تولید محتوای پزشکی

محتوای تولید شده پزشکی بسیار اهمیت دارد چون صحت علمی مقالات تولیدی از هر چیزی مهم‌تر است زیرا با اطلاعاتی که به کاربر منتقل می‌شود ممکن است جان آن به خطر بیافتد، پس به طور قطع نوشتن یک محتوای پزشکی کار یک تیم پزشکی درمانی یا نویسنده پزشک  است.

پرهیز از تکرار مکررات مهمترین کاری است که باید برای تهیه یک محتوای پزشکی در حوزه تولید محتوای سلامت انجام دهید. استفاده از قالب‌های داستانی برای درمان می‌تواند ایده جالب و پراستقبالی باشد؛ یا اینکه موضوع را از زبان اعضای بدن بازگو کنید و راوی را یکی از اعضای داخلی موثر بدن در این زمینه انتخاب کنید؛ به این سبک کاری تولید محتوای علوم پزشکی داستانی می‌گویند که یکی از اصلی‌ترین تخصص‌های ما در مجموعه الومحتوا است.

ارسال فرم برای تماس
 • محتوای یونیک
 • ویراستاری شده
 • سئوبیس
 • تحویل فوری
 • باکیفیت ترین

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

نویسنده پزشکی، خود در جایگاه مخاطب

این روزها راه‌های ارتباطی با مردم و مخاطبان در حوزه درمانی و پزشکی تغییر شکل داده و بسیار بسیار گسترده‌تر از قبل شده است. اگر می‌خواهید مخاطبان خاصی را در زمینه پزشکی برای شبکه اجتماعی یا سایت اختصاصی خود جذب کنید، باید گام مهم تولید محتوای پزشکی را با هوشمندی و درایت بردارید. همیشه باید خود را جای مخاطب بگذارید و از منظر بیماری و راه درمانی او به ماجرا نگاه کنید. اینکه چه محتوای درمانی را در چه زمانی ارائه می‌دهید، مهم است. مهم است که محتوای راهنمای درمانی شما کاربر و مخاطب را خسته نکند؛ برای او کشش و جذابیت ایجاد کرده و بتواند جمع کثیری از مخاطبان هدف در خصوص یک بیماری خاص را به مرور به خود جلب نماید.

تولید محتوای پزشکی

محتوای تخصصی پزشکی برای افراد مختلف

وقتی قرار است محتوای پزشکی انجام دهید، باید از قبل مخاطب شناسی کنید. شما باید بدانید جامعه هدف‌تان چه کسانی هستند و قرار است محتوای تولید شده درمانی را چه کسانی بخوانند. اینکه محتوای پزشکی را برای افراد عادی می‌نویسید یا پزشکان، پرستاران و یا دانشجویان پزشکی، به شدت می‌تواند در لحن و کلام شما تاثیر بگذارد. این تاثیر نه تنها در لحن و کلام است، بلکه در انتخاب کلمات نیز وجود دارد. توجه داشته باشید که مخاطبان عام نمی‌توانند محتوای سنگین پزشکی را درک کنند. آنها به دنبال ساده‌ترین، صحیح‌ترین، قابل هضم‌ترین و راحت‌‌ترین عبارت‌ها و جملات پزشکی هستند تا بتوانند کمی اطلاعات خود را بالا ببرند. تصور کنید می‌خواهید یک محتوای تخصصی پزشکی در مورد آزمایش‌های آنالیز اسپرم تهیه کنید. ابتدا باید مشخص کنید این محتوا را قرار است زوج‌های نابارور بخوانند یا دانشجویان پزشکی،  پزشکان متخصص زنان و زایمان و یا پزشکان اورولوژیست؟

طبیعتا اگر قرار باشد این محتوا را برای زوج های نابارور بنویسید، باید تمام اصطلاحات پزشکی را ترجمه کنید و در مورد همه آنها به زبان ساده و غیرتخصصی توضیح دهید؛ اعداد و ارقام طبیعی در هر فاکتور را به تفکیک و به زبان ساده بیان کنید و باید مطلب را طوری تهیه کنید که مخاطب عام بعد از خواندن محتوای پزشکی بتواند تشخیص دهد که شرایط بدنی و اصطلاحا هورمونی او در چه وضعیتی است و سپس برای دریافت اطلاعات بیشتر به پزشک معالج خود مراجعه کند. اگر همین اطلاعات را در قالب داستانی و حتی از زبان اعضای بدن ارائه دهید، خلاقیتی بزرگ به کار برده اید که به مدد آن هم مخاطب بیشتری را جذب خواهید کرد و هم به زبان قابل فهم‌تری اطلاعات پزشکی را ارائه خواهید داد.

محتوای پزشکی توسط کیست؟

 • 1 تولید محتوا توسط پزشکان
 • 2 تولید محتوا توسط دانشجویان پزشکی
 • 3 تولید محتوا توسط پزشک عمومی
 • 4 تولید محتوا توسط طبیب های سنتی
 • 5 تولید محتوا توسط کارشناس سلامت

ویژگی محتواهای پزشکی

 • 1 محتوای یونیک و تخصصی پزشکی
 • 2 محتوای ترجمه دقیق درمانی
 • 3 سریع‌ترین و حرفه‌ای‌ترین متون پزشکی
 • 4 تاییدیه توسط پزشک
 • 5 تیم تخصصی تولید محتوای درمانی

اهمیت تولید محتوای پزشکی در چیست؟

بدیهی است که در میان تمام فاکتورهای درمانی که باید به آن توجه کنید، توجه به بازه زمانی اهمیت بسیار زیادی دارد. برای مثال اگر قرار باشد در این روزهای کرونایی اقدام به تولید محتوای پزشکی در حوزه سلامت زنان باردار کنید، حتما باید خطرات ویروس کرونا را برای یک خانم باردار باز هم به زبان ساده و کاملا قابل فهم شرح دهید. اگر اینگونه عمل کنید، مشخص است که بازه زمانی شیوع ویروس کرونا را در محتوای خود در نظر گرفته اید و فقط یکسری اطلاعات صرف و تکراری را بازگو نکرده‌اید.

تولید محتوای کرونا

در این بین حتی می‎توانید از خطرات ابتلای جنین به کرونا ویروس و حتی احتمال ابتلای جنین به ویروس کرونا نیز صحبت کنید. اینکه یک مادر باردار با چه تمهیدات و شیوه نامه‌هایی می‌تواند از خود و از فرزندش در برابر این ویروس دفاع کند، اینکه انجام آزمایش‌ها و سونوگرافی‌های روتین بارداری چه قدر در زمان شیوع ویروس کرونا اهمیت دارد و انجام دادن و یا ندادن آن چه قدر می‌تواند در آینده بارداری تاثیر داشته باشد، تنها بخشی از موضوعاتی است که می‌توانید به آنها اشاره کنید.

ویژگی‌های محتوای پزشکی

یک محتوای پزشکی مناسب تمامی اطلاعات و مواردی که کاربر به دنبال آنها است را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. محتوای پزشکی ممکن است در زمینه روش‌های درمانی، معرفی بیماری‌ها، معرفی روش‌های جراحی در زمینه های مختلف، معرفی داروها و شرایط استفاده از آنها، معرفی پزشکان و متخصصان در زمینه‌های مختلف، علائم بیماری‌ها و مشکلات آنها و … باشد.

استفاده از کلمات کلیدی مناسب و همچنین ارائه اطلاعات جامع در زمینه مورد نظر می تواند یکی از مهمترین ویژگی‌های یک محتوای پزشکی خوب باشد. انتخاب عناوین مناسب و کاربردی، ارائه اطلاعات متناسب با دانش و توانایی‌های درکی مخاطب، جمله‌نویسی‌های روان و واضح و همچنین پرهیز از استفاده از کلمات و جملات تخصصی و ناآشنا از جمله مواردی است که باید در محتوای پزشکی به آن توجه داشت.

نوشتن محتوا توسط دکترها

ارائه محتوای پزشکی باید بر اساس اطلاعات، آمار و محتوای صحیح و علمی باشد. بنباراین بسیار مهم است که یک محتوای پزشکی را یک شخص پزشک بنویسد و یا بر نظارت تولید محتوای پزشکی نظارت داشته باشد. در واقع اهمیت جریان در ارائه یک محتوای اصولی، علمی، جامع و جذاب است.

از آنجایی که نوشتن محتوای پزشکی نیازمند اطلاعاتی است که باید صحت آنها تأیید شده باشد و یا از منابعی استفاده شود که دارای اطلاعات علمی صحیح و جامع است، به نظر می رسد که بهتر است کار تولید محتوای پزشکی را یک پزشک انجام دهد. مسائلی که در محتواهای پزشکی ارائه می شود با سلامتی افراد در ارتباط است همچنین بسیاری از کاربران به دنبال یافتن اطلاعات و پاسخ‌هایی هستند که تنها یک پزشک می تواند آنها را راهنمایی کند. بنابراین در تولید محتوای پزشکی می‌توان از تخصص و تجربه یک محتوا نویس و نظارت یک پزشک استفاده کرد.

