صفر تا صد تولید محتوا در یوتیوب

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 14 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1399/10/27
صفر تا صد تولید محتوا در یوتیوب

 دراین مطلب سایت الو محتوا سعی در توضیح مراحل نحوه تولید محتوای یوتیوب را دارد و مراحل مختلف، شرایط استفاده از یوتیوب درایران، ثروتمندترین یوتیوبرها، قوانین موجود، نحوه کسب درآمد و… به صورت اجمالی توضیح داده شود، تا کمکی باشد برای آشنایی بیشتر برای کسانی که قصد ورود و کسب درآمد از یوتیوب را دارند.

چرا تهیه محتوا برای youtube موضوع مهمی است؟

یوتیوب به صورت مستقل امکان درآمدزایی را برای افراد فراهم می‌کند، اتفاقی که در اپلیکیشن دیگر رخ نمی‌دهد، بنابراین دنبال‌کنندگان شما به عبارتی مشتریان شما و عوامل کسب درآمد شما به صورت مستقیم هستند. هرچند که درکنار این موضوع یوتیوب برای شما امکان تبلیغات را هم ایجاد می‌کند و باعث افزایش درآمد می‌گردد. بنابراین در دنیای امروز یوتیوب می‌تواند وسیله‌‌ی بسیار مناسبی برای کسب درآمد در راستای علایق و استعداد شما باشد. باید این مساله را هم درنظر داشته باشید که youtube وسیله‌ی ارتباط شما با تمامی مردم جهان است و باعث گسترش کار شما خواهدشد.

تولید محتوای یوتیوب

قوانین مربوط به سال ۲۰۲۰ youtube

بهتراست قبل از قدم گذاشتن به دنیای یوتیوب و ساخت ویدئو برای آن به طور کامل با قوانین آن آشنا شوید و تسلط کافی به آن پیدا کنید. به همین منظور الو محتوا توضیحات اجمالی درباره‌ی اساسی ترین قوانین یوتیوب به شما ارائه می‌دهد.

باید درنظر داشته باشید که این مساله‌ای مهمی است و  یوتیوب به طور مرتب کانال‌های موجود در سایت را بررسی می‌کند، تا اطمینان پیداکند که این قواعد رعایت می‌شود و رفتار شما مطابق خط مشی آن هست یا نه؟!!

 • رعایت حق کپی رایت: درصورت استفاده از مطالب شخص دیگر، باید به طور مستقیم به منبع اصلی اشاره شود، هم‌چنین نباید کلیه‌ی مطالب منتشر شده توسط شما صرفا یک بازنشر باشد. بلکه باید محتوای تولیدی توسط شما در ویدئوهای یوتیوب دیده شود. بنابراین از عکس، فیلم و مطالب دیگران سواستفاده نکنید.
 • خریدن لایک , سابسکرایبر و بیننده: همان‌طور که اشاره شد، یوتیوب نظارت دقیقی بر عملکرد شما دارد و درصورت انجام این کار کانال شما دیگر اجازه‌ی ادامه فعالیت ندارد.
 • درخواست از بینندگان: درواقع اگر از مخاطبین ویدئوی خود بخواهید که از بر روی تبلیغات ویدئوهای شما کلیک کنند، قانون‌شکنی کرده‌اید و کانال شما بسته خواهد شد.
 • کلیک بر روی تبلیغات ازطرف خود شما: شما نمی‌توانید برروی تبلیغات ویدئوی خود کلیک کنید و انجام این‌کار از طرف یوتیوب غیرقانونی اعلام شده است.
 • انواع محتوا های منتشرشده، توسط کانال‌های بزرگ ( پرمخاطب)، توسط یک انسان و به صورت دستی چک می‌شود، تا اطمینان کامل نسبت به مطالب مورد انتشار حاصل شود.
 • حدود فایل ویدئویی شما نباید بیشتر از دو گیگابایت باشد.

ساخت کلیپ در یوتیوب

در درجه‌ی اول باید اشاره کرد که برای استفاده از یوتیوب در ایران باید حتما از فیلترشکن استفاده کنید. درواقع به علت تحریم بودن ایران محدودیت‌هایی در آپلود و تماشای ویدئو در این نرم افزار برای کاربران داخل ایران وجود دارد. در ادامه با تنظیمات لازم برای آپلود ویدئو بیشتر آشنا شوید:

تولید محتوا برای youtube
 • وارد حساب کاربری خود شوید: برای ورود به حساب کاربری خود، از قسمت سه نقطه بالا گزینه‌ی sign in را انتخاب کنید و اطلاعات خود را وارد کنید.
 • آیکون آپلود را انتخاب کنید: در سمت راست صفحه عکس ویدئو را انتخاب کرده و با کلیک برروی آن وارد فایل‌های خود شوید، سپس ویدئو مدنظر خود را انتخاب کنید.
 • اطلاعات ویدئو را تکمیل کنید: می‌توانید درهنگام آپلود ویدئو می‌توانید اطلاعات تکمیلی که معرفی کننده‌ی ویدئوی شما هست، را منتشر کنید.

تولید محتوای ویدئویی برای یوتیوب

 • ایده برای یوتیوب: برای ساخت کلیپ یوتیوب در یوتیوب یک‌سری امور را باید به عنوان پیش‌درآمد انجام دهید. همان‌طور که در قسمت‌های بالا اشاره شد در مرحله اول باید هدف خود را مشخص کنید و براساس آن یک موضوع برای ویدئوی خود درنظر بگیرید.
 • موضوع برای یوتیوب: درمرحله بعدی ساخت کلیپ یوتیوب باید به دنبال یک تیتر باشید، این تیتر باید قابلیت این را داشته باشد که افراد را ترغیب کند، تا ویدئوی شما را تماشا کنند و در عین حال معرف موضوع شما باشد( درنظر داشته باشید که تیترهای جنجالی که ارتباطی با موضوع ندارند یا ارتباط کمی دارند باعث عدم اعتماد مخاطب به محتوای تولیدی شما در یوتیوب می‌شود).
 • شناسایی مخاطب: درنظر بگیرید که برای تهیه ویدئو برای یوتیوب باید قبل از عمل مخاطب خود را شناسایی کنید. شما باید احاطه‌ی کاملی در این زمینه داشته باشید بدانید که حدودا در چه رده‌ی سنی هستند، انگیزه آن‌ها برای تماشا چیست، معمولا با چه تیترهایی بیشتر جذب می‌شوند، نیاز آن‌ها چیست و…. . با انجام این کار به صورت واضح‌تر متوجه خواهید شد که باید دقیقا چه کاری انجام دهید.
 • آماده سازی مطالب: تهیه‌ی پیش نویس مطلب، این عمل شاید برای عده‌ای کاربرد نداشته باشد اما به صورت عمومی افراد در زمان ساخت ویدئوهای اولیه‌ی خود به آن احتیاج پیدا می‌کنند، این عمل به شما این ضمانت را می‌دهد که ویدئوی منسجمی خواهید داشت.

کسب درآمد به کمک محتوا از youtube

درصورتی که تمایل به کسب درآمد از youtbe داشته باشید باید :

 • کانال شما حداقل 1000 فرد دنبال‌کننده داشته باشد.
 • در طی یک سال گذشته، حداقل 4000 ساعت بازدید داشته باشید( به این معنا که ساعت بازدید از کانال شما توسط افرادی از سرتاسر جهان به 4000 ساعت برسد)
 • درنظر داشته باشید که اگر ویدئویی توسط شما از کانال یوتیوب حذف شود، دیگر ساعات بازدید آن ثبت نمی‌شود.
 • داشتن سرویس گوگل ادسنس: شما باید برای احداث یک کانال یوتیوب و کسب درآمد ازطریق یوتیوب، حتما عضو گوگل ادسنس شوید، لازم به ذکر است که درآمد شما ازطریق گوگل ادسنس پرداخت می‌شود.
محتوا برای یوتیوب

اگر داخل ایران ساکن هستید، به علت تحریم‌های موجود نمی‌توانید در Google AdSense حسابی داشته باشید، به همین منظور احتیاج به کمک یک پارتنر در خارج از کشور دارید تا بتوانید از اطلاعات و آدرس او استفاده کنید ( درنظر داشته باشید که به هیچ‌‌وجه سعی نکنید با آدرس جعلی یوتیوب را فریب دهید، زیرا نظارت کافی و بررسی‌های دقیق در این حیطه صورت می‌گیرد).

معرفی پردرآمدترین افراد در یوتیوب و برترین کانال‌های یوتیوب

 دراین بخش قرار است با ثروتمندترین یوتیوبرها آشنا شویم . ده یوتیوبر برتر سال 2020 ازنظر درآمد را معرفی کنیم.

1_  دنیای رایان ryan’s world

یک کودک 8 ساله د رتبه‌ی ثروتمندترین یوتیوبر 2020 قرار دارد!! قطعا این خبر تعجب‌آوری محسوب می‌شود. این کانال با بیست و سه میلیون دنبال‌کننده و درآمد بیست وشش میلیون دلار در این‌جایگاه قرار دارد. این پیج توسط پدر و مادر او اداره می‌شود که در حال‌حاضر شغل خود را رها کرده و به این کار مشغول شده‌اند. این پیج تاثیر بسیاری در فروش اسباب‌بازی در سرتاسر دنیا دارد.

2- شخص عالی dude perfect

این اکانت با پنجاه میلیون دنبال کننده و و درآمد حدود 20 میلیون دلار، در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. این اکانت با موضوع ورزشی فعالیت می‌کند و توسط گروهی از بچه‌های دبیرستانی اداره می‌شود. مهم‌ترین عنصر جذاب این گروه شوخ‌طبعی و به کاربردن جنبه‌های فان در تولید محتوای یوتیوب است.

3- نستیا nastya

نستیا با چهل و چهارمیلیون دنبال‌کننده و هجده میلیون دلار درآمد دارای رتبه سوم است. این پیج هم درباره‌ی زندگی یک کودک به نام نستیا است و توسط پدر و مادر او اداره می‌شود. البته این پیج با محوریت سبک زندگی درحال فعالیت است.

4- جفری استار jeffree star

اکانت جفری استار هم با هفده میلیون دنبال‌کننده و هفده میلیون دلار درآمد در جایگاه چهارم است. جفری استار را به عنوان  ترانه‌سرا، مدل و میکاپ آرتیست می‌شناسند. بیشترین فعالیت او در یوتیوب بر محوریت محتواهای آرایشی صورت می‌گیرد.

5- dantdm دانیل میدلتون

دانیل میدلتون بیست و یک میلیون دنبال‌کننده دارد و اگر دقت کنید از اکانت جفری استار دنبال‌کننده‌های بیشتری دارد، اما به دلیل آن‌که با درآمد شونزده میلیون دلار درآمد پایین‌تری قرار می‌گیرد، رتبه‌ی پنجم به او تعلق دارد. دانیل متولد 1991 بوده و یک گیمور و یوتیوبر است.

6- پیو دی پای pewdiepie (felix arvid ulf kjellberg)

پیودی پای نام مستعار و اسم کانال یوتیوب فلیکس آروید اولف شلبرگ است. او یک یوتیوبر، کمدین و تهیه‌کننده‌ی بازی‌های کامپیوتری بوده و با موضوع تفسیر بازی فعالیت می‌کند. پیو دی پای، با صد و دو میلیون نفر مشارکت‌کننده در رتبه اول ازنظر دنبال‌کننده قرار دارد، اما ازنظر میزان درآمد در سال 2020 یا درآمد حدود پونزده میلیون دلار در رتبه ششم قرار می‌گیرد.

7- ایوان فونگ (ونوس گیمینگ) vanossgaming

پیو دی پای، بر یک بازی خاص متمرکز است اما ایوان فونگ بر محوریت بازی‌های کامپیوتری مختلف فعالیت می‌کند. این اکانت با بیست وچهار میلیون دنبال‌کننده و درآمد پونزده میلیون دلار در رده‌ی هفتم و بعد از اکانت رقیب خود پیودی پای قراردارد.

8- لوگان پل logan paul

لوگال پل، یک بازیگر و یوتیوبر معروف است که در حیطه‌ی موضوعات سرگرمی فعالیت می‌کند. حدود بیست میلیون دنبال‌کننده و چهارمیلیون دلار درآمد دارد و رتبه‌ی هشتم یوتیوب را کسب کرده است. لوگال پل در اینستاگرام شخصیت مشهوری محسوب می‌شود.

9– مارک ادوارد فیشباخ markiplier

یکی دیگر از کانال‌های  مرتبط با بازی کانال مارک ادوارد فیشباخ است. او در زمینه‌ی بازی‌های ترسناک کار می‌کند و به راحت صحبت کردن و به کاربردن الفاظ نامناسب معروف است. او در سال 2017 چهارمین یوتیوبر ثروتمند دنیا بود ولی در سال 2020 با بیست و پنج میلیون دنبال‌کننده و سیزده میلیون دلار درآمد آن را در جایگاه نهم جهانی برای معرفی ثروتمندترین یوتیوبرها قرار داده است.

10- جیک پل jake paul

جیک پل، برادر کوچک‌تر جیک پل است. او یک بازیگر و نوازنده بوده و حاشیه‌های بسیاری در اطراف خود دارد که فعالیت او را در یوتیوب تحت‌تاثیر قرار داده. او با نوزده میلیون دنبال‌کننده و یازده میلیون دلار درآمد دهمین فرد در لیست ثروتمندترین یوتیوبر است.

ایده برای تولید محتوای یوتیوب

یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌هایی که برای ورود به یوتیوب وجود دارد، پیداکردن یک ایده‌ی مناسب است. الو محتوا سعی می‌کند با معرفی و توضیح برخی مطالب به شما درجهت انجام این کار کمک کند:

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید؛ پس از من به شما نصیحت که: در درجه‌ی اول باید این را درنظر داشته باشید که شما بیش از هرچیزی باید به خودتان توجه داشته باشید، بدین معنا که استعداد شما در چه حیطه‌ای است، به چه چیزی علاقه دارید و مهارت شما در چه مبحثی بیشتر است. اما جدای این شرایط که قطعا بسیار مهم هستند، بهتر است کمی درباره‌ی محبوب‌ترین موضوعات و ایده‌ها در دنیای یوتیوب هم بیشتر آشنا شوید و جامعه‌ی آماری خود را بهتر بشناسید.

 • گیمرهای یوتیوبر: همان‌طور که مطالعه کردید در لیست ده‌گانه ثروتمندترین کانال‌های یوتیوب موضوع گیم چندین بار منتخب شده است.
 • دنیای تکنولوژی: اگر علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی هستید و اطلاعات کافی دراین حیطه دارید، این موضوع یک مبحث محبوب در بین مخاطبین یوتیوب است.
 • هنر آشپزی: معرفی غذای فرهنگ‌های مختلف، ارائه‌ی دستور پخت، نحوه تزیین، معرفی برترین رستوران‌های هر منطقه و… از جمله مواردی است که در دنیای آشپزی می‌توان ارائه نمود.
 • موضوعات ورزشی: دومین اکانت ثروتمند یوتیوب درباره‌ی مباحث ورزشی است. در دنیای مدرن امروز که تحرک کم شده و مشغله‌های کاری زیاد است، برای حفاظت از سلامتی و تناسب اندام، تماشای ویدئوهای ورزشی در یوتیوب گزینه‌ی بسیار مناسبی است و طیف وسیعی از مخاطبین را به سمت خود جذب می‌کند.
 • ساخت یوتیوب درباره‌ی سفر: ویدئوهای سفر، مخاطبین ویژه‌ای که علاقه و کنجکاوی زیادی در مشاهده و کسب اطلاعات درباره‌ی مکان‌های مختلف را دارند به سمت خود جذب می‌کند. این ویدوئوها آرزوی تماشای جهان را برای انسانی که با محدودیت مالی و زمان مواجه است، را به خوبی تحقق می‌بخشد.
تولید محتوا گردشگری برای یوتیوب
 • یوتیوب و دنیای طنز: ویدئوهای فان هم موضوعات پزمخاطبی هستند و دامنه‌ی گسترده‌ای از انسان‌ها برای سرگرمی به سمت خود جذب می‌کند.
 • دنیای موسیقی: ارائه ویدئوهای موسیقی در یوتیوب دربین هنرمندان مختلف بسیار رایج است و به علت استقبال مخاطبین روز به روز به دامنه‌ی آن افزوده می‌شود. این ویدئوها به ویژه برای افرادی که به تازگی وارد عرصه‌ی موسیقی می‌شوند، وسیله‌ی بسیارارزشمندی برای معرفی است.
 • دنیای مد: مد و فشن در بین افراد مختلف به ویژه خانم‌ها بسیار محبوب و پرطرفدار است. معرفی ترندهای هر سال، آموزش ترکیب‌های رنگی و سبک‌های مختلف لباس از جمله اموری است که در این نوع ویدئوها در یوتیوب دیده می‌شود.
 • میکاپ: در لیست ویدئوهای ثروتمندترین یوتیوبرها، نام جفری استار با ویدئوهای میکاپ دیده می‌شد. آموزش نحوه آرایش، برندهای محبوب، تازه‌ترین محصولات عرضه شده و… در این نوع ویدئوها دیده می‌شود و عرصه‌ی پرمخاطبی است و درصورت علاقه، قطعا برای شما درآمدزا خواهد بود.
 • ترفندهای زندگی: لایف استایل، یکی از روش‌های رایج برای جلب مخاطب دریوتیوب است. دراین حیطه نحوه‌ی مدیریت زمان، اصول فنگ‌شویی و… موضوعاتی است، که برای مخاطبین توضیح داده می‌شود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید