تولید محتوای گردشگری

گردش یکی از ساده‌ترین شاید ارزان‌ترین راه‌های ممکن برای رهایی از درگیری و روزمرگی‌های هر روزه ما باشد. یکی از تفریح‌‌های فراموش نشدنی مردم دنیا، مسافرت است به همین دلیل بسیاری از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و کشورهای آسیایی مانند هند، ویتنام، سنگاپور بر روی این حوزه تمرکز کرده‌اند. همچنین سایت‌های گردشگری به دلیل درآمد وسوسه انگیز این حوزه، به تولید محتوای گردشگری روی آورده‌اند که بتوانند گردشگرهای متعددی را جذب کنند.

ارسال فرم برای تماس
 • محتوای یونیک
 • ویراستاری شده
 • سئوبیس
 • تحویل فوری
 • باکیفیت ترین

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

تولید محتوای گردشگری چیست؟

آیا می‌دانستید از گردشگری با نام “صنعت سفید” نیز یاد می‌شود؟ گردشگری یکی از صنایعی است که بدون آسیب وارد کردن به طبیعت یا انسان‌ها، تعامل، صلح، دوستی و نشاط و تفریح را با خود به ارمغان می‌آورد و دل‌های مردم و ملت‌ها را به هم نزدیک می‌کند.

امروزه با توجه به گسترده شدن تمایلات انسان‌ها برای مسافرت و تفریح در مکان‌های مختلف و شهر‌ها و کشور‌های گوناگون صنعت توریسم بسط بسیار زیادی پیدا کرده است و با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، اینترنت و دنیای مجازی گردشگران به راحتی می‌توانند نه تنها به انواع آژانسهای مسافرتی دسترسی داشته باشند، بلکه اگر بخواهند در مورد هر مکانی تحقیق کنند با کلی محتوای تولید شده توریسم و گردشگری مواجه می‌شوند که به خوبی آنها را راهنمایی می‌کند.

در ادامه این متن می‌خواهیم با چگونگی تولید محتوای گردشگری شما را آشنا سازیم و اینکه اساسا چگونه میتوان به تولید محتوای گردشگری قوی و جذاب دست یافت و مسافران را به سمت خود سوق داد.

بازاریابی محتوا به طور فزاینده‌ای تبدیل به استراتژی اصلی شرکت‌های صنعت گردشگری شده است. هماهنگی و یک‌پارچگی محتوای رسانه‌ای یک شرکت، پایه و اساس یک کمپین موفق را تشکیل می‌دهد. ایجاد محتوای سفارشی برای همه کانال‌های بازاریابی ضروری است.

ترکیبی مطلوب از چاپ، محتوای آنلاین و تبلیغات تلویزیونی برای توزیع گسترده و نفوذ در این بازار بسیار مهم است. بدین منظور روش‌های نوین و خلاق تولید محتوای گردشگری بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اگر به این فکر افتاده‌اید که یک آژانس مسافرتی آنلاین راه اندازی کنید  یا به دنبال توسعه یک وبسایت یا اپلیکیشن با هدف معرفی و تولید محتوا در زمینه گردشگری و نهایتا جذب مخاطبان و گردشگران تا رسیدن به یک برند معتبر و ایجاد یک شخصیت ممتاز برای برندتان هستید پس باید در نظر داشته باشید که اولین قدم داشتن یک برنامه ریزی دقیق، منعطف و سیستمی‌است.

جذب مخاطبان گردشگر یا حتی کسانی که صرفا برای کسب اطلاعات در حوزه گردشگری در گوگل مشغول سرچ و بررسی هستند در کنار طراحی زیبای وبسایتتان، سوریس‌های ویژه فروش‌تان، نیازمند شدید به تولید محتوای سفر قوی و حرفه‌ای، قابل اتکا، شگفت‌انگیز و متفاوت و بدیع است. در واقع شما برای موفقیت وبسایت یا آژانس گردشگری آنلاین‌تان باید با یک نگاه سیستمی‌برنامه ریزی کرده و با تکیه بر مشتری محوری وارد عمل شود.

البته کشور ما نیز در صنعت گردش و گردشگری می‌تواند از کشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی پیشی بگیرد. تنها یک محتوای مغزدار می‌تواند این پتانسیل را نشان بدهد. هرچند که با کمبود مطلب گردشگری، به ایران نسبت به کشورهای غربی و شرقی کمتر بها داده شده است. بنابراین با تولید یک محتوای گیرا در این حوزه، صنعت گردشگری ایران می‌تواند با سیر عظیمی از گردشگر داخلی و خارجی روبه‌رو شود.

اولین موردی که می‌تواند در جذب مخاطبان وبسایت یا اپلیکیشن شما نقش موثری ایفا کند یوزر فرندلی یا کاربر پسند بودن طراحی اپ یا وبسایت شماست. پیشنهاد می‌کنیم از یک طراحی خلاقانه و منحصر بفرد استفاده کنید. رنگ آمیزی، طراحی، بدیع بودن و سادگی در دسترسی به امکانت وبسایت یا اپلیکشنتان از جمله مواردی است که در گام اول برای مخاطبان قطعا جذابیت ایجاد می‌کند و در قدم بعدی تولید محتوای توریسمی‌ است که برای مقصد مسافرت و شهرهای مورد نظرتان در نظر گرفته اید.

در تولید محتوای گردشگری هیچ محدودیتی وجود ندارد

راه‌های زیادی برای تسهیل و بهبود فرایند سفر مشتری وجود دارد. بازاریابی محتوا در زمینه سفر و مهمان‌نوازی فرصت‌های شگرفی برای ایجاد اعتماد و لحظات به یادماندنی ایجاد می‌کند. تولید محتوا در حوزه‌ی گردشگری، ارزش منحصر به فردی را برای علاقه‌مندان به سفر به وجود می‌آورد.

به عنوان یک بازاریاب صنعت گردشگری، باید بدانید که شغل شما بسیار فراتر از ارسال پست‌ها و عکس‌های الهام‌بخش و گفتن داستان‌های سرگرم‌کننده در طول سفر است. وقتی صحبت از داستان‌پردازی موفقیت‌آمیز در این صنعت می‌شود، با چالش‌های مهمی روبرو هستید.

دو نکته مهم برای انجام محتوا گردشگری خوب

۱-مسافرت به خودی خود هیچ داستانی ندارد. تولید یک محتوای پرمعنی می‌تواند این هیچ را به همه چیز تبدیل کنید. یک تولیدکننده محتوا با کلمات و خلق یک محتوای شگفت‌انگیز می‌تواند منظره زیبایی در ذهن خواننده ایجاد کند.

۲- با جملات مسحورکننده می‌توان یک مقاله خوب پدید آورد ولی مخاطب به یک جرقه نیاز دارد. پاراگراف اول محتوا می‌تواند این جرقه را برای مخاطب روشن کند و به طور نامحسوس، کل محتوا را بسیار شیک به بازدیدکننده برساند. همین جرقه باعث شعله‌ور شدن عشق گردشگری در قلب مخاطب می‌شود. بنابراین تنها راه ناامید نکردن بازدیدکننده از محتوا، استفاده نکردن از جملات پیش‌پا افتاده بخصوص در پاراگراف اول است.

بازاریابی محتوایی گردشگری

برای اینکه بتوانید یک محتوای رقابت پذیر و مخاطب پسند برای وبسایتتان تولید کنید حتما باید با مراحل بازاریابی محتوایی به خصوص در زمینه گردشگری آشنا باشید. این مراحل عبارتند از:

بررسی و تحلیل محتوای بازار گردشگری

در این مورد شما می‌بایست با شناخت، بررسی و تحلیل دقیق و پیوسته محتواهای موجود در بازار گردشگری، رقبای موجود و فعال در این زمینه، همینطور مشتریان، تمامی‌کسب و کارها و محل‌های موجود به عنوان مقصد مورد نظر گردشگران یا مکان‌های بکر و قابل ارتقاع برای معرفی به مخاطبان به تولید محتوای گردشگری بپردازید و به بازار آن ورود کنید.

شناسایی فرصت‌های تولید محتوا سفری

امروزه کاربران بسیاری در محتوای مربوط به زمینه گردشگری به سرچ در گوگل و وبسایت‌های مختلف اقدام می‌کنند. آنها در واقع به دنبال محلی برای رفع نیاز خود هستند. این فرصت بسیار خوبی برای شماست تا با شناسایی خلا موجود در محتواهای موجود در بازار و در کنار شناسایی رفتار مشتریان به تولید محتوای مورد نظر آنها بپردازید و وبسایت خود را در معرض دید گردشگران قرار دهید.

شناخت ابزارهای بازاریابی محتوایی مسافرتی

بروز و کارآمد باشید و با شناسایی ابزارهای نوین در زمینه بازاریابی محتوایی از عرصه رقابت بازنمانید. همواره در حال بررسی مقالات و سرچ در زمینه ابزارهای نوین بازاریابی باشید.

خلاق و ایده بودن در تولید سفرنامه

اگر موفق به شناسایی دقیق و هر چه بهتر رقبا و رفتار مشتریان شده اید و با ابزارهای بازاریابی محتوایی بروز ارتباط برقرار کرده اید، حال زمان آن است که در زمینه تولید محتوا خلاقیت بخرج دهید و طرحی نو در تولید محتوای گردشگری دراندازید. خلاقیت و ایده پردازی شرط بقا و موفقیت هر روزه شما در این زمینه است.

کنترل و ارزیابی پیوسته محتوای گردشگری رمز موفقیت

فراموش نکنید که شرط موفقیت شما در تولید محتوای گردشگری کارآمد، در ارزیابی دقیق و پیوسته ی عملکردتان است. همواره و به صورت پیوسته بررسی کنید که آیا همه چیز به خوبی در حال انجام است یا نه. هر زمان و در هر مرحله ای که نیاز به بهبود را مشاهده کردید سریعا نسبت به بهبود آن اقدام کنید.

ما به شما کنترل سایبرنتیک یا دوحلقه ای را پیشنهاد میکنیم را پیشنهاد می‌کنیم. همینطور می‌توانید از کنترل آینده نگر نیز استفاده کنید.

ویژگی‌های تولید محتوای گردشگری

 • 1 بر اساس آخرین الگوریتم‌های روز گوگل
 • 2 نوشتاری بر اساس حس درونی از هر سفر
 • 3 نویسنده‌های تخصصی صنعت گردشگری
 • 4 نگارش دقیق فارسی معیار
 • 5 نوشتاری بر حسب تشویق کاربر به سفر

چرا الومحتوا را انتخاب کنیم؟

 • 1 چون بهترین در حوزه گردشگری هستیم
 • 2 چون نویسنده‌های بزرگی را دارا هستیم
 • 3 چون گردشگری را به خوبی می‌شناسیم
 • 4 درک خوبی از رقابت این بازار مهم داریم
 • 5 با محتوا باعث فروش بیشتر شما می‌شویم

استراتژی محتوای پرمغز در زمینه گردشگری

در ادامه به نکات کلیدی که برای تولید محتوای گردشگری و همینطور یک وبسایت موفق نیاز دارید اشاره  می‌کنیم:

خودتان مخاطب محتوای تولید شده باشید

اولا شما باید خودتان را در جایگاه گردشگر و مخاطبتان ببینید و در محتوای گردشگری که تولید می‌کنید به مسائلی بپردازید که واقعا دغدغه‌های مخاطبان است.

این دغدغه‌ها می‌تواند مقصد سفر، نگرانی‌های اقامت چند روزه، ویزا و پاسپورت، جاذبه‌های هر شهر، هزینه سفر، وسایط حمل و نقل و ئسترسی‌های محلی، امنیت و مسائل مربوط به بهداشت فردی و جمعی، مسائل مربوط به ملاحضات قانونی و محل‌های خرید باشد.

تصاویر در متن محتوای گردشگری شگفتی سازی است

از تصاویر برای سفرنامه گردشگریتان غافل نشوید و حتما در هر قسمت از محتوای گردشگریتان از تصاویر جذاب و متنوع استفاده کنید. باور کنید استفاده از تصاویر جذاب در جذب مخاطب معجزه میکند.

روان و ساده بنویسید

محتوای متنی مسافرتی شما باید روان و ساده باشد. تا جایی که می‌توانید سعی کنید در متن‌هایتان از کلمات سنگین و ثقیل استفاده نکنید و از توضیحات اضافه اجتناب کنید.

به تاریخچه بپردازید

همواره تاریخچه‌ای از محل مورد نظر را بیاورید و از جذابیت‌های محیطی، غذاها، فروشگاه‌ها و فرهنگ مردم آنجا غافل نشوید. هویت و اصالت هر مکانی برای مخاطب شما تاریخچه دقیق و جذابی است که در اختیارش می‌گذارید.

اعتماد سازی کنید

اگر می‌خواهید مخاطبتان به شما اعتماد کند مدام از سرویس‌های ویژه خود در تولید محتوای گردشگریتان صحبت نکنید. اعتماد زمانی ایجاد می‌شود که مشتری از شما سرویس بگیرد و در مورد سرویس شما قضاوت کند. بجای این سعی کنید رفتار مشتریانتان را شناسایی کنید و بر اساس مراجعه مشتریان به صفحات مختلف وبسایت یا اپلیکیشن بدنبال تقویت سرویس‌های مورد نیاز آنها باشید.

مثلا اگر مشتریان زیادی به قسمت رزرو هتل در وبسایت شما مراجعه میکنند پس باید سعی کنید در این قسمت سرویس‌های متنوع تری را ارائه کنید و در این زمینه تولید محتوای مسافرتی بیشتری تولید کنید.

نظرسنجی فراموش نشود

حتما سعی کنید از نظرات کاربران در انتهای هر بخش از محتوای تولیدی گردشگریتان استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتما با مشتریان ارتباط پیوسته داشته باشید و از ابزارهای مختلف جهت دریافت نظرات مخاطبانتان استفاده کنید.

این نظرات به شما کمک می‌کند در کنار دریافت نظرات آنها، بتوانید با بروزرسانی هر چه دقیق‌تر محتوای تولید شده توریسم در سایتتان سرویس‌ها را نیز بر اساس خواست مشتریان توسعه دهید.

بروزرسانی پیوسته

تولید محتوای گردشگری دائما نیاز به بروزرسانی دارد و شما به صورت مداوم میبایست عکس‌ها، سرویس‌ها و متن‌های تولیدی قبلی را بر اساس نیاز روز مخاطبان ویرایش کنید و فراموش نکنید که محتوای سفری پایان ناپذیر است. فراموش نکنید در واقع این محتوای تولیدی راهمای سفر گردشگران و مخاطبان شماست.

اهمیت موضوع، زمان و مکان در تولید محتوای گردشگری

سفر یکی از معدود صنایعی است که مکان فعالیت شما، دقیقاً به اندازه کاری که انجام می‌دهید اهمیت دارد.

برخلاف سایر صنایع هم‌چون خرده‌فروشی آنلاین که مردم را در خانه‌هایشان نشانده است، این صنعت فرصتی برای خروج مردم از قالب زندگی روزمره به وجود می‌آورد. لذا موفقیت شما به توانایی هرچه بیشتر در کشاندن افراد به بیرون از خانه و ترغیب به دیدن و بررسی مکان‌ها و تجربه‌های جدید دارد.

هنگامی که صحبت از محتوای گردشگری می‌شود، کم‌تر روی جنبه‌های تجاری فعالیت خود و بیش‌تر در مورد وادار‌ کردن مردم به بازدید از یک موقعیت مکانی خاص و جدید، تمرکز کنید. شما باید بیش از هر چیز تقاضا را برای مقصد خاصی که در سبد خدماتی شما است افزایش دهید.

زمان و فصل، نقش بسیار زیادی در بازاریابی گردشگری در مقایسه با سایر صنایع دارد. به عنوان مثال، در حالی که کالاهای مصرفی و بازار خرده‌فروشی دارای زمان رونق ثابت و اصلی هستند (یعنی تعطیلات پایان سال)، مقصد سفر اغلب باید بخش عمده‌ای از تلاش‌های بازاریابی خود را در اتفاقات کوچک‌تر و وابسته به مکان متمرکز کند.

این می‌تواند در هر زمان در طول سال اتفاق بیفتد. برخی مثال‌های آن هم‌چون جشن گلاب‌گیری در کاشان در اردیبهشت یا جشن‌ها و کنسرت‌های جزیره کیش است. نکته اساسی این است که تمرکز خود را از تعطیلات پایان سال کاهش دهید و به موقعیت‌های جدیدی فکر کنید. در همین مورد اخیر، شیوع یک بیماری در پایان سال ۱۳۹۸ تمامی برنامه‌های بازاریابی شرکت‌های گردشگری را به هم زد.

یک ذهن باز به همراه یک هدف مشخص می‌تواند یک محتوای میخکوب کننده تولید کند که به اندازه کافی تاثیرگذار و قابل توجه باشد. تاثیرگذاری یک محتوای گردشگری می‌تواند در مقابل محتوای نامناسب فضای مجازی قدعلم کند.

برای خواندنی بودن محتوا در این حوزه باید محتوای به‌روز، مخاطب‌پسند و مناسب عموم مردم طراحی شود. در ادامه به 4 استراتژی غنی می‌پردازیم که می‌‌تواند یک محتوای گردشگری پرانرژی را خلق کند.

مرحله برنامه ریزی این نوع محتوا

یک محتوا با جملات ناب، کلمات کلیدی مناسب و تحقیقات در زمینه گردشگری، می‌تواند قلب مخاطب‌های علاقه‌مند یا شاید مخاطب‌های گذری در حوزه گردشگری را نشانه بگیرد. باید برای ایجاد و دسته‌بندی محتواهای گردشگری، برنامه‌ریزی کرد. البته مدیریت این مرحله بسته به برنامه‌ریزی می‌تواند سخت باشد. ولی جذب مخاطب ارزش این سختی را دارد.
با یک برنامه‌ریزی مناسب می‌توان مخاطب را برای مقالات و مطالب آینده تشنه نگه داشت و این امر تنها با دسته بندی کردن و ارجاع دادن به مطالب بعدی، محقق می‌شود. به طور مثال یک محتوای زیرک با موضوع گردشگری اصفهان به گوشه‌ای از غذاهای این شهر اشاره می‌کند ولی محتوای کامل‌تر و جامع‌تر با موضوع غذاهای اصفهان در مقالات آینده ارائه خواهد شد و همین روش می‌تواند مخاطب را برای مطالعه محتوای بعدی تشنه نگه دارد.

مرحله تولید محتوای گردشگری

بیشترین زمان ظهور یک محتوا، صرف خلق، الهام گرفتن، خلاقیت و ساخت جملات تکرارنشدنی آن می‌شود که با وصف خیره‌‌کننده از اماکن دیدن و گردشگری هر منطقه به مخاطب یک مسیر مناسب، شفاف و همواری را نشان می‌دهد. نکته مهم در خلق محتوای گردشگری، نوظهور بودن آن است.

مرحله انتشار محتوای سفر

دیده شدن محتوای شما به پرمغز بودنش بستگی دارد. هرچقدر که محتوای شما مغزدار و غنی باشد، بیشتر دیده می‌شود. حتی می‌‌توان با کمک شبکه‌های مجازی این غنی بودن را افزایش داد. از این‌ها گذشته، محتوای بدون مخاطب مانند عسل بی‌مصرف است.

اگر کسی محتوای تولیدشده را نبیند، تلاش نویسنده بی نتیجه خواهد بود. به همین دلیل با هدف رسیدن به رتبه اول موتور جستجو باید محتوای نفس‌گیری تولید و منتشر شود.

مرحله تحلیل محتوای توریستی

موفقت محتوای شما با تعداد بازدید، بازخورد و تاثیر مخاطب سنجیده می‌شود. در ادامه به نکات کلیدی اشاره می‌کنیم که به شما در تحلیل عملکردی محتوا کمک می‌کند.

تعداد بازدید

تعداد بازخورد و انتشار محتوا در شبکه‌های مجازی و موتور جستجو
رقیب شما کیست و چگونه می‌توانید از رقیب خود جلو بیفتید.
محتوای شما چه تعداد لینک (پیوست) دارد؟ چند صفحه به محتوای شما لینک (پیوست) شده‌اند.

محتوای گردشگری؛ رابط بین گردشگر و گردش

تجربیات گردشگری به شدت در معرض اختلال بر اثر عوامل غیرقابل پیش‌بینی مانند نوسانات قیمت سوخت، روند سفر فعلی و حتی بلایای طبیعی قرار می‌گیرد.. این تأثیرات می‌تواند از سال‌به‌سال بر قیمت گذاری و سودآوری شما بسیار تأثیر بگذارد و استراتژی بازاریابی محتوا را پیچیده کند.

تولید محتوای گردشگری شاد و مفرح

از ایجاد محتوای سفری شاد و مفرح غافل نشوید. محتوای گردشگری باید برخلاف انواع محتوا در زمینه‌های دیگر، برای مخاطب گردشگر خود ایجاد جذابیت کرده و در کنار معرفی و رفع سوالات کاربران، برای آنها خاطره فراموش نشدنی از مراجعه به وبسایت شما رقم بزند.

مثلا پیشنهاد می‌کنیم در تولید محتوای سفرتان از خاطره نویسی گرفته تا شوخی با کاربران یا طرح سوالات خنده دار یا چالشی و استفاده از تصاویر و فیلم‌های جذاب استفاده کنید و در ادامه زمانی که کاربران با شما ارتباط گرفتند، می‌توانید بهترین بهره‌وری را برای ارتقای وبسایتتان از طریق نظرات و پینهاداتشان داشته باشید.

عوامل موفقیت محتوای گردشگری چیست؟

تولید، انتشار و تبلیغ محتوا مثلثی برای یک کمپین موفق است. هر چه این سه بلوک ساختمان محتوا بهتر باشد، این کار نتیجه مطلوب‌تری خواهد داشت.

یک رسانه گردشگری طیف گسترده‌ای از محتوا مانند اخبار، فیلم، فهرست‌ها و موارد دیگر را به مشتریان صنعت گردشگری ارائه می‌دهد. سایت‌های محلی (که در حوزه یک استان فعالیت می‌کنند) برای نفوذ و معرفی خدمات مسافرتی و مهمان‌نوازی در بازارهای مسافرتی خاص، به ویژه از نظر رتبه‌بندی موتورهای جستجو در موقعیت مکانی و توسعه برندهای محلی بسیار مهم هستند.

این می‌تواند برای برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی‌های بازاریابی فردی محتوا از متن، تصاویر، فیلم ها یا شبکه‌های اجتماعی استفاده شود.

یک محتوای گردشگری شیک به راحتی می‌توانید گردشگرهای نه تنها ایرانی بلکه گردشگرهای جهانی را جذب کند. تاثیر یک محتوای عالی تا حدی است که یک بازدیدکننده می‌تواند خواندن محتوا را به دوستان خود پیشنهاد بدهد.
محتوای گردشگری باکیفیت می‌تواند پل مقاومی بین مسافر و مسافرت باشد. محتوا را از زاویه هنر ببیند. اگر نویسند از کلمات به عنوان رنگ استفاده کند، محتوای تولید شده مخاطب خود را پیدا می‌کند. در ادامه به ایده‌ها و نکته‌هایی اشاره می‌کنیم.

پاراگراف طولانی؛ نفس های آخر محتوا

محتوای بیهوده باعث می‌شود مخاطب بدون هیچ دستاوردی سراغ محتوای رقیب برود. فقط محتوای پُرجون می‌تواند به سوال‌های مخاطب جواب بدهد. بازدیدکننده به اندازه و تعداد کلمات محتوای تولیدی هیچ اهمیتی نمی‌دهد. فقط می‌خواهد محتوای گردشگری را پیدا کند که به سوال‌هایش جواب بدهد.

جواب های منحصربه فرد، رقیب می‌طلبد

بدون فرصت دادن به رقیب، محتوای تازه‌ای تولید کنید که به بتواند به سوال‌های بازدیدکننده جواب بدهد. محتوای ناب می‌تواند سایت شما را پراهیمت جلوه بدهد بنابراین شما به یک محتوای منحصربه‌فردی نیاز دارید. محتوایی که نظیر نداشته باشد.

دست پشت پرده هر محتوا؛ ویرایشگر

فکر می‌کنید که خلق یک محتوای جذاب اتفاقی است؟ دست طلای یک ویرایشگر می‌تواند محتوای پریشان شما را با سنباده (ویرایش) صیقل بدهد و یک سفال بی‌نظیر و چشمگیری به مخاطب ارائه بدهد. اگر محتوای شما با ویرایش صیقل بخورد، مخاطب جذب جملات ساده اما زیبا می‌شود. منظور از صیقل دادن، همان اصلاح نکات نگارشی، نیم‌فاصله و غیره است.

به سراغ باتجربه‌ها بروید

فراموش نکنید که همیشه می‌توانید به تجربه‌های موفق برای برنامه‌ریزی هر چه بهتر با هدف تولید محتوای گردشگری مخاطب پسند مراجعه کنید.

امروزه با توجه به توسعه روزافزون صنعت گردشگری و جذابیت اقتصادی آن طیف گستره ای از وبسایت‌ها چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور وجود دارند که کافی است به آنها سربزنید و از فضای طراحی و محتوای تولیدیشان در زمینه توریسم و گردشگری استفاده کنید. این موضوع کمک شایانی به شما در راستای موفقیتتان در تولید محتوای گردشگری موثر ومخاطب پسند خواهد داشت.

پروموشن‌ها

از طرح‌های فروش ویژه گردشگری در فصول مختلف و بسته‌های جذاب استفاده کنید. پیشنهاد‌های متنوع و شگفت‌انگیز شما برای مخاطبانتان، که البته باید بر اساس شناخت کافی از تنوع سلیقه‌های آنها در سفر و گردشگری باشد، یکی از ابزارهایی است که میتواند میزان مراجعه به وبسایتتان را به صورت چشم گیری در کنار طراحی جذاب و تولید محتوای فوق‌العاده توریسمی‌تان توسعه دهد.

صمیمی ‌بنویسید

در متنهای تولیدی گردشگری خود سعی کنید به مخاطب نزدیک شوید. متنتان را تا جایی که ممکن است به گونه‌ای تدوین کنید که مخاطب هیجان زده شده و با خواندن محتوای تولیدی سفری شما خود را در فضای مورد نظر تصور کند. این مورد می‌تواند یکی از ویژگی‌های ممتاز تولید محتوای گردشگری وبسایت شما یاشد.

از نقشه استفاده کنید

حتما از نقشه در تولید محتوای گردشگری و راهنمای سفر گردشگران وبسایت خود استفاده کنید و محل‌های مورد نظر را روی نقشه نشانه گذاری کنید.

صنایع دستی را مشخصا معرفی کنید

از صنایع دستی و محصولات هر منطقه و حتی محل‌های عرضه و فروش آن‌ها در راهنمای گردشگری خود نام ببرید و توضیحی هرچند اجمالی در مورد آنها بیاورید. می‌توانید از تصاویر صنایع دستی معرفی شده جهت ایجاد ذهنیت هر چه بیشتر و معرفی دقیق تر محصول استفاده کنید

محتوای تولیدی کاربران، با ارزش‌ترین نوع محتوا در گردشگری

در یک پژوهش در سال ۲۰۱۷، ۲۰۰۰ مصرف‌کننده در سراسر ایالات متحده، انگلیس و استرالیا مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان داد به طور متوسط ۴۲٪ از مشتریان گردشگری تحت تأثیر محتوای تولید‌شده توسط کاربران (UGC) هنگام برنامه‌ریزی سفر قرار دارند.

گزارش بعدی در سال ۲۰۱۹ با بررسی ۱۵۹۰ مصرف کننده و ۱۵۰ بازاریاب B۲C در ایالات متحده، انگلیس و استرالیا، نشان می‌دهد که این تعداد به ۶۰٪ افزایش یافته است. جالب این‌که تأثیر محتوای برندهای حرفه‌ای از ۲۳٪ در سال ۲۰۱۷ به ۱۹٪ در سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است.

علاوه بر این، تاثیر افراد مشهور یا اینفلوئنسر از ۱۰٪ به ۲٪ کاهش یافته است. به طوری که ۳۸٪ از مردم می‌گویند اینفلوئنسرها هرگز در تصمیمات سفر آن‌ها تأثیر نمی‌گذارند. این آمارها نشان از افزایش چشم‌گیر تاثیر محتوای تولیدی کاربران موسوم به UGC در برابر محتوای تولید‌شده برندهای گردشگری دارد.

اما برندها می‌توانند بخشی از این بازی باشند. یک راهکار آزمایش‌شده که در صنایع مختلفی کاربرد داشته است برگزاری چالش در شبکه‌های اجتماعی است. برندهای مطرح با دعوت از کاربران و مخاطبان خود، آن‌ها را تشویق می‌کنند تصاویر و ویدیوهای خود را با یک هشتگ مشخص به اشتراک بگذارند. سپس بهترین‌ها توسط صفحه خود آن شرکت بازنشر خواهد شد. در نظر گرفتن مشوق‌های نظیر جایزه و بلیت و پکیج مسافرتی رایگان، می‌تواند باعث افزایش کارایی این‌گونه اقدامات بازاریابی باشد.

جمع بندی و نتیجه‌گیری

پیش‌تر به عنوان‌های مختلفی از جمله استراتژی تولید در یک محتوای گردشگری وسوسه‌کنند پرداختیم که می‌تواند مانند یک شبکه یا هرم عمل کند و شاخه‌هایی از گردشگرها را به سایت شما جذب کند. به این موضوع پرداختیم که ویرایشگر می‌تواند جان دوباره‌ای به محتوای بی‌روح شما بدهد.
همانطور که می‌دانید، تولید محتوای گردشگری به این آسانی‌ها نیست که با یک وبلاگ، پست و انتشار یک محتوای ساده بتوانید گردشگر ایرانی حتی خارجی را جذب کنید. خلق محتوای گردشگری نیاز به مراحل مهمی دارد که باید با دقت پشت سر گذاشته بشوند.

اگر می‌خواهید محتوای گردشگری شما چشمگیر باشد، مطالب فوق را یکبار دیگر مطالعه کنید و شاید نکته مهم، قابل توجه، کاربردی و موثری را کشف کردید. در ضمن برای رتبه برتر شدن به سایت الو محتوا یک نیم‌نگاهی داشته باشید.

همه یک رقیب بالقوه هستند

از هتل‌های گرفته تا ارائه‌دهندگان تور و خانه‌های اجاره‌ای ساحل، همه اطلاعات را برای اشتراک‌گذاری آنلاین دارند. اما برای مشتریان همیشه روشن نیست که دقت، قابلیت اعتماد یا مفید‌بودن کدام یک بالاتر است. یک محتوای گردشگری موفق در چنین فضایی، باید بیش‌ از قیمت‌دهی و معرفی خدمات باشد. شما باید محتوایی خلق کنید که ارزشی جدید برای مشتریان شما به وجود آورد. ارزشی که منجر به خلق اعتماد شود.

توزیع بازاریابی محتوا به استراتژی بازاریابی طولانی مدت خود شرکت بستگی دارد. علاوه بر این، در صورت درخواست خدمات اضافی، می توانید محتوای انحصاری خود را با استفاده از خدمات انتشار و توزیع محتوا از قبیل وبلاگ‌های مسافرتی یا اینفلوئنسرهای اینستاگرام منتشر کنید.

شما می توانید با تمرکز روی آنچه مقصد شما را برای یک مخاطب منحصر‌به‌فرد می‌کند، برتری رقابتی بیشتری کسب کنید.

به کلامی دیگر، بدون در نظرگرفتن بازار هدف گردشگری، محتوای شما موفقیتی در فضای رقابتی کسب نمی‌کند. به عنوان مثال، می‌توانید با هدف قرار دادن علاقه‌مندان به قایق‌سواری، یک محتوای اختصاصی برای پوشش چنین برنامه‌ای در سواحل شمال ایجاد و تبلیغ کنید. یا برای علاقه‌مندان به غذاهای دریایی محتوا تولید کنید. ضرورت شناخت بازار هدف و تولید محتوای انحصاری برای یک بازار در صنعت گردشگری بسیار مهم است.

فرصت‌های تولید محتوا در سفر و گردشگری

بدون شک تجربیات واقعی سفر بیش‌ترین ارزش را در محتوای گردشگری دارد. مردم می‌خواهند بدانند که یک مقصد گردشگری، چه تجربه‌ی واقعی و چه جذابیت‌ها پنهانی برای آن‌ها به همراه دارد.

محتوای مناسب می‌تواند فرایند برنامه‌ریزی یک مسافر را ساده‌تر و کلیه مراحل سفر فیزیکی آن‌ها را آسان‌تر کند. فراتر از ملاحظات عملی، احساسات ناخوشایندی نیز وجود دارد. نه تنها داستان‌پردازی همه جانبه می‌تواند هیجان کاوش در یک مقصد جدید را شبیه‌سازی کند، بلکه می‌تواند فرصتی برای مشتریان شما فراهم کند تا تخیلات خود از سفر را پیش‌تر در ذهن خود تجربه کنند.

یکی از روش‌های نوین برای این موضوع، استفاده از محتوای ۳۶۰ درجه است. این نوع محتوا در صنعت گردشگری فرصتی عالی برای نمایش واقعی از یک مقصد به مشتریان است. آن‌ها واقعا خود را جای یک گردشگر واقعی می‌گذارند و از نزدیک با جذابیت‌ها یک منطقه آشنا می‌شوند.

اگر نمی‌توانید سختی مراحل قبل را به جون بخرید و یک محتوای مناسب و منحصربه‌فرد تولید کنید، بنابراین کار را به یک شرکت تولیدکننده محتوا بسپارید. مجموعه الو محتوا با تیم گسترده و جامع می‌تواند زحمت خلق محتوای گردشگری شما را به دوش بکشد و کار شما را بسیار آسان کند. تیم و ویرایشگرهای متبحر الو محتوا نمی‌گذارند محتوای شما از رقیب‌های سرسخت شما در حوزه گردشگری عقب بماند.

title
با ما گفتگو کنید