تیم تولید محتوای تخصصی الومحتوا همگی از طیف علوم پزشکی بوده و توسط پزشکان اعتبارسنجی می‌شوند.

تلاش تیم تولید محتوای پزشکی الومحتوا بر این است تا متون تولید شده در این حوزه و حوزه درمانی به طور کامل از شاخصه های علمی برخوردار باشد در نتیجه کیفیت قابل قبول و قابل استنادی دارد.

با توجه به اینکه محتوای شما توسط پزشکان متخصص تولید می‌شود طبیعتا استناد علمی و تخصصی به آنها بسیار بالا است.

با توجه به اینکه مترجم‌های الومحتوا در زمینه پزشکی سابقه طولانی دارند در نتیجه بالاترین کیفیت را از ترجمه این متون خواهید گرفت، در نتیجه ترجمه محتوای پزشکی هم انجام می‌شود.

با توجه به اینکه در الومحتوا نرخ محتوای تخصصی با محتوای عمومی تفاوتی نمی‌کند در نتیجه تمامی محتواها در یک بازه قیمتی است.

مزایای سپردن کار محتوا به پزشکان

محتوا نویسی در زمینه‌های پزشکی یک مسئله کاملا تخصصی است. بنابراین تألیف، گردآوری و یا ترجمه متون مختلف به منظور تهیه محتوا در این زمینه نیازمند داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه‌های مختلف پزشکی است. از آنجایی که مسائل پزشکی با سلامت افراد در ارتباط است، ارائه اطلاعات اشتباه می‌تواند سلامت و زندگی افرادی که از این محتوا به عنوان یک مرجع علمی استفاده می‌کنند به خطر اندازد.

موثق و علمی بودن محتوای پزشکی و همچنین ارائه اطلاعات مورد تأیید و راهنمایی مخاطبان در زمینه‌های مختلف و موضوعات مورد نگارش از جمله مواردی است که باید به آنها توجه کند. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود متون و محتوای ارائه شده در زمینه های تخصصی حساس مثل پزشکی توسط پزشکان متخصص در هر زمینه نگاشته شود یا حداقل از تجربیات و تخصص آنها به عنوان راهنما و ناظر بر تولید محتوا استفاده شود.

تهیه محتوای سایت پزشکان

تهیه محتوا برای سایت های پزشکی امری بسیار حساس است. اکثر مخاطبانی که در این سایت‌ها حضور می‌یابند به دنبال پاسخ پرسش‌های پزشکی خود هستند و یا اطلاعاتی را برای درمان یا انتخاب دارو و روش‌های درمانی یا عوارض بیماری‌ها و علائم آنها نیاز دارند. همه این مسائل با سلامت و زندگی بیمار مرتبط است. به همین علت است که ارائه محتوای مناسب، حرفه ای و جامع در این زمینه اصلی‌ترین کاری است که برای یک سایت پزشکی باید انجام داد.

تهیه و تولید محتوای پزشکی دارای استانداردها و قواعدی است که باید رعایت شود، ضمن این که در کنار ارائه محتوای مناسب و مرتبط، انتخاب کلمات کلیدی و پراکنش آن و رعایت سایر اصول سئو محتوا است که می‌تواند در تأثیرگذاری و موفقیت محتوا مؤثر واقع شود. تولید محتوای پزشکی باید از  نظر علمی پربار و از نظر فنی کاملا سئو شده و هدفمند باشد.

مخاطب در انواع محتوای پزشکی کیست؟

طبیعتا وقتی برای تولید محتوای پزشکی به اندازه کافی وقت می‌گذارید و مطلبی را تهیه می‌کنید که درخور و شایسته مخاطبتان باشد، انتظار دارید در آینده نزدیک مخاطب خود را به مشتری تبدیل کنید. برای مثال ممکن است محتوای پزشکی خود را برای یک اپلیکیشن پزشکی تهیه و تولید کرده باشید و هدف نهایی‌تان این است که مخاطب بعد از خواندن متون پزشکی قابل فهم، ترغیب به نصب و فعال سازی اپلیکیشن پزشکی شود، آنچه در این بین می‌تواند مخاطب را به مشتری تبدیل کند، کیفیت مطالب ارائه شده توسط شما است. تولید محتوای سایت پزشکی، صفحه اینستاگرام و یا گروه تلگرامی شما باید فاکتور و مشخصه‌ای اختصاصی داشته باشند تا بتوانند رقیبان احتمالی را از میدان خارج کنند.

محتوای اپلیکیشن پزشکی

شما باید بتوانید به این سوال مخاطب پاسخ بدهید که در ازای نصب اپلیکیشن پزشکی پیشنهادی شما، چه چیزی بیشتر و بهتر از سایت‌های پزشکی موجود دریافت خواهد کرد تا ترغیب به نصب و راه‌اندازی شود. فاکتورهایی که برای پاسخگویی به این سوال بیان می کنید، به شدت روی نصب بالای اپلیکیشن تاثیر خواهد داشت. بدیهی است که حتی اگر روی یک شاخص مهم و مورد توجه تمرکز کنید، می‌توانید نتایج منحصر به فردی را تجربه کنید.

نوشتن تخصصی متون پزشکی

نوشتن متون پزشکی و تولید محتوا در این زمینه باید بسیار اصولی و متناسب باشد. برای تولید محتوا و نوشتن متون تخصصی پزشکی گاهی نیاز است که متنی از یک مرجع خارجی ترجمه شود و یا بازنویسی یک مقاله به صورت علمی انجام گیرد. بنابراین تولید محتوا و نوشتن متون پزشکی به زبان ساده و قابل درک برای همه مخاطبان و همچنین انتخاب کلمات مناسب و کلمات معادل به طوری که روح متن اصلی دچار تغییر نشود بسیار مهم است.

در واقع باید گفت که نوشتن تخصصی متون پزشکی یک کار کاملا تخصصی است که حتی کارشناسان تولید محتوا در زمینه‌های مختلف نمی توانند به تنهایی آن را انجام دهند و نیازمند راهنمایی و نظارت یک پزشک متخصص هستند تا صحت متون و علمی بودن آن را تأیید کند. نباید فراموش کرد که زمینه پزشکی یک حوزه کاملا حساس است که با سلامت و زندگی افراد در ارتباط است و هر اشتباهی در این زمینه می‌تواند عواقب خطرناکی در پی داشته باشد.

نوشتن محتوا برای سایت تجهیزات پزشکی

امروزه مخاطبان برای یافتن پاسخ پرسش‌های خود و یا دریافت اطلاعاتی که نیاز دارند از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند، بنابراین تولید محتوای سئو شده و مناسب اولین و اصلی ترین راه تعامل با مخاطب است. سایت‌های اینترنتی در زمینه‌های مختلف می‌تواند مرجع مناسبی برای پاسخگویی به مخاطبان و یا ارائه اطلاعات به کاربران باشد.

برای یک سایت تجهیزات پزشکی در اختیار داشتن محتوای مناسب تنها راه جذب مخاطب از موتورهای جستجو است. تجهیزات پزشکی یک زمینه تخصصی است که محتواهای ارائه شده در آن باید از نظر علمی صحیح و متناسب بوده و همچنین از نظر فنی و سئو نیز محتوای مناسبی باشد. نوشتن محتوا برای سایت تجهیزات پزشکی باید توسط شخصی انجام شود که هم به اصول محتوا نویسی آشنایی داشته باشد و هم قادر به ارائه محتوای کاربردی و علمی به مخاطب باشد.

قالب پزشکی برای محتوای درمانی

آنچه در تولید محتوای حوزه پزشکی اهمیت فوق‎العاده‌ای دارد، انتخاب قالب محتوا بر اساس نوع مخاطب است. بدیهی است که اگر برای مخاطبان خاص از لحن ساده و غیر‌تخصصی استفاده کنید، موفق نخواهید بود و چنانچه برای مخاطبان عام از کلمات تخصصی و سخت پزشکی بهره بگیرید، باز هم به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. آنچه مهم است تعیین استراتژی تولید محتوا از گام نخست است تا در نهایت شما را به نتیجه مطلوب برساند.

به ویژه اگر محتوا برای سایت‌های پزشکی تولید می شود، می‌توان با ارائه محتوای مناسب، علمی و سئو شده مخاطب را جذب کرد و سپس از روش‌های مختلفی مثل ایجاد صفحه پرسش و پاسخ و یا نظرات، یک پزشک متخصص با کاربران در ارتباط بوده و به سوالات آنها در زمینه‌های مختلف پاسخ دهد.

title
با ما گفتگو کنید