بهترین رنگ کال تو اکشن چه رنگی است؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/10/28
بهترین رنگ کال تو اکشن چه رنگی است؟

شرکت‌ها در سراسر وب به طور مداوم به دنبال بهترین راه‌ها برای دستیابی به مشتریان و تشویق آنها به اقدام برای خرید محصولات یا خدمات‌شان هستند. اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، ممکن است به دنبال راه‌های جدیدی برای جلب توجه مشتری خود باشید. یکی از ساده ترین راه‌ها برای انجام این کار اقدام از طریق طراحی بصری رنگی شماست. مطالعات متعددی برای بهترین رنگ کال تو اکشن در وب سایت‌ها انجام شده است.

برترین رنگ های کال تو اکشن سایت

در ادامه ۳ مورد از بهترین رنگ‌ها برای دکمه سایت و به دنبال آن سه رنگ از بدترین دکمه‌های کال تو اکشن را برای شما آورده‌ایم.

دکمه قرمز؛ بیشترین تاثیر برای ایرانیان

رنگ قرمز در اکثر صفحات وب فارسی موجود است. شور، هیجان و اضطرار را به سمت خود می‌کشد. اگر می‌خواهید مشتریان شما اقدام فوری در مورد محصول شما انجام دهند (یعنی خرید آن، دانلود کتاب الکترونیکی و غیره) قرمز رنگ مناسبی است. باید گفت به اندازه کافی خنده دار است که بسیاری از مردم بیان می‌کنند قرمز معمولاً با توقف همراه است، اما مطالعات نشان می‌دهد که یکی از بهترین رنگ‌ها برای استفاده از دکمه‌های فراخوان مشتری است.

دکمه کال تو اکشن قرمز

دکمه با رنگ سبز؛ بهترین گزینه کال تو اکشن خدماتی

 اگر محصول یا خدماتی که می‌فروشید مربوط به محیط زیست، روانشناسی و آرامش یا هر نوع خدماتی است، سبز رنگ کال تو اکشن، مناسب برای شماست. رنگ سبز آرامش‌بخش است و می‌تواند با «رفتن به بخش مربوطه» که انگیزه‌ای برای بسیاری از مشتریان است همراه شود. ممکن است از نظر ذهنی برای مشتریان شما راحت تر باشد که روی یک دکمه سبز کلیک کنند تا رنگ‌های دیگر؛ پس قدرت رنگ سبز در کال تو اکشن را جدی بگیرید.

کال تو اکشن نارنجی یا زرد؛ ایجاد هیجان در مشتری

نارنجی هیجان انگیز و گرم است. بیشتر افراد آن را با گرمای خورشید مرتبط می‌دانند. این گرما به نوبه خود منجر به اقدام افراد در خرید محصول یا استفاده از خدمات می‌شود. هنگامی‌که مشتریان احساس خوشحالی می‌کنند، تمایل بیشتری به خرید محصولاتی خواهند داشت که با شادی مرتبط است. فراموش نکنیم که کل سایت آمازون یا سایت ژاکت با رنگ زرد و نارنجی پوشیده شده است. این برای آنها کار می‌کند، و آنها هزاران تست بهینه سازی وب سایت را انجام می‌دهند، بنابراین شواهد زیادی وجود دارد که برای وب سایت شما نیز مفید است.

بدترین رنگ کال تو اکشن

اما در ادامه می‌خواهیم بپردازیم به بدترین رنگ‌هایی که می‌توانید برای سایت‌تان امتحان کنید تا نتیجه کاملا عکس بگیرید!

رنگ دکمه سایت مشکی؛ بدترین رنگ برای دکمه

 مشکی تیره و تاریک است. این باعث می‌شود بسیاری از مردم فکر کنند که شما به اندازه کافی برای سایت خود و خدماتش تلاش نکرده‌اید و تمایل دارید خدمات خود را به زور به آنها بفروشید؛ در نتیجه به راحتی مشتری خود را از دست خواهید داد.

دکمه مشکی برای سایت

رنگ سفید برای کال تو اکشن

حتی اگر از نظر فنی تمام رنگ‌ها وجود نداشته باشد، سفید در واقع یک رنگ دکمه وحشتناک است که اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان وب سایت شما اقدامی ‌انجام ندهند، باید از آن استفاده کنید. دو دلیل برای این وجود دارد؛ اول اینکه رنگ سفید با پس‌زمینه ترکیب می‌شود و دوم اینکه رنگ سفید احساسات را القا نمی‌کند. اینها دو چیز هستند که هرگز از دکمه کال تو اکشن خود نمی‌خواهید.

رنگ قهوه ای؛ رنگی کسل کننده

 قهوه ای هیچ معنایی از گرما یا عمل ندارد. این به مشتریان شما انگیزه نمی‌دهد که روی دکمه اقدام شما کلیک کنند. ضمن اینکه توسط بسیاری از افراد طراح چه داخل و چه خارج ایران کسل کننده و زشت تلقی می‌شود.

پالت‌های رنگی از وب‌سایتی به وب‌سایت دیگر متفاوت است، اما مهم‌ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که دکمه‌های کال تو اکشن شما باید کنتراست مناسبی از پس‌زمینه وب‌سایت شما داشته باشند. اگر این کار را انجام دهند، احتمالاً خواهید دید که دکمه‌هایتان بسیار بیشتر کلیک می‌شوند، که منجر به افزایش فروش شما می‌شود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید