آنالیز سایت های ریپورتاژ گیرنده چگونه است؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/09/25
آنالیز سایت های ریپورتاژ گیرنده چگونه است؟

فرآیند خرید ریپورتاژ آگهی چند گام مهم دارد. اولین انتخاب سایت های هدف است. لیستی از همه سایت هایی که میتوانید شما برای ریپورتاژ منتشر کند و به موضوع سایت شما تا حدی مرتبط است تهیه کنید. این را می توانید از خیلی از سایت هایی که واسطه انتشار ریپورتاژ هستند جمع کنید خیلی جاهایی هم می‌توانید سایت هایی که خود می‌دانید در آن حوزه فعال هستند و دوست دارید در آنها ریپورتاژ داشته باشید مستقیم با آنها وارد مذاکره شوید، ایمیل بزنید و بپرسید امکان دارد این جا ریپورتاژ داد یا خیر؟

در این لیست اعتبار دامنه اسپم اسکور و رتبه الکسا آنها را محاسبه کنید و در اکسل خود بزنید. با استفاده از ریپوکس می توانید قیمت واقعی آنها را در بیاورید و با ایمیل یا زنگ زدن به آن ها قیمتی که خود آنها ارائه می‌دهند را میتوانید بگیرید و به لیست خود اضافه کنید. در قدم بعدی با توجه به اینکه فرآیند خرید ریپورتاژ ما چند ماه طول می کشد تا شروع شود ۶ ماه اول ریپورتاژ نمی دهیم. قبل از اینکه به استپ ریپورتاژ برسیم یک استپ آنالیز داریم. این سایت هایی که جمع کرده ایم و در آن رپورتاژ میدهند را شروع به آنالیز می کنیم.

البته این جا با بک لینک یک فرقی دارد لزوماً سایت استیبل نشده است فاکتورهای دیگر هم ممکن است تأثیر گذار باشد. در سایتی که می خواهم ریپورتاژ بدهیم می رویم و می بینم آخرین کسی که ریپورتاژ داده است چه کسی بوده ؟و کی داده؟ به روز باشد بهتر است. مثلاً می بینید آخرین برای امروز است یا یک ماه هر روز چک می کنید تا یکی ریپورتاژ داد کیورد و لندینگ و جایگاه آن را ذخیره می‌کنیم هفته اول اینجا بود، هفته دوم اینجا بود، هفته سوم اینجا، هفته چهارم اینجا. به جای این که آزمون و خطا کنیم روی ریپورتاژ ها و روی سایت ها، برای این آزمون و خطا از منابع دیگران استفاده می کنیم. خیلی هم به شما دید خوبی می دهد و در شش ماهی که تا شروع ریپورتاژ مانده است از این تکنیک می توانید استفاده کنید.

میزان پیشرفت را به صورت هفتگی ثبت می کنید و سایت هایی که در آنها آگهی می دهند و بیشتر رشد می کنند پیدا می کنید مثلاً ما ده گزینه داریم و می بینیم سه تا از آنها هر که در آنها ریپورتاژ می دهد خیلی سریع رشد می کند. از میان لیستی که داشته ایم ما یک سایت قوی یک ذره شبیه به سبک بک لینک، اینجا ۳ عدد متوسط و 2 معمولی را انتخاب می کنیم. ۱ قوی ۳ متوسط و ۲ معمولی برای سایکل اول برای سایکل های بعدی شما هنوز هم میتوانید از این ها استفاده بکنید یعنی ممکن است در سایکل ها ریپورتاژ ما اشتراک داشته باشیم چون موضوع عوض میشود.

سایکل اول را راجع به لپ تاپ میرویم سایکل دوم را در مورد موبایل می رویم یکی از اینها خیلی خوب جواب داده است بازهم می توانم از آن استفاده بکنم مشکلی پیش نمی آید ولی اگر گزینه همتای دیگری دارید آن را استفاده کنید چون از نظر دامین آتوریتی و پخش لینک برای شما ارزش بیشتری ایجاد می کند ولی اینکه در یک سایت دوبار خرید ریپورتاژ بدهیم چیز عجیبی نیست، می توانیم از آن استفاده بکنیم.

نمونه اکسل سایت های ریپورتاژی

این یک نمونه اکسل از این سایت ها است. آدرس سایتی که رپورتاژ می دهد را در بیاورید، اعتبار آن را، اسپم اسکور، رتبه الکسا، قیمت و ارزش واقعی که ریپوکس به ما می دهد. برای مثال اینها سایت هایی هستند که در حوزه خودرو در حال فعالیت هستند آنها را جمع آوری می کنید و با هم مقایسه می کنید و از آنها یک قوی، سه متوسط و دو معمولی بیرون می کشید معمولاً برای قوی ها مجبور هستیم به سایت های مرجع برویم مثلاً زومیت که اعتبار آن بالای ۶۰ است و خیلی معتبر است ولی شاید در بعضی از بیزینس های خاص مثل ماشین سایت های تخصصی قوی هم پیدا بشود اگر ریپورتاژ بفروشند. مثلاً خودرو بانک تقریباً چنین شرایطی را دارد.

اکسل سایت های ریپورتاژی

مراحل آنالیز سایت های ریپورتاژی

آن سایتی که می خواهید در آن آگهی بدهید اگر یک ماه قبل آنالیز کنید ریپورتاژ هایی که در آن می آید مثلاً یک نفر در آنجا با تور ارزان بانکوک یک خرید ریپورتاژ داده است. من مسیر او را فالو کردم در یک ماه از ۱۰ به ۸ رسیده است، تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو از ۷ به ۲ رسیده است. مسلماً رقابت اینجا کمتر است و تأثیرپذیری نیز بیشتر است. البته که شما به فاکتورهای زیادی در رپورتاژ توجه کنید. متنی که نوشته است، لینک سازی که انجام داده است، کنار آن چه کارهای دیگری کرده است؟

موضوع ریپورتاژ را در گوگل سرچ کنید و ببینید همزمان در زومیت شاید در ده سایت دیگر هم ریپورتاژ داده است. این جا یک ذره آنالیز کردن سخت تر و زمان بر است ولی به هر حال به شما دید خوبی می دهد از میزان پیشرفت، چون یک نفر هست که ریپورتاژ  می‌دهد ده جای دیگر هم می دهد یا دو نفر هستند که همزمان تکنیک های دیگر هم استفاده می کند خیلی از آنها فقط ریپورتاژ  می دهد وقتی ده ریپورتاژ آخر را آنالیز کنید حتماً یک نتیجه گیری خوب خواهید کرد. تعمیر گوشی های سامسونگ یکی زده و در یک ماه از ۷ به ۴ رسیده است، تور لحظه آخری کیش از ۱۹ به ۱۸ رسیده است و طبیعتا پول خود را دور ریخته است.

آنالیز سایت های ریپورتاژی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید