تولید محتوای حقوقی

بستر اینترنت و فضای مجازی این امکان را برای کاربران فراهم نموده است که در حوزه حقوقی و قضایی نیز، تنها با چند کلیک پاسخ پرسش‌های خود را به‌دست آورند. با سرچ یک کلیدواژه حقوقی انبوهی از سایت‌های حقوقی ظاهر می‌شوند که تمام یا بخشی از محیط سایت را به بیان نکات تولید محتوای حقوقی اختصاص داده‌اند. تهیه خوراک فکری برای کاربران این سایت‌ها، برعهده گروهی است که از آن‌ّ‌ها با عنوان محتوانویس حقوقی یاد می‌شود.

تماس با ما
 • محتوای یونیک
 • ویراستاری شده
 • سئوبیس
 • تحویل فوری
 • باکیفیت ترین

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

محتوای حقوقی چه نوع محتوایی است؟

تولید محتوای حقوقی یکی‌از اقسام تولید محتوا در سایت است که بیشتر مورد نیاز گروه‌هایی چون وکلا، مؤسسات حقوقی و استارتاپ‌های ارائه‌دهنده خدمات حقوقی است. معمولاً این گروه‌ها برای معرفی خدمات خود اقدام به استخدام تولید‌کننده محتوای حقوقی می‌نمایند. به‌دلیل اهمیت وجود تخصص در حوزه تولید محتوا برای سایت حقوقی، لازم است شخص نویسنده دانش‌آموخته رشته حقوق باشد؛ یا این‌که درکنار نویسنده فردی متخصص به‌عنوان کارشناس، مسئولیت بررسی صحت و دقت محتوای حقوقی را برعهده بگیرد.

محتوای حقوقی، با هدف معرفی یکی‌از امور حقوقی در حوزه‌هایی چون کیفری، خانواده، ملکی و مانند آن تولید می‌شود. اما داستان تولید محتوای حقوقی به همین‌جا ختم نمی‌شود. به‌عنوان نمونه، تولید محتوای قضایی موجب آشنایی مخاطب با جرائم مختلف، کیفر هرکدام از آن‌ها و روند طرح شکایت از مجرمان می‌گردد.

نشر محتوای حقوقی در سایت‌ها غالباً به‌صورت متن است اما در برخی از موارد که نیاز است، از ویدئو یا پادکست نیز استفاده می‌شود. اصطلاحات حقوقی گاه بسیار تخصصی می‌شوند و فهم آن برای عموم مردم آسان نیست. در چنین مواردی بهتر است یک وکیل یا مشاور حقوقی، در یک فایل صوتی یا تصویری موضوع را با مثال و بیان روان برای مخاطب شرح دهد.

تولید محتوای وکلا برای سایت

امروزه هیچ‌کس نمی‌تواند خود را از دانستن مفاهیم حقوقی بی‌نیاز بداند؛ زیرا در تعاملات روزمره با کارفرمایان، شرکا و حتی همسر، دانش حقوق نقش مهمی را ایفا می‌کند. در تنظیم قراردادهای شغلی یا خریدوفروش، بی‌اطلاعی از قوانین و نکات ضروری، گاه خسارات بزرگی به‌همراه خواهد داشت. هم‌چنین همواره افرادی هستندکه با انجام اقدامات مجرمانه، منافع و امنیت دیگران را به‌خطر می‌اندازند و آگاهی از نحوه احقاق حقّ برای قربانیان اهمیت بسیاری دارد. شروع یک کسب‌وکارجدید نیز چالش‌های حقوقی بسیاری دارد.

ویژگی‌های تولید محتوای حقوقی

 • 1 دقیق و به روز بر اساس قوانین موجود
 • 2 تخصص گرایی در نوشتار حقوقی
 • 3 حساس بودن تعاریف قانونی
 • 4 نیاز به افرا با تجربه قضایی و حقوقی
 • 5 شامل و کامل بودن محتوا سایت حقوق

ویژگی محتوای حقوقی الومحتوا

 • 1 نوشتن محتوا توسط وکلا یا حقوق‌دانان
 • 2 تحویل محتوای به روز و بر اساس قانون
 • 3 تسلط کامل بر قوانین موجود کشوری
 • 4 ظرفیت بالای تولید متون حقوقی
 • 5 تامین محتوای سایت های به نام حقوقی

آیا مجموعه الو محتوا تولید محتوای حقوقی هم انجام می‌دهد؟

پاسخ به این سؤال مثبت است. تیم الو محتوا با همکاری دانش‌آموختگان و دانشجویان رشته حقوق، تولید محتوای حقوقی برای سایت را به بهترین نحو انجام می‌دهد. محتواهای حقوقی تولیدشده در الومحتوا، علاوه‌بر کیفیت بالا، براساس اصول سئو بهینه‌سازی شده‌اند و همین موضوع در افزایش بازدید سایت حقوقی شما تأثیر بسزایی دارد.

مجموعه الو محتوا برای چه گروه‌هایی توانایی تولید محتوای حقوقی دارد؟

 1. برخی ‌از وکلا برای معرفی حوزه تخصصی خود اقدام به ایجاد سایت اینترنتی می‌نمایند و به‌علت مشغله زیاد، تولید محتوای سایت وکالت خود را به محتوانویس حقوقی می‌سپارند.

با تولید محتوا برای وکیل، نویسنده علاوه‌بر رفع نیاز مخاطب، برای وکیل نیز بازاریابی انجام می‌دهد. درنتیجه، مخاطب با مطالعه یک محتوای حقوقی مرتبط با کلیدواژه سرچ‌شده، دانشی ابتدایی در آن زمینه به‌دست می‌آورد و درضمن از توانمندی‌های وکیل موردنظر نیز مطلع می‌گردد؛ بدین‌ترتیب می‌تواند با آگاهی کافی، حل مشکل حقوقی خود را به فردی کاردان ‌بسپارد.

لازم است محتوانویسی برای وکیل دادگستری با دقت کافی انجام شود. به‌عنوان مثال، نویسنده باید به نیاز فکری افرادی که به مشکل حقوقی برمی‌خورند و نیاز به استخدام وکیل دارند، واقف باشد. این افراد قصد دارند با مطالعه محتوای حقوقی، در یک زمان کوتاه، مهم‌ترین نکات درباره آن موضوع را درک نمایند و از تخصص و میزان تجربه وکیل معرفی‌شده نیز اطلاع یابند. وجود اصطلاحات تخصصی حقوقی و قضایی باید به‌قدر نیاز باشد تا ایجاد دافعه نکند؛ درباره وکیل نیز اغراق نشود و صرفاً توانمندی‌های حقیقی وی برای مخاطب مطرح گردد.

 1. مؤسسات حقوقی در زمینه‌های مختلفی اقدام به ارائه مشاوره حقوقی می‌کنند و برای معرفی این موارد سایت‌هایی ایجاد می‌نمایند. تولید محتوا برای مشاوره حقوقی یکی دیگر از اقسام تولید محتوای حقوقی است.

به‌عنوان مثال، برای ارجاع مخاطب به مشاوره حقوقی سرقت، تولیدکننده محتوای حقوقی اقسام مختلف سرقت، کیفر هر جرم و روند پیگیری پرونده را شرح می‌دهد. این‌کار ضرورت آشنایی به قوانین مجازات اسلامی را برای مخاطب روشن می‌سازد و او از اهمیت دریافت مشاوره حقوقی از افراد متخصص آگاه می‌شود. برخی از مؤسسات مطابق نیاز جامعه مشاوره آنلاین را پیشنهاد می‌دهند و برخی دیگر ملاقات حضوری را پیشنهاد می‌کنند. یک تولیدکننده محتوای حقوقی حرفه‌ای می‌تواند به‌خوبی مزایای هرکدام از این روش‌ها را برای مخاطب توضیح دهد.

 1. برخی ‌از سایت‌های حقوقی با هدف معرفی قوانین قضایی ایجاد می‌شوند. به‌دلیل وجود تنوع در قوانین، موادّ و تبصره‌های مختلف آن، معمولاً کار تولید محتوا برای قوانین قضایی به متخصصان این رشته واگذار می‌شود. بنابراین وجود افراد قانون‌شناس برای تولید محتوا در این سایت‌ها برای تضمین دقت و کیفیت لازم، ضروری است. در قوانین کیفری، قانون تجارت، قانون کار، قانون بیمه و… گاهی تغییراتی ایجاد می‌شود که به‌روز بودن دانش نویسنده در تبیین این موارد اهمیت زیادی دارد. ماهیت این‌گونه سایت‌ها آموزش و اطلاع رسانی است.
 2. برخی‌از سازمان‌ها و دفاتر حقوقی به‌علت وجود پرونده‌های حقوقی متعدد مرتبط با فعالیتشان، تصمیم می‌گیرند این پرونده‌ها را به‌صورت دیجیتال، بایگانی نمایند تا دسترسی به آن‌ها با سهولت انجام شود. تولید محتوای دیجیتال پرونده‌های حقوقی یکی دیگر از اقسام تولید محتوای حقوقی است. در این فرآیند، افرادی که تخصص لازم را در رشته حقوق و انفورماتیک دارند، پرونده‌های حقوقی یک سازمان را مطالعه می‌نمایند و مطابق الگوی مدنظر مسئولان آن، اقدام به ذخیره اطلاعات به‌شکل دیجیتال می‌نمایند. درنتیجه این فرآیند، علاوه‌بر سهولت دسترسی به مستندات هر پرونده، پیگیری وضعیت آن در هر مرحله تسهیل می‌شود. تولید این نوع از محتوای حقوقی به‌علت ویژگی‌های خاصی آن، نرخ دستمزد بالاتری دارد.

چه افرادی می‌توانند به‌عنوان تولیدکننده محتوای حقوقی فعالیت نمایند؟

کار تولید محتوا در سایت حقوقی برای دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته حقوق که به نوشتن علاقه‌ دارند انتخاب مناسبی است. این نوع از تولید محتوا، در دسته تولید محتوای تخصصی قرار می‌گیرد و نسبت به تولید محتوای عمومی، درآمد بهتری دارد. البته افرادی که در این رشته تحصیل نکرده‌اند اما به مباحث حقوقی علاقه دارند و از قلم روان وشیوایی برخوردار هستند نیز می‌توانند در این حوزه فعالیت نمایند؛ زیرا در مجموعه‌هایی که به‌طور حرفه‌ای اقدام به تولید محتوا می‌نمایند، یک تیم از افراد حقوق‌دان به‌عنوان کارشناس محتوای حقوقی، مسئولیت نظارت بر کیفیت محتوا را برعهده دارند.

همه روزه در سایت‌های معرفی فرصت‌های شغلی، آگهی استخدام دورکار حقوقی منتشر می‌شود.  افرادی که مایل هستند به‌عنوان فریلنسر محتوای حقوقی فعالیت نمایند می‌توانند بسته به توانایی و سطح تخصص خود گزینه مناسبی را انتخاب نمایند. فراموش نکنید توانمندی در سئو و انجام کارهای گرافیکی در کنار تولید محتوای حقوقی باکیفیت، شانس شما را برای دستیابی به یک موقعیت شغلی ایده‌آل افزایش می‌دهد. تولیدکننده محتوای حقوقی باید بتواند به خوبی با منابع این حوزه و قوانین مصّوب ارتباط برقرار کند. بازنویسی یک متن تخصصی حقوقی به شیوه‌ای روان که برای عموم مخاطبان با هر سطح دانشی قابل فهم باشد، کاری دشوار اما لذت‌بخش است.

مجموعه الو محتوا با سابقه‌ای درخشان در حوزه تولید محتوای باکیفیت و ارزان، در زمینه‌های تخصصی مختلفی توانمندی خود را اثبات نموده است. این مجموعه در زمینه تولید محتوای حقوقی نیز آماده خدمت‌رسانی به سایت‌های حقوقی، وکلای دادگستری، مؤسسات و استارتاپ‌های حقوقی است. نتیجه اعتماد به الو محتوا، افزایش بازدید و رتبه سایت شما در موتورهای جستجو و هم‌چنین افزایش تعداد مراجعه‌کنندگان به شماست.

الو محتوا آماده استفاده از تجربیات و توانایی‌های تمام افرادی است که در این حوزه دستی بر قلم دارند. شما می‌توانید رزومه خود را برای ما ارسال کنید و یک کار تیمی عالی را تجربه نمایید.

title
با ما گفتگو کنید