محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/08/06
محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

اگر شما یک کاربر معمولی رسانه‌های اجتماعی هستید، ممکن است از قبل آگاه باشید که اینفلوئنسرها و افراد مشهور، ستون فقرات بازاریابی رسانه‌های اجتماعی هستند. کاربران به احتمال زیاد یک شخص را باور می‌کنند تا یک شرکت. به همین دلیل است که پست‌های اینفلوئنسرها جذاب هستند و تأیید افراد مشهور از قبل از اختراع تلویزیون یک استراتژی بازاریابی بوده است.

اینفلوئنسر ممکن است یک کلمه نسبتاً جدید باشد، اما افراد با نفوذ همیشه در اطراف حضور داشته اند تا تأثیر زیادی بر رفتار مصرف کنندگان داشته باشند. چه آگاهانه و چه ناخواسته، پادشاهان و ملکه‌ها از سال 1700 بر سبک زندگی اشراف و عادات خرج آن‌ها تأثیر گذاشته اند، اما امروزه افراد مشهوری مانند پاریس هیلتون یا کریستیانو رونالدو طرفداران زیادی دارند که تأیید آن‌ها را تأثیرگذارتر می‌کند.

با این حال مراقب باشید: محتوای تولید شده توسط کاربر ممکن است با بازاریابی تأثیرگذار همپوشانی داشته باشد، اما اصلاً یکسان نیست. اگر از خود می‌پرسید که محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) چقدر کارآمد است و آیا باید روی آن سرمایه گذاری کنید، این پست را بخوانید؛ ما به آن خواهیم پرداخت.

قبل از اینکه به در مورد نحوه استفاده از UGC برای کمک به رشد کسب و کار خود بپردازیم، بیایید سعی کنیم در مورد محتوای ایجاد شده توسط کاربر بیشتر بدانیم.

محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟

محتوای تولید شده از نظر فنی هر محتوایی است که توسط افراد ایجاد شده است و نه برندها. علاوه بر این، شامل صفحات وب است که کاربران می‌توانند در آن‌ها مشارکت کنند، مانند انجمن‌ها. در بازاریابی، محتوای تولید شده توسط کاربر (یا UGC) اغلب به پست‌های اجتماعی اشاره می‌کند. این نوع محتوا البته می‌تواند موضوعات سرگرم کننده مختلفی را داشته باشد.

محتوای تولید شده توسط کاربر UGC یک ابزار بازاریابی ارگانیک و موثر است که می‌تواند تا حد زیادی به برندها کمک کند و در زاستای اهدافشان پیش برود. اما این در صورتی است که آن‌ها نحوه استفاده از آن را بدانند. محتوای تولید شده توسط کاربر همیشه محتوایی نیست که مستقیماً یک محصول را تأیید کند و بهانه ای برای سرقت محتوا و مالکیت معنوی کاربران نیست.

اغلب برندهایی که می‌توانند کاربران را تشویق کنند تا محتوای خود را به طور مستقل تولید کنند با شیوه زندگی مرتبط هستند. استارباکس به استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر مشهور است و همه ما تصور واضحی از این داریم که یکی از فنجآن‌های مارک دار آن‌ها را در دست بگیریم. ما ارزش‌های خود را با مارک‌هایی که از آن‌ها خرید می‌کنیم هماهنگ می‌کنیم و خود را با آن‌ها مرتبط می‌کنیم.

با این حال، اشتراک گذاری مجدد محتوای دیگران یک کار دشوار است، به ویژه به عنوان یک شرکت. حتی اگر در پست نام تجاری شما ذکر شده باشد، دسترسی شما به آن امکان پذیر نیست. تماس با کاربر و درخواست اجازه برای به اشتراک گذاشتن مطالب آن‌ها نه تنها مودبانه است، بلکه به شما در تقویت اعتماد نیز کمک می‌کند.

ارتقاء برند با محتوای تولید شده توسط کاربر

چه در قالب یک پست یا یک ویدیو، UGC یک دیدگاه اصلی در مورد محصولات شما ارائه می‌دهد و به نام تجاری شما اعتبار می‌بخشد. اگر مصرف کنندگان ارزش‌های کسب و کار شما برای به سایر مصرف کنندگان به اشتراک بگذارند، اعتماد ایجاد خواهند کرد. این یک تصویر کلی از نام تجاری است که مارک‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند و در نهایت از آن‌ها برای تصمیم گیری در خرید استفاده کنند. روشهای زیادی وجود دارد که برندها از محتوای تولید شده توسط کاربر سود می‌برند، اما بیایید به طور خلاصه توضیح دهیم: چرا باید از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید؟

1. برای ارتباط با مخاطبان خود و ایجاد تمایل به نام تجاری

پست ایجاد شده توسط یک کاربر به طور قابل توجهی بیشتر از پست‌های شرکت است. واضح است که مصرف کنندگان بیش از شرکت‌ها به مصرف کنندگان دیگر اعتماد می‌کنند، پست‌های آن‌ها موفق تر و پیام آن‌ها قانع کننده تر است.

این نوع UGC به برندها فرصتی می‌دهد تا با مخاطبان خود در شرایط یکسان ارتباط برقرار کرده و در افراد تمایل به نام تجاری آن‌ها ایجاد کنند. اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر به مارک‌ها کمک می‌کند تا مشتریان خود را پیدا کنند و در دیگران در همان گروه هدف، تمایل را برانگیزند.

2. ایجاد و ترویج اعتماد و وفاداری به نام تجاری

از نظر یک برند تجاری، یک حساب فیس بوک یا اینستاگرام با دنبال کنندگان مناسب برای بسیاری از کاربران رسانه‌های اجتماعی چیزی جز یک کارت ویزیت یا یک ویترین مغازه مناسب نیست. به احتمال زیاد یک مشتری بالقوه تصمیم می‌گیرد محصولات خود را از مغازه ای خریداری کند که در شبکه‌های اجتماعی به راحتی بررسی و تحلیل کرده است تا یک محصول دیگر. مصرف کنندگان به سادگی در مورد یک برند به اطمینان نمی‌رسند. هنگامی ‌که یک رقیب از طریق UGC با استوری‌ها و نظرات مشتریان، امنیت بیشتری را به آن‌ها ارائه می‌دهد، این موضوع می‌تواند روی تصمیم گیری آن‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

علاوه بر این، با به اشتراک گذاشتن استوری‌ها و پست‌های مشتریان خود، باعث می‌شوید که آن‌ها دیده شوند. این مشتریان در حال حاضر طرفدار نام تجاری شما هستند و به اشتراک گذاری مطالب آن‌ها به آن‌ها الهام می‌بخشد تا مشتریان وفادار شما بمانند و مدافعان تمام عیار شما شوند.

3. باعث افزایش فروش خواهد شد.

طبق آمار Statista، شصت درصد از مصرف کنندگان قبل از خرید‌های بزرگ در اینترنت تحقیق می‌کنند و 55 درصد آن‌ها نظرات مشتریان را بسیار مفید می‌دانند. نظرات مشتریان به اندازه توصیه‌های شخصی دوستان و خانواده برای افراد حائز اهمیت است. به همین دلیل استفاده و انتشار محتوای تولید شده توسط کاربر یک ابزار موثر برای افزایش فروش است و آثار آن بسیار طولانی تر از تبلیغات سنتی است.

به عنوان مثال، فوری بودن استوری‌های اینستاگرام و افزایش فروش ناشی از آن را در نظر بگیرید که می‌تواند حجم فروش را طرز چشمگیری بالا ببرد. بعداً، می‌توانید استوری‌ها را در نکات برجسته (هدینگ‌ها) ذخیره کنید و مشتریان قادر خواهند بود این محتواهای تولید شده توسط کاربر را مشاهده کنند که ممکن است به محصولات فعلی شما مرتبط نباشد اما همچنان می‌تواند به شما در ایجاد اعتماد کمک کند.

با دادن این فرصت به مشتریان بالقوه که بتوانند آنچه را که تاکنون انجام داده اید، بررسی کنند، واکنش مشتریان دیگر نسبت به محصول شما را ارزیابی کنند و نحوه برقراری ارتباط با مشتریان را ببینند، می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را درگیر خود نگه دارید. به این ترتیب، شما حول نام تجاری خود هیاهو و اعتماد ایجاد کرده اید و مشتریان بالقوه پاسخگوی کمپین محصول بعدی شما خواهند بود

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید