چگونه یک استراتژی محتوا موثر تهیه کنیم ​

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1397/12/29
چگونه یک استراتژی محتوا موثر تهیه کنیم ​

هنگامی که برای ایجاد محتوای جدید برای وب سایت خود اقدام می‌کنید، روش مقابله با کلافگی‌تان چیست؟ آیا شما از یک تقویم محتوا از پیش برنامه‌ریزی‌شده پیروی می‌کنید، یا به فکر کپی کردن از دیگر سایت‌ها هستید؟ اگر استراتژی محتوا شما بیشتر شبیه مورد اول است، زمان این فرارسیده‌است که حدس بزنید چشم‌انداز شما چیست، پس برنامه‌ریزی محتوایی را شروع کنید که به خواسته‌های چشم‌اندازتان پاسخ دهد. ​

این به معنای ایجاد یک استراتژی محتوا جامع است، و برای کمک به شما در تمام مراحل دخیل در ایجاد آن، یک طرح کلی از آنچه که مورد نیاز است در اینجا آورده شده‌است:

۱- راهکار خود را ایجاد کنید

هر زمان که ما با یک مشتری جدید کار می‌کنیم، یکی از اولین کارهایی که انجام می‌دهیم معرفی یک کتاب بازاریابی محتوا یا بازاریابی به آن‌هاست، که با تفکیک شخصیت هدف، نقشه راه، خلاصه استراتژیکی، و غیره، کامل شده‌است. به منظور توسعه یک استراتژی محتوا موثر، باید درک درستی از کسی که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کند، از جمله باورهایش، احساساتش، رفتارها، خواسته‌هایش، نیازهایش و غیره داشته باشید. ما می‌خواهیم مشتریان بدانند که مخاطبین ما چه کسانی هستند و چه می‌خواهند، آنگاه آن‌ها می‌توانند پیام‌های بازاریابی ما را بهتر درک کنند.

راهکار استراتژی محتوا

۲- ​مصاحبه کنید

اگر به دنبال یک بینش و دیدگاه در مورد چشم اندازهای خود و مشتریان خود هستید، چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق مشاهدات خارجی خود یاد بگیرید. اگر به طور منظم با این افراد صحبت نکنید، پس باید با افرادی صحبت کنید که این کار را انجام می‌دهند. باید گفت که این محتوا هم می‌تونه متنی باشه هم به صورت ساخت پادکست که روش دوم برای مصاحبه مرسوم‌تر است. این به این معنی است که با افرادی که بنا بر چشم اندازهای شما صحبت می‌کنند مانند تیم فروش، نمایندگان خدمات مشتری، و حتی مدیران و مهندسان صحبت کنید. به این دلیل که افرادی که بیش‌ترین زمان را صرف صحبت با چشم انداز مشتریان می‌کنند، متوجه می‌شوند که چه سوالاتی را به طور منظم می‌شنوند، و چه مشکلاتی اغلب مشتریان دارند. اگر می‌توانید بفهمید بزرگ‌ترین موانع آن‌ها چیست، می‌توانید استراتژی محتوا را در مورد کمک به شفاف‌سازی پیش‌اندازها پیاده کنید.​

مصاحبه در تولید محتوا

۳- اولویت‌بندی موضوعی فهرست مشکلات مشترک​ ​

پس از مصاحبه با افرادی که بیشتر با مشتریان و چشم‌انداز شما ارتباط برقرار می‌کنند، کاری که باید انجام دهید این است که اولویت‌بندی لیست مشکلات و سوالاتی که جمع‌آوری کرده‌اید را آغاز کنید که باید شامل ده‌ها سوال، مساله و موانع باشد که می‌توانند با محتوا همراه باشند. از عملکرد گرفته تا توافقات حفظ و نگهداری، و هزینه بهبود بهره‌وری، درک مشکلات شعله‌ور کننده‌ی چشم انداز‌های شما، از جمله اولویت‌بندی محتوایی است که می‌تواند پر بازده باشد.​ با شناسایی بزرگ‌ترین نقاط ضعف و پرداختن به آن‌ها می‌توانید شرکت خود را به عنوان یک راهنمای فکری معتبر بشناسانید و این یک استراتژی محتوا برتر از رقبای حرفه شما است.

موضوع استراتژی محتوا

۴- معین کنید که مشکل به کدام مرحله بستگی دارد

اگر بدانید به چه سوالاتی می‌خواهید پاسخ دهید، مرحله منطقی بعدی تصمیم‌گیری این است که در کدام مرحله باید آن‌ها را تبلیغ کنید. اگر از یک سفر خریدار خود را نقشه‌برداری کرده‌اید، باید ایده خوبی از جایی که چشم‌انداز شما بزرگ‌ترین تعلق خاطر را تجربه می‌کند داشته باشید، و می‌توانید محتوای خود را برای بهترین تناسب در مراحل سفر مشتری تغییر دهید. اگر این یک سوال ساده و عمومی در مورد صنعت باشد، برای مثال، و شما باید محتوایی را ایجاد کنید که به چشم اندازهای مرحله جذب کمک می‌کند، چون آن‌ها فقط سعی دارند برخی از اصول اولیه را یاد بگیرند. اگر سوال خاصی در مورد قیمت‌گذاری وجود داشته باشد، مخاطبانتان به احتمال زیاد به تصمیم‌گیری نهایی نزدیک‌تر هستند و چشم انداز استراتژی محتوا شما باید به چشم اندازهای مرحله تصمیم‌گیری ارتقا یابند.

مشکلات محتوا

۵- نوع محتوا را انتخاب کنید ​

حالا که می‌دانید بزرگ‌ترین چالش‌ها کجا هستند و متناسب هر مرحله از سفر خریدار، گام بعدی تصمیم‌گیری درباره این است که چه نوع محتوایی بیش‌ترین تاثیر را خواهد داشت. برای آن‌هایی که بیشتر به دنبال اطلاعات پایه در مرحله آگاهی، برگه انعام، اینفوگرافیک یا ویدئو به طور مثال می‌تواند به انتقال پیام کمک کند. در مرحله ملاحظات، یک وایت پیپر مناسب‌تراست، در حالی که معاملات، پیشنهادها، و تخفیف به طور معمول، موثرترین سبک محتوا برای متقاعد کردن چشم اندازهای مخاطبان در مرحله تصمیم‌گیری هستند.

انتخاب نوع محتوا

۶- برنامه‌ریزی و پشتیبانی از طریق وب سایت‌های ارتباط جمعی و ایمیل

زمانی که بدانید در مورد چه چیز و چطور در مورد آن صحبت خواهید کرد، آخرین گام پیاده سازی هر چیزی است که در تقویم محتوا شما برنامه‌ریزی شده‌است، از جمله رسانه‌های اجتماعی مربوطه و ارسال ایمیل که شما برای حمایت از محتوای خود از آن قرار استفاده کنید. روشن کنید که چه چیزی در هر روز مشخص منتشر خواهد شد و چه پلتفرم‌ها و محتوای حمایتی‌ای در کنار آن به کار گرفته خواهد شد. شما باید بتوانید همه چیز را از قبل برنامه‌ریزی کنید و نیاز به چک لحظه آخری را از بین ببرید.

استراتژی محتوا فارسی

آیا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چه چیزی در حال توسعه یک وبلاگ نویسی و استراتژی محتوا است، بیاموزید؟ حتما مقالات دسته محتوا ما را مطالعه کنید.

خدمات تولید محتوا

دریافت خدمات تولید محتوا و دیگر خدمات سایت شما

برای دریافت خدمات تولید محتوا با گارانتی تضمین بالاترین کیفیت کاری فرم را پر کرده و ارسال کنید. تضمین می‌کنیم در ساعات کاری کارشناسان ما در کمتر از ۳۰ دقیقه با شما تماس خواهند گرفت.

پرسش و پاسخ تکمیلی

LAULLIEDE

6 months HR 0 doxycycline for ear infection Growth factor support therapy neutropenia

پاسخ دادن
BLERPOX

During mass gain phases utilizing exogenous insulin, 500 850 MG 1 2 times daily of Glucophage increased the effective value of insulin how do clomid work Selective estrogen receptor modulators are contraindicated in persons who have a history of venous thromboembolic events

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید