19 مورد از انواع بک لینک + بررسی مفید یا مضر بودن

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 14 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/06/11
19 مورد از انواع بک لینک + بررسی مفید یا مضر بودن

بهترین راه برای کسب تأییدیه از سمت گوگل برای وب سایت شما، به دست آوردن بک لینک با کیفیت است. بله، بک لینکها برای موتورهای جستجو صحت و اعتبار وب سایت شما را تضمین می‌کنند. به این ترتیب، ‌می‌توانید یک جایگاه برتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو یا SERP‌ها بدست آورید، در نتیجه ترافیک محتوای ارگانیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید.

مراقب باشید، زیرا همه بک لینک‌ها نمی‌توانند تأثیر مثبتی بر وب سایت شما داشته باشند. بک لینک سازی مشکل است و اگر نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. با توجه به این حقایق، برای جلوگیری از فاجعه ای که بر سر وب سایت شما خواهد آمد، باید تصویر بزرگتری از کل داستان بک لینک را ببینید.

ایجاد بک لینکهای با کیفیت برای یک وب سایت می‌تواند موثر واقع شده و سئو را ارتقا داده همچنین جایگاه آن را در SERPها بهبود بخشد. اما چگونه از کیفیت بک لینک‌ها اطمینان حاصل می‌کنید؟ انواع بک لینک بر اساس نحوه به دست آوردنشان به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند، بک لینکها را ‌می‌توان بر اساس نحوه دریافت آن‌ها در موارد زیر دسته‌بندی کرد:

بک لینک‌های طبیعی

بک لینکهای طبیعی بک لینکهایی هستند که شما به آنها دست ‌می‌یابید زیرا سایرین در فضای دیجیتال محتوای شما را دارای ارزش بک لینک دادن ‌می‌یابند. بنابراین، هر بار که محتوای کاربر محور، آموزنده و با کیفیت را در وب سایت خود قرار ‌می‌دهید، شانس دستیابی به بک لینک‌های طبیعی را افزایش ‌می‌دهید، و بله، موتورهای جستجو بک لینک طبیعی را بیشتر دوست دارند.

بک لینک‌های پولی

بک لینکهای پولی بک لینکهایی هستند که از وب سایت‌های دیگر خریداری ‌می‌کنید، که اغلب متعلق به استراتژی نیچ ( Niche) وب سایت شما هستند. با استفاده از این بک لینکها، شما ربات‌های موتور جستجو را فریب ‌می‌دهید تا وب سایت خود را در رتبه بالاتری قرار داده و در فضای آنلاین بازدید بیشتری دریافت کنید. این نوع بک لینک‌هایی است که گوگل و دیگر موتورهای جستجو از آن متنفر هستند، به این معنی که اگر مسیرهای بک لینک شما را ردیابی کنند، شما را به دردسر خواهند انداخت.

بک لینک تماسی یا Backlink Outreach

Backlinking Outreach یک تکنیک است که در آن با دیگر صاحبان وب سایت یا وبلاگ نویسان خاص تماس ‌می‌گیرید تا بک لینک به وب سایت خود را ایجاد کنید. در این مورد، شما به صورت دستی با آنها تماس ‌می‌گیرید و آن‌ها را مجبور ‌می‌کنید که از سایت خود به سایت شما بک لینک بسازند. هدف اصلی از ایجاد لینک، ایجاد اعتبار برای وب سایت در نظر موتورهای جستجو و دستیابی به رتبه‌های بالاتر است. این‌ها انواع بک لینکهایی هستند که با آنها ‌می‌توانید وب سایت خود را به طور موثر برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

بک لینک‌های تحریریه

آیا خوب نیست که یک ناشر شایسته شما را به بازدیدکنندگان خود توصیه کند؟ این دقیقاً همان کاری است که بک لینک‌های تحریریه انجام ‌می‌دهند. این زمانی است که یک ناشر معتبر به محتوای مرتبط وب سایت شما لینک ‌می‌دهد. بنابراین، بازدیدکنندگان وب سایت ناشر روی وب سایت شما حساب ‌می‌کنند و از آن نیز بازدید ‌می‌کنند!

بک لینکهای وبلاگ نویسی مهمان

وقتی پست‌های مهمان را به وب سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگر ارسال ‌می‌کنید، ‌می‌توانید بک لینک وبلاگ مهمان به وب سایت خود را بسازید. با تولید محتوای با کیفیت بالا برای قرار دادن بک لینک خود، ‌می‌توانید ترافیک واجد شرایط بیشتری را به وب سایت خود برسانید و در عین حال اعتبار آن را افزایش دهید. علاوه بر این، شما همچنین اعتماد صاحبان وب سایت‌ها را به خود جلب ‌می‌کنید، و آنها را ترغیب ‌می‌کنید تا در روزهای آینده فرصت‌های سودآورتری را در اختیار شما قرار دهند.

بک لینک‌های ارتباطی Blogger Outreach

همانطور که از نامش پیداست، بک لینکهای ارتباطی وبلاگ نویسان بک لینکهایی هستند که شما با برقراری ارتباط با وبلاگ نویسان که دارای مخاطبان مشترک با شما هستند به دست ‌می‌آورید. قرار دادن بک لینک در این وبلاگ‌های خاص ‌می‌تواند فرصتی را برای شما ایجاد کند تا افرادی را جذب کنید که ‌می‌توانند به مشتریان شما تبدیل شوند. وقتی چیزی را دارید که آن‌ها می‌خواهند، فقط کافیست استراتژی بازاریابی خود را تکمیل کنید تا به آنها نشان دهید که در مقایسه با بسیاری دیگر از رقبا در کسب و کارتان، شما  بهترین هستید.

بک لینک‌های پروفایلی در سوشال

شما یک پروفایل دیجیتالی برای نام تجاری یا کسب و کار خود در پلتفرم‌های مختلف ایجاد ‌می‌کنید، از جمله لیست مشاغل، سایت‌های شبکه‌های اجتماعی، فهرست‌های مبتنی بر صنعت و موارد دیگر. می‌توانید از هر یک از این فضاهای وب به صورت یکپارچه بک لینکهایی به وب سایت خود ایجاد کنید.

بک لینک‌های وبینار

در مورد تشویق سایر فعالان صنعت برای ایجاد بک لینک به وب سایت شما نیز یک وبینار ‌می‌تواند مفید باشد. میزبانی وبیناری که محتوای غنی برای همه افراد صنعت مفید ارائه ‌می‌دهد می‌تواند بسیار موثر باشد. مردم به منظور آموزش بازدیدکنندگان خود به وب سایت شما بک لینک ایجاد ‌می‌کنند. این به معنی یک برد-برد است.

تولید محتوا سرگرمی

بک لینک ابزار رایگان

به سختی ‌می‌توان کسی را یافت که بتواند در برابر یک ابزار رایگان و مفید مقاومت کند! درست متوجه شدید! ارائه یک ابزار رایگان یکی دیگر از راه‌های موثر برای جلب دیگران برای بک لینک مجدد به وب سایت شما است. این ابزار رایگان ‌می‌تواند یک نسخه پایه و اولیه از یک ابزار پر استفاده باشد و باید چشم اندازهای بیشتری را برای شما به ارمغان آورد. در صورت امکان، ‌می‌توانید دکمه کال تو اکشن برای اقدام را وارد کنید تا کاربران را مجبور به ثبت نام برای دسترسی به نسخه کامل کنید.

بک لینک‌های قدردانی

هنگا‌می‌که صاحب وب سایت به وب سایت شما در ارتباط با محل اهداء حمایت مالی از رویداد صنعتی یا آدرس دهی افراد مشابه بک لینک ‌می‌دهد، ‌می‌توانید یک بک لینک تأیید ایجاد کنید. بهترین راه برای ایجاد بک لینک به وب سایت شما این است که رقبای خود را در مورد نوع رویدادهایی که در آن شرکت ‌می‌کنند پیگیری کنید و سپس حرکتی خلاقانه انجام دهید که برای کسب و کار شما سودمند باشد.

بک لینکهای پست مهمان

مواردی وجود دارد که وب سایتی پست مهمان شما را ‌می‌پذیرد ولی به شما برای قرار دادن بک لینک در قسمت اصلی محتوا اجازه نمی‌دهد. در مواردی از این قبیل، هنوز ‌می‌توانید یک بک لینک در بیوگرافی نویسنده پست مهمان خود قرار دهید. در حالی که این نوع بک لینک به اندازه بک لینک‌های دیگر برای سئو موثر نیست، اما همچنان ‌می‌تواند به وب‌سایت شما ارزش ببخشد.

بک لینک‌های نشان

بک لینک‌های نشان برای به دست آوردن مزایای متقابل ایده آل هستند. هم اکنون به چگونگی کارکرد آن ‌می‌پردازیم. شما یک نشان (چیزی مثل مدال افتخار یا لیاقت و از این قبیل) با نام تجاری خود ایجاد ‌می‌کنید و آن را به نشانه قدردانی یا تقدیر به سایر بازیگران صنعتی که در آن فعالید اهدا ‌می‌کنید. البته نشان برای هر شغلی مایه افتخار است! بنابراین، مشاغلی که نشان‌های خود را به آنها توزیع ‌می‌کنید، به طور طبیعی آن‌ها را در صفحات رسمی‌خود قرار ‌می‌دهند.

با انجام این کار، نشان به وب سایت شما بک لینک ‌می‌یابد. از آنجا که نشان در قسمتی از وب سایت قرار ‌می‌گیرد که در معرض دید بازدید کننده است، ‌می‌توانید انتظار کلیک‌های بیشتری را داشته باشید و بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت خود جلب کنید. به علاوه، نشان راه خوبی برای افزایش اعتبار برای کسب و کارتان است.

بک لینک‌های بیانیه مطبوعاتی

وقتی صحبت از انتشار اخبار ‌می‌شود، هیچ گزینه ای بهتر از بیانیه مطبوعاتی وجود ندارد. وقتی یک اطلاعیه مهم دارید، فقط آن‌ها را در وب سایت خود انتشار نمی‌دهید. شما همچنین آن را در سایر وب سایت‌های مربوطه ارسال ‌می‌کنید تا اخبار در مدت کوتاه در میان مخاطبان گسترده تری وایرال شوند.  وقتی در وب سایت‌های دیگری که مخاطبین مورد نظر شما بازدید ‌می‌کنند، اخبار منتشر ‌می‌کنید، مطمئناً از بک‌لینک‌ها سود خواهید برد، از این گذشته، همه مطالب مربوط به تجارت شما است.

بک لینک کامنتی

وقتی هر روز نظرات واقعی در مورد پست‌های وبلاگ با کیفیت بالا ارسال ‌می‌کنید که بازدیدکنندگان زیادی را جذب ‌می‌کند، ‌می‌توانید بک لینکهایی را به صفحات مربوطه در وب سایت خود در آنجا ایجاد کنید. به این ترتیب، شما شانس خوبی برای جلب توجه دارید، که به نوبه خود به ترافیک ارگانیک وب سایت شما تبدیل ‌می‌شود. از سوی دیگر، افرادی که از بخش نظرات برای شیوه‌های ایجاد بک لینکهای ناخواسته استفاده ‌می‌کنند، تأثیر منفی بر وب سایت‌های خود خواهند داشت.

بک لینک‌هایی که باید از آنها اجتناب کنید:

همه بک لینک‌ها برای وب سایت شما مفید نیستند. برای جلوگیری از آنچه برای وب سایت شما خوب نیست، باید بدانید که آن‌ها کدامند. هنگا‌می‌که در ایجاد بک لینک برای وب سایت خود تلاش ‌می‌کنید، باید از انواع این بک لینکها که در ادامه ذکر می‌شوند خودداری کنید.

بک لینک‌های پولی

صاحبان وب سایت‌ها بک لینک ‌می‌خرند تا الگوریتم‌های آن را فریب دهند تا وب سایت‌های خود را در رتبه بالاتری قرار دهند، گوگل اصلا این حالت را نمی‌پسندد.  در بدترین حالات، بک لینکهای ناخواسته باعث جریمه شدن وب سایت شما می‌شوند و موقعیت وب سایت شما را در  صفحه نتیج جستجو به شدت کاهش ‌می‌دهد.

بک لینک‌های غیر خبری

بیانیه‌های مطبوعاتی ‌می‌توانند آگاهی از برندتان را در بین مخاطبان مورد نظرتان شما ایجاد کنند و به وب سایت شما بک لینک ارسال کنند.اما اگر تصمیم بگیرید اخبار مربوط به نام تجاری خود را منتشر کنید که هیچ ارزشی برای مشتریان شما نداشته باشد، اقدا‌می ‌عاقلانه نیست. بک لینکهایی که در چنین مطبوعاتی قرار ‌می‌گیرند اسپم هستند و برای وب سایت شما مضر هستند.

بک لینکهای راهنمای نامربوط

هنگا‌می‌که پروفایل‌های نامعتبر مربوط به کسب و کار یا نام تجاری خود را در فهرست‌های صنعت تنها به منظور ایجاد بک لینک ایجاد ‌می‌کنید، به خود ضرر خواهید رساند. بعلاوه، این امر به تلاش‌هایی که در راستای ارتقا سئو انجام داده اید آسیب ‌می‌رساند و بر اعتبار نام تجاری شما تأثیر منفی ‌می‌گذارد.

بک لینک انجمن

تالارهای گفتگو مکان‌هایی هستند که مردم برای بحث و تبادل اطلاعات با کیفیت به آنجا ‌می‌روند. تا زمانی که بک لینکهایی را برای آموزش مبتدیان و متخصصان دیگر صنعت در اینجا قرار دهید، واقعی است. اما باز هم، اگر از این انجمن‌های دیجیتالی فقط برای ایجاد بک لینک دیدن ‌می‌کنید، از نظر کیفیت پایین خواهید آمد و فقط عوارض جانبی این کار گریبان گیرتان خواهد شد.

بک لینکهای PBN

بک لینکهای خصوصی شبکه وبلاگ (PBN) بک لینکهایی هستند که از یک شبکه وب سایت یا وبلاگ غیر معتبر ایجاد شده اند. ایجاد بک لینک PBN کاملاً یک کلاهبرداری و بر خلاف دستورالعمل‌های Google است. اگر مشخص شود که یک وب سایت از این روش استفاده ‌می‌کند، گوگل این حق را برای خود محفوظ ‌می‌دارد که حتی بر اساس شدت این کلاهبرداری، آن را از نتایج جستجوی خود حذف کند.

در ادامه سه ​​عامل موثر بر کیفیت بک لینک را مشاهده ‌می‌کنید.

وجهه سایت بک لینک دهنده

اعتبار وب سایتی که از آن بک لینک دریافت ‌می‌کنید نشان دهنده کیفیت آن است. هنگا‌می‌که در سایت‌هایی که به طور گسترده شناخته شده اند، بک لینک ایجاد ‌می‌کنید، آنها به ربات‌های موتور جستجو سیگنال ‌می‌دهند تا وب سایت شما را بهتر رتبه بندی کنند.

بک لینکهای Dofollow و nofollow

بک لینک‌های Dofollow و بک لینک‌های nofollow دو راه برای تشخیص بک لینک هستند و به گوگل می‌گویند چگونه وب سایتی را که به وب سایت خود لینک می دهید مرتبط کند. بک لینکهای Dofollow موجب انتقال قدرت به وب سایت است‌، در حالی که بک لینک nofollow ارزش آنچنانی نخواهند داشت. بک لینکهای Dofollow موتورهای جستجو را وادار به خزیدن و ایندکس کردن صفحات وب ‌می‌کند تا ارزش بیشتری را به سئو اضافه کند. از سوی دیگر، بک لینکهای nofollow توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می‌شوند و ارزش سئو کمتری را به ارمغان ‌می‌آورند.

گوگل اخیراً دو ویژگی ارتباطی دیگر، یعنی rel = sponsored و rel = ugc اضافه کرده است. حالت rel = sponsored  برای وقتی پیشنهاد می‌شود که به قصدهای مالی به یک سایت لینک می‌دهید، UGC ویژگی ای است که باید برای بک لینکهای ایجاد شده توسط کاربر استفاده کنید.

در مقام مقایسه، rel با Dofollow از نظر قدرت قابل مقایسه نیست. بنابراین، اگر به طور جدی در مورد افزایش اعتبار وب سایت خود فکر ‌می‌کنید، لینک‌های Dofollow ایده آل هستند. با این حال، بک لینکهای nofollow و سایر انواع بک لینک‌ها همچنان ‌می‌توانند ترافیک خوبی را به وب سایت شما هدایت کنند.

محل بک لینک در سایت

مکان بک لینک در وب سایت مربوطه نقش مهمی‌ در ارزش سئو آن سایت دارد. به عنوان مثال، اگر بک لینک وب سایت شما در یکی از مناطقی قرار گیرد که به راحتی توسط بازدیدکنندگان قابل مشاهده است، ‌می‌توانید مزایای بیشتری برای وب سایت شما داشته باشد.

جمع بندی

بک لینک‌ها بخشی اجتناب ناپذیر از پروتکل‌های بهینه سازی موتورهای جستجو هستند. اما آنچه هنگام ایجاد بک لینک باید به خاطر بسپارید این است که همیشه کیفیت مهم تر از تعداد است. یک استراتژی ایجاد بک لینک ایجاد کنید و لینک‌های درجه یک را از وب سایت‌های معتبر بدست آورید. محتواهایی را ایجاد کنید که کاربران را به ایجاد بک لینکهای طبیعی به وب سایت شما وادار ‌می‌کند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

bimeh-saman

ممنون از سایت شما

پاسخ دادن
BLERPOX

clomid He said that his critique relied on the work of scientists from regulatory agencies involved in risk assessment, and that these scientists had criticized smaller studies that claimed adverse effects

پاسخ دادن
Mutarrero

intimax noroxine generique Syria s civil war has killed more than 100, 000 people, sent millions fleeing from their homes and divided the Middle East between Sunni Gulf states and Turkey, which mostly support the rebels, and Shi ite Iran and Hezbollah, which back Assad ivermectin brand name

پاسخ دادن
Illellato

Immediately, his body suddenly flashed, and what to do for high blood pressure naturally he planned to escape comprar lasix

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید