شرکت تولید محتوا چیست؟ بهترین شرکت تولید محتوا کدام است؟

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 29 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1398/11/09
شرکت تولید محتوا چیست؟ بهترین شرکت تولید محتوا کدام است؟

آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که کسب و کار شرکت تولید محتوا چیست و اصلا چرا این روزها مدام این جمله معروف بیل گیتس را می‌شنویم که :

محتوا پادشاه است!

اما چه محتوایی می‌تواند پادشاه شود؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانید که کار شرکت تولید محتوا چیست و اصلا محتوا چگونه باعث سوددهی می‌شود، بهتره برای شما بگویم که چگونه تولید محتوا می‌تواند اکوسیستم آنلاین شما را دگرگون کند! با من امید ابوالحسنی همراه باشید تا شما را با کار شرکت های تولید محتوا در ایران آشنا کنم.

حتما از خودتان می‌پرسید که اصلا تولید محتوا چیست؟ اینکه کار شرکت تولید محتوا به جهت نوشتن محتوا های مفید و پرکاربرد بسیار حائز اهمیت است، به این دلیل که محتوا برای فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از هدف های اصلی جهت رسیدن به سود زیاد است و شرکت های تولید محتوا وظیفه رساندن این نوع محتوا بهینه شده از همه لحاظ را برای سایت ها دارند،‌ ولی یک اما بزرگ در این بین وجود دارد آن هم این است که آیا واقعا این شرکت ها به هدف و استراتژی محتوا در آینده انتشار هر مطلب فکر می کنند؟

آژانس‌های محتوایی چه کاری می‌کنند؟
بنده به جرات با تمامی به اصطلاح آژانس های محتوایی کار کرده ام و تمامی آنها را از همه لحاظ زیر زره بین برده ام؛ به جرات به شما می‌گویم بعد از گذشت ۸ سال عمر خود در عرصه محتوا به این نتیجه رسیده ام که هیچ شرکت تولید محتوا خوب و اصولی در ایران وجود ندارد، اصلا به راحتی می‌توان گفت محتوا هوشمندانه ای وجود ندارد و تعداد معدودی سایت هستند که یک مقدار از دیگران بهتر محتوا می‌نویسند که در وب گرد و خاک به پا کرده‌اند و همه ما هم آنها را می‌شناسیم مثل وب‌سایت متمم که با کمی بهتر از دیگران بودن توانسته محتوای ارزشمندی را تولید کند که با استقبال خوبی هم روبرو است.

می‌توان گفت الو محتوا زاده این کمبود محتوای با کیفیت در کشور بود که ترجیح داده است با سرعت کمتر کیفیت خروجی محتوایی را بالا ببرد و ما همیشه در تیم الو محتوا تاکید بر اصل محتوا هوشمندانه داریم که وجه تمایز این شرکت است. یک نمونه از این تفاوت را در ادامه برای شما نشان می‌دهم که تا خودتان این را ببینید و حس کنید:

نمونه متن شرکت تولید محتوا خوب

این موارد جز مباحثی هستند که در این مقاله قصد داریم، راجع به آن‌ها بیشتر بنویسیم و بیشتر بدانیم، تا اگر شما در ابتدا یا میانه کار هستید یا حتی اگر کسب و کار خود را شروع کرده‌اید ولی در محتوا با مشکلاتی مواجه شده‌اید، در سایت الو محتوا این مشکلات با محتوای اصولی و مناسب برطرف شود.

برای پیدا کردن جواب سوالات خود، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و در انتهای این مقاله بحث این نوع شرکت ها را داغ تر کنیم تا بتوان نتیجه گیری درستی از این سبک ساخت و پرداخت محتوایی داشته باشیم.

یک توضیح کوتاه درباره واژه شرکت تولید محتوا

شرکت تولید محتوا با افراد همکاری می کند تا یک استراتژی هدفمندی را برای بازاریابی دیجیتال یک برند ایجاد کند. سپس محتواهای جذاب و کاربردی را مطابق با آن استراتژی تولید می‌کند تا به آن برند در دستیابی به بیشترین ROI کمک کند. این اتفاق در این ایران می‌افتد؟ خیلی کم!

وظیفه شرکت تولید محتوا چیست؟

یکی از کارهایی که شرکت تولید محتوا باید انجام دهد، تعامل صحیح و مناسب با کارفرمایان است، یعنی این تعامل هم در رفتار و هم در زمینه انجام کار باید حفظ شود. روش کار به این گونه است که باید راه‌های صحیح  به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز راجع به محصول، خدمات یا هر زمینه دیگری که مد نظر مشتری است را پیدا کرد  و با ارائه شیوه‌هایی جهت محتوا نویسی او را در جریان محتوایی که قرار است انجام دهد بگذارد.

مشکلی که همیشه در اغلب اوقات وجود دارد این است که در این نوع شرکت ها کسی پاسخگو نیست، در وهله اول که شماره تماسی در سایت های آنها پیدا نمی شود و ترجیح شان این است که یک سفارش بگیرند و به یک فرد دورکاری ارائه کنند که خروارنویسی کند، ما علت را که جستجو کردیم متوجه شدیم که خیلی از آنها اصلا دفتری برای انجام این کار حتی ندارند،‌ حتی بالاتر از آن هیچ زیر ساختی ندارند. یعنی می‌توان گفت یک سایت وردپرسی / یک خروار نویس / یک پنل شیک مشتریان کافیست تا به سایت آنها اعتماد شود و محتوا حساس را به آنها سپرد!

از همه مهم‌تر که وجه تمایز آنها از نگاه بسیاری از افراد قیمت آنها است، کلمه‌ای ۱۵ تومان! کلمه‌ای ۲۰ تومان! من یک سوال از شما خوانندگان محترم این مقاله دارم، مگر می‌شود محتوایی با کیفیت تولید شود و قیمت آن این قیمت ها باشد؟ من برای شما توضیح می‌دهم. محتوا اصولی که توسط یک فریلنسر خوب تولید شود که سالیان سال در این عرصه فعالیت کرده است و می‌داند که چه چیزی بنویسد که ارزشمند باشد زیر کلمه‌ای ۲۵تومان وجود ندارد، این جمله وجود ندارد بنده به این معنی نیست که به کل نیست. هست ولی آن با کیفیته نیست، آن رنک بگیره نیست.

تولید محتوا شرکتی

کاری که یک شرکت تولید محتوا خوب می‌تواند برای شما بکند این است که این محتوانویس با کیفیت را داخل شرکت استخدام کند و به آن حقوق ثابتی بدهد در این صورت است که می‌توان رقم کاری این محتوانویس خوب را پایین آورد، ولی سوال کلیدی این است که آیا بزرگ‌ترین شرکت‌های محتوایی هم این کار را می‌کنند؟ به جرات میگویم خیر. اما اعتقاد ما در الو محتوا این است که این کار را به بهترین شکل انجام دهیم، شاید با تعداد نویسنده کمتر در هر حوزه اما تخصصی و محتوا نویس!

کسب تایید از مشتری در هر مرحله از پیشرفت کار بسیار اهمیت دارد و یک شرکت تولید محتوا باید نهایت تلاش خود در رسیدن به این هدف را انجام دهد. به این ترتیب با رعایت همه مورادی که به تایید و موافقت مشتری برسد، شما می‌توانید از تولید محتوا با کیفیت و مدنظر او مطمئن شوید. در نهایت تفاوتی که یک شرکت خوب محتوایی می‌تواند با یک شرکت معمولی داشته باشد این است که فقط قصد سود مقطعی را نداشته باشد. یعنی با تولید یک محتوا با مشتری خود خداحافظی کند.

محتوا شرکتی خوب

مهم‌ترین چیز رضایت قلبی مشتری است که باید کسب شود و رضایت مشتری در صورتی کسب می شود که از محتوای خود نتیجه بگیرد،‌ نتیجه گرفتن هم به این معنا است که محتوا تولید شده توسط این شرکت دارای رتبه خوبی در آن کلمه کلیدی مورد نظر شود. اما آیا واقعا این چنین است؟ خیر این چنین نیست ولی ما خدمات ویژه‌ای را برای مشتریان خود در نظر گرفته‌ایم و آن هم این است که سیستم مانیتورینگ محتوایی را برای اولین بار در ایران راه اندازی کرده ایم و تا رنک گرفتن و بالا آمدن یک مقاله توسط فقط فقط محتوا آن را ول نمی‌کنیم. این هنر یک شرکت تولید محتوا خوب است!

درک تفاوت سبک تولید محتوا در شرکت های تولید محتوا

یکی از موضوعات بسیار مهم در زمینه محتوا این است که مشتری به چه منظور قصد تولید محتوا را دارد. بسته به فضایی که قصد انتشار محتوا را دارد، نوع کار و حتی نوع محتوای تولید شده متفاوت خواهد بود.

به دلیل تفاوتی که بین فضاهای اجتماعی وجود دارد، نوع محتوای تولید شده نیز یکسان نخواهد بود. بسته به هر فضا باید قابلیت‌ها و امتیازهایی برای نوشته در نظر گرفته شود که نیاز مشتری را برآورده کرده و مخاطب موردنظر را جذب کند.

برای مثال اگر فضای مورد نظر مشتری، تولید محتوا برای اینستاگرام است، غالب محتواهای شما باید به صورت عکس و ویدیوهای جذاب باشد. از آنجایی که اینستاگرام فضای اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس است، لذا محتوای جذاب به صورت ویدیو و عکس بسیار اهمیت دارد. در چنین فضایی اگر محتوای تولید شده بدون عکس یا ویدیوی مرتبط باشد ارزشی نخواهد داشت و علنا یک محتوای بی فایده خواهد بود.

اگر مشتری قصد دارد برای محتوای متنی سایت‌ها به شرکت شما مراجعه کند، تعداد کلمات، تیترها و رعایت اصول سئو اهمیت بسیار ویژه‌ای خواهد داشت.

اگر مشتری قصد انتشار محتوا در تلگرام را داشته باشد، محتوا باید نه چندان طولانی اما بسیار جذاب و گیرا نوشته شود که کاربر به هنگام مطالعه درگیر متن مورد نظر شده و درباره آن فکر کند.

سبک تولید محتوا شرکتی

همان طور که ملاحظه می کنید، هر یک از فضاهای اجتماعی که در آن مشغول به فعالیت هستیم دارای یک ساز و کار ویژه می باشد که باید به آن ها دقت داشت و سپس محتوا نوشت.

دقیقا یکی از چندین کار شرکت تولید محتوا مشخص شدن نوع فضای مورد نظری بوده که قرار است محتوا در آن نوشته شود، تا به اندازه کافی بتواند مناسب باشد و برای فرد متقاضی مفید واقع شود. اما باز باید گلایه‌هایی را به این نوع شرکت ها وارد کرد که یک مهم‌ترین چیز در عرصه محتوا یعنی رعایت و درک محیط برای انتخاب سبک نگارش است را رعایت نمی‌کنند.

سبک کاری شرکت های تولید محتوا چگونه است؟
دقیق تر اگر بخواهم به شما بگویم سبک کاری این نوع شرکت ها این است که در تلگرام با خروار نویس در ارتباط هستند و وقتی مشتری از خدا بی خبر برای آنها ثبت سفارش می‌کند ( به علت عدم شناخت بازار محتوا ) به آنها پیامی داده می‌گویند برو راجع به این موضوع خودت یک چیزی بنویس بفرست بیاد، خروارنویس محترم لپ تاپ خود را باز کرده و شروع به نوشتن کلمات بی ربط و بی هدف می‌کند،‌ مگر می‌شود نوع فضای مخاطب را نشناخت و شروع به نوشتن کرد؟ مگر محتوانویس اینستاگرام با محتوانویس سایت در یک کفه ترازو قرار دارند؟

خیر واقعا کیفیت کاری متفاوت است و باید به طور دقیق فضای محتوا مورد نظر را درک کرده و بعد از آن جرات نوشتن درباره آن را به خود بدهیم. پس دقت کنید با هر شرکت تولید محتوا که کار می‌کنید اگر آنها از شما نپرسیدند که کار شما چیست و در چه فضایی است ( که نمی‌پرسند! ) شما برای آنها حساسیت‌های کار خود و محتوای تولیدی را ریز به ریز توضیح دهید.

کار شرکت تولید محتوا در تعیین استراتژی سئو

می‌رسیم به مهم‌ترین بخش محتوا توسط آژانس های تولید محتوا یعنی تعیین استراتژی برای محتوا که به طور قطع نه تنها فقط آژانس‌های تولید محتوا بلکه بسیاری از سایت‌های بزرگ هم از نداشتن استراتژی محتوا و حتی فردی به نام استراتژیست محتوا رنج می‌برند.

بخش اعظمی از استراتژی سئو در قالب نوشتن محتوا مناسب با کلمات کلیدی است که جز هدف‌های مهم سازمان کارفرما است، سئو در واقع گرفتن جایگاه ویژه و یا جایگاه مناسب در صفحه اول گوگل است و اگر محتوایی که نوشته می شود دارای کلمات کلیدی باشد که کاربران جستجو می کنند، باعث می شود که گوگل به محتوای ما اعتماد کند و با نوشتن محتوای مرتب ما را به جایگاه ویژه‌ای از گوگل برساند.

 یک سوال اساسی که پیش می‌آید این است که چرا برای ۸۰٪ محتوا وبلاگ سایت شما این اتفاق نمی‌افتد؟ دلیل آن کاملا مشخص است،‌ نداشتن استراتژی محتوایی مناسب،‌ که گریبان گیر اکثر وبسایت های فارسی شده است و حتی می‌توان گفت به جرات که حتی بسیاری از افراد نمی‌دانند که این کار چیست و چرا باید از استراتژیست محتوا استفاده کرد. 

در نتیجه محتوایی دورهم تولید شده و بر سر در سایت کوبیده شده و نتیجه لازمه گرفته نمی‌شود! دوستان من اگر محتوا پادشاه است برای پادشاه خود ارزش قائل باشید، برای پادشاه خود استراتژی حمله داشته باشید، این بهترین کاری است که باید بکنید حتی اگر شرکت تولید محتوا شما این استراتژی را به شما ارائه نداد شما از آن استراتژی محتوا بخواهید که طبق همان پیش بروید.

استراتژیست محتوا

بدون هدف پیش رفتن هدر کردن پول و وقت شما و همه افرادی است که برای شما یا با شما کار میکنند، بارها شده است که در همین الو محتوا ما بسیاری از مشتریان را به همین علت رد کرده ایم چون هدفی در نهایت برای محتوای خود نمی‌دیدند و فقط می‌خواستند محتوای خرواری تولید کرده و بی هدف روی سایت خود قرار بدهند چون فلان سئو کار گفته ۴۰۰ کلمه‌ای بندازی بالا جواب می‌گیری!

نه دوستان من شما محتوای ۴۰ هزار کلمه‌ای هم روی سایت بذارید و اصولی نباشد نه تنها رنک نمی‌گیرد بلکه باعث گمراهی ۱۰۰٪ ربات‌های موتور جستجویی مثل گوگل می‌شود.

برای همین منظور کار شرکت تولید محتوا یافتن کلمات کلیدی ویژه است که هم کاربران به اندازه کافی جستجو می‌کنند و هم اینکه در گوگل می‌توانند به جایگاه مناسب برسند و سایت را در نهایت به صفحه اول گوگل برسانند آن هم فقط با قدرت محتوا و بعد از اینکه به صفحه یک رسید حالا سئو کار بیاید و روی رتبه های یک تا سه تاثیرگذار باشد. مجموع این اموری که بالا گفتیم می‌شود استراتژی تولید محتوا خوب برای یک سایت هدفمند.

داشتن نظم شرکت تولید محتوا چگونه است؟

از طرفی یکی دیگر از موارد مهمی که برای رسیدن به جایگاهی که از آن نام برده شد باید به آن دقت شود، میزان کلماتی است که روزانه به گوگل ارسال می کنیم، گوگل خواستار نظم است و باید سایت مورد نظر همیشه فعال باشد و با محتوای یکدست و اخیرا با تعداد کلمات زیاد و البته با کیفیت می‌توان اعتماد خوبی را به او داد تا شما را به جایگاه بالا در گوگل ارتقا دهد.

یک روز یادم می‌آید که دوست داشتم به خاطر این موضوع از یک شرکت به اصطلاح محتوایی شکایت کنم حتما می‌پرسید که دلیل چه بود؟ به این دلیل که فکر کنید من امروز سفارش خودم را برای تولید محتوا به این شرکت ارجاع می‌دهم و این شرکت در پنل خود می‌زند سفارش شما در ۴۸ ساعت آینده تولید شده و برای شما ارسال می‌شود.

ساخت تقویم محتوا با گوگل شیت

طبیعتا من آدم منظمی هستم و روی حرف و تعهد این شرکت حساب می‌کنم، در نتیجه تقویم محتوا خودم را به گونه ای تنظیم می‌کنم که راس ساعت مطلب مورد نظرم بالا برود. نه تنها راس همان ساعت تحویل داده نمی‌شود بلکه سه روز بعد از تعهد تحویل داده می‌شود، نکته عجیب تر این است که وقتی با هزار زحمت شماره طرف رو پیدا می‌کنید که میخواهید به او اعتراض داشته باشید اول که جواب نمی‌دهد.

بعد از هزار بار زنگ زدن می‌گوید من سئو کارم هیچ مشکلی برای سایتت پیش نمیاد برو الان بذار، دوست من شما چگونه اسم خودتان را آژانس تولید محتوا گذاشته‌اید وقتی نمی‌توانید حتی در ظاهر لحن گفتاری خود را درست و حسابی بیان کنید. برای این مهم که بیان شد سعی کنید همیشه به صورت نمونه با شرکت تولیدمحتوا خود کار کنید و در یکی دو سفارش این شرکت را بسنجید اگر به واقع لایق کار کردن بود با آنها ادامه کار بدهید. همیشه هزینه کمتر توجیه کار خوبی کردن نیست، این را از بنده در این عرصه به یاد داشته باشید.

رعایت اصول سئو توسط یک شرکت محتوایی

همچنین نوشتن محتوا مطابق با قوانین سئو برای یافتن کاربران، کاری بسیار عالی است زیرا آن‌ها با توجه به کلمات کلیدی که انتخاب کرده‌اید، سایت را پیدا می‌کنند و با محتوای مفیدی که نوشته‌اید، در سایت شما ماندگار می‌شوند و در ذهن آن‌ها به مرور زمان هک خواهید شد.

پس باید گفت تضمین ورود به سایت شما یک محتوای خوب با کلمه کلیدی رقابتی مناسب است که باعث می‌شود هم گوگل محتوای شما را بپسندد هم کاربران شما بعد از ورود مورد استفاده قرار دهند. پس به یاد داشته باشید شرکتی را انتخاب کنید که حداقل از انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای محتوا سر در بیاورند و شما را به سمت رویاهای دور از ذهن نبرند و به کلمات کلیدی هدفمند فکر شده و برای آنها محتوا داشته باشند.

بهتره با ذکر یک مثال منظورم را برای شما بازگو کنم. فرض کنید شما میخواهید تولید محتوا آرایشی داشته باشید، در نتیجه اولین چیزی که میخواهید به آن برسید خرید لوازم آرایشی است. پس وقتی که به یک شرکت تولید محتوا رجوع میکنید اولین چیزی که به شما میگویند این است که با این کلمه کلیدی ۱۰۰ محتوای فلان تعداد کلمه‌ای داشته باشید میروید یک گوگل و همه چیز عالی می‌شود!

دوستان من همانطور که پیش تر هم برای شما گفته‌ایم کلمه کلیدی مناسب شما کلمات گسترده تر است که بازارهای فرعی شما را نشانه می‌رود، برای مثال در مثالی که زدیم کلمه گسترده تر (Longtail keyword) می‌شود لوازم آرایشی قیمت مناسب، درست است این کلمه سرچ کمتری دارد اما مشتریان هدفمند خرید وارد این صفحه می‌شوند و می‌تواند درصد تبدیل بالایی را دارا باشد.

در ضمن این را به یاد داشته باشید که سایت‌هایی مثل دیجی‌کالا با میلیاردها تومان بودجه امکان گرفتن جایگاه را به شما در کلمات اصلی منجر به خرید نمی‌دهند. بنابراین محتوا مطابق قوانین سئو کار شرکت تولید محتوا است که الو محتوا در این زمینه فعالیت‌های زیادی را در رشته‌ها و زمینه‌های متفاوت انجام داده است و می‌توانید انواع تحقیقات و گزارش‌های محتوایی ما را در صفحه اصلی سایت پیدا کرده و ببینید.

رشد شرکت های تولید محتوا از کجا شکل گرفت؟

طی سال‌های اخیر شاهد رشد سریع شرکت‌های تولید محتوا بودیم. این مجموعه‌ها به صورت تخصصی به امر تولید محتوا مشغول هستند. روال کلی نیز بر این است که با استخدام تعدادی نویسنده و افراد خلاق، نیازهای کاربران خود را پاسخ می‌دهند. اما علت اصلی این ماجرا چه بوده است؟

تا یک دهه قبل اهمیت و ارزش محتوا به اندازه امروز نبود. یکی از دلایل اصلی، هوش‌مندی بسیار پایین‌تر موتورهای جستجو نظیر گوگل و یاهو در رتبه‌بندی مطالب بود. در آن دوران اغلب سایت‌های معروف از روش‌هایی برای دور زدن این موتورها استفاده می‌کردند.

به تدریج با رشد و توسعه سریع موتورهای جستجو (به ویژه گوگل)، تقریبا همه‌ی آن روش‌های تقلبی در دنیای وب شناسایی شدند. امروز اگر وب‌سایت شما قصد استفاده از چنین میان‌برهایی را داشته باشد، فورا شناسایی شده و به عنوان جریمه از نتایج گوگل حذف خواهد شد در نتیجه شرکت‌های تولید محتوا بهترین راه حل برای دور ماندن از این جریمه‌ها هستند.

گوگل امروز به ارزش محتوا اهمیت می‌دهد. هم‌چنین به لطف توسعه ابزار ترجمه گوگل (Google Translate) به درک بالایی از مفهوم جملات در زبان‌های مختلف رسیده است. علاوه بر این توسعه تکنولوژی‌های پردازش زبان طبیعی در هوش مصنوعی، میزان هوش‌مندی گوگل را به طرز چشم‌گیری بالا برده است.

در نتیجه، لزوم تولید محتوا بر اساس استاندارهای روز موتورهای جستجو بسیار مهم شده است. شرکت‌های تخصصی تولید محتوا، آشنایی و تجربه کاملی در زمینه این کار دارند. هم‌چنین از تغییرات مداوم الگوریتم‌ها و هوش گوگل نیز باخبر هستند. لذا سفارش تولید محتوا بر اساس این استاندارها، امری معقول برای دیده‌شدن در دنیای وب است.

تیترهای روشن و پر مخاطب و تاثیر آن در جذب مخاطب

وقتی در یک زمینه خاص شروع به نوشتن محتوا می‌کنیم، باید تک تک کلمات در خدمت و کمک به کاربر باشند، زیرا ما برای مخاطب و رفع نیاز او می‌نویسیم، حتی گوگل رتبه‌ای را که به سایت ما می‌دهد، بر اساس نیاز و جستجو کاربر است و اگر در این بین ما به این موضوع دقت نکنیم و محتوا را به صورتی بنویسیم که کم کم از نظر کاربر ناپدید شویم و گوگل هم ما را فراموش خواهد کرد.

بنابراین انتخاب تیتر اصلی و کاربر پسند باید در الویت محتوای ما باشد، وقتی تیتر اصلی را انتخاب کردیم، باید به فکر دیگر زیر عنوان‌ها باشیم، در دنیای کنونی افراد خیلی کم حوصله خواندن مطالب را دارند و از طرفی وقتی وارد سایت می‌شوند و کلمه کلیدی را می‌یابند، ابتدا یک نگاهی به عنوان و زیر عنوان‌های می‌اندازند تا متوجه شوند آیا اصلا به درد کار و نیاز آن‌ها می‌خورد تا مطالب را بخوانند،برای همین است که باید به شدت ظاهر قضیه را مدنظر داشته باشید و عنوان‌ها و زیر عنوان‌های مناسب، جذاب و گیرا انتخاب کنید.

البته فراموش نکنید که اگر به ظاهر قضیه توجه داشته باشید اما باطن کار را که همان محتوای اصلی است فراموش کنید، نه تنها کاربر بلکه گوگل هم شما را جریمه می‌کند، برای همین باید محتوا هم برای رفع نیاز های کاربر باشد و طبق همان تیترهای انتخاب شده باشد.

مثلا اگر تیتر شما موضوع با عنوان این باشد « علت کم درد شما چیست» باید به بیماری‌ها و دلایل اصلی کمر درد بپردازید، به دارو ها و توصیه‌های لازم بپردازید و در نهایت کاربر متوجه شود که درد کمر او یکی از این دلایل است و باید حتما فلان کار را انجام دهد.

چرا شرکت تولید محتوا باید جزییات محتوا را بداند!

در بسیاری از مواقع شاید توضیح نکات کلی راجع به یک محصول یا خدمت موردنظر چندان نیازی به جزییات نداشته باشد، مثلا اگر در زمینه انواع کفش فعالیت می‌کنید، پرداختن به انواع کفش‌ها و نکاتی راجع به جنس، قیمت و میزان کارکرد هر یک باید درست باشد و نیاز کاربر برطرف شود.

زمینه‌های تخصصی محتوا چگونه است؟
اما زمانی که در زمینه‌های تخصصی مثل پزشکی، حقوقی یا خدماتی مانند مشاوره فعالیت می‌کنیم که نیاز است با پرداختن به جزییات تا حد زیادی سوالات کاربر را برطرف کنیم کار شرکت تولید محتوا کمی سخت‌تر خواهد شد و برای این که بتواند محتوای مفیدی بنویسد باید جزییات محصول و خدمات را نیز توضیح دهد.

برای همین است که در ابتدای کار از فرد متقاضی علاوه بر پرسش‌های مربوط به نوع محتوا، سوالات ریز و جزیی دیگر در ارتباط با نوع کاربران، رنج سنی کاربران، نوع خدمت و محصول، کارکرد هر محصول و جزییات دیگری که هر شرکت تولید محتوا و یا هر کسی که قصد انجام محتوا را دارد لازم است برای تولید محتوای سایت موردنظر بداند، پرسیده می‌شود.

خدمات شرکت تولید محتوا

مشاغل و بازاریابان برای هدایت و جلب توجه مخاطبان خود ، باید محتوای با کیفیت تولید کنند. شرکت های بزرگ و کوچک غالباً فاقد استعداد فنی مربوطه برای تولید حجم با کیفیت محتوای مورد نیاز هستند. در نتیجه سازمان های هدفمند،  ارزش راه حل های کلیدی ارائه شده توسط شرکت تولید کنندگان محتوا را که،  بر استراتژی کامل بازاریابی محتوا متمرکز هستند ، درک می کنند. در نتیجه برای رسیدن به مخاطبان هدف خود از این شرکت ها کمک می گیرند.

غالبا کار شرکت های تولید کننده محتوا به شرح زیر است:

تولید فیلم

تولید پادکست

نوشتن در وبلاگ

طراحی گرافیک

ایجاد تصاویر مناسب

خدمات بازاریابی

شرکت تولید کننده محتوا معمولا در موارد زیر با شما همکاری می کنند:

استراتژی بازاریابی دیجیتال

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

آموزش تیم بازاریابی

آموزش مبحث محتوا برای تیم فروش

وظایف کلی شرکت های تولید کننده محتوا

شرکت های تولید کننده محتوا معمولا موارد زیر را انجام می دهند:

  • دیدار با مدیران برای بحث در مورد اهداف برند و طراحی یک وب سایت
  • ایجاد و آزمایش برنامه ها برای انجام محتوای یک وب سایت
  • کار با دیگر اعضای تیم تا تعیین شود  که چه اطلاعاتی برای سایت مورد نیاز است.
  • کار با طراحان گرافیک و طراحان برای تعیین طرح وب سایت و محتوای آن
  • نظارت بر ترافیک وب سایت

اهمیت رعایت اصول نگارشی

رعایت نظم و انضباط و رعایت کلیه اصول نگارشی مانند عدم وجود غلط املایی یا استفاده صحیح از نشانه‌های نگارشی در محتوا باعث افزایش خوانایی نوشته می‌شود و مخاطب را تشویق می‌کند تا انتهای مطلب با شما همراه شود.

در واقع رعایت چنین اصول ساده‌ای احترام به وقت و درک مخاطب است. اما اگر این موضوع در محتوا به درستی پیش نرود؛ یعنی متن دارای غلط املایی باشد, اصول نگارشی در آن به خوبی رعایت نشده باشند، متن به درستی خوانده نمی شود و کاربر مقداری از متن را خوانده، دوباره چشمانش را ریز می کند تا ببیند که چه نوشته شده و اینگونه او از خواندن سرد  خواهد شد  و صفحه را می‌بندد.

اهمیت رعایت اصول نگارشی

پس اگر حتی مطلب خوب و مفیدی را هم می‌نویسید که کاربر پسند است اما نکات نگارشی و املایی در آن رعایت نشده باشد نمی‌توان توقع داشت که کاربر قطعا آن را بخواند و بتوانید به جایگاه ویژه‌ای در گوگل برسید.

اهمیت تولید محتوای طولانی

گوگل استانداردهایی دارد که برای نوشتن یک محتوا و تعداد کلمات آن قوانین خاصی را می‌طلبد. برای همین نوشتن مطلب ۲۰۰۰ کلمه‌ای و بیشتر برای سایت شما می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا یکی از ویژگی‌ها و امتیازهای گوگل است که برای جایگاه گرفتن مورد نیاز است و باید سعی کنید حداقل کلماتی را که می‌نویسید ۵۰۰ کلمه‌ای باشد که اگر زیر این مقدار قرار بگیرد در واقع شاید از طرف گوگل جریمه شوید.

برای همین شرکت تولید محتوا قاعدتا فرد متقاضی را متناسب با موضوع سایت راهنمایی می‌کند که در این حیطه اگر میزان کلمات در محدوده‌ای خاص باشد می‌تواند در مدت تقریبا کوتاهی به جایگاه خوبی برسد. این مورد یعنی میزان کلمات محتوا در واقع بخشی از اطلاعات و قوانین سئو می‌باشد و هر شرکت تولید کننده محتوا باید بداند و در زمینه محتوا آن را رعایت کند.

طولانی بودن محتوا فایده‌ای هم دارد؟
همچنین طولانی بودن محتوایی که بدون کیفیت باشد در واقع کار بیهوده‌ای است و شما کاری انجام نداده‌اید. زیرا این دو در راستای هم معنا می‌گیرند و در جهت خدمت به سایت قدم بر می‌دارند. به طور مثال اگر موضوع سایت در مورد پزشکی، خدمات رایانه‌ای یا نرم افزارهای کامپیوتری است، باید محتواهای تولید شده بالای ۱۰۰۰ کلمه باشند تا کاربر به یک نتیجه گیری کلی از محتوا دست پیدا کند.

اگر در مورد هتل‌های گردشگری تایلند مطلب می‌نویسید، این موضوع می‌تواند بیشتر یا کمتر از ۱۰۰۰ کلمه باشد، در چنین مواردی کافی است مطلب را به گونه‌ای بنویسید که مفید و خوانا باشد و از زیاده نویسی و تکرار زیاد مطالب خودداری کند.

اغلب کاربرانی که به سایت‌های گردشگری سر می‌زنند وقت یا حوصله کافی ندارند و می‌خواهند اطلاعات لازم درباره هتل مورد نظر را بخوانند. اما برخی از کاربران به کلیات بسنده نمی‌کنند و دوست دارند جزییات را بدانند، این بخش از محتوا که جزییات را روشن کرده برای آن‌ها مفید است.

برای همین کار شرکت تولید محتوا نوشتن محتوایی چند جانبه است تا همه نوع کاربری از خصوصیات اخلاقی و رفتاری با یک نیاز مشترک را  به سمت خود بکشاند.

استفاده به اندازه از کلمات کلیدی

استراتژی تولید محتوا دارای روش‌ها و جزییات ویژه است که باید با رعایت اصول سئو، نوشتن کلمات کلیدی به اندازه و متناسب با طول محتوا و دیگر شرایطی که برای جذب کاربر و ارتقای یافتن در گوگل مورد نیاز است، نیز همراه باشد.

کلمات کلیدی در این بین یکی از نکات بسیار مهمی است که متناسب با تعداد کل کلماتی که نوشته شده باید تعداد آن رعایت شود؛ یعنی نه خیلی زیاد که جریمه شویم و نه خیلی کم که جایگاهی را در گوگل کسب نکنیم.

کار شرکت تولید محتوا در کانال‌های تلگرام

هر آنچه که در قسمت‌های قبلی به آن اشاره کردیم بیشتر مربوط به محتوا در سایت‌ها است و اغلب این موارد برای پست‌هایی که در فضای تلگرام باید منتشر شوند، مناسب نیست. در تلگرام با توجه به فضای مورد نظر که مخاطبان بیشتر جذب عکس و ویدیو می‌شوند، کمتر نیاز به تولید محتوای طولانی است. اما این بدان معنا نیست که مطالب و حتی عکس و فیلم‌ها نیاز به محتوا نداشته باشند.

در فضای تلگرام شاید تهیه محتوا سخت‌تر باشد، زیرا شما باید محتوایی کوتاه و بسیار جذاب تولید کنید. این محتوا باید دارای جذابیت، تازگی، نوآوری و ابتکار باشد تا مخاطب بتواند جذب کانال مورد نظر شود.

کار شرکت تولید محتوا در کانال‌های تلگرام

نوشتن مطالب تکراری و بی‌فایده تکرار و بی‌فایده ذهن مخاطب را سریعا خسته می‌کند و انگیزه‌ای جهت خواندن سایر مطالب در او ایجاد نمی‌شود. پس بهتر است که نوع محتوا با عکس و ویدیو منتشر شود که اگر هم موضوع بارها گفته شده با مطلب ارائه شده مخاطب پسند واقع شود.

کار شرکت تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

در اینستاگرام هم مانند تلگرام نیازی به محتواهای بلند و پر از کلمات قلمبه سلمبه نیست، بلکه باید کاملا متناسب با عکس مورد نظر محتوا نوشت، یعنی خلاصه، مفید و تازگی در آن کاملا مشهود باشد.

برای کار آماده شوید!

در گذر از همه نکاتی که به همه آن‌ها اشاره شد کار شرکت تولید محتوا بسته به قدرت نویسندگان و خلاقیت کسانی دارد که بتوانند محتوایی تولید کنند تا در میان هزاران هزار پست و مطلبی که روزانه در فضای اینترنت منتشر می‌شود، خودش را نشان دهد.

چگونه می توانید بیشترین بهره را از محتوای تولید خود بگیرید و بالاترین ROI ممکن را کسب کنید؟

  هنگامی که یک محتوا را بدون استراتژی هدفمند در شبکه های اجتماعی یا وب سایت ها به اشتراک می گذارید، شانس استفاده کامل مخاطبان هدف را از مطالب کاهش می دهید.شرکت تولید کننده محتوا می تواند تجربه بازاریابی خود را به اشتراک گذاشته و به شما  کمک کند تا بتوانید محتوای تولیدی در رسانه های اجتماعی خود را به سطح معقولی رسانده و به اثبات برسانید که محتوای شما پاسخی مناسب برای مخاطبان هدف شما می باشد.

برای کار آماده شوید!

نقش مردم در پیشرفت شرکت محتوایی خوب

شرکت های تولید محتوا نمی توانند به تنهایی ایده هایی در رابطه با یک برند داشته باشند و این مردم  هستند که ایده ها را به آن ها می دهند. کارشناسان واقعی یک شرکت صورت محتوا را ایجاد می کنند، پس از آن، یک بازاریاب محتوا، ایده های تخصصی را  با هدف یک برند تطبیق می دهد و به اشتراک گذاری این ایده ها،  بهترین راه برای برقراری ارتباط با مخاطبان است.

به اشتراک گذاری ایده ها فرایندی است که برای به دست آوردن تجربیات شخصی است  که باعث می شود ،که برند شما به خوبی یک رهبر فکری عمل کند . این سیستم با یک سیستم استراتژیک Q & A شروع می شود و با تخصص و اطلاعات کافی برای پر کردن بانک دانش و ایجاد ساختار ساده کار می کند.

این روند می تواند برای همه ی برندها کاربرد داشته باشد. صرف نظر از فرمت، ایده همان است: به طور مثال از یک سری از سوالات استراتژیک برای استخراج اطلاعات خاص، ایده ها، داستان ها و نمونه هایی از رهبران فکری برای ایجاد محتوا استفاده می شود.

اگر قصد تاسیس یک شرکت تولید محتوا دارید یا حتی برای آشنا شدن با نحوه کار آن‌ها این مطلب را خواندید امیدواریم برای شما مفید بوده باشد و بتواند کمکی به شما یا کسی که احساس می‌کنید به این مطلب نیاز دارد باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

ایدا

سلام عالی بود

پاسخ دادن
شهرزاد

سلام ممنون از توضیحات

پاسخ دادن
آزیتا

محتوای تولید کرده ام را چگونه به شرکت ها و سایت ها بفروشم؟

پاسخ دادن
نسیم

این سایت رو بوکمارک کردم

پاسخ دادن
مهرداد

درود، بسیار جامع بود، سپاس.

پاسخ دادن
منلین

مطلب خوبی نوشته شده و به صورت جامع به این موضوع پرداخته شده، تشکر

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید