در رتبه‌بندی گوگل از رتبه پایین به رتبه بالا برسید!

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 10 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/05/27
در رتبه‌بندی گوگل از رتبه پایین به رتبه بالا برسید!
آنچه را که در این مطلب می‌خوانید: نمایش فهرست

هیچ کس تا به حال توانایی درک رتبه‌بندی گوگل را نداشته است. گوگل فاکتورهای رتبه‌بندی زیادی دارد‌، محاسبات و شاخصه‌های آنها برای رتبه‌دهی به سایت‌ها همچنان در حال تکامل است. توسعه و برنامه ریزی وب می‌تواند یک کار فوق العاده باشد‌، اما مساله فقط کدنویسی نیست، یک طراح وب باید سایتی را ایجاد کند که از نظر SEO بهینه باشد و باید به دستورالعمل‌های گوگل توجه کند.

در صورتی که وب سایت یا صفحه شما با کیفیت پایین در نظر گرفته شود‌، Google رتبه صفحه شما را کاهش می‌دهد که در بلند‌مدت بر کسب و کار و SEO شما تأثیر می‌گذارد (طبیعتا مخاطبان در صفحه رکوردهای جستجو توجهی به مثلا صفحه بیستم که سایت شما در آنجا آمده است ندارند و به احتمال زیاد خرید را از همان نتایج اول انجام خواهند داد).

متغیرهایی که Google هنگام اندازه گیری کیفیت  یک صفحه یا سایت در نظر می‌گیرد چیست و چگونه می‌توانید آن مشخصه‌ها را تشخیص دهید؟ لیستی از این موارد وجود دارد که باید آن‌ها را بررسی کنید مثلا اینکه کدام صفحات ارزیابی نمی‌شوند‌، رفتار مخاطب تا زمان بارگذاری صفحه چطور است یا اشتباهات املایی تا چه حد است. همه اینها در نظر گوگل برای رتبه دهی به سایت شما مهم است.

کیفیت از نظرگوگل چیست؟

 گوگل در مورد برای شناسایی سایت‌های با کیفیت و بی کیفیت چند ملاک دارد. چند مورد از این ملاک‌ها واقعاً مشهود است و ما با آن راحت هستیم‌ و برخی از آنها ممکن است چالش برانگیزتر باشد.

گوگل به محتوای منحصر به فرد نیاز دارد.

گوگل باید اطمینان حاصل کنند که جستجوگران بهترین محتوای مدنظرشان را در نتایج سرچ گوگل پیدا خواهند کرد. بنابراین آنها الگوریتم‌هایی دارند که تشخیص می‌دهند شما واقعا به موضوعی پرداخته‌اید یا فقط از کلیدواژه‌ها برای بالا آمدن در نتایج موتور جستجو استفاده کرده‌اید (که خود راهی مخرب برای بالا بردن SEO است و گوگل شما را تنزل خواهد داد).

یرای گوگل لینک‌هایی که به سایتتان می‌دهید مهم است. این لینک‌ها می‌توانند لینک‌های داخلی و یا خارجی باشند یعنی به یک مطلب دیگر مرتبط با مطلب فعلی در سایت خودتان لینک بدهید یا مطلب را به یک سایت دیگر که بازدید زیادی می‌خورد لینک دهید (البته باز هم نباید لینک‌های رندوم و بی ربط ایجاد کنید! گوگل مشت شما را باز خواهد کرد)

 اینکه برای مطالبتان از مراجع اصیل استفاده می‌کنید نشانه ارزشمندی مطلب شماست و گوگل بخاطر این شما را بالا خواهد برد. صفحه باید در هر موقعیتی به سرعت بارگیری شود. بازدیدکننده  با هر وسیله ای که به سایت شما وارد شد؛ از جمله تلفن همراه‌، رایانه رومیزی‌، تبلت یا لپ تاپ؛ باید بتواند به راحتی در سایت شما پیمایش کند و به محتوا با کیفیت دسترسی داشته باشد. اینها برای گوگل ملاک است.

ابزارهای گوگل متوجه وجود دستورهای نگارشی یا املای غلط می‌شوند. این خطاها را به حداقل برسانید. می‌توانید یک قطعه برجسته  در متن داشته باشید؛ مثلا از بولت پوینت‌ها استفاده کنید.  این کار برای ارتقای رتبه‌بندی سایت شما فوق العاده است‌، اما اگر در آن قسمت‌های برجسته سازی شده چیزی را تغییر دهید‌، گوگل واکنش منفی نشان خواهد داد و باز تنزل خواهید کرد لذا در مورد قطعات برجسته با حساسیت بالا و دقت عمل کنید.

محتوای غیر‌متنی (مثل عکس) به جایگزین‌های متنی نیاز دارد (مثلا وقتی عکس به هر دلیلی مثل کم بودن سرعت اینترنت بازدید کننده بارگیری نشد، توضیح عکس یا فیلم به او می‌تواند کیفیت استفاده او از سایت شما را بالا ببرد و نشان دهنده احترام شما به مخاطب باشد). به همین دلیل است که گوگل از از این رویکرد استقبال می‌کند.

علاوه بر این‌، گوگل به محتوای ساده و کارآمد علاقمند است و اینجور مطالب را شناسایی کرده و ارتقا می‌دهد. آنها این کار را با استفاده از سیستم‌های یادگیری ماشین انجام می‌دهند.

این یک خلاصه جامع نیست اینها بخشی از مواردی است که گوگل برای جداکردن سایت با کیفیت و بی‌کیفیت از آن‌ها استفاده می‌کند.

از نظر گوگل عوامل ایجاد صفحه با کیفیت پایین چیست؟

 • محتوا

محتوا مهمترین عاملی است که گوگل برای رتبه‌بندی سایت شما به آن توجه می‌کند. محتوای صفحه شما باید بدیع باشد. محتوا بالاترین شاخص رتبه‌بندی گوگل است. محتوای سرقت شده و کپی پیست شده نتیجه نخواهد داد و Google صفحه شما را معتبر به حساب نخواهد آورد.

محتوای شما باید به نفع میهمانان و کاربران شما باشد. سئو صفحه شما نیز به محتوا وابسته است. محتوای عالی و قابل توجه همراه با بهینه سازی کلمات کلیدی ضروری‌، معیار محاسبات Google قرار می‌گیرد. کلمات کلیدی نیز به لحاظ رتبه‌بندی‌، نقش مهمی‌دارند. اما گنجاندن تعداد زیادی کلمات کلیدی در صفحه چیزی است که باید از آن اجتناب کرد.

این کار صفحه شما را بی کیفیت نشان خواهد داد. کلمات کلیدی باید مرتبط و هدفمند باشند و به صورت معنی‌دار و در جای مناسب گنجانده شوند.

 • به همه سوالات پاسخ دهید.

به همین ترتیب Google در نظر می‌گیرد که شما چقدر جستجوگر را راضی نگه می‌دارید. این قابلیت گوگل بررسی می‌کند که آیا صفحه شما مناسب است یا به نیاز کاربر پاسخ می‌دهد یا خیر.

مثلا شخصی یک کلید واژه را جستجو می‌کند و گوگل سایت شما را به معرفی می‌کند. شخص با کلیک و ورود به سایت شما مدت زمان مشخصی در سایت شما پیمایش می‌کند، بعد از آن خارج می‌شود و یک جستجوی دیگر انجام می‌دهد. این زمان گذرانده شده و جستجوی نتیجه دیگر نشانه کیفیت سایت شماست. اگر شخص با ورود به سایت شما با محتوایی بی کیفیت مواجه شود سریع سایت را ترک کرده و همان جستجو را تکرار خواهد کرد تا به مطلب دلخواهش برسد. اینجاست که اگر مخاطبین زیادی همین رفتار را با سایت شما داشته باشند، گوگل شما را تنزل جدی خواهد داد.

 • لینک‌ها

وقتی صفحات شما دارای لینک‌های متعدد داخلی و خارجی هستند‌، گوگل علاقه نشان خواهد داد. این به آنها نشان می‌دهد که صفحه شما ممکن است با‌کیفیت باشد.

البته باید به شما هشدار دهیم که استفاده از بک لینک‌های بی کیفیت هیچ فایده‌ای ندارد و به رتبه‌بندی‌ها آسیب می‌رسانند.

 • سرعت بارگذاری صفحه

سرعت بارگذاری سایت نیز اهمیت دارد. راهنمای ما را در مورد بهترین روش امتیازدهی در سرعت بازگذاری صفحه بخوانید تا نکاتی را در مورد تأثیرگذاری بارگیری سریع بر سئو را برایتان شرح دهیم.

 • اشتباهات املایی و گرامری

در واقع، وجود دستور زبان و غلط‌های املایی چیزی است که هنگام ایجاد وبلاگ‌ها و محتوا برای یک سایت تفاوت رتبه ایجاد می‌کند.

نکته: اشتباهات املایی و نگارشی می‌تواند به گوگل نشان دهد که صفحه شما از کیفیت پایینی برخوردار است. شاید درباره اسنیپت‌های گوگل اطلاعاتی داشته باشید. در واقع‌، رعایت علائم نگارشی و عدم وجود غلط املایی می‌تواند صفحه شما را در موتور جستجو ارتقا دهد.

به محض اضافه کردن یک محتوا با غلط املایی و نگارشی یا دستور زبانی، گوگل ناگزیر شما را از قسمت‌های برجسته یا اسنیپت اخراج می‌کند و شما را یک سایت بی کیفیت ارزیابی می‌کند.

 • طراحی پاسخگو

در عصر حاضر‌، که تعداد مشتریان متنوع و زیادی وجود دارد‌، بسیار مهم است که سایت شما دارای طراحی بهینه باشد که در آن طیف وسیعی از ابزارها به راحتی قابل استفاده هستند.

طراحی بهینه باعث می‌شود  که صفحه شما منظم و منسجم روی رایانه‌های رومیزی‌، لپ تاپ‌، موبایل‌، تبلت و هر نوع ابزار دیگر قابل مشاهده باشد. استفاده از  یک تصویر فریبنده و بی ربط بر در سایت و تلاش برای گیج کردن خزنده‌های وب و کاربران نتیجه‌ای نخواهد داشت گوگل شما را بی‌کیفیت ارزیابی خواهد کرد.

رتبه‌بندی گوگل

علاوه بر اینها استفاده از تعداد زیادی لینک  و تبلیغ وابسته در صفحه نیز یک نکته منفی خواهد بود. از نظر گوگل صفحه اصلی سایت باید حاوی محتوای اساسی باشد و اشباع از لینک‌ها و تبلیغات نباشد. بسیاری از لینک‌های وابسته‌، تبلیغات و غیره در داخل صفحه‌ افراد را ترغیب می‌کند تا روی تبلیغ کلیک کنند. ممکن است با این روش کلیک و تبدیل بالایی داشته باشید‌، اما با این حال از نظر گوگل کیفیت سایت شما پایین است.

 • معماری و ساختار سایت

معماری وب‌سایت شما نیز اهمیت زیادی دارد. گوگل بررسی می‌کند که آیا صفحه شما و محتوای صفحه شما به درستی سازماندهی شده اند و استفاده از آن‌ها آسان است یا خیر.

 • ارتقا کیفیت سایت در نظر گوگل

اکنون که تصوری از نحوه شناسایی صفحات بی کیفیت را داریم  اجازه دهید نگاهی به نحوه ایجاد صفحات با کیفیت بالا بیندازیم. تجزیه و مرور سایت با استفاده از ابزارهای مختلف می‌تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا سایت شما از کیفیت بالایی برخوردار است یا خیر. تعداد بازدیدهایی که هر ماه دریافت می‌کنید و اینکه آیا آنها بعد از صفحه فرود از صفحات مختلف بازدید می‌کنند یا خیر را بررسی کنید.

با این کار گوگل سایت شما را به عنوان سایت با کیفیت در نظر خواهد گرفت. علاوه بر این‌، تعداد اشتراک گذاری‌های اجتماعی صفحه خود را پیگیری کنید. ارتباطات بیرونی‌، محتوای منحصر به فرد‌، نمایه سازی و غیره‌، همه چیزهایی هستند که برای سایت شما اهمیت دارند و باعث ارتقا می‌شوند. یک مهندس وب یا طراح قبل از اینکه سایت را راه اندازی کند باید مطمئن شود از هریک از این موارد آگاه است. ایجاد یک وب سایت موفق‌، به استفاده درست از تکنیک‌های ارتقا SEO بستگی دارد.

قبل از انتخاب خدمات توسعه وب‌، اطمینان حاصل کنید که شما دارای تمام اطلاعات دقیق در مورد موتورهای جستجو و سایت‌ها هستید. همچنین اطمینان حاصل کنید که همه آنچه را که لازم است تا در رتبه‌بندی گوگل از کیفیت پایین به بالا تغییر وضعیت دهید را انجام می‌دهید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

Illellato

RPMI 1640 without phenol red, l Glutamine, penicillin streptomycin, trypsin, dimethylsulfoxide DMSO, N desmethyltamoxifen NDMTAM, 4 hydroxytamoxifen 4 OHT, tamoxifen HCl TAM, rotenone ROT, antimycin A ANTI A, oligomycin OLIGO, carbonyl cyanide 4 trifluoromethoxy phenylhydrazone FCCP, polyethylene glycol sorbitan monolaurate TWEEN 20, bovine serum albumin BSA, Triton X 100, thiazolyl blue tetrazolium bromide MTT, 123 bp DNA Ladder, DNA loading buffer, crystal violet, bafilomycin A1, terminal transferase TdT kit, biotin 16 dUTP, anti Оі tubulin and sodium pyruvate were purchased from Sigma Aldrich Norway AS Oslo, Norway lasix to bumex conversion

پاسخ دادن
LAULLIEDE

nor vibrax comprar A reserve stem cell population in small intestine renders Lgr5 positive cells dispensable

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید