نوشتن 1000 کلمه محتوا چقدر طول می کشد؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 16 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1399/11/10
نوشتن 1000 کلمه محتوا چقدر طول می کشد؟

نوشتن 1000 کلمه محتوا بستگی به عوامل مختلف زیادی دارد که باید به همه آنها توجه کرد. آیا شما در مورد موضوعی که قصد نوشتن آن را دارید آگاهی داشته و می‌توانید همه چیز را از خودتان بنویسید؟ آیا تحقیقات گسترده‌ای در خصوص آن موضوع لازم است؟ برای تکمیل کارهای دیگر محتوا مانند تصاویر، پیوندها، تیتربندی‌ها چه مقدار زمان لازم است؟ در این مطلب به بررسی زمان‌هایی که برای هر محتوانویس خود تعیین می‌کنید خواهیم پرداخت و مثال‌هایی را با هم مرور می‌کنیم.

آیا می توانید 1000 کلمه را در یک ساعت بنویسید؟

پاسخ بله است. با این حال، هرکسی که جمله “کیفیت نسبت به کمیت” را شنیده باشد ، می‌داند این کار با هزینه زیاد امکان پذیر است. حال باید پرسید نوشتن این محتوا برای یک فرد مبتدی چقدر طول می‌کشد؟

اگر یک مبتدی کامل هستید، تکمیل یک مقاله 1000 کلمه‌ای باید 3 تا 4 ساعت برای شما طول بکشد.

در خصوص زمان نوشتن یک محتوا، باید گفت بهتر است از زمان بیشتری برای تولید مقاله‌ای با کیفیت استفاده کنید که برای خوانندگان کاربردی باشد و آن را به اشتراک بگذارند و حتی دوباره و دوباره آن را بخوانند و در شبکه‌های اجتماعی به یکدیگر ارسال کنند و نظرات جذاب را در مورد آنها بدهند. بعلاوه، الگوریتم‌های Google آنقدری هوشمند شده است که مقاله با کیفیت و استثنایی را رتبه‌بندی می‌کند.

شاید برای شما هم سوال شده باشد که در یک ساعت چند کلمه می‌توان نوشت؟ در ادامه سایت type speed را به شما معرفی می‌کنیم که در آن می‌توانید سرعت تایپ خودتان را اندازه‌گیری کنید و ببینید نسبت به افرادی که این تست را در این سایت انجام داده‌اند در چه وضعیتی قرار دارید. نتیجه تست‌هایی که یکی از افراد با سرعت متوسط در تایپ تیم الومحتوا انجام داده است در ادامه می‌توانید ببینید.

با کسب تجربه، روند نوشتن شما کاملاً راحت‌تر می‌شود و به شما امکان می‌دهد مقالات بهتری تهیه کنید. بعد از مدتی بدست آوردن تجربه می‌توانید محتواهای طولانی‌تر و عمیق‌تری بنویسید. شما باید بتوانید به جای 3 تا 4 ساعت، یک مقاله هزار کلمه ای را در 1 تا 2 ساعت بنویسید. برای اینکه بدانید چه مدت زمانی برای نوشتن یک مقاله، برای یک فرد مبتدی طول می‌کشد، در ادامه معیارهایی بیان می‌شود که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

نوشتن 200 کلمه چقدر طول می‌کشد؟

200 کلمه عدد زیادی نیست؛ کمتر از یک صفحه است. پس اولین سوالی که ایجاد می‌شود این است که این مقدار چقدر طول می‌کشد؟ باید گفت برای یک نویسنده مبتدی، 40 دقیقه طول بکشد منطقی است.

200 کلمه معمولاً می‌تواند در 1 یا 2 پاراگراف جای بگیرد. متوسط ​​طول صفحه اصلی یک وب سایت حدود 200 کلمه است. کپشن‌های اینستاگرام یا شبکه‌های اجتماعی دیگر همین حدود مقدار کلمه است البته به جز توئیتر که محدودیت محتوا دارد.

نوشتن مقاله 500 کلمه‌ای چقدر طول می‌کشد؟

 500 کلمه هم جز محتواهای نسبتاً کوتاه است. اگر نوشتن 1000 کلمه 3 تا 4 ساعت طول بکشد، 500 کلمه بیش از 1 تا 2 ساعت طول نمی‌کشد و طبیعتا مقدار زمان ایجاد شده برای این نوع محتوا همین مقدار است.

بسیاری از اوقات، مقاله 500 کلمه ای پیچیده تر از آنچه فکر می‌کنید خواهد بود،‌ در نتیجه به زمان بیشتری هم نیاز پیدا می‌کند زیرا فقط برای نوشتن زمان گذاشته نمی‌شود بلکه برای امور مختلف از جمله تحقیق در خصوص موضوع مربوطه هم زمان برده می‌شود.

1200 کلمه چقدر زمان می‌برد؟

نوشتن 1200 کلمه باید تقریباً 3 و نیم تا 4 و نیم ساعت طول بکشد. این طول مقاله می‌تواند شامل جزئیات زیادی باشد، اما شما نمی‌توانید بیش از حد این محتوا را گسترش دهید، مگر اینکه موضوع ساده باشد.

مقاله‌ای با این اندازه معمولاً به مقدار کافی تحقیق نیاز دارد. شما می‌توانید حداقل نیمی‌ از زمان نوشتن خود را به یافتن وب سایت‌های مفید، موضوعات خوب برای نوشتن، بحث و گفتگو و هر چیزی که به یک نتیجه خوب برسد اختصاص دهید.

مقاله 1200 کلمه ای می‌تواند یک آموزش، بازنویسی محتوا، گزارش، مقاله پیلار یا توضیحات و نقد طولانی یک محصول باشد که شامل راهنماهای نحوه استفاده از آن محصولات است، باشد.

نوشتن مقاله 2000 کلمه چقدر طول می‌کشد؟

با 2000 کلمه، محتوا به جای یک مقاله سریع به یک پروژه تبدیل می‌شود. با 2000 کلمه، می‌توانید یک کتاب کوتاه، یک داستان یا یک راهنما بنویسید.

نوشتن 1000 کلمه محتوا

مدت زمان نوشتن 2000 کلمه باید 6 تا 8 ساعت طول بکشد. به نظر می‌رسد زمان بسیار طولانی برای تمرکز بر یک کار است. با این حال، با گذشت زمان و پیشرفت‌هایی که در زمینه تولید محتوا کسب می‌کنید، می‌توانید در سه تا چهار ساعت کار را تمام کنید.

میانگین زمان نوشتن یک مقاله 2500 کلمه چقدر است؟

نوشتن 2500 کلمه باید بین 7 تا 9 ساعت طول بکشد. این مقدار کلمه برای یک مطلب یا مقاله سایت نشان‌دهنده یک مقدار معقول و تقریبا کامل در خصوص یک موضوع است. ما در الومحتوا به این نتیجه رسیده‌ایم که این مقدار مقاله از جذاب‌ترین میزان‌ها برای مخاطب و خوانندگان محتوا است.

نوشتن 5000 کلمه چقدر طول می‌کشد؟

نوشتن مقاله 5000 کلمه ای اگر اصولی دنبال شود حدود 16 ساعت و 40 دقیقه طول می‌کشد و این میانگینی است که ما برای یک نوشتن محتوا از نویسندگان خود خواسته‌ایم. البته در این نتیجه‌گیری نویسنده با سرعت پایین و سرعت بالا شرکت کرده‌اند.

حقیقت این است که 5000 کلمه بسیار پیچیده‌تر از نوشتن 1000 کلمه است. این نوع مقاله نیاز به یک استراتژی با جنبه‌های مختلف شامل زمان، ویرایش، فضای زیادی برای پرداختن به همه موضوعات را دارد و یک ترس که همیشه امیدوارم که به تعداد کلمات برسم. اما حقیقت این است که نباید زیاد به عدد محتوا توجه کرد و باید در جایی که منظور محتوا تکمیل شده است آن را قطع کرد حتی اگر 4500 کلمه بود. زیاد هجویات در این نوع محتوا حوصله خواننده را سر می‌برد. این نوع محتوا بیشتر برای پیلار کانتنت استفاده می‌شود.

و اما برای نوشتن 10000 کلمه چقدر باید وقت گذاشت؟

نوشتن مقاله 10000 کلمه ای حدود 33 ساعت و 20 دقیقه طول می‌کشد.

اگرچه این مقدار محتوا به اندازه یک پایان نامه طولانی نیست، اما این نوع مقاله به برنامه ریزی بسیار زیاد احتیاج دارد. شما می‌توانید به راحتی بیش از 5 ساعت صرف بررسی محتوا، جمع آوری داده‌ها، سازماندهی ساختار، جمع آوری ارقام حاصل از تحقیق و تفکر در مورد راه‌های انتقال نظر خود کنید. این تعداد کلمه محتوا در مقالاتی که برای مسائل پزشکی تهیه می‌شود بسیار دیده می‌شود زیرا جزئیات بسیار زیادی را دارا است.

بسیاری از کتابهای کوتاه 10000 کلمه‌ای هستند پس باید در نظر داشته باشید یک مقاله می‌تواند اندازه یک کتاب کوتاه باشد و این عدد حجم قابل توجهی است که توسط گوگل هم به خوبی دیده می‌شود، البته به شرط حفظ کیفیت و کاربردی بودن برای کاربر که برای گوگل بسیار مهم است.

چه مدت طول می‌کشد تا یک مقاله 1000 کلمه ای بنویسم؟

من شخصی هستم که نوشتن را بخشی از زندگی روزمره خود می‌دانم. من به عنوان شغل خود برای مشتری‌ها می‌نویسم و ​​سالهاست که این کار را انجام می‌دهم. حتی قبل از اینکه از نوشتن درآمد کسب کنم، یک وبلاگ داشتم. من از کودکی نویسنده کتاب‌های کوچک داستانی خودم بودم.

من یک راز را با شما به اشتراک می‌گذارم؛ هنگامی‌که برای اولین بار نوشتن برای پول را شروع کردم، من از جمله نویسندگان یک سایت معتبر بودم که جملات را با اصطلاحات پر پر می‌کردم. نوشتن من چندان مهم نبود، من نظرات خودم را نیز درج می‌کردم. در حالی که کیفیت همیشه هدف من بود، اما در ارائه آن با مشکلاتی روبرو شدم، من مطمئن هستم که مشتری‌های من سرگرم ویرایش محتواهای من نشده‌اند و این برای من بسیار اهمیت داشته است.

در حالی که نوشتن محتوا هنوز باعث می‌شود عرق روی پیشانی‌ام را پاک کنم، در 3 سال گذشته، پیشرفت من سر به فلک کشیده است. در نهایت برای من با این ویژگی‌ها چه مدت طول می‌کشد تا ۱۰۰۰ کلمه بنویسم؟ من می‌توانم در عرض 1 تا 2 ساعت هزار کلمه را پیاده‌سازی کنم. البته این به انتظار مشتری من، موضوع محتوا و لحن نوشتن بستگی دارد.

بخاطر داشته باشید، 1 تا 2 ساعت شامل کل مراحل نوشتن از ایجاد نکات برای پاسخ به سوال، بازگشت و رفع اشتباه تایپی، افزودن تصویر و بلند خواندن آن است. در ادامه چند فاکتور را ذکر می‌کنم که می‌توانند به زمان نوشتن شما کمک کنند.

اینکه چه مدت است که می‌نویسید؟

این که یک محتوا مقاله، رمان، مطالعه موردی، کتاب آموزشی، بحث و گفتگو، دوره آموزشی باشد مهم است و این را باید بدانید نوشتن مهارتی است که برای پیشرفت به زمان و تمرین نیاز دارد.

اگر نوشتن یک مقاله ۱۰۰۰ کلمه بیش از یک روز به طول می‌انجامد، بیش از حد در زمان نوشتن فکر می‌کنید. یا مهارت تایپ شما وحشتناک است! از طرف دیگر، اگر خیلی سریع بنویسید، به احتمال زیاد نتایج خوبی به دست نمی‌آید و شما برای مرور مطب نوشته شده باید وقت زیادی صرف کنید.

مسئله این است که، با گذشت زمان، شما تجربه بهتری در مورد چگونگی پیدا کردن موضوعات محتوا، بررسی و تحقیق موثرتر خواهید یافت. این به شما امکان می‌دهد محتواهای طولانی‌تر و عمیق‌تری رابدون اینکه گیر کنید یا اطلاعات حیاتی نداشته باشید، بنویسید.

اینکه چقدر در خصوص موضوع می‌دانید؟

عامل حیاتی دیگری که باید در نظر گرفت این است که شما چقدر عمیق موضوع را می‌دانید. به طور قطع شما در یک سری موضوعات خاص متخصص هستید و در همه زمینه‌ها اطلاعات لازمه را ندارید.

اگر متخصص یک موضوع محتوایی باشید، سرعت نگارش محتوای شما بسیار بیشتر خواهد شد. مدت زمان لازم بیشتر از هر چیز دیگری به سرعت تایپ شما بستگی دارد و این هم نکته‌ای است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

اینکه چقدر خوب محتوا را سازماندهی می‌کنید؟

در حالی که نویسندگان بسیار باتجربه به طور کلی می‌توانند 1000 کلمه را در ذهن خود پیاده‌سازی کرده و اندازه بگیرند و آن را همانطور که هست بنویسند، دیگران باید زمان بیشتری را برای آماده سازی یک محتوا صرف کنند.

جزئیات یک محتوا مانند عناوین مختلف، زیرعنوان‌ها و برخی از نقاط مهم یک محتوا را قبل از شروع نوشتن مشخص کنید. این ممکن است اتلاف وقت به نظر برسد، اما مفید است زیرا در مدت مشخصی بسیار صریح و سریع راجع به موضوع مورد نظر می‌نویسید و حتی از نظر من در وقت نیز صرفه جویی خواهید کرد.

نقاط کلیدی مطالب عالی چیزی شبیه به این است:

نقاط مهم یک محتوا

داشتن طرح کلی با تقسیم بندی به قطعات کوچک‌تر یا تیتربندی کردن، به نوشتن محتوا کمک می‌کند. این نیاز شما را برای فکر کردن در مورد نوشتن و چگونگی قالب بندی هنگام نوشتن مقاله از بین می‌برد.

اینکه چه میزان ویرایش باید انجام شود؟

چه مدت طول می‌کشد تا مقاله خود را ویرایش و ویراستاری کنید؟ یک نکته که باید به آن خیلی دقت کنید این است که قبل از انتشار مطلبی، مطمئن شوید که 100٪ برای موفق شدن آماده است. این مهم فقط محدود به محتوای متنی نیست و باید از نظر بصری هم جذاب بوده، دارای ساختار بوده و با عناوین و قسمت‌های قابل هضم قابل خواندن باشد. بسته به اندازه مقاله، می‌توانید از 30 دقیقه تا 5 ساعت را صرف ویرایش کنید، این بستگی به محتوایی که نگارش کردید دارد.

یک چک لیست SEO ایجاد کنید تا بتوانید مقالات آینده را بدون فراموش کردن هیچ مرحله ای سریع مرور کنید.

نکته حرفه ای: حداقل دو بار مقاله را با صدای بلند بخوانید تا قبل از انتشار تمام ایرادات آن را پیدا کرده و ببینید خود از آن لذت می‌برید یا خیر. خواندن به پیدا کردن جملات ناجور و ناهماهنگ و اشتباهات نگارشی کمک می‌کند. همچنین ارسال مقاله برای یک دوست، اعضای تیم شما یا یک ویراستار برای بررسی مقاله شما و بازخورد دادن آنها، کمک می‌کند که به بهترین محتوای خود برسید.

گزینه دیگر استفاده از سایت‌های ویراستاری است. به لطف ابزاری مانند Grammarly در نمونه‌های خارجی و و وبسایت ویراست‌لایو برای نمونه‌های فارسی، می‌توانید تمام نوشته‌های خود را از صفحه رایانه خود ویرایش کنید.

نکاتی برای کمک به شما در نوشتن سریع مقاله با کیفیت

خواه دانشجویی باشید یا یک نویسنده تازه کار یا حرفه‌ای، که برای نوشتن سریع مقاله تلاش می‌کنید، یک یا دو مورد وجود دارد که می‌توانید آن را بخاطر بسپارید که ممکن است منجر به نوشتن سریع‌تر شود (البته با حفظ کیفیت). بنابراین، برای نوشتن 1000 کلمه سریع و موثرتر برای رسیدن به هدف انتشار هفتگی خود، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

ساعت‌های تولیدی خود را پیدا کنید

اکثر نویسندگان می‌توانند با سرعت و برنامه خود کار کنند، غالباً فقط شرایطی که برای خود ایجاد می‌کنید مهم است. بهره گیری از ساعت‌های پربازده، به شما امکان می‌دهد مقاله‌هایی که نیاز دارید را بسیار ساده‌تر بنویسید. در این ساعت‌ها ایده‌های بهتری به ذهن خطور کرده و وقت زیادی تلف نمی‌شود. اگر بخواهید در حالی که خسته‌اید یا به دنبال چیز دیگری هستید بنویسید، تمرکزی وجود نخواهد داشت.

روند ایده آل نوشتن خود را کشف کنید

اگر مدتی است که مقاله می‌نویسید و در این خصوص اطلاعاتی ندارید حتما به دو نکته که در ادامه آمده است توجه کنید:

  • هنگام نوشتن ویرایش نکنید.
  • ابتدا بنویسید، بعداً ویرایش کنید.

به این توصیه گوش فرا دهید، اگر مغز شما پر از ایده است، قبل از فراموش کردن، آنها را بنویسید!  ویرایش همانطور که می‌نویسید وسوسه انگیز است، اما می‌تواند باعث شود افراد مبتدی نکته بعدی را فراموش کنند یا جریان مقاله را از دست بدهند.

تحت فشار بنویسید

بیشتر افرادی که حرفه نویسندگی را دنبال می‌کنند، بیشتر کارهایشان را با اسلحه استعاره‌ای که به سرشان نشان نشانه رفته است انجام می‌دهند. با نزدیک شدن به زمان تحویل، فشار برای نوشتن افزایش یافته و ضرب الاجلی کار می‌کنند در نتیجه می‌توانند سریعتر محتوا را بنویسند.

مهلت‌های خود را تعیین کنید

اگر برای اولین بار هزار کلمه می‌نویسید، تایمر خود را برای 4 ساعت تنظیم کنید. هنگامی‌ که 1000 کلمه بعدی خود را می‌نویسید، هشدار خود را برای 3:45 ساعت تنظیم کنید. و زمان بعد از آن، هشدار خود را برای 3:15 تنظیم کنید. کاهش را ادامه دهید تا زمانی که به اهدافی که مورد نظرتان است، برسید.

تمرین کنید تا به دست آورید

در ابتدا، تعداد کلمات مهم نیست. حتی یک پاراگراف در روز می‌تواند کمک کند. هدف این است که خود را بسازید تا زمانی که نوشتن یک مقاله هزار کلمه ای با اطلاعات واقعی بدون زحمت برای شما آسان، سریع و البته که با کیفیت ایجاد شود.

نتیجه گیری

هیچ کس از ابتدا به صورت همزمان سریع و خوب نمی‌نویسد. زمان لازم است تا مهارت‌های نویسندگی خود را به اندازه کافی بالا ببرید تا هر دو را به خوبی انجام دهید. اگر مجبور به انتخاب هستید، نوشتن مقاله باید انتخاب شما برای شروع باشد، سریع نوشتن به طور طبیعی با گذشت زمان همراه می‌شود.

حالا قبل از اینکه بنشینید و مقاله ای را شروع کنید، این قانون را بخاطر بسپارید؛ مکانی راحت پیدا کنید، حواس‌پرتی‌های (مردم، سر و صدا) خود را از بین ببرید، برای تحقیق کامل وقت بگذارید و در نهایت به راحتی بنویسید؛ اینجا شروعی جدید در مسیر زندگی شماست!

پرسش و پاسخ تکمیلی

مرتضی نامور

سلام محتواهاتون خوبه خدایی دمتون گرم گوشۀ ذهنم هستین

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید