لینک سازی سایت در ۱۲ ماه + مثال عملی

 • نویسنده : علی اسکندری
 • زمان مطالعه : 61 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/09/03
لینک سازی سایت در ۱۲ ماه + مثال عملی

در این جلسه در مورد تکنیک های لینک سازی کلاه سفید صحبت می کنیم البته یک جاهایی یک مقدار کم راجع به کلاه خاکستری هم صحبت می کنیم ولی اتفاق خاصی نمی‌افتد.

دلیل اینکه به این تکنیک ها کلاه سفید گفته می شود این است که گوگل به خاطر فعالیت هایی که انجام می دهیم ما را جریمه نمی کند یا فعالیتهای که انجام می‌دهیم ناقض قوانین و مقررات معرفی شده توسط گوگل نیست. البته همان طور که گفته شد یک جاهایی هست امّا تشخیص آن برای گوگل خیلی سخت است چون ما این رفتار را کاملاً مشابه با یک اتفاق واقعی به آن نمایش می‌دهیم.

لینک سازی کلاه سفید

فاکتورهای تاثیر گذار در لینک سازی

مبحثی که در این مقاله راجع به آن صحبت می کنیم به چند بخش اصلی تقسیم می شود در قدم اول فاکتورهای موثر بر تأثیر بک لینک را به صورت کامل با هم بررسی می کنیم که بدانیم چطور است؟ اصول لینک سازی داخلی وب سایت را اول باید انجام بدهیم و بشناسیم. این اولین تسک ما در لینک سازی است تا سایت خود را درست نکردیم، خرید لینک از بیرون معنایی ندارد. در مورد خرید بک لینک و استراتژی خرید بک لینک در ادامه صحبت می کنیم. خرید رپورتاژ آگهی و سایکل هایی که برای خرید رپورتاژ آگهی در نظر میگیریم، یکسری سایکل های سه ماه برای خرید بک لینک داریم، سایکل های شش ماه داریم که در مورد آن به طور کامل صحبت می کنیم و تکنیک های لینک سازی دستی یعنی شبکه اجتماعی، فروم ها، کامنت مارکتینگ و هر چیزی که در حوزه بک لینک رایگان است در مورد آن صحبت می کنیم و در نهایت به یک برنامه زمانی مشخصی برای لینک سازی خود می‌رسیم که این برنامه زمانی را توضیح داده ام خدمت دوستان که برای اولین پروژه یا اقدام شما خیلی می تواند موثر باشد ولی خود شما بعداً میتوانید با تجربه و خلاقیت آن را تغییر دهید.

بک لینک چیست؟

بک لینک سازی کلاه سفید

همه شما بک لینک را احتمالاً می شناسید متن های آبی یا رنگی که روی آن کلیک کنید وارد صفحه ای میشوید یا وقتی روی یک عکس کلیک می کنید و وارد یک صفحه می شوید را بک لینک میگوییم. ربات های گوگل هم، زمانی که وارد یک صفحه می شوند همه لینک ها را به صورت کامل آنالیز می‌کنند و وارد آن صفحات می‌شوند که متوجه شوند صفحه ای که شما به آن لینک داده اید چه محتوایی دارد؟ مهمترین ابزار گوگل برای شناخت ارتباط موضوعی صفحات همین لینک هایی است که بین آنها ساخته می شود هر چقدر تعداد لینک هایی که به سایت شما داده شده بیشتر و با کیفیت تر باشد تأثیر بیشتری در جایگاه شما خواهد داشت. البته فاکتورهای دیگری هم تأثیر گذار هستند که در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

متن لینک شده یا Anchor Text

انکر تکست

مهمترین چیزی که باید در مورد آن صحبت کنیم متن لینک شده یا انکرتکست هر لینک است. آن عبارتی که لینک روی آن قرار می گیرد یا اگر تصویر است متن جایگزین تصویر یا بعضاً اگر که لینک ما خالی است اتربیوت تایتل که در لینک ها گذاشته می شود که اصطلاحاً به آن می‌گوییم انکرتکست یا متن قلاب شده یا متن لینک شده اسم هایی است که روی آن میگذارند. صفحه ای که اعتبار کسب میکند در این عبارتی که با آن لینک شده اعتبار خود را کسب میکند یعنی اگر شما لینک خود را روی عبارت طراحی سایت گذشته باشید، در طراحی سایت جایگاه شما بهتر میشود، اگر عبارت آموزش سئو باشد، در آموزش سئو جایگاه شما بهتر می شود. پس انکرتکست اهمیت زیادی دارد. چون سئوکارها این را می دانند شروع کردند همه لینک هایی که برای خود می ساختند را با یک انکرتکست یکسان روی آن کلمه هدف از سایت های مختلف گذاشتند و عملاً الگوریتم google را دچار اختلال کردند. یک الگوریتم جدید معرفی شد به اسم الگوریتم پنگوئن که سایت هایی که استانداردهای لینک سازی واقعی را رعایت نمی کنند شناسایی کند و آنها را جریمه کند. یکی از راه های جریمه پنگوئن همین انکرتکست ها است. فرضاً سایت شما صد لینک دارد ۹۹ عدد از آن‌ها انکرتکست یکی است و همه آنها روی یک کیورد است و این برای گوگل قابل تشخیص است که این سایت این لینک ها را خریداری می کند، در غیر این صورت مدیرهای وب سایت اگر خود لینک داده باشند مسلماً ادبیات و سلیقه آنها فرق می کند.

انواع انکرتکست ها

انکرتکست چیست

انکرتکست ها به شش دسته اصلی تقسیم می شوند و یکی از مهمترین معیار های گوگل برای طبیعی بودن ساختار لینک سازی کلی شما هستند.

 • نام برند: اولین نوع آن نام برند است یعنی لینک هایی که مستقیماً با اسم شما مثل وبسیما یا آژانس خلاقیت وبسیما به شما لینک داده اند.
 • کلمات کلیدی هدف برای سئو: کلمات کلیدی هدف برای سئو دقیقاً روی کیبورد ها به شما لینک داده اند.
 • ترکیبی از نام برند و کلمه هدف: ترکیبی از نام برند و و کلمه هدف یک نوع دیگر از لینک سازی است که هم برای سئو تأثیر گذار خواهد بود و ما از آن استفاده میکنیم مهم برای برندینگ میتوان همزمان تأثیر گذار باشد و در این حالت مستقیماً کلمه کلیدی را استفاده نکردید.
 • عبارات عمومی و رایج در اینترنت: عبارت عمومی و رایج در اینترنت مثل منبع، اینجا، اطلاعات بیشتر که خیلی از سایت ها برای لینک دهی به شما استفاده می کنند.
 • عبارات توصیفی و طولانی: عبارت توصیفی و طولانی که در لینک سازی داخلی خود ما خیلی وقت ها از آن استفاده می‌کنیم در سوشال نتورک ها خیلی وقت ها اگر می خواهند به شما ارجاع دهند از یک عبارت توصیفی و طولانی مثلاً می گویند برای ثبت نام در این کارگاه اینجا کلیک کنید به صفحه ای وصل است که کیبورد آن یک چیز دیگری است یک متن طولانی را به شما لینک می کنند.
 • آدرس مستقیم یا کوتاه شده صفحه: و آدرس مستقیم یا کوتاه شده صفحه، فرضاً نوشته وبسیما دات کام و بر روی آن کلیک می کنید وارد سایت شما می شود یا در گوگل یا بیتلی برده است و برای شما لینک را کوتاه کرده و یک لینک کوتاه شده را گذاشته است.

پس ما شش نوع انکرتکست داریم که باید پراکندگی بین اینها را در لینک سازی که خود ما هم انجام می دهیم به صورت کامل حفظ بکنیم.

تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی ایجاد لینک بین صفحات یک سایت است یعنی روی همان دامنه و لینک سازی خارجی یعنی اینکه از یک سایت دیگر یا وبلاگ یا هر صفحه دیگری در اینترنت که جزو دامنه شما نیست به شما ارجاع داده شده. در لینک سازی داخلی معمولاً محل قرارگیری گیری لینک که در مورد آن صحبت می کنیم تعداد لینک هایی که در آن صفحه هست و انکرتکست برای ما اهمیت دارد. امّا در لینک سازی خارجی علاوه بر اینها به اعتبار دامنه، اسپم اسکور، ارتباط موضوعی صفحات و سایر صفحاتی که در آن سایت یا آن صفحه لینک شده اند نیز باید توجه کنیم چون این فاکتورها تأثیر گذار خواهند بود. لینک سازی داخلی را بیشتر برای فهم گوگل از ساختار محتوایی سایت یک زمانی برای دسترسی بهتر کاربر به بخش های مختلف سایت مثل منوها، نویگیشن هایی که در جاهای مختلف سایت داریم استفاده می کنیم. لینک سازی خارجی عموماً یا برای بهبود وضعیت سئو آنچه که توسط خود ما انجام میشود یا تبلیغات، این دو کاربردی است که لینک سازی خارجی دارد.

تفاوت بک لینک فالو و نوفالو

بک لینک فالو و نوفالو

مفهوم دیگری که باید با آن آشنا شوید و خیلی در مورد آن در این مقاله صحبت می‌کنیم لینک‌های نوفالو هستند. به صورت پیش فرض همه لینک هایی که در اینترنت هستند از نظر گوگل نوفالو در نظر گرفته می شوند. نوفالو در صورتی می شوند که اتریبیوت رل آنها مساوی با نوفالو باشد نوفالو یعنی چه؟ یعنی ربات گوگل وقتی یک صفحه را بررسی می کند و یک لینک نوفالو را تشخیص می دهد وارد آن صفحه نمیشود. این اتفاق باعث می‌شود که ارزش و اعتباری به آن صفحه که لینک نوفالو دارد منتقل نشود. امّا تناسبی بین تعداد لینک های فالو و نوفالو یکی از فاکتورها مثل انتر تکست برای گوگل است یعنی اگر ما سایتی داشته باشیم که هزار لینک داشته باشد و این هزار تا همه فالو باشند عملاً یک سیگنالی را به گوگل داده ایم که این لینک ها را من خودم درست کرده ام و هدف من فقط سئو بوده است. پس همانطور که در انکرتکست ها پراکندگی نیاز داریم در لینک های فالو و نوفالو هم پراکندگی نیاز داریم و یکی از مهم ترین تکنیک ها که ما استفاده می‌کنیم برای گرفتن لینک های نوفالو و طبیعی جلوه دادن فرایند همان لینک سازی دستی، کامنت مارکتینگ و سوشال نتورک است. در لینک سازی داخلی عموماً از نوفالو هیچ کجا استفاده نمی کنیم. من هفته گذشته جلسه ای بودم یک شخصی همه منو را نوفالو کرده بود و گیر کرده بود و سایت جلو نمی رفت، پیشرفت نمی کرد، گفتم: این‌ها را چرا نوفالو کردی؟ گفت: یکی به من گفته اینها را نوفالو کنی سریعتر ایندکس می شود! اصلاً این دو تا اتفاق کلاً به هم ربطی ندارند ولی خب این اتفاق افتاده بود. بعضی از پلاگین هایی که برای ویرایش آرتیکل هست اکثر آنهایی که دیده ام لینکی که میسازند به صورت دیفالت نوفالو است و شما می توانید فالو کنید پیشنهاد خودش نوفالو است.

اعتبار صفحه و اعتبار دامنه

اعتبار صفحه و اعتبار دامنه

اعتبار صفحه و اعتبار دامنه دو فاکتور است دامین آتوریتی و پیج آتوریتی که ابزارهای مختلفی مثل moz.com و ahrefs.com با آنالیز کردن لینک ها در سراسر اینترنت به دامنه ها و صفحات مختلف این امتیازها را می دهند. این دو عدد فاکتورهای مهمی برای لینک سازی هستند. یک عددی بین ۰ تا ۱۰۰ است فرض کنید که یک بطری آب که صفر تا صد آن پر باشد یا نصف آن پر باشد به همان میزان که اعتبار داشته باشد یک دامنه یا یک صفحه موقع لینک سازی به شما می تواند اعتبار منتقل کند. هر چقدر این لینک های خارجی بیشتر شوند آن میزان اعتباری که به شما می رسد تقسیم میشود. یعنی صفحه ای که اعتبار آن ۵۰ است در آن ۱۰ لینک است اعتباری که به هر کدام از این لینک ها می رسد دو برابر حالتی است که ۲۰ لینک باشد. پس تعداد لینک ها در اعتباری که شما باید از هر لینک دریافت کنید مهم تر است این موضوع زمانی که می‌خواهید مثلاً بک لینک بخرید خیلی مهم است. وارد یک سایت می شوید شرایط آن برای خرید بک لینک خوب است امّا هزار نفر قبل از شما خریده اند و در لیست هستند این فاکتور را موقع خرید باید توجه بکنید. اعتبار دامنه و اعتبار صفحه هر دو می توانند روی هم تأثیر گذار باشد. معمولاً اعتبار دامنه بر اساس اعتبار کل صفحاتی که در آن دامنه هست تعیین می‌شود و اعتبار خود یک صفحه بر اساس لینک سازی داخلی و خارجی خود آن صفحه.

اسپم اسکور

اسپم اسکور

علاوه بر این دو فاکتور که برای ما مهم هستند یک فاکتور دیگری به نام اسپم اسکور که مستقل از اعتبار صفحه یا دامنه محاسبه می شود و بر اساس لینک های خارجی که خود شما به سایتهای دیگر انجام دادید و سایت های دیگر به شما انجام داده‌اند، اسپم اسکور این سایت هایی که به شما لینک داده اند، وضعیت فالو یا نوفالو یعنی درصد لینک های نوفالویی که دارید و خیلی فاکتورهای دیگر، نزدیک به ۲۰ فاکتور که موز اعلام کرده است روی محاسبه اسپم اسکور تأثیر گذار است. دوباره یک عددی بین ۰ تا ۱۰۰ معرفی می کند هر چقدر این اسپم اسکور بالاتر باشد، آن سایت خطرناک تر است. یعنی احتمال این که شما به خاطر داشتن این لینک جریمه بشوید بالاتر می رود. ما از اسپم اسکور یک سایت استفاده می‌کنیم برای اینکه بفهمیم لینکی که می خواهیم از آن سایت بخریم واقعاً چقدر ارزش دارد؟ کی باید این لینک را بخریم؟ و آیا اصلاً باید از آن استفاده بکنیم یا نه و یا در چه سناریویی باید از آن استفاده بکنیم؟ اسپم اسکور 20 فاکتور را در نظر گرفته است که در هر سایتی آنالیز می کند مثلاً سایت شما ده هزار صفحه دارد ولی کلاً در صفحات مختلف ۵۰ لینک خارجی اکسترنال به این سایت داده شده است پس با توجه به حجم سایت تعداد لینک های خارجی آن کم است، این اسپم اسکور یک ذره بالاتر می رود.

اسپم اسکور بالا چیست؟

سایت شما مثلاً در صفحه اصلی یا صفحات مختلف به ده سایت دیگر لینک سازی خارجی کرده خب این عجیب است که مثلاً در هوم پیج یک سایت به ۱۰ سایت دیگر لینک داده شده باشد، اسپم اسکور بالاتر می رود. صفحه Contact us about us سایت شما لوگوی اختصاصی ندارد، اسپم اسکور شما بالا میرود. یعنی احتمال اسپمر بودن یک سایت را مشخص می کند که این بر اساس رفتار آن در اینترنت قابل تشخیص است. این اسپمر بودن یک سایت ممکن است زمانی که شما از آن بک لینک یا ریپورتاژ می خرید به جای آنکه باعث پیشرفت سایت شما شود باعث از دست رفتن جایگاه شما شود پس موقع خرید باید حتماً به این فاکتور دقت کنیم. چطور محاسبه کنیم؟ سایت موز دات کام هر یوآرال را به آن بدهیم اسپم اسکور آن را بررسی میکند.

بازه های زمانی کسب بک لینک

زمان دریافت بک لینک

بازه های زمانی کسب بک لینک هم یکی از فاکتورهایی که گوگل به آن توجه می کند فرضاً سایت شما یک هفته است لانچ شده و ۱۰۰ بک لینک دارد خیلی واضح است که این لینک ها به صورت طبیعی جذب نشده اند. سایت شما در طی ۶ ماه اول فعالیت ۱۵ عدد لینک داشته در شش ماه دوم  ۱۵۰۰ عدد. دوباره معلوم است که شما فعالیت مشکوکی داشته اید. خیلی بعید است این اتفاق بیافتاد. یا به طور ناگهانی در یک هفته به سایت شما ۳۰۰ کلیک بک لینک اضافه می‌شود این پکیج های عمده‌ای که می خرید اینها خیلی برای گوگل قابل درک است به خصوص که همزمان با این پکیج‌های بزرگ که می خرید علاوه بر اینکه در بازه کوتاه لینک‌های زیاد می گیرید در یک بازه کوتاه لینک های فالو با انکرتکست یکسان می گیرید و عملاً سه فاکتوری که گوگل می‌خواهد همزمان بررسی کند شما در آن اخلال ایجاد کرده اید. پس اینکه ما چه زمانی لینک را دریافت کنیم خیلی مهم است. ما معمولاً میگوییم در شش ماه اول فعالیت سایت که بگذرد ما هیچ کاری با خرید بک لینک ریپورتاژ نداریم فقط روی سوشال نتورک ها و تولید محتوا کار می‌کنیم. ما در استراتژی زمانبندی که در انتها قرار است به آن برسیم سعی میکنیم انواع این لینک ها، فالو یا نوفالو بودن آنها، بر اساس اعتبار آنها، بر اساس زمانی که قرار است داشته باشیم و بر اساس این که به چه صفحه ای از سایت ما لینک بشود یک برنامه استخراج کنیم.

صفحه لندینگ

لندینگ پیج

فاکتور بعدی ما صفحه لندینگ است. صفحه ای از سایت شما که این لینک قرار است به آن داده شود. اگر دوباره همه لینک های خارجی به یک صفحه خاص مثلاً صفحه اصلی شما باشند باز این فاکتوری است برای گوگل که بفهمد نوعی فریب اینجا اتفاق افتاده است، پس باید این پراکندگی در کل سایت شما اتفاق بیفتد. ما صفحات را به سه دسته اصلی تقسیم می‌کنیم. صفحه اصلی وب سایت سطح یک است، صفحات دسته بندی یا آرشیو یا صفحات مهم، برگه های خاصی که در سایت خود دارید لندینگ های خاص که دارید سطح دو محسوب می شود و صفحات مربوط به مقاله یا محصول سطح سه در نظر گرفته می شود. ما یک چیزی بین سطح دو و سه داریم که به آن می گوییم مقالات مرجع یا محصولات مهم که روی آن ها وقت بیشتری می گذاریم کانتنت مارکتینگ بیشتری انجام می دهیم کیبورد برای ما خیلی مهم تر است با اینکه سطح ۳ است خیلی پر جستجو است و ما بیشتر فعالیت هایی که روی لینک سازی خارجی و سوشال نتورک انجام می دهیم روی سطح ۳ است. چون در روندی که قرار است راجع به آن صحبت کنیم ما برای سطح ۳ نیز لینک سازی می کنیم ترجیح در این است لینک سازی سطح 3 را روی صفحات مقالات مرجع یا محصولات مهم انجام دهیم. این مقالات یا روی یک موضوعی هستند که خود پر جستجو است ولی در سطح ۳ قرار گرفته است یا مقالاتی هستند که ما به صورت دوره ای می سازیم و برآیندی از چند مقاله است یعنی عملاً ۱۰ مقاله، پنج مقاله دیگر را پروموت می کند که یک مسیر را برای کاربر ایجاد بکند آنها از نظر ما دوباره مقالات مرجع می‌شوند.

محل قرارگیری لینک در لینک بیلدینگ

فاکتور بعدی محل قرارگیری لینک هایی است که به سایت شما داده شده است. فاکتورهایی که می‌گویم فاکتورهای است که گوگل برای آنالیز لینک سازی شما به آن توجه می کند. محل قرارگیری لینک می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد بهترین جا برای داشتن بک لینک در محتوای صفحه است یعنی معتبرترین و ارزشمند ترین لینک در هر صفحه، آن لینکی است که در محتوا قرار می گیرد دلیل اینکه ما از ریپورتاژ آگهی استفاده می کنیم هم همین است. لینک های دیگری هستند که در هدر یا فوتر هستند که در آن صفحه به نسبت ارزش کمتری دارند ولی چون در همه صفحات سایت تکرار می شوند عملاً تأثیر بیشتری خواهند داشت به این لینک ها اصطلاحاً می‌گوییم سایت واید. یعنی لینکی که از همه صفحات یک سایت به سایت شما داده شده معمولاً چیزهایی که در هدر و فوتر و سایت واید قرار می گیرند به این شکل هستند.

لینک سازی خارجی چیست؟

لینک سازی خارجی به صورت سایت واید یکی از خطرناکترین کارهایی است که می شود انجام داد. گوگل بسیار در این حوزه حساس است. البته بیشتر سایت های که الان بک لینک می فروشند به صورت سایت واید هستند یعنی آپشنی ندارند که انتخاب کنید روی این ۵ صفحه یا صفحه اصلی یا صفحه مقالات من می‌خواهم لینک باشد. با توجه به محدودیت هایی که هست مجبور هستیم یک وقت هایی از آن استفاده کنیم امّا زیاده روی در این حوزه می‌تواند واقعاً موجب جریمه شما توسط گوگل شود البته با برنامه زمانی که چیدیم برای خرید بک لینک ما همیشه ترجیح میدهیم که سایت واید نباشد ولی طوری برنامه را چیده ایم که اگر سایت واید بود هم بتوان از آن استفاده کرد.

لینک جویس Link Juice

لینک جویس یا عصاره لینک چیزی است که در نهایت باید در مورد آن صحبت بکنیم. کیفیت و قدرتی که توسط یک صفحه یا یک سایت به صفحه ای که به آن لینک داده منتقل می شود را می گوییم عصاره. این عصاره یک حجم مشخصی در صفحه دارد که بر اساس اعتبار آن صفحه و لینک‌های که به آن داده اند تعیین می شود هر چقدر تعداد لینک هایی که در صفحه باشد بیشتر باشد عصاره کمتری به هر کدام از آنها می رسد. مثال همان بطری آب است که اگر یک بطری آب باز کنم و بخورم سیراب می شوم ولی اگر همه با هم بخواهیم بخوریم احتمالاً چیزی به ما نمی رسد تازه اگر دعوا نشود و آب زمین بریزد باز هم اگر همه بخوریم چیزی به ما نمی رسد. هم برای لینک‌های خارجی و هم لینک های داخلی عصاره تقسیم می شود یعنی به میزان مساوی بین همه این ها تقسیم می شود. اگر یک لینک نوفالو باشد بازهم در تقسیم ما می آید یعنی مثلاً ۱۰ لینک است دو تا از آنها نوفالو است باز هم عصاره تقسیم بر 10 می شود ولی حجمی که قرار بوده است به آن دو نوفالو برسد عملاً هدر می شود انگار در بین راه ریخته است. پس وجود لینک های نوفالو باز هم ارزشی که به لینکهای دیگر قرار است برسد را می تواند کاهش دهد.

ساختار لینک سازی Link Juice

ساختار لینک سازی Link Juice

برای درک بهتر مطالبی که گفتیم من ساختار لینک سازی داخلی و خارجی را به صورت شماتیک برای شما آورده ام. صفحه اصلی سایت مستقیماً از طریق لینک سازی که در هدر و فوتر انجام می شود صفحات سطح دو مثل دسته بندی ها، آرشیوهای ما را تقویت می کند. خود این صفحات حال در زیر دسته‌ها یا بین خود ممکن است لینک سازی هایی داشته باشند که با آن خط مشخص شده است. هر صفحه دسته بندی مشخصاً در آن یک سری مقالات است که این اعتبار را به آن مقالات منتقل می کند این سیکل برعکس آن نیز صادق است مثلاً از مقالات به دسته بندی ها و از دسته بندی ها به صفحه اصلی اعتبار می تواند منتقل شود مهمترین فاکتور که در لینک سازی داخلی است همین است که دو طرفه است لینک سازی خارجی همیشه یک طرفه است ولی این دو طرفه بودن باعث می شود یک جریان آب در سایت شما اتفاق بیفتد و همیشه این ها با هم در ارتباط باشند اگر جایی این آب مسموم شود ممکن است به خیلی از صفحات سایت شما منتقل شود.

ساختار لینک سازی داخلی خوب

ممکن است لینک سازی داخلی مستقیم ما از یک صفحه سطح سه به سطح یک هم داشته باشیم این کار هم انجام می دهیم و رایج است و صفحه سطح یک به سطح سه هم ممکن است باشد مثلاً در هوم پیج خود آخرین مطالب دارید آخرین مقالات دارید پس ما بین این سطح ها می‌توانیم لینک سازی مستقیم داشته باشیم. لینک نوفالو یا ۴۰۴ یعنی جایی از سایت شما یک لینک گذاشته اید که ۴۰۴ شده است یا لینک را از اول نوفالو گذاشته‌اید مثل یک خروجی به بی نهایت آب است یعنی آب را هدر میدهد فقط روی زمین می ریزد اگر بخواهیم به این شکل شماتیک نشان بدهیم. لینک سازی خارجی می‌تواند همزمان چند صفحه شما را شامل بشود مثل ریپورتاژ یعنی یک نمونه از ریپورتاژ است که یک لینک به هوم پیج داده و یک لینک به دسته بندی. بعدی مسیر داخل سایت هست یعنی این جریانی که از لینک خارجی می آید ممکن است که خود را به میزان کمتر به صفحات پایین تر سایت شما هم برساند و بعضاً لینک سازی خارجی را مستقیماً برای یک صفحه داخلی انجام می دهیم که نمونه های آن را می بینیم.

تاثیر سوشال ها در لینک سازی سایت

سوشال نتورک ها یا کامنت مارکتینگ تأثیر آنها در این حد کوچک است یعنی اگر بخواهیم مقیاس بگیریم در حد یک سرنگ آب است که بریزیم در یک صفحه و بیشتر هدف ما از استفاده از این ابزار ایجاد تعادل است هم از نظر زمانی، هم از نظر فالو و نوفالو بودن و هم از نظر انکرتکست. لینک های رایگان را برای ایجاد تعادل استفاده می کنیم و لینک سازی مخرب یعنی گرفتن بک لینک اشتباه، انبوه، ارزان عبارت هایی که به نظر جذاب است ولی شبیه خودکشی است باعث می شود که نگاتیو سئو اتفاق بیفتد یا سایت شما عملاً مسموم بشود. این مسمومیت می تواند پخش شود مسمومیت هم می‌تواند در کل وب سایت شما پخش شود و درمان آن کار سختی است. بخش های مختلف نمودار را داریم که خیلی دقیق تر در مورد هر کدام صحبت خواهیم کرد برای اینکه کلیت داستان را شما بدانید و ببینید که چه چیزی قرار است صحبت شود من این را اول مقاله گذاشتم.

تدوین استراتژی لینک سازی

ما در استراتژی خود به چند فاکتور خیلی مهم توجه می‌کنیم یعنی هر کدام از روش های لینک سازی که الان می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم به این فاکتورها توجه می‌کنیم که چطور باید اعمال شود:

 1. زمان استفاده از آن روش.
 2. انکرتکستی که در آن روش باید از آن استفاده بکنیم.
 3. فالو یا نوفالو بودن لینک ها.
 4. صفحات لندینگ که ما در هر روش به آنها لینک می دهیم.
 5. انتخاب مرجع: اینکه این لینک را از چه سایتی بگیریم با چه اعتبار و اسپم اسکوری برای ما مهم است و محل قرارگیری لینک ما در آن وب سایت دوباره از فاکتورهایی است که باید به آن توجه کنیم.

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی

اولین کاری که باید انجام بدهیم لینک سازی داخلی است یعنی ما تا لینک سازی داخلی را درست نکنیم وارد بخش‌های بعدی نمی‌شویم محتوای صفحات را در هر سایتی می توانیم به چند بخش اصلی تقسیم کنیم. هدر و منوی اصلی سایت یکی از فضاهای لینک سازی اصلی مهم در هر وب سایتی هستند. فوتر سایت دوباره یکی از فضاهایی است که ما به آن توجه ویژه‌ای داریم. سایدبار صفحات داخلی و محتوا یعنی بخش Main که محتوای مقاله یا محصول قرار می گیرد. این چهار فضای مهم برای قرارگیری لینک حالا چه در سایت خود ما چه در سایت خارجی هستتند.

لینک سازی داخلی در هدر و منوی اصلی سایت

من شش فاکتور را برای هدر و منوی اصلی سایت در نظر گرفته ام که هر کدام را بیان می کنم. اولی لوکیشن هدر است، دومی سورس اینترنال است، سومی لندینگ سطح یک یا دو است ما در هدر برای سطح ۳ لینک سازی نمی کنیم چون حیف است و می‌توانیم با آن صفحات دو و یک یعنی صفحه اصلی و صفحات آرشیو که رقابت در آن بیشتر است و ما جایگاه بیشتری را می‌خواهیم استفاده کنیم، چهارمی انکرتکست ما که اگزکت کیورد است تا جایی که می شود. یک وقت هایی در منو نمی توانیم واقعاً مثلاً کلمه خرید را در منو دائما تکرار بکنیم یا یک عبارت را مدام تکرار بکنیم تا جایی که می شود وقت هایی که نمی شود ما در لینک از اتربیوت تایتل استفاده می کنیم. پنجمی لینک های فالو در هدر هستند و ششمی تایم آنها همیشگی است یعنی یک بار انجام می دهیم همیشه اینها هست بعضاً یکی دو تا را تغییر می دهیم. لینک هایی که در منوی اصلی می آیند چون در همه صفحات سایت تکرار می‌شوند، عملاً برای شما به یکباره صدها لینک داخلی ایجاد می کنند تأثیر بسیار زیادی دارند. این ارزش مستقیماً بر اساس اعتبار دامنه شما تعیین می شود هر چقدر اعتبار دامنه شما بالاتر برود مسلماً لینک هایی که در هدر هستند بهتر جایگاه کسب میکنند. هر چقدر تعداد لینک هایی که در هدر شما قرار می گیرد بیشتر شود ارزشی که به هر کدام منتقل می شود کمتر است.

ساختار منو در لینک سازی داخلی سایت

وقتی شما منویی دارید که ۵۰۰ لینک در آن قرار دارد عملاً به هیچ کدام از آنها هیچ ارزشی نمی رسد. ما هر لینک اضافه که در هدر داریم که همه ما در سایتهای خود داریم مثل پیام مدیریت، چشم انداز شرکت، استخدام که هیچوقت هیچ آگهی در آن نیست، شرایط و قوانین، سوالات متداول چیزهایی که واقعاً نه کاربردی است و نه بعضاً …  بیشتر سایت ها هم که باز می کنیم در حال به روز رسانی است هنوز چیزی در آن قرار نداده اند اینها را به هیچ عنوان در هدر قرار نمی دهیم یا مثل سایتی که دوست ما دیروز نشان داد همه مقاله ها زیر مجموعه مقاله در هدر بود اصلاً این کار هیچ ارزشی برای شما ایجاد نمی‌کند باعث می شود آن صفحات که واقعاً باید آن اعتبار را کسب می‌کردند هم چیزی به آنها نرسد. متن انکرتکست در لینک های هدر خیلی مهم است ما تا جایی که بتوانیم از کیورد اگزکت که قرار است در آن جایگاه بگیریم استفاده می کنیم. حتی بعضاً در چند ماه اول سایت که خیلی مهم نیست هنوز آدم‌های زیادی سایت ما را ندیدند و پیدا نکرده اند و میتوان روی برندینگ سهل انگاری کرد من می گویم حتماً بگذارید. فروش را در همه تکرار کنید می توانید در هدر بگذارید بعد که سایت جدی تر شد جایگاه خود را گرفت کم‌کم آنها را حذف می کنیم امّا به هر دلیلی اگر نتوانستید انکر تکست را مستقیماً آن چیزی که می خواهید بگذارید هر لینکی یک اتربیوت تایتل دارد که وقتی روی آن بروید کوچک بالا نشان می دهد قبل از اینکه کلیک کنید آن اتربیوت تایتل کلمه کلیدی هدف قرار بدهید باز تا حدی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

منوی دیجی کالا

مثال ساختار منو در لینکسازی سایت

یکی از مثال های خیلی خوب سایت ‌دیجی‌کالا است که در منو آن تعداد خیلی زیادی لینک دارد. تکنولوژی مهمی که باید از آن استفاده کرد ایجکس است. شما تا زمانی که موس خود را روی سطح ۲ نبرده اید ساب منو اصلی باز نمی شود پس آن محتوا در صفحه وجود ندارد وابسته به رفتار کاربر است هر محتوایی که وابسته به رفتار کاربر باشد توسط ربات گوگل قابل مشاهده نیست پس وقتی گوگل در آن صفحه می آید 1000 لینک را نمی بیند فقط سطح یک و دو را می بینند نهایتاً ۵۰ تا است هم یوایکس را حفظ کرده یعنی هم کاربر می تواند از آن فضا استفاده کند هم مشکلی برای سئو ایجاد نمی‌شود چون یکی از مهمترین دلایلی که دیجی کالا افت شدیدی کرد و خیلی از کیوردها را از دست داد همان منو اکسپندی Expand بود که اتفاقاً جذاب بود چون خیلی ها میگویند من همچین منویی می خواهم ولی نمی دانند ممکن است کلاً سایت آنها را به هم بریزد. برای ما مهم تعداد لینک ها است. لینک هایی که در نگاه اول دیده نمیشود.  لینک هایی که در حالت عادی در دیدرس کاربر نیستند یا برای نمایش آنها hover نیاز است یا کلیک نیاز است ارزش کمتری نسبت به لینک هایی که در نگاه اول دیده میشوند دارد یعنی شما موضوعات اصلی را باید بالا ببرید و موضوعات فرعی را به عنوان زیر منو بگذارید.

استفاده از ajax در لینک داخلی سایت

حال اینکه تعداد کل محدود باشد به کنار، آن هایی که باید hover کنید تا ببینید یا کلیک کنید تا باز شوند به نسبت اعتبار کمتری کسب می کنند با بحث Ajax اژکس جدا است. لینک به صفحه اصلی را همیشه با انکرتکست برند نیم انجام دهید خانه، صفحه اصلی یا آیکون هوم هیچکدام به درد ما نمی‌خورد. یا برند نیم را بگذارید یا اگر برند نیستید کیورد هوم پیج را می توانید برای مدت کوتاهی بگذارید چون شانس شما را برای جایگاه گرفتن بالا میبرد. ولی حتماً از برند نیم استفاده کنید شاید یک روزی برند شوید. از نظر تکنیکال منوی سایت را حتماً در تگ هدر قرار دهید. ما تگ هدر را برای منو استفاده می کنیم و ترجیحاً خود منو را در تگ نویگیشن قرار می دهیم که دقیقاً گوگل بفهمد این در هدر است و منو است. هیچ شکی برای گوگل ایجاد نمی‌شود. منو نسخه موبایل ترجیحاً دارای محتوای یکسان باشند چون به سمت موبایل فرست ایندکس می ‌رود پس اینکه نسخه موبایل شما دارای چه لینک هایی است فاکتور مهمی است. پس این لینک سازی داخلی برای این که ارزشمند باقی بماند در موبایل هم همان را استفاده می کنیم. چون خیلی از سایت ها می توانند در نسخه موبایل یک منو داشته باشد دسکتاپ آن ها یک منوی دیگر. نکته دیگر در موبایل پنهان بودن یعنی این که کلیک کنید تا باز شود و دیده شود فاکتور منفی محسوب نمی شود چون راهکار دیگری جز این وجود ندارد.

لینک سازی داخلی در فوتر سایت

لینک سازی فوتر

فوتر سایت همان طور که گفتیم باز لندینگ آن سطح دو و سه است اصلاً به یک نمی رسد بعضاً سطح یک می دهند مشکلی پیش نمی آید حتی سطح دو هم بعضاً نیست ترکیبی از سطح سه و لینک های جنرال در فوتر قرار می‌گیرد و همه آنهایی که گفتیم در هدر نگذارید را در فوتر بگذارید: شرایط و قوانین، استخدام، همکاران را در فوتر بگذارید بعضی سایت ها هستند علاوه بر این آخرین مطالب، آخرین محصولات و محبوب ترین محصولات را هم در فوتر می گذارند. این کار باعث می شود سرعت ایندکس مطالب جدید سایت شما بالا برود. یک مطلب را به محض اینکه می گذارید از همه صفحات شما یک بک لینک می گیرد گوگل وارد هر صفحه ای از سایت شما بشود یک لینک به آن صفحه جدید هست زود آن را پیدا می کند و ایندکس می کند، یکی از استفاده های فوتر همین است. معمولاً از عبارات عمومی و غیر مرتبط با موضوع کلی سایت در فوتر استفاده میکنیم. چیزهایی مثل شرایط و قوانین، حریم خصوصی و ایندکس سرعت هم که به شما گفتم.

لینک سازی داخلی در سایدبار صفحات داخلی

لینک سازی در ساید بار

ساید بار صفحات داخلی روی سطح ۲ و ۳ و روی لانگ تیل کیورد کار می کنند. ما زمانی که دسته بندی ها خیلی گسترده است، زیاد است، شاخه بندی زیادی دارد سعی می کنیم زیر دسته ها را در سایدبار صفحه دسته اصلی ببریم. مثلاً وارد صفحه لپ تاپ که می شوم زیر مجموعه های آن را به صورت یک منو در سایدبار می بینم این کار باعث می شود که سایت شما به صورت جزیره ای تخصصی باشد. من وقتی در حوزه لپ تاپ هستم فقط لینک سازی داخلی ام در حوزه لپ تاپ است ولی اگر زیر دسته ها را در منو بگذارم عملاً در هر صفحه ای به هر صفحه‌ای لینک سازی کردم. وقتی در حوزه لوازم خانگی می روم لینک سازی داخلی صفحات لوازم خانگی همه در آن حوزه است پس ما می توانیم زیر دسته ها یا دسته بندی های مرتبط را در سایدبار بیاوریم، از منو کلاً حذف کنیم و به صورت جزیره ای سایت را تخصصی کنیم.

ساخت لینک داخلی در سایت بار سایت ها

لینک هایی که در ساید بار قرار می گیرند سایت واید محسوب می شوند در خیلی از سایت ها ولی شما خیلی راحت می توانید با چند شرط و در وردپرس با ویجت ها و شرط های مختلف طوری بگذارید که در هر صفحه فرق کند. در هدر و فوتر هم می توان این شرط ها را گذاشت که وقتی وارد صفحه ای می شوم یک منو دیگری باشد وارد صفحه دیگری می شوم منوی دیگری هدر من را نمایش دهد. این کار به هیچ عنوان توصیه نمی کنم. باعث می شود ارزش هدر و فوتر از بین برود امّا این کار را در سایدبار می توانیم انجام بدهیم و کار خوبی هم هست و باعث میشود سایت به صورت جزیره ای تخصصی شود. نمایش آخرین مطالب یا محصولات یا محبوب ترین ها یا مدل های مختلفی که هست در سایدبار هست می تواند به شما کمک کند سرعت ایندکس آنها را بالا ببرید. اگر روی ایندکس مشکل دارید می‌توانید از این روش استفاده کنید. علاوه بر این برای لینک های خارجی سایت، تبلیغات، بنرهای مختلف یا لینک های عمومی هم سایدبار فضای مناسبی است.

لینک سازی داخلی در محتوای مقالات و محصولات

محتوای مقالات و محصولات باز لندینگ آن سطح ۲ و ۳ است باز در اینجا سطح 1 هم می‌توانیم داشته باشیم ولی تمرکز ما بیشتر روی ۲ و ۳ است اگزکت کیورد استفاده می کنیم و لینک ها همه فالو هستند. ارزشمندترین لینکی که در یک صفحه میتواند باشد لینکی است که در محتوا قرار دارد. این را قبلاً هم گفتم چون هدر در همه صفحات تکرار می شود ارزش آن زیاد است ولی در یک صفحه ارزشمندترین لینک، لینکی است که در محتوای آن صفحه قرار گرفته. کاملاً ارزش این لینک وابسته به اعتبار آن صفحه هست اعتبار آن صفحه هم بر اساس لینک سازی داخلی که دارد و لینک سازی خارجی که دارد است. همانطور که قبل تر گفتم moz.com برای هر صفحه پیج آتریتی را به شما می دهد.

چند لینک در هر مقاله قرار دهیم؟

این اعتبار به میزان مساوی بین همه لینک هایی که در آن محتوا هستند تقسیم می‌شود برای همین ما می گوئیم معمولاً ۳ تا ۵ لینک بیشتر در یک مقاله نگذارید. ممکن است ما مقالات یا صفحات مرجعی داشته باشیم که در آن لینک سازی های بیشتری بکنیم در یک مقاله خیلی طولانی ده الی دوازده لینک هم بگذاریم ولی به طور معمول در لینک سازی داخلی خود زیاده‌روی نکنید. ۳ تا ۵ عدد و سعی می‌کنیم همیشه با کلمه کلیدی هدف و به صفحاتی با موضوعات مرتبط باشد. همین طور بی ربط به این که یک صفحه از سایت خودمان است لینک سازی انجام نمی دهیم به صفحاتی که در همان حوزه و موضوع هستند لینک می دهیم و در هر صفحه از محصول یا مقاله شما به صورت اتوماتیک (این چیزی نیست که دستی بخواهیم بگذاریم) لینک به دسته بندی ها و برچسب ها باید موجود باشد که این جریان آب در سایت شما شکل بگیرد هم از دسته بندی به مقاله و هم از مقاله به دسته بندی و این چیزی نیست که بخواهیم دستی هر دفعه خود شما بگذارید.

لینک سازی داخلی

دقیقاً، روی آن عبارتی که می خواهید آن صفحه جایگاه بگیرد لینک خود را قرار بدهید. این اتفاق خیلی زیاد در ریپورتاژ ها می افتند در یک صفحه یا یک ریپورتاژ یا یک صفحه خاص سه تا لینک می دهند با عبارت های مختلف این کار کاملاً اشتباه است گوگل فقط اولین لینک را می بینند و ملاک قرار می دهد دو تای دیگر انگار وجود خارجی ندارند. ما در یک مطلب به یک صفحه ۳ تا لینک نمی‌دهیم، این خیلی بی معنی است به یک صفحه خاص شما سه تا لینک بدهید با انکرتکست های مختلف. این کار درست نیست. اگر می خواهید لینک خارجی در مطالب خود بدهید بهتر است این لینک نیو تب باز شود و به صورت نوفالو باشد. البته در سرنوشت شما تأثیری ندارد اگر آن سایت در حوزه کاری شما هست حتماً نوفالو بگذارید اگر در حوزه کاری شما نیست یک سایت عمومی است، یک سایت خبری است می توانید به صورت فالو هم بدهید اتفاق بدی برای شما نمی افتد. می توانید فالو بگذارید روی انکرتکست خود نگذارید مثلاً روی برند نیم بگذارید ولی روی انکرتکست اسم محصول که برای شما مهم است این کار را انجام ندهید. ما برای صفحه اصلی سایت هم در محتوای مقالات خود لینک سازی انجام می دهیم ولی هیچ وقت اغراق نمی کنیم. خیلی محدود، خیلی گزیده و خیلی جاهایی که واقعاً ربط داشته باشد این کار را می کنیم.

تاثیر گذاشتن منبع به عنوان لینک در مقالات

سایت خارجی شما به عنوان منبع پیشنهاد می دهید؟ اگر واقعاً مراجعه به آن منبع ارزش افزوده ای برای کاربر ایجاد می کند، بله. مثلاً مقاله ترجمه شده است منبع را می‌گذارند. هیچ کمکی نمی کند؟ بستگی به آن سایت دارد ما معمولاً می گوییم وجود منابع معتبر می‌تواند باعث شود ارزش مقاله خود شما بالا برود یک زمانی از یک بلاگ خارجی نه لزوماً معتبر در یک حوزه مطلب نوشته و شما برداشتید آن یک منبع معتبر نیست، امّا زمانی از سایت معتبر بین المللی، یک سایت معتبر یک کشور، یک سایت خبری مهمی آن مطالب را برداشتید آن منبع معتبر است و لینک دادن به آن برای شما ارزش ایجاد می کند پس ما روی صفحه اصلی هم لینک سازی می کنیم ولی تکرار نباید اتفاق بیفتد این که به صورت اتوماتیک همه یکجا به صفحه اصلی آن خود در منو هست جاهایی که ربط دارد این کار را انجام می‌دهیم و لینک سازی انجام داخلی بین مطالب خودمان هم فقط بین صفحاتی که به هم مرتبط هستند از نظر موضوعی و مفهومی انجام میشود. گوشه ذهنتان هم داشته باشید که لینک سازی اتوماتیک اصلا به درد نمی خورد.

دیاگرام لینک سازی داخلی

بک لینک سازی

اگر بخواهیم در سایت ساختار کلی صفحه را داشته باشیم و انواع صفحاتی که در یک وب سایت هست را ببینیم صفحات سطح یک که هوم پیج است سطح ۲ و ۳ صفحات عمومی مثل ‏contact us  و about us ما از هدر به این دو دسته فقط لینک سازی میکنیم تا جایی که امکان آن باشد.

از کانتنت به سطح ۲ و ۳ ما لینک سازی داریم به سطح ۱ هم لینک داریم ولی با احتیاط یعنی در همه مطالب به سطح یک لینک نمیدهیم فقط گزیده و در موارد محدود.

در سایدبار ما لینک به سطح دو و سطح سه داریم. هدف سطح سه بیشتر افزایش سرعت ایندکس است برای همین رنگ آن متفاوت گذاشته ام.

از فوتر به سطح ۳ باز با هدف افزایش سرعت ایندکس و به صفحات عمومی که اکسس کاربر را ایجاد می کند دسترسی داشته باشد به اطلاعاتی که مورد نیاز او هست را در فوتر قرار می دهیم. مبحث ما در خصوص لینک سازی داخلی اینجا تمام می شود همه بخش هایی که در سایت بود در مورد آن صحبت کردیم.

خرید بک لینک

در مورد خرید بک لینک ما معمولاً میگوییم ساده ترین و سریع ترین روش برای لینک سازی و کسب جایگاه خرید بک لینک است چون شما پولی می‌دهید از اعتبار کسی استفاده می کنید برای اینکه جایگاه خود را بالا بیاورید اگر محدودیت منابع مالی نداشته باشید راحت ترین روش است ولی گوگل الگوریتم خیلی پیچیده ای برای شناسایی لینک های خریداری شده و تبادل لینک دارد چون اگر این کار را نمیکرد عملاً بیزینس خود را به دلیل این لینک سازی ها از دست می داد. الگوریتم ها هستند که به گوگل نشان می دهد که این لینک ها واقعی هستند یا نه. در همه حوزه هایی که در مورد آنها صحبت کردیم مثل انکرتکست، بازه های زمانی، فالو و نوفالو بودن دقت می‌کند و سعی می‌کند بفهمد آیا این لینک واقعاً به آن سایت داده شده یا بابت آن پولی داده شده این سناریویی که گوگل برای جریمه سایت ها دارد باعث می شود که ما خرید بک لینک را به عنوان آخرین گزینه خود در نظر بگیریم و در موارد و شرایط خاص که نمی توانیم با کانتنت مارکتینگ یا لینک سازی یا روش های دیگر جایگاه را کسب کنیم سراغ خرید بک لینک می رویم یعنی آخرین گزینه ای است که به آن مراجعه می‌کنیم.

نکات مهم برای خرید بک لینک

به طور معمول با فاصله‌های زمانی مشخص، کوتاه ترین زمان خرید بک لینک از دو سایت مختلف یک ماه است. حتی خرید پکیج ده تایی هم منطقی نیست کمترین زمان برای خرید بک لینک بین دو خرید یک ماه باید باشد به جای آنکه یک پکیج ده تایی از سایت کوچک بگیرید از دو سایت خوب می گیرید ولی با فاصله زمانی بیشتر. حتماً باید مرتبط باشند؟ در ادامه این موضوع را می‌گویم که چطور انتخاب کنید. لوکیشن که ما بک لینک ها را میگذاریم سایدبار است. سورس مشخصاً اکسترنال است ولی ما فقط روی صفحات سطح یک و دو بک لینک میخریم چون گران است برای سطح ۳ نمی توان خرید و در استفاده از این روش محدود هستیم ترجیح می دهیم صفحات مهم را با آن بالا بیاوریم. لینک‌های ما حتماً باید فالو باشند، بک لینک نوفالو هیچ وقت نمی خریم و اگر تکست ما هم اگزکت کیورد است یعنی آن که واقعاً می خواهیم در آن جایگاه قرار بگیریم. این ورق آس حکم ما است که می‌خواهید بزنید. دیگر باید با آن چیزی را که میخواهید کامل بگیرید. خرید بک لینک را الکی خرج نمی کنید.

سایت واید خوب است یا بد؟

به صورت سایت واید بودن به خصوص در سایت هایی که خیلی بزرگ هستند کار خطرناکی است و تکرار این سایت واید بودن دائم خطر را بیشتر و بیشتر می کند. متاسفانه در حال حاضر سایت های کمی هستند که می توانید بک لینک های موضوعی از آن ها بخرید ولی کم است اگر پیدا کردید گزینه های خیلی خوبی هستند امّا ترجیح بر این است که فقط روی صفحه اصلی و روی صفحه هدف بخرید چون همه صفحه ها به آن صفحه اصلی لینک دارند و معتبرترین صفحه یک سایت هم صفحه اصلی است اگر بتوانید فقط روی همان هم بگیرید برای ما کفایت می‌کند. سایتی که از آن بک لینک میگیریم باید مستقیماً به موضوع سایت ما مرتبط باشد یا بخش‌هایی در آن سایت باشد که به موضوع سایت ما مرتبط باشد است. مثلاً یک مجله هست که در مورد تکنولوژی هم می نویسد ترجیح ما بر این است که از این سایت ها بک لینک بگیریم. ممکن است موضوع کاری شما آنقدر خاص باشد که هیچ سایتی پیدا نکنید که بک لینک بفروشد آن موقع مجبور هستید از سایت های عمومی یا غیر مرتبط استفاده کنید ولی تا جایی که می‌توانید سعی کنید ارتباط موضوعی را حفظ کنید. نسبت لینک هایی که میخریم به نسبت لینک هایی که میسازیم و واقعی است حداکثر ۱۰ درصد است. حداکثر، شاید مثلاً روی پنج درصد عدد منطقی تری باشد برای اینکه این تعادل را حفظ کنیم در این مسیر با هم می بینیم که چه کارهایی انجام میدهیم.

چه کلماتی را به سایت لینک کنیم؟

با توجه به هزینه بالایی که دارد همانطور که گفته‌ام به صرفه نیست که ما روی کلمات سطح ۳ این کار را انجام بدهیم روی کلمات سطح یک و دو خرید بک لینک را انجام می دهیم و همیشه روی انکرتکست اصلی این کار را می کنیم. عمر مفید بک لینک، این مسئله خیلی مهمی است که شما روی بک لینک ها نقطه خروج برای خودتان در نظر بگیرید، عمر مفید یک بک لینک برای شما به صورت معمول ۶ ماه است. خیلی از سایت ها به محض این که فروش بک لینک را شروع می کنند جذاب هستند، آنقدر جذاب که همه از آنها می خرند بعد دیگر جذاب نیستند یا اصلاً سایت ها از مسیر کاری خود دور شوند، دیگر محتوا نگذارند، دیگر به روز نباشند یا اصلاً با آپدیت های جدید می بینیم اعتبار سایت ناگهانی پایین می آید و اسپم اسکور آن بالا می رود. پس ما یک بک لینک بگیریم تا ابد در یک وب سایتی بماند اصلاً سناریوی ما نیست. عمر مفید خرید بک لینک شش ماه است ولی بک لینک هایی هستند که بعد از این 6 ماه دوباره آنها را آنالیز می کنیم اگر خوب بودند تمدید می‌کنیم. یعنی باید دوباره آنالیز شود ترجیحاً ما بک لینک را یک ماه یا دو ماهه نمی خریم تا جایی که بتوانیم شش ماه می گیریم. چون هم هزینه‌اش برای شما کمتر می‌شود هم اینکه این سیکل که داریم کامل می شود. سایت ها بر اساس اعتبار، هزینه و اسپم اسکور آن ها برای خود سطح بندی می کنیم و برنامه زمانی خود را روی این سطح بندی انجام می دهیم.

فرآیند خرید بک لینک در بازه ۶ ماهه

فرآیند خرید بک لینک

سطوحی که تعریف می شود در یک بازه ۶ ماهه یک سایت با کیفیت بالا، دو سایت متوسط و سه سایت معمولی نیاز داریم پس کلاً ۶ سایت نیاز است شما از آنها بک لینک بخرید این شش سایت را می توانید خیلی گزیده و معتبر انتخاب کنید قرار نیست صد سایت پیدا کنید که کار سختی بشود ۱۰۰ سایت خوب پیدا کردن. برای پیدا کردن آنها سعی می کنیم به ارتباط موضوعی، اعتبار دامنه و اسپم اسکور آنها توجه کنیم. برای سایت قوی اعتبار موضوعی خیلی امکان پذیر نیست اصلاً سایت قوی را معمولاً از سایت خبری یا عمومی استفاده میکنیم، سایت متوسط را از سایت هایی که بخش‌های مرتبط دارند یک مقدار تخصصی تر در حوزه کاری ما هستند یا در آن حوزه یک دسته بندی دارند و به صورت مستمر مطلب تولید می کنند استفاده می کنیم و سایت معمولی از سایت هایی که کاملاً مرتبط با موضوع کاری حوزه ما هستند سایت هایی که به صورت تخصصی به صورت شخصی اداره می شوند یا شرکتی هستند ولی زمینه کاری آنها با شما تداخل ندارد و موضوع کاری آنها به شما کاملاً می خورد.

DA سایت های لینک فروش

سایت های قوی باید اعتبار دامنه بالای ۵۰ باشد آن سایتی که به عنوان سایت قوی است اگر بالای ۷۰ پیدا کردید که ایده‌آل است ولی حداقل باید ۵۰ باشد سایت های متوسط بالای ۳۵ انتخاب می کنیم و سایت های معمولی را بالای ۲۰ اصلاً سایتی که اعتبار دامنه آن کمتر از ۲۰ است ارزش خرید بک لینک را ندارد. اسپم اسکور کمتر از ۲ یعنی ۲ هم نباشد، یک و صفر باشد، سایت متوسط کمتر از ۳ و سایت معمولی کمتر از ۴. یعنی نهایت اسپم اسکور سایتی که شما از آن بک لینک میخرید ۳ است در این آپدیت جدید موز می گویم اگر قبلی بود می گفتم پنج یعنی همه اسپم اسکورها را یک اسکیل Scale پایین آورده است. اسپم اسکور سایتی که شما از آن بک لینک میخرید نهایت ۳ باید باشد پس ما با این معیارها و با توجه به گزینه هایی که داریم یک سایت قوی انتخاب میکنیم دو سایت متوسط و سه سایت معمولی بازه زمانی ما هم شش ماهه است.

نحوه خرید بک لینک

این لینک ها را در اینجا به صورت گرافیکی کرده ام که مشخص باشد. ما در ماه اول یعنی در شروع کار خود از سایت متوسط یک لینک با انکرتکست اگزکت Exact فالو می دهیم به یکی از صفحات سطح ۲ ارزشمند خود، یعنی اولین بک لینکی که میخریم مستقیم برای هوم پیج نیست. ماه دوم یعنی دقیقاً ۳۰ روز که گذشت دومی را می‌خریم قبلاً نشان کرده ایم که از کجا میخواهیم بخریم باز اگزکت است یعنی در خرید بک لینک همه کیبورد ها اگزکت است. از یک سایت معمولی به یکی دیگر از دسته بندی های خود می دهیم. ماه چهارم از سایت معمولی به به هوم پیج می دهیم یعنی ما از هر نوع از اینها یک لینک به هوم پیج داریم. این تنوع اعتبار اینها و فاصله زمانی که ایجاد کردیم برای ما اهمیت زیادی دارد ولی اینجا استثنائاً سه تا انکرتکست یکی است این تنوع انکرتکست را بعداً با روش های دیگر ایجاد می کنیم. از سایت متوسط دوباره به صفحه اصلی می دهیم و در نهایت ماه ششم هم به یک دسته بندی دیگر. حالا اینکه شما ممکن است بپرسید که چرا من روی سه دسته بندی گذاشته ام یا سه سطح دو شما ممکن است دو سطح مهم داشته باشید یا یک سطح دو مهم داشته باشید. می خواهم بگویم که ما در بازه شش ماهه ۶ بک لینک برای هوم پیج نمی خریم نهایتاً 3 عدد برای هوم پیج می‌خریم بقیه را از طریق لندینگ سطح دو که لینک سازی شده اند به هوم پیج یعنی اعتبار که وارد این ها می شود یک سهمی از آن به هوم پیج ما هم منتقل می شود. این مسیر کلی است که برای سیکل ۶ ماهه بک لینک خود تعیین میکنیم. بعد از ۶ ماه چه اتفاقی می افتد؟

فرآیند خرید بک لینک در بازه ۱۲ ماهه

ماه هفتم همه این ها را آنالیز می کنیم که چقدر تأثیر داشته اند. شما کیورد ها را می دانید، بازه ها یک ماهه است، زمان اینکه شما بتوانید تعیین کنید که یک لینک چقدر تأثیر داشته است روی سایت شما واقعاً یک ماه است یعنی بعد از یک ماه آن کیبورد را متوجه می شوید که چقدر جایگاه آن تغییر کرده لینک چقدر ارزش داشته است. ماه هفتم شما لینکی که در ماه اول داده بودید را آنالیز می کنید اگر خوب بود تمدید می کنید اگر خوب نبود عوض می کنید. ما هر سیکل شش ماهه حداقل ۳ عدد را از دور خارج می کنیم حتی اگر خوب بودند مقایسه‌ ای بعد از شش ماه شما دقیقاً می دانید از این ۶ عدد کدام برای شما بهتر بوده است ما سه عدد را از سیکل خارج می کنیم یعنی دیگر تمدید نمی کنیم و در بازه جدید ۶ لینک جدید را شناسایی می کنیم و هدف گذاری می کنیم یعنی بعد از یک سال شما ۹ بک لینک ارزشمند واقعی دارید و دوباره در شش ماه بعدی ۳ تا دیگر که کمترین سطح را دارند خارج می کنید و ۶ بک لینک دیگر اضافه میکنید یعنی هر شش ماه 3 لینک به لینک های شما در بک لینک ها اضافه میشود ولی آن سه تایی که ارزشمند بودن را حفظ کرده اید.

تکرار فرآیند ۶ ماهه خرید بک لینک

متوجه شدید؟ پیچیده نبود؟ ببینید این سیکل ۶ تایی را هر شش ماه انجام میدهید یعنی انگار هر شش ماه ۶ عدد اضافه می شود. ولی آخر هر سیکل سه تا را تمدید نمی کنیم مستقل از آن یکی سیکل است. یعنی از سیکل قبلی ۳ تا منتقل میشود ۶ تا هم جدید اضافه می شود می شود نه عدد ۶ ماه بعدی دوازده می شود ۶ ماه بعدی ۱۵ تا می شود و این روشی است که شما می توانید لینک هایی که به اشتباه خریدید را جایگزین کنید حتی اگر خوب هستند ما جایگزین می کنیم چون نمی توانیم خیلی بک لینک داشته باشیم. این فرآیند تا زمانی باید طول بکشد که یک بک لینک تأثیر خود را در جایگاه شما بدهد که پروسه آن هم یک ماه است. شما وقتی که وارد فرآیند خرید بک لینک می شوید حداقل هشت ماه از راه اندازی سایت شما گذشته است و شما تقریبا استیبل هستید ‌میدانید که من در این کیورد دو ماه است که در این جایگاه هستم اگر کیبورد استیبل نیستید اصلاً خرید بک لینک برای آن اشتباه است اگر کیبوردی است که روی هوم پیج نیستید خرید بک لینک اشتباه است روی صفحه اول گوگل نیستید. کانتنت مارکتینگ را کردید، سوشال نت ورک ها را رفتید، ریپورتاژ دادید، بک لینک آخرین سناریویی است که شما اجرا می‌کنید پس جایگاه آن صفحه تثبیت شده است زمانی که طول می کشد تأثیر واقعی بک لینک را ببینید یک ماه است پس لینک را که خریده اید یک ماه بعد میفهمید من قبلاً پنجم بودم الان آمده‌ام چهارم پس تأثیر داشته است. بعدی چه تأثیری داشته روی آن کلمه؟ بعدی، بعدی هر کدام از نظر کیفی مقایسه می کنید این خیلی ناگهانی مرا کشید بالا این را حفظ می کنم این را گرفتم خیلی جایگاهم تغییر نکرد این را جایگزین می کنم.

نحوه خرید بک لینک

چه زمانی به سمت خرید بک لینک برویم؟

از کجا بفهمیم؟ …  ممکن است این احتمال هست ولی باز شما در هشت ماهگی شما دیگر جایگاه تثبیت شده دارید خیلی بعید است که ناگهانی به خاطر آپدیت یک مقاله ۳ پله بالا بپرید. یعنی سناریوهای آپدیت، به روز رسانی، کامنت مارکتینگ، سوشال نتورک و همه اینها را روی آن تست کرده اید. مگر اینکه یک مطلب جدید باشد روی مطلب جدید هم که خرید بک لینک نداریم. پس شما همه سناریوها را آنجا تست کرده اید فقط مانده است بک لینک برای همین می توانید آنالیز بکنید. ببینید اصلاً در هوم پیج ما کانتنت مارکتینگ انجام نمیدهیم فقط تکنیکال است این تکنیکال برمی گردد به این فقط این که اچ یک داشته باشید حتی اچ یک هم در ۹۰ درصد پروژه ها من نمی گذارم چون هوم پیج نیازی به آن ندارد یا آن پروژه در هوم پیج کیبورد محور نیست. تایتل دیسکریپشن درستی داشته باشند یک محتوای نویگیتور یعنی دسته های تو را پیدا کند یا about را پیدا کند یا محصولات و مقالات را پیدا کند فقط به یوایکس فکر می کنیم آنجا ارزش صفحه اصلی فقط با لینک سازی است هم داخلی و هم خارجی در ۶ ماه اول ۸ ماه اول فقط داخلی آن را تقویت می کند از آن به بعد بک لینک به این قضیه اضافه می‌شود ما روی هوم پیج کانتنت مارکتینگ انجام نمی دهیم.

مشکل را در درجه اول با محتوا حل کنید!

خیلی نظرات مختلفی هست در این حوزه ولی ما به آن چیزی که گوگل گفته اگر عمل کنیم فکر می کنم منطقی تر باشد گفته تا زمانی که با مشکل مواجه نشده اید نکنید اصلاً لزومی ندارد خود گوگل تا حدی … این سایت هایی که به شما لینک میدهند به صد سایت دیگر هم می دهند یعنی به هزاران سایت می دهند شناسایی این سایت که اصلاً دیوانه است، اسپم که هیچ، به همه سایت های دنیا لینک می دهد لازم نیست شما بگویید این مشخص است تا حد زیادی خودش می فهمد و همه سایت ها چون این مشکل را دارند همه عملاً در یک شرایط هستند ولی ما از آن ابزار زمانی استفاده میکنیم که می خواهیم بگوییم ما به مشکل برخوردیم تا دیروز ۲ بودیم ناگهانی به صفحه دوم منتقل شدیم پس از چک متوجه می شویم ۵۰ سایت عجیب و غریب در یک بازه زمانی کوتاه به تو لینک می دهند آن ابزار آنجا به درد تو میخورد. برای گرفتن کیورد ؟ … درست است یا نه الان من روی چهار تا صفحه گذاشتم. ؟ … ممکن است فرق کند. سه تا را خرج هوم پیج کردم جدول زمانی که من داده ام برای شروع کار شما است شما در شش ماه دوم واقعاً اکسپرت  Expert میشوید ممکن است تصمیم بگیرید از این ۶ عدد یکی را به هوم پیج می‌دهم هوم پیج الان جایگاهش خوب است. پنج تا را روی صفحات دیگر تقسیم می کنم یا اصلاً دو تا را روی یک صفحه می گذارم. این سولوشن شروع است من فکر کنم که شما بعد از این بازه ۶ ماهه آنقدر آنالیز می کنید و تأثیر را می بینید دیگر می‌توانید تصمیم بگیرید که الان هوم پیج واقعاً نیازی به این ندارد پس من میتوانم این کوپن لینک را خرج یک صفحه سطح ۲ بکنم. ۵-۶ تا سایت در بازه ۶ ماهه …؟ روش خرید به چه شکل است؟ نسبت به تبلیغات محتوا بخریم؟ آن پست مهمان داخل محتوا به سمت ریپورتاژ می رود.

لینک در فوتر و هدر سایت

ترجیح ما این است که در سایدبار صفحه اصلی باشد. در هدر و فوتر اصلاً لینک نخرید. ؟… اگر کسی به شما هدر فروخت نخرید او اشتباه می کند شما نکنید. سیستم وبلاگ نویسی که صرفاً برای لینک سازی هستند … بالایی هم دارند سایت واید داریم. شما کلاً ۶ سایت میخواهید پیدا کنید در شش ماه. ۳۰۰۰۰ وبلاگ داشتم نخر آن سایت واید نیست وب واید است در 3۰۰۰ وبلاگ می رود! فرایند خرید هم ۸ ماه پس از راه اندازی وب سایت و روی کیبوردها و لندینگ هایی که شما روی صفحه اول گوگل هستید نه اینکه وقتی صفحه ۳ هستید، جایگاهی ندارید ولی صفحه ای که میدانید جایگاه آن تثبیت شده است همه چیز را امتحان کردید و آمده اید رتبه ۵ مانده است. حالا میخواهید تقویت کنید مثل دوپینگ می ماند الان به من ده عدد آمپول دوپینگ هم بزنید نمی توانم دوی صد متر مدال بیاورم باید یک پتانسیل باشد یک توانایی باشد شما با دوپینگ بالا ببرید ولی اگر به سایتی که صفحه ۴ است هرچقدر دوپینگ کنید ممکن است مریض شود اصلاً نتواند راه برود پس باید زمانی این کار را انجام دهید که آن صفحه خود یک جایگاه کسب کرده باشد.

انتظار پیشرفت پس از خرید بک لینک

اگر رقابت باشد؟… دیگر تصمیم گیری آن با شما است. باز هم صفحه ۳ … دیگر چقدر رقابتی است؟ رساندن آن به صفحه ۲ و ۱ با ریپورتاژ و روش های دیگر انجام می شود هر وقت به یک رسید شما بک لینک را رو می کنید. بازه منطقی برای تأثیر یک لینک یک ماه است بعد از دو هفته هم ممکن است یکسری تغییرات ببینید امّا جایگاه تثبیت شده معمولاً بعد از یک ماه اتفاق می افتد آن زمانی است که شما لینک بعدی را اضافه میکنید. میزان رشد شما ممکن است به عوامل زیادی ربط داشته باشد. برای اینکه این عوامل تأثیر آن ها کمرنگ شود و شما تأثیر واقعی بک لینک را بدانید ما میگوییم وقتی جایگاه تثبیت شد و تعیین شد شما بک لینک را بخرید. اینکه از قبل بگویید که این بک لینک چقدر می تواند پیشرفت داشته باشد واقعاً قابل محاسبه نیست خیلی راز آلود است معلوم نیست چه اتفاقی واقعاً می‌افتد برای همین است که در بازه های شش ماهه در مورد تمدید آن ها یا خداحافظی با آنها تصمیم می گیریم چون هر چقدر قبل از آن آنالیز بکنیم ممکن است آن لینک که میخریم آنقدر برای ما تأثیرگذار نباشد. رشد مرحله ای و کوتاه مدت یعنی یک سطح بالا می آیی یا دو سطح یا کم‌کم بالا می روی تأثیر آن بیشتر و پایداری آن بیشتر است. رشدهای هیجانی اتفاقاً برای ما خطرناک است هر چقدر ما سریع تر رشد بکنیم احتمال سقوط ما بیشتر می شود. می گویند یک شیر برای اینکه در جنگل زنده بماند باید از ضعیف‌ترین آهو سریعتر باشد همان را می‌خورد و مشکل امروز را حل میکند فردا باز ضعیف ترین را می خورد لازم نیست سریعترین آهو را بگیرد شما قرار نیست با بک لینک رتبه یک را بگیرید اگر ۵ هستید میخواهید ۴ بشوید اولین هدف این است ۴ هستید می خواهید بشوید سه هر وقت دو شدید به فکر یک هستید پس ما دنبال جهش های کوچک هستیم قدم های کوتاه هستیم چون پایداری بیشتری دارد اگر چهار بشوید سخت ۵ میشوید ولی اگر ۵ هستید و یک دفعه 1 شدید بدانید ممکن است دو هفته دیگر روی 3 بیایید یا به همان پنج برگردید. این جهش های زیاد برای ما جذاب نیست.

سایت های پیشنهادی برای خرید بک لینک

خرید بک لینک

قبل از آن که از هر سایتی خرید بکنید حتماً دقت کنید لینکی که برای شما می گذارد در هدر و فوتر نباشد. ما دوست داریم که در سایدبار باشند و در صفحه اصلی باشد حتماً اسپم اسکور را آن چیزی که خود فروشنده اعلام کرده اکتفا نکنید من چند تا را چک کردم همه اشتباه بود آنکه خودش گفته دامین آتوریتی است ملاک قرار ندهید. خود شما تست کنید صفحه را باز کنید و ببینید سایت چقدر سایت درست حسابی است؟ آخرین بار که مطلب گذاشته اند داخل آن کی بوده است؟ چند بک لینک دیگر تا الان فروخته است؟ یک لیست ۲۰۰۰ تایی بک لینک نباشد. موضوع سایت به صورت کلی چی است؟ همه اینها را باید آنالیز کنید و بعد انتخاب کنید. باز هم می گویم چون ما کم می خواهیم انتخاب کنیم می‌توانیم گزیده برداریم به نفع ما است.

وبسایت تسمینو

من چند سایت پیدا کردم که نسبت لینک فروش معتبرتر و محترم تری بودند یکی از آنها Tesmino بود برای خرید لینک های متوسط و قوی مناسب است شما باید بر اساس موضوعات آن سایت ها انتخاب کنید که کدام به درد شما میخورد یک مقدار گزینه ها محدود بود ولی اکثراً عددهای آن به روز بود من تست کردم دقیق بود دامین آتوریتی به نسبت بالاتر از بقیه بود یعنی در آن ها آفتاب هم داشت که دامین آتوریتی آن 63 است یا دانا ۵۹ بود بقیه هم روی ۴۰ بودند یعنی شما برای سایت های متوسط و قوی می توانید از اینها استفاده کنید.

وبسایت بک لینک دات آی آر

یک سایت دیگر به نام بک لینک دات آی آر برای سایت های متوسط و معمولی سبد لینک در این سایت خیلی گسترده بود بعضی خیلی خوب بودند ارزش آنها بیش از قیمتی بود که گذاشته بود بعضی خیلی بد بودند حتماً چک کنید که از کدام میخرید این فقط یک فروشنده است یک سایت در آن خیلی خوب است قیمت ها نزدیک به هم هست روی قیمت ها اصلاً نمی توانید متوجه بشوید. باید قشنگ آنالیز کنید. برای سایت های متوسط و معمولی شما می توانید لینک های خوبی پیدا کنید برای بالای ۵۰ هم دارد امّا اسپم اسکور آنها خطرناک بود. این همان فاکتوری است که گفتم باید به آن توجه کنید اینکه اینجا این سایت آمده است و اعتبار دامنه آن ۵۸ است به این معنی نیست که حتماً خوب است شما باید حتماً اسپم اسکور را ببینید وقتی در سایت می روید و میبینید که به تعداد ۲۰۰۰ سایت لینک داده خرید از آن اشتباه است. درسته به سختی می توانید سایت خوب پیدا کنید. بدی آن، این است.

وبسایت ۷ بک لینک

سایت بعدی سون بک لینک که یک ذره از این ها ضعیف تر بود و برای سایت های معمولی می تواند مناسب باشد بعضی از این سایت ها ممکن است واقعاً خطرناک باشند من آنالیز نکردم که بگویم بروید از این سایت دو تا بخرید اینها به نسبت بقیه که لینک می‌فروختند پادشاه بودند باز به نسبت قیمت‌های اینها پایین بود می‌توانید خودتان آنالیز کنید و انتخاب کنید.

همه گزینه های روی میز

نکته دیگر این که خود را محدود به این سایت ها نکنید خیلی فرصت های زیادی در اینترنت هست که شما اصلاً سایت هایی که معرفی میکنند و فروش بک لینک دارند در آنها نیامده است. جستجو کنید و پیدا کنید. خیلی سایت ها وارد موضوع می‌شوید خوشت می‌آید و می‌گویید ای کاش می توانستم از این بک لینک بگیرم. یک ایمیل بزنید و قیمت بک لینک را بپرسید من حوزه کاری ام این است می خواهم با این شرایط در سایت شما بک لینک داشته باشم شرایط آن چیست؟ یا ریپورتاژ هم دقیقاً همینطور است خیلی از سایت ها هستند که ننوشته اند من ریپورتاژ دارم یا در سایت های مرجعی که ریپورتاژ معرفی میکنند نیست امّا وارد سایت می شوید و میبینید چقدر سایت محترمی است و موضوع آن به کار شما می خورد چقدر جذاب است و آتوریتی آن بالا است یک ایمیل میزنید و می‌گویید ریپورتاژ بخواهم بدهم چقدر است؟ من اتفاقاً همین 2-3 روز پیش یکی را پیدا کردم ایمیل هم زدم و نیم ساعت بعد جواب داد. حالا سایت های معروفی که همه از آنها ریپورتاژ می‌خرند را ایمیل میزنید دو روز بعد جواب می دهند امّا آن خیلی سریع جواب داد خیلی هم سایت مناسبی بود. پس می توانید گزینه های زیادی پیدا کنید خود را محدود به اینها نکنید این ها فقط سمپل بود که من نشان دادم. از عبارت های مثل خرید بک لینک انبوه و خرید بک لینک ارزان فرار کنید همه آن استراتژی هایی که ما داشتیم برای پراکندگی انکرتکست، برای پراکندگی زمانی، پراکندگی لینک ها از بین می رود و اصلاً چیز ارزان و خوب وجود ندارد. ژاپنی ها یک ضرب المثل دارند می گویند وقت پولدار شدم چیز ارزان میخرم چون مجبور می شویم دوباره بخریم پس شما اصلاً به سمت بک لینک ارزان قیمت یا انبوه که برای شما در 100 سایت می گذارند نروید و در انتخاب بک لینک صبور و سخت گیر باشید. چون اگر جایگاه شما از دست برود یا جریمه بشوید برگشت آن واقعاً سخت است. در آن نمودار اول مسموم را دیدید لینک سازی مخرب را، آن واقعاً در همه سایت شما پخش می‌شود و خروج از آن کار سختی است حتی وقتی لینک مخرب را حذف می کنید باز اثرات آن همچنان در بدنه سایت ‌می ماند.

نمونه یک فروشنده نامناسب بک لینک

چند نمونه از عکس های این فروشنده های نامناسب را گذاشتم و دیگر اسم های آنها را نیاوردم. پکیج آلفا ۴۰ بک لینک دائمی از سایت های پیج رنک ۱۰ به علاوه سرویس چهل روزه افزایش رنک. بعد در عکس آن دامین آتریتی را گذاشته است بالای ۸۰ اصلاً مگر داریم؟! اصلاً چه سایت هایی هستند که دامین آتوریتی آنها بالای ۸۰ است؟ مثلاً دامین آتریتی زومیت که همه به آن لینک داده اند ۶۸ است. نمی دانم آنها چه هستند ولی خوب این ها جذاب است آدم با خود می گوید وای ۱۰ سایت بالای ۸۰ خیلی جذاب است ولی اینها خطرناک است.

بک لینک بی کیفیت

یا مثلاً این یکی بک لینک دائمی در صد سایت و وبلاگ رنکدار با آتوریتی بالا به صورت همیشگی. اصلاً مگر همیشگی داریم؟ یعنی لازم نیست شما ماهانه تمدید کنید هرکی بیاید میرود در آن لیست و میماند این لیست تکمیل می شود مگر امکان دارد؟! یک میلیون هم قیمت گذاشته است این یک ذره زرنگ تر از آن یکی بوده است قیمت بالا گذاشته که با خود بگویید حتماً خوب است و بخرید چون بعضی وقت ها قیمت پایین باشد آدم نمی خرد. شاید برای بعضی ها جواب هم بدهد ولی پایدار نیست ما دنبال اتفاق پایدار هستیم آخرین سناریوی ما بک کلینیک است من در اول مقاله آورده ام چون می دانستم که برای همه شما خیلی سوال است تا آخر می خواهید به آن بک لینک فکر کنید و بقیه را گوش ندهید من اول آورده ام که تکلیف بک لینک را با هم مشخص کنیم ولی آخرین سناریوی است که ما واقعاً به آن می‌پردازیم چون خطرناک است و آن فضایی که شما به آن رسیده اید و آن جایگاهی که گرفته اید را اگر از دست بدهید اولین اتفاقی که می‌افتد این است که افسرده می شوید.

دوباره کاری در فرآیند لینک بیلدینگ

اگر شما عادت کنید که با روزی ۵۰۰۰ یوزر سایت خود را بچرخانید یا ماهی ۱۰ میلیون تومان پول در بیاورید دیگر نمی توانید از صفر شروع کنید واقعا نمی شود بگویید این نشد اشکال ندارد من که یک بار توانستم به ۵ برسم مگر اینکه فیلم باشد که شما دوباره بتوانید جمع کنید و از صفر شروع کنید آنکه از دست برود درآمد از ۱۰ میلیون به ۲ میلیون برسد دیگر نمی توانید با ۲ میلیون زندگی کنید چون متناسب با درآمد خود ماشین خریده اید متناسب با درآمد خود خانه گرفته اید و ناگهانی ورشکست می شوید و این اتفاق بدی است یک روز بیدار میشوید و می بینید ورشکست شده اید حتی ورشکست هایی داریم که ماهی ۲۰۰ میلیون درآمد دارند ولی ورشکسته هستند چون هزینه های آنها خیلی بیشتر از درآمد آنها است پس این ریسک خیلی ریسک غیر منطقی است که شما با سرنوشت خود این کار را انجام بدهید. سرویس دیگه هم به نام کوبو را دیده ام ولی هیچ وقت داخل آن را ندیده‌ام من خودم درگیر نشده ام امّا ظاهراً سرویس های خارجی است که در روسیه است.

سیستم خرید بک لینک بد

من پنل آن را که دیدم به نظرم بسیار سیستم خطرناک و بدی بود. به نظرم لینک ها را می چرخاند و این اتفاق بدی برای سایت است. خیلی سرویس ها اسکریپتی هستند و شما تسلط اینکه روی چه سایتی، با چه بازه ای و چه شرایطی را ندارید. آن فقط ‌میگوید من لینک را عوض می کنم جایگاه تو بهتر شده است و این خیلی خطرناک است که شما به یک اسکریپت اعتماد بکنید در نهایت هم اگر نشد و جایگاهت از دست رفت چه کسی پاسخگو است؟ آیا تضمینی وجود دارد؟ اصلاً خود کلمه تضمین خطرناک ترین چیزی است که می شنوید. اگر شما با یک سئو کار یا لینک فروش کار کردید از او تضمین گرفتید اولین کسی که سر او کلاه گذاشته است شما هستید. حالا اگر بعداً پروژه شما جواب نداد و موفق نشدید تازه او سر شما کلاه گذاشته. البته باز او سر شما کلاه نگداشته، شما سر خودتان کلاه گذاشته اید چون شما با یک هزینه ای به طرف می گویید حتماً تو باید این را یک بکنی به این فکر نمی کنید که شاید فردا رقیب تو یکی را آورد ده میلیارد به او داد چطور می توانید تعیین کنید که بقیه بهتر از تو کار نکنند؟ پس آن کسی که سر آن یکی را کلاه می گذارد کسی است که آن پروژه را می دهد در قدم اول البته هم سر او کلاه می‌گذارد و هم سر خودش. بحث خرید بک کلیک اینجا تمام می شود.

سوالات متداول این مقاله

اگر سوالی داشتید حتما در کامنت ها بپرسید همه موارد رو پاسخ خواهد داد بعضی از سوالهایی که شما ممکن است داشته باشید را در ادامه برای شما گفته ام.

انتخاب انکرتکست در خرید بک لینک

انتخاب انکرتکست در خرید بک لینک مهم ترین کلمه که می خواهید در آن جایگاه بگیرید برای هر بیزینس تقریباً مشخص است وب سایتی مثل زومیت هر مقاله اش یک انکرتکست دارد چون مجله است دقیقاً چطور باید کار کنیم؟ آن بحث کاملاً مجزا است به هر حال یک صفحه لندینگ دارد که دوست دارد با یک انکرتکست بالا بیاید سرچ کنسول نگاه میکنیم پر جستجوترین کلماتی که در حوزه کاری او است چه چیزی است برای آنها لندینگ میسازد و روی آنها لینک سازی می کند. تمام صفحاتی که شما در صفحه اول است سطح ۳ هستند یعنی جایی که آخر وب سایت آنها می شود سطح ۳ هایی که اگر واقعاً سطح ۲ شما که خیلی بعید است بی ارزش باشد معمولاً در این جور سایت ها سطح یک خیلی بی ارزش است چون کاربر باید سرچ کند مجله اینترنتی. مثلاً چه کسی مقالات در حوزه موبایل را سرچ می کند؟! در این جور شرایط ‌میتوانید لندینگ بسازید مثلاً یک گوشی جدید می آید برای آن لندینگ میسازید. ‌میتوانید مقالات مرجع بسازید در یک حوزه‌ی شروع به نوشتن میکنید روی آن کلمه مثلاً در حوزه سئو می نویسید در مورد آموزش سئو یک لندینگ یا یک دسته بندی ایجاد می کنیم. در حوزه موبایل مینویسید برای خرید موبایل یا انتخاب بهترین گوشی دقت می کنید چه چیزی سرچ می شود؟ یک لندینگ میسازید آنها هدف های لینک سازی می شوند. شما وقتی در مورد سئو می نویسید ممکن است شخصی که داخل وب سایت شما مشتری در بحث مجله اینترنتی همچین چیزی تا جایی که می دانم همچین چیزی وجود ندارد تنوع بیشتر باشد به نسل مقالات مختلف کیبورد های مختلف نفع لینک برسیم. در همان مقالات هم بعضی پربازده هستند بالاخره یک سری پر بازدید تر هستند لینک سازی برای آن ها انجام می دهید.

مثال یک نمونه عملی از خرید بک لینک

موبایل سامسونگ گلکسی ممکن است کلمه زیاد است امّا ممکن است شما یک بار درباره مشخصات ظاهری بنویسید مثلاً سیستم نرم افزاری خب این ممکن است ۱۰ موارد داشته باشد. خب این ده مقاله می توانند در یک برچسب یا بسته بندی جمع شوند. این کار منطقی است که برچسب باشد شخص یک برچسب راجع به یک صفحه ۱۰۰۰ مقاله. بستگی دارد اگر یک جایی باشد که مقاله از عکس آمده باشد در ذوق مخاطب می خورد ولی اگر یک لندینگ برای آن دیزاین کنید که وقتی آمد یک عکس گلکسی آن بالا ببیند یک سری توضیحات و مشخصات را بیاورد و بعد هشت مقاله را به عنوان رفرنس تکمیلی بخوان آن وقت خوشحال می شود شما برای مجلات اینترنتی پیشنهادتان این است که آن کیبورد که پر جستجو هستند همه سناریو همین است سردمداران آنها بیتوته است کیبورد پر جستجو را سرچ کن چه لندینگ هایی زده خوشگل لندینگ محتوایی سرچ کن لباس عروس و ببین چه چیزی برای آن زده است یک لندینگ خیلی جدی زده کلیه محتوا دارد و مدام هم آپدیت می کند کیبورد سطح سایت را جستجو بودن ۲ یا ۳ و ۲ و بین آنها سرمایه گذاری می کند.

دقت کنید که بعد از خواندن این مقاله حتما مقاله ریپورتاژ نویسی را هم مطالعه کنید زیرا در راستای ادامه استراتژی های محتوایی شما خواهد بود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

هومن

سلام ممنون از مطلب بسیار جامع , دقیق و فنیتون امیدوارم موفق باشید.

پاسخ دادن
peexume

buy zithromax online without prescrition PubMed CrossRef Google Scholar Naseri A, Good WV, Cunningham ET Jr

پاسخ دادن
dadrale

how much potassium for 20 mg lasix Claud qmsluwOPedGh 6 17 2022

پاسخ دادن
uttenna

where to buy priligy PMC free article PMC162868 PubMed 8540703

پاسخ دادن
Inserne

However, under Ca 2 free conditions, it may reflect vascular remodeling that has occurred over the life span of the animal cialis generic name The medical bills and prescription costs add up very quickly and helping with food takes a lot of stress off of a patient s plate mentally, physically and financially

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید