7 روش اصولی جهت نوشتن محتوای با کیفیت

  • نویسنده : مینا رحیمی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/01/24
7 روش اصولی جهت نوشتن محتوای با کیفیت

موثرترین راه برای بازاریابی یک تجارت، رعایت اصول نوشتن محتوای با کیفیت است. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اصلا محتوا نویسی چیست و یک محتوای سئو شده به چه معناست؟ در پایان این مطلب شما می‌توانید با روش‌های اصولی محتوا نویسی آشنا شوید و همچنین می‌توانید محتوایی تولید کنید که پاسخگوی نیاز مخاطبانتان باشد.

سوالی که برای تمامی نویسندگان تازه کار پیش می‌آید این است که چگونه می‌توانم یک محتوای ارزشمند و مناسب تولید کنم؟ هر نویسنده‌ای ممکن است اوایل کار خود، محتواهایی را تولید کند که بازدید کمی داشته باشد و به معنای کلی پاسخگوی نیاز مخاطبین واقع نشود، اما ما در این مطلب قصد داریم تا چند روش اثبات شده که باعث می‌شود از پایه و اساس در نویسندگی شما تغییراتی ایجاد شود را نام برده و توضیحات لازم را خدمتتان ارائه ‌دهیم تا بتوانید مخاطبانتان را از محتواهای خود راضی نگه دارید!

۱- بررسی محتوای با کیفیت شبکه‌های اجتماعی

قطعا شما پیش‌تر برای معرفی شرکت خود اقداماتی را انجام دادید اما بدانید که این کافی نیست! شما باید توجه خود را به مباحث داغ و ترند شده، شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی تمامی راه‌هایی که شما را به مخاطبین متصل می‌کند جلب کنید. همچنین باید بتوانید اخبار و ایده‌های جدیدی را برای محصولات خود به کار گیرید و آن را به کمک شبکه‌های اجتماعی مختلف به مخاطبین نمایش دهید.

۲- آشنایی بیشتر با مشتریان

مشتری‌ها فقط یک خریدار ساده نیستند. در این مرحله شما شانس این را دارید که بیشتر به CRM بپردازید و بدین جهت مشتری‌های خود را بیشتر بشناسید. کارشناسان فروش شما باید بتوانند با مشتریان تعاملات لازم را برقرار نمایند به گونه‌ای که بعد از خرید نیز با آنها در ارتباط باشند.

این ارتباط شامل ارتباطاتی همچون کسب اظهارات و شکایات مشتریان جهت آشنایی با رضایت خاطر آنها است، مشتریان می‌توانند حس خوبی را بعد از دریافت محصول یا خدمات داشته باشند. پس از ارتباط با مشتریان و پاسخ به سوالات مورد نیاز آنها می‌توانید رضایتشان را به سادگی جلب نمایید.

تولید محتوای با کیفیت نیز به همین صورت است، زمانی که محتوایی را تولید می‌کنید و درون آن سوالات مخاطبین خود را بیان می‌نمایید و موجب می‌شوید تا آنها با خواندن مطلب شما به پاسخ مورد نظر خود دست پیدا کنند، آن زمان نیز می‌توانید به موفقیت بالایی دست پیدا کنید.

۳- شناخت کافی نوع نوشتن محتوای با کیفیت رقبا

شاید تجزیه و تحلیل رقبا و شناخت آنها یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها در تولید محتوایی بهتر باشد. با مشاهده رفتار رقبا با مشتریانشان، شما نیز می‌توانید رفتار مخاطبانتان را با حوزه کاری خود بسنجید. پس از بررسی محتواهایی که رقبایتان تولید می‌کنند، می‌توانید اطلاعاتی را کسب کنید که موجب بهبود استراتژی و به طور کلی بهبود سئو سایت شما می‌شود.

می‌توانید پس از بررسی بهترین شیوه‌ها را ثبت کنید و دریابید که تولید چه محتوایی موجب اشتراک گذاری بیشتر می‌شود و تاثیرگذاری آنها را در شبکه‌های اجتماعی مختلف پیدا نمایید.

۴- تحقیقات مربوط به کلمات کلیدی برای نوشتن یک محتوای با کیفیت

استفاده از کلمات کلیدی بلند و کلمات کلیدی عجیب را به طور کل فراموش کنید! این روش نه تنها موثر نیست بلکه می‌تواند به رتبه شما در موتورهای جستجو نیز آسیب وارد کند.

Write quality content

البته منظور ما این نیست که از انجام تحقیقات کلمات کلیدی دست بکشید، زیرا کلمات کلیدی نشان دهنده موضوعاتی است که مردم در مورد آن صحبت می‌کنند، پاسخ می‌دهند و حتی آنها را به اشتراک می‌گذارند.

بنابراین جهت تحقیق در مورد کلمات کلیدی از موضوعات محبوب استفاده کنید و زاویه جدیدی را جهت پیدا کردن ایده‌های نوین و عمیق پیدا نمایید.

۵- بررسی دقیق عناوین در حین نوشتن محتوا با کیفیت

حتما به هنگام تحقیق در مورد کلمات کلیدی، با عناوینی برخورد داشته‌اید که با دیدن آن کنجکاو ‌شوید و فعالیت خود را متوقف ‌کنید و به فکر خواندن آن مطلب افتاده باشید.

این دقیقا کاری است که شما نیز باید آن را انجام دهید! شما هم در هنگام نوشتن باید از عناوین جذابی استفاده کنید تا ذهن مردم را گول بزند و مجبور به خواندن آن شوند و البته عناوینی که انتخاب می‌کنید باید شامل کلید واژه اصلی نیز باشند.

۶- بررسی نتایج تحقیقات مهم محتوای سایت

سال گذشته یکی از سایت‌های مهم در زمینه آنالیز محتوا (Buzzsumo) حدود 100 میلیون پست به اشتراک گذاشته شده توسط مردم را در شبکه‌های اجتماعی مختلف بررسی نمود تا به این سوال پاسخ دهد که، مردم چه چیزی را بیشتر به اشتراک می‌گذارند و چرا؟ نتایج این تحقیق بسیار جالب بود!

طبق این آمار، مردم محتواهای طولانی را بیشتر دوست دارند و تصاویر را بیشتر به دلیل ارزش عاطفی که دارند به اشتراک می‌گذارند.

بنابراین شما هم می‌توانید برخی از پست‌های وبلاگ را براساس آماری که کسب می‌کنید تولید نمایید. همچنین می‌توانید به پست‌هایی که قبلا نوشته شده مطالب جدید اضافه کنید و در واقع آنها را به روزرسانی کنید، این روش اخیرا بسیار مفید واقع شده است.

۷- بهینه سازی مطالب نوشته شده با کیفیت

شما محتوای خود را نوشتید و تمامی تلاشتان را برای تولید محتوایی منحصر به فرد به کار گرفته‌اید و حالا زمان این رسیده است که قبل از انتشار کار خود آن را بهینه سازی کنید. این موضوع خود به دانشی متفاوت نیاز دارد و آن سئوی داخلی است.

اگر محتوای خود را با تمرکز بر روی کلمات کلیدی نوشته باشید در این صورت موجب رضایت الگوریتم پنگوئن خواهید شد و لازم نیست وسواس بیشتری به خرج دهید.

جهت تولید محتوا با سئوی قدرتمند باید موارد زیر را رعایت کنید:

  • شرح کوتاه و مختصر از توضیحات متا
  • تولید زیر عناوین‌‌ با کمک کلمات کلیدی
  • لینک‌دهی به صفحات داخلی(جهت نگه داشتن بیشتر بازدید کننده در سایت)
  • لینک‌دهی‌ به صفحات خارجی(لینک‌دهی به سایت‌های معتبر)
  • تصاویر همراه با توصیف ALT
  • افزودن رسانه‌هایی همچون فیلم، تصاویر و… که موجب افزایش علاقه خواننده و به اشتراک گذاری آن می‌شود

محتوا اسانس کار شماست. محتوایی که تولید می‌کنید و آن را بر روی سایت قرار می‌دهید موجب علاقه افراد به سایت و شرکت شما می‌شود و به همین جهت آنها طرفدار برند شما خواهند شد. شما با رعایت گرافیک زیبا و قالب سایتتان و قراردهی منوهای راهنما جهت پیدا کردن مطالب آموزنده و مرتبط با نیاز مخاطب می‌توانید آنها را به سایت خود علاقه‌مند کنید.

هیچ راه قطعی وجود ندارد تا بتوان به کمک آن پیش بینی میزان توجه به پست‌های شما را تخمین زد، اما شما می‌توانید با رعایت نکات گفته شده توجه بیشتری را به سمت محتواهای خود جلب نمایید. اگر بتوانید اصول نوشتن محتوای با کیفیت را به خوبی یاد بگیرید و محتواهای مناسبی تولید نمایید، آن زمان می‌توانید رشد مخاطبین خود را به راحتی مشاهده کنید. تنها در ابتدا باید صبر داشته باشید زیرا همین صبر موجب می‌شود تا نتیجه حاصل شده پاسخی بهتر را برایتان به نمایش گذارد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید