طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1399/04/12
طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت

یکی از صفحات مهم سایت که نباید از اهمیت آن غافل شوید، صفحه درباره ما است. بازدیدکنندگان برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره شما و کسب و کارتان به این صفحه رجوع می‌کنند. اصولا صفحه درباره ما برای  بازدیدکنندگان جدید جذاب است؛ آن‌ها در این صفحه می‌توانند به خوبی با شما آشنا شوند. در همین راستا بسیار مهم است که از این صفحه نهایت بهره را ببرید و خودتان را از سایر رقبا و کسب و کارهای مشابه متمایز کنید. در ادامه با طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت آشنا می‌شویم.

 داستان کسب و کارتان را تعریف کنید

یکی از چیزهایی که شما را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند، داستان کسب و کارتان است. تاریخچه و داستان آغاز برندتان را برای کاربران تعریف کنید. به همین منظور می‌توانید به موارد زیر در صفحه درباره ما اشاره کنید:

  • اولین بار که ایده این کسب و کار به ذهنتان رسید
  • اولین محصول یا خدمتی که ارائه کردید
  • اولین فروش
  • اولین بار که تیم کاری خود را گسترش دادید و کارمند استخدام کردید
  • موقعیت فعلی برندتان
  • افق کاری شما در آینده
  • اشاره به ویژگی‌ها و مزایایی که شما و برندتان را منحصر به فرد کرده است

سعی کنید در همان بخش‌های ابتدایی صفحه درباره ما، به ویژگی‌ منحصر به فرد کسب و کارتان اشاره کنید. مشتریان به دنبال وجه تمایز شما از سایر رقبا هستند. در همین راستا ضروری است که به مزایای خود اشاره کنید و با برجسته کردن تفاوت‌‌‌تان از سایرین، بازدیدکنندگان سایت را برای اعتماد به برندتان قانع کنید.

به ارزش‌ها و باورهای تجاری‌تان اشاره کنید

هر کسب و کار هدفمند و کارآمدی، ارزش‌ها و باورهای تجاری مخصوص به خودش را دارد. برای کسب اعتماد مخاطبان حتما به ارزش‌هایی که به آن‌ها پایبند هستید و برای تحقق‌شان تلاش می‌کنید اشاره کنید.

چهره واقعی خودتان را در نوشتن صفحه درباره ما نشان دهید

در دنیای دیجیتال امروز، یکی از مهم‌ترین رازهای هر کسب و کار موفقی، شفافیت و صداقت است. مشتریان به یک کسب و کار صادق که چهره واقعی برند خود را نشان دهد بیشتر اعتماد می‌کنند. حتی برای آشنایی بیشتر و معرفی بهتر خود می‌توانید تصویر مناسبی از اعضای تیم‌تان را در این صفحه قرار دهید. علاوه بر این، حتی می‌توانید در یک ویدیوی کوتاه اما موثر، خودتان را به خوبی معرفی کنید.

نوشتن صفحه مربوط به درباره ما سایت

موقعیت مکانی خود را ذکر کنید

زمانی‌که مخاطبان درمورد موقعیت جغرافیایی و محل کسب و کار شما اطلاع بیشتری داشته باشند راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند. مخاطبان بدون اطلاع از موقعیت مکانی شما، نمی‌توانند ذهنیت درستی از کسب و کارتان داشته باشند.

از صفحه درباره ما برای فروش محصولات یا خدمات‌تان استفاده نکنید

کاربران برای آشنایی با شما و برندتان وارد صفحه درباره ما می‌شوند؛ بنابراین نباید از این صفحه برای فروش خدمات و محصولات‌تان استفاده کنید. استفاده از این صفحه برای افزایش فروش، به اطمینان کاربران لطمه می‌زند و آن‌ها را در انتخاب برند شما مردد می‌کند.

صفحه درباره ما نباید مشابه صفحه اصلی سایت باشد

هدف این صفحه معرفی تیم و کسب و کار شماست. هر صفحه‌ای از سایت برای یک هدف به خصوص طراحی می‌شود؛ همانطور که صفحه اصلی نمی‌تواند عملکردی مشابه یک لندینگ پیج یا همان صفحه فرود داشته باشد، صفحه درباره ما هم نمی‌تواند مانند صفحه اصلی سایت باشد. به عبارت دیگر متن نوشته شده داخل این صفحه نباید بیش از اندازه طولانی باشد. درباره ما، صفحه‌ای است که به طور مفید و خلاصه اما کافی و کامل، شما و کسب و کارتان را معرفی می‌کند و به مخاطبان اجازه می‌دهد که به تصور و درک درستی از برند شما برسند.

از دکمه فراخوان عمل یا همانCall to action  استفاده کنید

تا به حال به این نکته فکر کرده‌اید که بعد از اتمام مطالعه صفحه درباره ما، بازدیدکنندگان در قدم بعدی چکار می‌کنند؟ هوشنمندانه‌ترین و کاربردی‌ترین بخش صفحه درباره ما که هرگز نباید از آن غافل شوید، دکمه فراخوان عمل یا همان Call to action  است. حتما در انتهای صفحه از یک CTA استفاده کنید تا مخاطبان بعد از مطالعه صفحه، روی آن کلیک کنند. برای کال‌تو‌اکشن می‌توانید امکان عضویت در خبرنامه، مشاهده لیست محصولات یا خدمات، انتقال به صفحات مجازی مانند اینستاگرام، توییتر یا لینکدین، امکان دسترسی به بلاگ و یا فرمی برای تماس با مشتریان را در نظر بگیرید.

ذهن کاربران بعد از مطالعه این صفحه درگیر نام تجاری شماست، پس حتما از این فرصت به درستی برای افزایش نرخ تبدیل استفاده کنید.

صفحه درباره ما را به‌روزرسانی کنید

هر از گاهی حتما این صفحه را به‌روزرسانی کنید. صفحاتی که با اطلاعات قدیمی پر شده باشد، نمی‌تواند توجه مخاطب را جلب کند. برای اینکه بتوانید نهایت استفاده را از این صفحه ببرید حتما حداقل هر چندماه یک بار آن را به‌روز کنید.

خودتان را به جای بازدیدکنندگان سایت قرار دهید

برای درک بهتر بازدیدکنندگان سایت و یافتن کارآمدترین راه نوشتن صفحه درباره ما، خودتان را در جایگاه آن‌ها قرار دهید. در ابتدا از خودتان بپرسید که مخاطبان شما چه کسانی و از چه اقشاری هستند؟ در قدم بعدی به این فکر کنید که اگر شما در مقام یک خواننده و یا مشتری وارد یک سایت شوید و به صفحه درباره ما رجوع کنید چه چیزی اعتمادتان را جلب می‌کند و چه چیزی نام آن برند و کسب و کار را در ذهن شما ماندگار می‌کند؟

در نهایت بعد از بررسی این موارد می‌توانید بهترین متن را برای صفحه درباره ما بنویسید.

نگارش صفحه درباره ما

داستان شما به مرور زمان بهتر و قوی‌تر می‌شود

به یاد داشته باشید که اگر به تازگی وارد کسب و کاری شده‌اید شاید در همان ابتدا نوشتن صفحه درباره ما برایتان جذابیتی نداشته باشد. ممکن است در اولین قدم، شناخت درست و کاملی از هویت تجاری خود نداشته باشید. فراموش نکنید که به مرور زمان با افزایش تجربه به درک بهتری از برندتان می‌رسید و در نتیجه می‌توانید خودتان را بهتر و موثرتر به مخاطبان‌تان معرفی کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

محمدصالح بلوردی

سلام خسته نباشید عالی بود

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید