تولید محتوای پزشکی

تصور کنید سایت، گروه یا پیجی اختصاصی در زمینه زنان، زایمان، نازایی و در مجموع حوزه تولید محتوای پزشکی دارید. برای بالا بردن ترافیک سایت یا بازدید پیج خود و یا عضوگیری بیشتر باید مطالبی را تهیه و تولید کنید که در عین ارائه اطلاعات موثق و مهم، خسته کننده و کسالت‌آور نیز نباشند و شسته و رُفته به مخاطب اطلاع‌رسانی کنند.

محتوای تولید شده پزشکی بسیار اهمیت دارد چون صحت علمی مقالات تولیدی از هر چیزی مهم‌تر است زیرا با اطلاعاتی که به کاربر منتقل می‌شود ممکن است جان آن به خطر بیافتد، پس به طور قطع نوشتن یک محتوای پزشکی کار یک تیم پزشکی درمانی است.

پرهیز از تکرار مکررات مهمترین کاری است که باید برای تهیه یک محتوای پزشکی در حوزه تولید محتوای سلامت انجام دهید. استفاده از قالب‌های داستانی برای درمان می‌تواند ایده جالب و پراستقبالی باشد؛ یا اینکه موضوع را از زبان اعضای بدن بازگو کنید و راوی را یکی از اعضای داخلی موثر بدن در این زمینه انتخاب کنید؛ به این سبک کاری تولید محتوای پزشکی داستانی می‌گویند که یکی از اصلی‌ترین تخصص‌های ما در مجموعه الومحتوا است.

ارسال فرم برای تماس
 • محتوای کاملا یونیک
 • نحویل در کمتر از 24 ساعت
 • منطبق بر اصول سئو
 • برترین گروه محتوا
 • با کیفیت و ارزان ترین قیمت

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

تعیین مخاطب برای تولید محتوای پزشکی - علمی

این روزها راه‌های ارتباطی با مردم و مخاطبان تغییر شکل داده و بسیار بسیار گسترده‌تر از قبل شده است. اگر می‌خواهید مخاطبان خاصی را در زمینه پزشکی برای شبکه اجتماعی یا سایت اختصاصی خود جذب کنید، باید گام مهم تولید محتوای پزشکی را با هوشمندی و درایت بردارید. همیشه باید خود را جای مخاطب بگذارید و از منظر او به ماجرا نگاه کنید. اینکه چه محتوایی را در چه زمانی ارائه می‌دهید، مهم است. مهم است که محتوای شما کاربر و مخاطب را خسته نکند؛ برای او کشش و جذابیت ایجاد کرده و بتواند جمع کثیری از مخاطبان هدف را به مرور به خود جلب نماید.

تولید محتوای پزشکی

وقتی قرار است محتوای پزشکی انجام دهید، باید از قبل مخاطب شناسی کنید. شما باید بدانید جامعه هدف‌تان چه کسانی هستند و قرار است محتوای تولید شده را چه کسانی بخوانند. اینکه محتوای پزشکی را برای افراد عادی می‌نویسید یا پزشکان، پرستاران و یا دانشجویان پزشکی، به شدت می‌تواند در لحن و کلام شما تاثیر بگذارد. این تاثیر نه تنها در لحن و کلام است، بلکه در انتخاب کلمات نیز وجود دارد. توجه داشته باشید که مخاطبان عام نمی‌توانند متون سنگین پزشکی را درک کنند. آنها به دنبال ساده‌ترین، صحیح‌ترین، قابل هضم‌ترین و راحت‌‌ترین عبارت‌ها و جملات هستند تا بتوانند کمی اطلاعات خود را بالا ببرند. تصور کنید می‌خواهید یک محتوای پزشکی در مورد آزمایش‌های آنالیز اسپرم تهیه کنید. ابتدا باید مشخص کنید این محتوا را قرار است زوج‌های نابارور بخوانند یا دانشجویان پزشکی،  پزشکان متخصص زنان و زایمان و یا پزشکان اورولوژیست؟

طبیعتا اگر قرار باشد این محتوا را برای زوج های نابارور بنویسید، باید تمام اصطلاحات پزشکی را ترجمه کنید و در مورد همه آنها به زبان ساده و غیرتخصصی توضیح دهید؛ اعداد و ارقام طبیعی در هر فاکتور را به تفکیک و به زبان ساده بیان کنید و باید مطلب را طوری تهیه کنید که مخاطب عام بعد از خواندن محتوای پزشکی بتواند تشخیص دهد که شرایط بدنی و اصطلاحا هورمونی او در چه وضعیتی است و سپس برای دریافت اطلاعات بیشتر به پزشک معالج خود مراجعه کند. اگر همین اطلاعات را در قالب داستانی و حتی از زبان اعضای بدن ارائه دهید، خلاقیتی بزرگ به کار برده اید که به مدد آن هم مخاطب بیشتری را جذب خواهید کرد و هم به زبان قابل فهم‌تری اطلاعات پزشکی را ارائه خواهید داد. 

   اهمیت تولید محتوا پزشکی در چیست؟

   بدیهی است که در میان تمام فاکتورهایی که باید به آن توجه کنید، توجه به بازه زمانی اهمیت بسیار زیادی دارد. برای مثال اگر قرار باشد در این روزهای کرونایی اقدام به تولید محتوای پزشکی در حوزه سلامت زنان باردار کنید، حتما باید خطرات ویروس کرونا را برای یک خانم باردار باز هم به زبان ساده و کاملا قابل فهم شرح دهید. اگر اینگونه عمل کنید، مشخص است که بازه زمانی شیوع ویروس کرونا را در محتوای خود در نظر گرفته اید و فقط یکسری اطلاعات صرف و تکراری را بازگو نکرده‌اید.

   تولید محتوای کرونا

   در این بین حتی می‎توانید از خطرات ابتلای جنین به کرونا ویروس و حتی احتمال ابتلای جنین به ویروس کرونا نیز صحبت کنید. اینکه یک مادر باردار با چه تمهیدات و شیوه نامه‌هایی می‌تواند از خود و از فرزندش در برابر این ویروس دفاع کند، اینکه انجام آزمایش‌ها و سونوگرافی‌های روتین بارداری چه قدر در زمان شیوع ویروس کرونا اهمیت دارد و انجام دادن و یا ندادن آن چه قدر می‌تواند در آینده بارداری تاثیر داشته باشد، تنها بخشی از موضوعاتی است که می‌توانید به آنها اشاره کنید. 

   سرمایه گذاری روی مخاطب در انواع محتوای پزشکی

   طبیعتا وقتی برای تولید محتوای پزشکی به اندازه کافی وقت می‌گذارید و مطلبی را تهیه می‌کنید که درخور و شایسته مخاطبتان باشد، انتظار دارید در آینده نزدیک مخاطب خود را به مشتری تبدیل کنید. برای مثال ممکن است محتوای پزشکی خود را برای یک اپلیکیشن پزشکی تهیه و تولید کرده باشید و هدف نهایی‌تان این است که مخاطب بعد از خواندن متون پزشکی قابل فهم، ترغیب به نصب و فعال سازی اپلیکیشن پزشکی شود، آنچه در این بین می‌تواند مخاطب را به مشتری تبدیل کند، کیفیت مطالب ارائه شده توسط شما است. تولید محتوای سایت پزشکی، صفحه اینستاگرام و یا گروه تلگرامی شما باید فاکتور و مشخصه‌ای اختصاصی داشته باشند تا بتوانند رقیبان احتمالی را از میدان خارج کنند. 

   شما باید بتوانید به این سوال مخاطب پاسخ بدهید که در ازای نصب اپلیکیشن پزشکی پیشنهادی شما، چه چیزی بیشتر و بهتر از سایت‌های پزشکی موجود دریافت خواهد کرد تا ترغیب به نصب و راه‌اندازی شود. فاکتورهایی که برای پاسخگویی به این سوال بیان می کنید، به شدت روی نصب بالای اپلیکیشن تاثیر خواهد داشت. بدیهی است که حتی اگر روی یک شاخص مهم و مورد توجه تمرکز کنید، می‌توانید نتایج منحصر به فردی را تجربه کنید. 

   آنچه در تولید محتوای حوزه پزشکی اهمیت فوق‎العاده‌ای دارد، انتخاب قالب محتوا بر اساس نوع مخاطب است. بدیهی است که اگر برای مخاطبان خاص از لحن ساده و غیر‌تخصصی استفاده کنید، موفق نخواهید بود و چنانچه برای مخاطبان عام از کلمات تخصصی و سخت پزشکی بهره بگیرید، باز هم به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. آنچه مهم است تعیین استراتژی تولید محتوا از گام نخست است تا در نهایت شما را به نتیجه مطلوب برساند. 

   title
   با ما گفتگو کنید