ایجاد مشتری با بازاریابی محتوا

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 7 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/08/06
ایجاد مشتری با بازاریابی محتوا

اگر به دنبال یکی از راه‌های برتر برای ایجاد مشتری بالقوه برای کسب و کار خود هستید، وبلاگ ما را بخوانید و همه آنچه که در مورد بازاریابی محتوا لازم است بدانید را بیابید. ما به بازاریابی محتوا، چگونگی ایجاد مشتری بالقوه و نحوه شناسایی مخاطبان هدف خود می‌پردازیم. روش‌های زیادی برای ایجاد مشتری بالقوه برای کسب و کار شما وجود دارد، اما بازاریابی محتوا یکی از موثرترین آنها است. اگر به دنبال استراتژی ای هستید که بتواند به شرکت شما کمک کند، به این مقاله نگاهی بیندازید تا بدانید که بازاریابی محتوا چگونه کار می‌کند و چرا اینقدر موفق است.

بازاریابی محتوا چگونه مشتری بالقوه ایجاد می‌کند؟

بازاریابی محتوا بین فعالین این حوزه اینگونه تعریف می‌شود: “یک رویکرد بازاریابی استراتژیک متمرکز بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطبان مشخص و در نهایت، ایجاد سودآوری است.” مزایای این استراتژی بازدیدکنندگان بیشتر از وب سایت شما، بهبود رتبه در موتورهای جستجو و در نهایت کسب و کار پر رونق تر  است. بسیاری از مردم تعجب می‌کنند که چگونه بازاریابی محتوا در واقع منجر به کسب و کار آنها می‌شود.

بازاریابی برای محتوا

بهترین راه برای پاسخ به این سوال این است که توضیح دهید بازاریابی محتوا چیست و چرا به خوبی به عنوان یک ابزار تولید مشتری عمل می‌کند. ما همچنین تفاوت بین کیفیت و کمیت کلمات کلیدی را بررسی کرده و نکات و ترفندهایی را در مورد چگونگی شناسایی بازار هدف و در نهایت ایجاد مشتری بالقوه ارائه می‌دهیم.

چرا از بازاریابی محتوا برای ایجاد مشتری استفاده می‌شود؟

بازاریابی محتوا آینده استراتژی‌های بازاریابی است. بازاریابی محتوا برای ایجاد مشتریان بالقوه توسط برخی از بزرگترین سازمان‌های جهان استفاده می‌شود. این همه ماجرا نیست، مشاغل کوچک نیز از محتوای با کیفیت در همه انواع بازاریابی، از جمله بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، سئو، روابط عمومی و موارد دیگر استفاده می‌کنند. این به سه دلیل عمده است:

 • برای افزایش فروش
 • برای صرفه جویی در هزینه‌ها
 • برای تشویق مشتریان به وفادار ماندن

بازاریابی محتوا چندین سال است که توسط برندهای بزرگی مانند کوکاکولا، نایک و اپل مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنها متوجه شده اند که بهترین راه برای ایجاد وفاداری مشتری، ارائه محتوای با کیفیت است، که به مشتریان آنها آموزش می‌دهد و باعث ارتقا اعتماد به برند می‌شود. این امر منجر به نگهداری مشتریان، ارتباط بهتر با مشتریان فعلی و افزایش فروش به دلیل سئو می‌شود.  

نکات و ترفندهای ایجاد مشتریان به کمک کانتنت مارکتینگ

تولید مشتری برای مشاغل ضروری است، زیرا هدف در نهایت تبدیل مشتری بالقوه به خریدار است. در زیر، ما برخی از بهترین نکات و ترفندها را برای تشویق مشتریان، شناسایی بازار هدف ایده آل و ارزیابی چشم اندازهای تجاری ارائه کرده ایم. با ایجاد پرسنا برای خریدار، محتوای خود را برای مشتری ایده آل خود تنظیم کنید.

پرسنا به خصوصیات و ویژگی های مشتریان ایده آل برای یک محصول گفته میشود. در حالی که تشویق هرچه بیشتر مشتری مهم است، اما باید برای کسب و کار شما هدایت کننده مناسبی باشد. شما می‌خواهید از هدر دادن منابع جلوگیری کنید. به همین دلیل ایجاد پرسنا برای خریدار مفید است. پرسنای خریدار نمایه ای از مشتری ایده آل شما است که شامل اطلاعاتی مانند اطلاعات جمعیتی و علایق اوست.

شما باید از این اطلاعات برای تنظیم محتوای تولید شده و افزایش تعداد مشتری بالقوه‌های تولید شده استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر زنان 25 تا 34 ساله را هدف قرار می‌دهید، از تحقیقات در مورد موضوعات مورد علاقه آنها یا ارائه محتوای ارزشمند به آن‌ها استفاده کنید. پرسنای خریدار شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • نام
 • سن
 • درآمد
 • جنسیت
 • راه حل‌ها

از انتشار محتوا استفاده کنید

محتوایتان را در سایت‌های ثالث که محبوبیت بیشتری نسبت به سایت شما دارند و به سمع و نظر مخاطبان بسیار بیشتری می‌رسند منتشر کنید. این یک برد-برد است. محتوای شما در معرض دید مخاطبان ایده آل قرار می‌گیرد و وب سایت شخص ثالث محتوای رایگان دریافت می‌کند.

همچنین ممکن است بخواهید از وبلاگ نویس مهمان استفاده کنید. در این حالت، شما در حال همکاری با سایر سایت‌ها هستید که ممکن است توجه مخاطبان بالقوه شما را به خود جلب کند. با انجام تحقیقات شروع کنید. دریابید چه کسانی پادکست یا وبلاگ‌های محبوب را در بازار هدف شما تولید می‌کنند. سپس، می‌توانید با ایده‌های خود ارتباط برقرار کنید. تا زمانی که وبلاگ نویس مهمان شما را یک مزیت متقابل می‌بیند، به احتمال زیاد آنها خوشحال خواهند شد که در کنار شما کار کنند.

نظرسنجی یا آزمون ایجاد کنید.

همانطور که در بالا ذکر کردیم، تلاش برای ایجاد مشتری بالقوه تا زمانی که بازار خود را درک نکنید، فایده ای ندارد. نظرسنجی‌ها و آزمونها یک راه سرگرم کننده، ساده و موثر برای یادگیری همه چیزهایی است که باید درباره مشتریان خود بدانید. همچنین می‌توانید از این فرصت برای ارزیابی هر گونه مشکل و چشم اندازهای تجاری خود استفاده کنید.

با بهینه سازی سئو بازاریابی محتوایی کنید

اگر هدف شما موفقیت مطلق است، باید سئو و استراتژی‌های بازاریابی محتوا را بهینه کنید. در واقع، اینها همیشه دست به دست هم می‌دهند. تحقیقات درباره کلمات کلیدی برای سئو ضروری است و استفاده از آنها در محتوای شما بسیار مهم است و اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارد.

با این حال، شما باید تعادل را پیدا کنید! هیچ کس نمی‌خواهد مطالبی را که مملو از کلمات کلیدی است بخوان. هرگز بیش از حد بهینه سازی نکنید و همیشه مطمئن شوید که محتوای باکیفیت و جذابی تولید می‌کنید تا مشتریان خود را جذب کنید. برای بازاریابی موثر محتوا، یک متخصص استخدام کنید. ساده‌ترین راه برای تولید محتوای باکیفیت و تولید موثر تبلیغات، استخدام یک متخصص در این صنعت است.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید