طبق اطلاعاتی که داده می‌شود متن محتوای رپورتاژ‌ را بنویسد. همچنین تسلط کافی به اصول نگارش فارسی و دستور زبان فارسی نیز یکی دیگر از مسائل مهم در تولید محتوای رپورتاژ است. هرچه متن از نظر نگارشی درست تر نوشته شود مخاطب از خواندن آن کمتر خسته شده و میل بیشتری به ادامه دارد.

   مراحل تولید محتوا برای رپورتاژ

   قصد بالا بردن سئوی سایت را دارید؟ می‌خواهید اثرگذاری برند خود بر مخاطب را بیشتر کنید؟ قصد دارید مخاطب جذب کنید؟ یا هر سه‌ی این اهداف؟

   مخاطبان و مشتریان سایت خود را شناسایی کنید

   شما باید بدانید کسی که به سایت شما می‌آید دنبال چیست؟ یا این سوال را جور دیگری بپرسید: سایت شما برای چه کسانی تولید محتوا‌ می‌کند؟ یا اگر یک سایت فروشگاهی هستید، مخاطب هدف شما چه کسانی هستند؟

   قصد بیان چه چیزی را دارید؟

   شما موقع تولید یا سفارش یک محتوای رپورتاژ باید بدانید که دقیقا می‌خواهید چه چیزی به مخاطب بگویید. باید کلمات کلیدی و تیترهای مهمی که قصد انتقال مفهوم آنها را دارید به طور کامل شناسایی کنید و حتی به ریز تیترها تقسیم و بعد بهترین‌ها را برای تولید محتوا انتخاب کنید و بر اساس همان تیتر سفارش رپورتاژ آگهی را ثبت کنید.

   کوتاه یا طولانی بودن متن را انتخاب کنید

   دقت کنید برای مثال اگر سایت شما تولید کننده محتوا یا فروشنده‌ی محصولات مادر و کودک است باید مطالب را کوتاه،‌ مختصر و در عین حال کامل سفارش دهید. پس این نوع مخاطب شماست که تعیین کننده‌ی نوع سفارش رپورتاژ آگهی است. در میزان کوتاه و بلندی متن از الگوریتم‌های گوگل غافل نشوید و به صفحه اصلی سایت لینک داده از کلمات کلیدی برند یا محصول در محتوای رپورتاژ استفاده کنید. همچنین دقت کنید مطالب شما نباید بیش از حد بلند یا بیش از حد کوتاه باشد. حدود 800 تا 1200 کلمه حد استاندارد یک محتوای رپورتاژ برای سئو شدن است.

   تولید محتوای تبلیغاتی رپورتاژی

   چگونگی تهیه متن رپورتاژ

   برای نوشتن متن رپورتاژ‌ به نکاتی که در ادامه آمده توجه می‌شود:

   توجه به داستان مشتریان

   اینکه یک کسب و کار چطور شروع شده و به کجا رسیده مهم است اما باید دقت شود در نوشتن متن رپورتاژ نیازی به توضیح همه‌ی آنچه از ابتدا بر کسب و کار سفارش دهنده گذشته نیست.

   برای کسب و کار سفارش دهنده پرسونا ایجاد کنید

   به عنوان مثال سعی کنید برای نوشتن رپورتاژ یک سایت تشریفات عروسی برایشان یک کاراکتر جذاب بسازید و رپورتاژ را از زبان خودشان بیان کرده و بنویسید. داستان‌های کوتاهی در مورد کسب و کارشان را بگویید و خاطره‌ی مشتریان گذشته را بیان کنید.

   توجه به سلیقه‌‌ی مخاطب

   دقت کنید متن رپورتاژ آگهی برای مخاطب جذاب باشد. موضوعاتی مثل روش‌هایی که برای پیشرفت و یا جلب مشتری استفاده شده می‌توند برای مخاطب جذابیت ایجاد کند.

   ساده بنویسند

   از نوشتن جملات و عبارات طولانی پرهیز کنید. به زبان ساده بنویسد دقت کنید متن رپورتاژ آگهی یک مقاله‌‌ی دانشگاهی نیست و مخاطب آن عموم مردم از هر قشر و تحصیلاتی هستند پس سعی کنید ساده‌نویسی را رعایت کنید.

   محتوا را سئو کنید

   کلمه یا کلمات کلیدی را به درستی در متن قرار دهید سعی کنید از هم خانواده‌های مناسب کلمه کلیدی سفارشی استفاده کرده و از تکرار بیجا در متن پرهیز کنید. هرچه متن روان تر و کوتاه‌تر باشد برای مخاطب جذاب‌تر است.

   title
   با ما گفتگو کنید