درآمد تولیدکننده محتوا چقدر است؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 6 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1398/04/25
درآمد تولیدکننده محتوا چقدر است؟

کار تولید محتوا از سال ۲۰۱۶ در ایران آغاز و به عنوان شغلی پاره وقت معرفی شد. این شغل، که نیاز به سرمایه چندانی هم ندارد، در سال ۲۰۱۷و ۲۰۱۸ رشد چشمگیری چه از جانب بازار عرضه و چه از جانب بازار تقاضا پیدا کرد؛ به طوری که بسیاری از کسب و کارها ماهیت خدمات خود را به سمت فعالیت در حوضه ی تولید محتوا تغییر داده و این کار را با قدرت هرچه بیشتر ادامه دادند. در ادامه با الو محتوا همراه باشید…

چگونه می توان در مدت کوتاهی تولیدکننده محتوا شد؟

شما همواره می توانید با شرکت در دوره های آموزش تولید محتوا و یا مطالعه و تحقیق در وب سایت‌های تولیدکننده محتوا مهارت‌ها و توانایی های لازم را بدست آورده و بدین گونه اولین درآمد حاصل از کار خود را تجربه کنید.

این حرفه نیز، همانند شغل های دیگر، نتخصص خاص خودش را میطلبد ؛ گرچه با تلاش و پشتکار در کوتاه مدت  هم می‌توان به این تخصص دست یافت. مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در این کار، نویسندگی، ویراستاری و آشنایی به وب گردی است. چنانچه به یک زبان دیگری مثل زبان انگلیسی هم مسلط باشید، در کار تولید محتوا موفق تر خواهید بود و درآمد تولیدکننده محتوا (که شما باشید!) افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

این تخصص بیشتر در تولید محتوا برای وب سایت مورد استفاده قرار میگیرد. اما تولید محتوا صرفا محدود به وب سایت نیست! بلکه این فعالیت همچنین مشمول شبکه‌ های اجتماعی و حتی محتوای مورد نیاز کارخانه جات نیز می شود. از دیگر مهارت‌ هایی که شما برای متخصص شدن در کار تولید محتوا به آن نیاز دارید، دانستن باید ها و نباید ها در زمینه ی  بهینه سازی گوگل می باشد.

درآمد تولیدکننده محتوا

درآمد تولیدکننده محتوا چقدر است؟

توصیه ی ما به شما این است که به این کار به عنوان شغلی پاره وقت، نگاه کنید و نه بیشتر؛ ولی اگر در حال حاضر جای دیگری مشغول به کار نیستید با کمی تلاش بیشتر می‌ توانید از آن به اندازه یک شغل تمام وقت و چه بسا بیشتر، کسب درامد کنید. معمولا در کار پاره وقت تولیدکننده‌ محتوا به طور میانگین بین ۵۰۰ هزار تومان تا 1 میلیون تومان درآمد دارند. ولی برای کسانی که به طور تمام وقت کار می‌کنند این رقم گاهی به یک میلیون تومان در ماه نیز می رسد. این آمار مربوط به دی ماه سال ۱۳۹۷ در کشور ایران است..

کار تولید محتوا برای چه کسانی مناسب است؟ 

در کار تولید محتوا هر چقدرکه مهارت، تخصص و تجربه شما بیشتر باشد، به همان میزان، درآمد بیشتری عایدتان خواهد شد. حتی با حداقل دانسته‌ها نیز می‌‌توان مفید بود و درآمد کسب کرد. هر شخصی با هر میزان سنی از نوجوان گرفته تا میان سال و حتی کهن سال، میتواند در این عرصه به فعالیت بپردازد. ‎

سرمایه لازم برای کار تولید محتوا چقدر است؟ 

یک دستگاه کامپیوتر یا اینترنت و اینترنت پر سرعت تنها سرمایه های مادی مورد نیاز جهت کار تولید محتوا است. اما توجه داشته باشید که سلامتی، مهارت‌ و دانشی که دارید سرمایه هایی بس اساسی تر در این راستا می باشند.

آیا در زمینه کار تولید محتوا افرادی را استخدام می‌کنند؟ 

بلی! در شرایط کنونی و با رشد روز افزون کسب و کار الکترونیک، شرکت‌ها و استارتاپ ها به متخصصین تولید محتوا نیازبیشتری پیدا کرده اند؛ به بیانی دیگر امروزه تقاضا برای متخصصین تولید محتوا افزایش چشمگیری پیدا کرده. بطوریکه حتی در بعضی از شرکت های تولید محتوا مثل کپی فای افراد درخواست کار می کنند. سپس این شرکت با بررسی رزومه و تخصص افراد برای آن ها امکان کسب درآمد را فراهم میسازند.

نویسندگان در سامانه ی تولید محتوای کپی فای بدون هیچ تعامل اضافه ای با مشتری درآمد کسب می‌کنند. البته شرکت‌هایی هم هستند که افراد را به استخدام درمی آورند. در آگهی‌های استخدامی می‌توانید این قبیل استخدامی ‌ها را بیابید..

 چگونه تولیدکننده محتوا شویم؟

مهارت‌های لازم برای تولید محتوا به شرح زیر است. شما ابتدا این مهارت ها را فرا می گیرید سپس کار شما توسط  یک فرد متخصص مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرد و نقاط قوت و ضعف شما را برایتان مشخص میکند.

حداقل مهارت‌های لازم برای تولیدکننده محتوا

 1.  آشنایی کامل به زبان فارسی
 2.  آشنایی کافی به فضای مجازی و اینترنت
 3.  تسلط کامل به دستور زبان فارسی
 4.  آشنایی با علائم نگارشی
 5.  آشنایی با نکات مهم ویراستاری
 6. آشنایی به دانش بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو (SEO)
 7.  آشنایی به کار با نرم افزارهای آفیس
 8. آشنایی به کار با ایمیل

مهارت‌هایی که در این زمینه از شما یک متخصص میسازد:

 1.  نویسندگی
 2.  ترجمه
 3.  آشنایی به سایر زبان ها به جز زبان فارسی
 4.  ویرایش عکس
 5.  ویرایش فیلم
 6.  ویرایش صدا

درآمد تولیدکننده محتوا

یادگیری کار تولید محتوا برای راه اندازی کسب و کاری جدید

افراد زیادی با فراگیری مهارت های تولید محتوا قادر به راه اندازی کسب و کاری تازه شدند. شما چطور؟! اگر شما نیز قصد دارید از دانش خود به عنوان سکویی برای خود اشتغالی استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم به تولید محتوا بپردازید. چراکه پتانسیلی که در گوگل وجود دارد در کوتاه مدت باعث درآمدزایی شما خواهد شد. بودین ترتیب می‌توانید کسب و کار تازه ی خود را راه اندازی کرده و کالاها یا خدمات خود را به سراسر دنیا عرضه کنید و از کسب درآمد در خانه و شهر خودتان لذت ببرید. شما به تنها ابزاری که نیاز دارید ۲بال برای پرواز است!

بال‌های پرواز خود را بشناسید!

بال اول؛ فراگیری مهارت تولید محتوا

بال دوم؛ سفارش طراحی سایت یا ساخت سایت توسط خودتان

اصلاً نگران نباشید! ما در کپی فای یک پکیج فوق العاده برای شمایی که به دنبال این دو بال آرزو هستید فراهم کرده‌ایم که صفر تا صد این دو مهارت را کاملا به شما آموزش می‌دهد. با این دو بال می‌توانید به سمت آرزوهایتان پرواز کنید و اوج بگیرید. برای تهیه این پکیج استثنائی می توانید به بخش دوره‌ های الو محتوا سر بزنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید