آمار توییتر در سال 2022 [کاربران، جمعیت‌شناسی و موارد دیگر]

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 10 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1401/05/03
آمار توییتر در سال 2022 [کاربران، جمعیت‌شناسی و موارد دیگر]

آیا به دنبال مهمترین آمار توییتر در سال 2022 هستید؟ در این مطلب از الومحتوا تمام آمارهای مهم توییتر را در سالی که گذشت بررسی خواهیم کرد. آمارهای زیر به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از وضعیت توییتر در سال جاری داشته و استراتژی خود را برای سال‌های آینده بچینید.

آمار توییتر

مهم‌ترین آمارهای توییتر

بیایید با نگاهی به برخی از آمارهای مهم توییتر که نمای کلی از محبوبیت و موفقیت این پلتفرم را ارائه می‌دهد، کار را شروع کنیم:

1. توییتر دارای ۱۹۲ میلیون کاربر تبلیغات‌گرا است.

ما فقط در مورد آن دسته از حساب‌هایی صحبت می‌کنیم که قادر به مشاهده تبلیغات در این پلت فرم هستند. تعداد کاربران قابل کسب درآمد کمی‌ بیش از نصف تعداد کل کاربران این پلتفرم است، به این معنی که بخش بزرگی از پایگاه کاربران توییتر به درآمد تبلیغاتی کمک نمی‌کنند.

2.  ۳۵۳ میلیون کاربر فعال کل

این عدد توئیتر را در رتبه ۱۶ در فهرست برترین پلتفرم‌های اجتماعی توسط کاربران قرار می‌دهد. اگر ما فقط به تعداد کل کاربران نگاه کنیم، توییتر حتی در بین ۱۰ پلت فرم اجتماعی محبوب برتر قرار نمی‌گیرد. برای مقایسه، فیسبوک بیش از ۲.۷ میلیارد کاربر دارد که تقریباً ۸ برابر توییتر است.

3. ۵۲ درصد از کاربران توییتر در آمریکا هر روز از این پلت فرم استفاده می‌کنند.

به نظر می‌رسد کاربران توییتر در این کشور نسبتاً فعال هستند. اکثریت حداقل یک بار در روز برای دریافت یک دید کلی از آنچه در جهان اتفاق می‌افتد به این اپلیکیشن مراجعه می‌کنند.

4. ۹۶% حداقل یک بار در ماه از آن استفاده می‌کنند

اکثریت قریب به اتفاق کاربران توییتر حداقل یک بار در ماه این برنامه را باز می‌کنند و شواهد بیشتری نشان می‌دهد که توییتر پایگاه کاربر بسیار فعالی دارد.

5. توییتر در سال ۲۰۲۰ بیش از ۳.۷ میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد

این بر اساس ارقام آخرین گزارش تأثیر جهانی است. اکثریت قریب به اتفاق این درآمد از دلارهای تبلیغ‌کننده به دست می‌آید، اما برخی نیز از مجوز داده‌ها و سایر منابع درآمد حاصل می‌شوند. به نظر می‌رسد سال ۲۰۲۰ سال خوبی برای این پلتفرم بوده است زیرا درآمد امسال نسبت به سال قبل بیش از ۲۵۰ میلیون دلار افزایش یافته است. این ممکن است تا حدی به دلیل افزایش کاربران و زمان صرف شده در رسانه‌های اجتماعی ناشی از همه گیری کرونا در جهان باشد.

6. بیش از ۵۵۰۰ کارمند در توییتر وجود دارد

این کارکنان در ۳۵ دفتر در کشورهای سراسر جهان پراکنده شده اند.

جمعیت شناسی کاربران توییتر

در ادامه، بیایید نگاهی به آمار کاربران توییتر بیندازیم. آمار زیر به ما بیشتر در مورد افرادی که از توییتر استفاده می‌کنند می‌گوید.

7. ۳۸.۵ درصد از کاربران توییتر ۲۵ تا ۳۴ ساله هستند

اگر به توزیع جهانی کاربران توییتر بر اساس سن نگاه کنیم، واضح است که این پلتفرم مورد علاقه جوانان است.

۳۸.۵ درصد از کاربران بین ۲۵ تا ۳۴ سال سن دارند در حالی که ۲۰.۷درصد دیگر ۳۵ تا ۴۹ سال سن دارند.

8. ۴۲ درصد از کاربران توییتر دارای مدرک دانشگاهی یا بالاتر هستند

میانگین کاربران توییتر نسبت به میانگین جهانی تحصیلکرده‌تر هستند. تنها ۳۱ درصد از کل آمریکایی‌ها فارغ التحصیل دانشگاه هستند، در حالی که این رقم برای کاربران توییتر ۴۲ درصد است.

9. ۴۱ درصد از کاربران توییتر بیش از ۷۵ هزار دلار در سال درآمد دارند

کاربران توییتر نه تنها تحصیلات خوبی دارند، بلکه تمایل به کسب درآمد بیشتری نیز دارند. ۴۱ درصد از کاربران بیش از ۷۵ هزار در سال درآمد دارند.

10. آمریکا بیش از هر کشور دیگری کاربر توییتر دارد

تقریباً ۷۳ میلیون کاربر توییتر در ایالات متحده وجود دارد. ژاپن با ۵۵ میلیون کاربر در رتبه دوم، هند با ۲۲ میلیون کاربر سوم و بریتانیا با ۱۷ میلیون کاربر در رتبه چهارم قرار دارند.

نکته جالب این است که اگر تعداد کاربران توییتر در هر کشور را با کل جمعیت آن کشور مقایسه کنیم، نشان می‌دهد که توییتر در کشورهای درجه یک نسبتاً نفوذ بیشتری به بازار نسبت به کشورهای در حال توسعه/در حال توسعه مانند هند دارد. این در مورد سایر پلتفرم‌های اجتماعی دیگر صادق نیست. به عنوان مثال، فیس بوک در هند بیشتر از هر کشور دیگری کاربر دارد.

11. ۶۸ درصد از کاربران توییتر مرد هستند

در حالی که تنها ۳۱ درصد زن هستند. به دلایلی توییتر از توزیع جنسیتی بسیار کمتری نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی گزارش می‌کند و به وضوح مورد علاقه مردان است. برای مقایسه ۴۹ درصد از کاربران اینستاگرام زن و ۵۱ درصد مرد هستند.

آمار استفاده از توییتر

اکنون می‌دانیم چه کسی از توییتر استفاده می‌کند، بیایید نگاهی به نحوه استفاده آنها بیندازیم. در اینجا چند آمار وجود دارد که روش‌های تعامل کاربران توییتر با این پلتفرم را روشن می‌کند.

12. ۷۹ درصد از کاربران توییتر برندها را دنبال می‌کنند

برخلاف فیس بوک، که در آن بیشتر کاربران فقط با دوستان و خانواده خود در ارتباط هستند، بسیاری از کاربران توییتر برندهایی را که دوست دارند دنبال می‌کنند.

13. ۱۰ درصد از کاربران توییتر مسئول ۹۲ درصد توییت‌ها هستند

کاربر متوسط ​​توییتر زیاد توییت نمی‌کند. با این حال گروه کوچکی از فعال‌ترین کاربران توییتر به طور متوسط ​​هر ماه ۱۵۷ بار توییت می‌کنند.

14. ۷۱ درصد از کاربران توییتر اخبار خود را در این پلتفرم دریافت می‌کنند

این امر توییتر را در کنار فیس بوک، ردیت و یوتیوب به یکی از خبرسازترین پلتفرم‌های اجتماعی تبدیل می‌کند.

15. میانگین گذران وقت کاربران توییتر در هر بار ۳.۵ دقیقه است

این در واقع بسیار پایین است و توییتر را پشت سر پلتفرم‌های رقیب مانند فیس بوک (4.82 دقیقه)، Reddit (4.96 دقیقه) و حتی Tumblr (4.04 دقیقه) قرار می‌دهد.

البته TikTok برنده نهایی است چون زمانی که صحبت از میانگین مدت زمان حضور به میان می‌آید، به طور متوسط ​​10.85 دقیقه را به خود اختصاص می‌دهد.

آمار توییتر برای بازاریابان

آیا قصد دارید از توییتر برای بازاریابی کسب و کار خود استفاده کنید؟ در ادامه چیزی است که ابتدا باید بدانید.

16. ۸۲ درصد از بازاریابان محتوای B2B از توییتر استفاده می‌کنند

این بر اساس داده‌های موسسه بازاریابی محتوا است و تعداد بازاریاب‌هایی را نشان می‌دهد که از این پلتفرم برای بازاریابی محتوای ارگانیک در یک دوره ۱۲ ماهه استفاده کرده‌اند. توییتر با فیس بوک حدودا برابر است که ۸۲ درصد از بازاریابان B2B نیز از آن استفاده کرده‌اند. تنها لینکدین محبوب‌تر بوده است و ۹۶٪ از بازاریابان B2B از آن استفاده کرده‌اند.

18. مردم ۲۶ درصد بیشتر از سایر پلتفرم‌های اجتماعی برای مشاهده تبلیغات در توییتر وقت می‌گذرانند

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که محتوای تبلیغاتی شما واقعاً مورد استقبال و مصرف قرار می‌گیرد، توییتر می‌تواند بستر مناسبی برای کمپین شما باشد. با توجه به استراتژی‌های توییتر برای کسب و کار، مردم حدود ¼ زمان بیشتری را برای مشاهده تبلیغات توییتر صرف می‌کنند تا زمانی که برای مشاهده تبلیغات در جاهای دیگر آنلاین صرف می‌کنند.

19. دو سوم کاربران توییتر بر تصمیمات خرید دوستان و خانواده خود تأثیر می‌گذارند

دامنه تبلیغات توییتر فراتر از کاربران مستقیم آن است. طبق گزارش‌ها بیش از ۶۰ درصد از کاربران توییتر بر تصمیم خرید دوستان نزدیک و خانواده خود نیز تأثیر می‌گذارند.

20. کاربران توییتر تقریباً ۱.۵ برابر بیشتر احتمال دارد که اولین کسانی باشند که محصولات جدید را خریداری می‌کنند

کاربران توییتر از اولین پذیرندگان مشهور یک محصول هستند و دوست دارند چیزهای جدیدی را امتحان کنند. در مقایسه با میانگین جمعیت آنلاین، احتمال خرید آنها ۱.۵برابر بیشتر است.

نتیجه گیری

همانطور که در آمار بالا می بینید، توییتر یک پلت فرم عالی برای تبلیغ کنندگان، مشاغل و کاربران عادی است. امیدواریم این آمار توییتر درک عمیق تری از استفاده کنندگان از توییتر و وضعیت فعلی توییتر به شما ارائه دهد.

توییتر دارای ۱۹۲ میلیون کاربر تبلیغات‌گرا است؟

ما فقط در مورد آن دسته از حساب‌هایی صحبت می‌کنیم که قادر به مشاهده تبلیغات در این پلت فرم هستند. تعداد کاربران قابل کسب درآمد کمی‌ بیش از نصف تعداد کل کاربران این پلتفرم است، به این معنی که بخش بزرگی از پایگاه کاربران توییتر به درآمد تبلیغاتی کمک نمی‌کنند.

۴۱ درصد از کاربران توییتر بیش از ۷۵ هزار دلار در سال درآمد دارند؟

کاربران توییتر نه تنها تحصیلات خوبی دارند، بلکه تمایل به کسب درآمد بیشتری نیز دارند. ۴۱ درصد از کاربران بیش از ۷۵ هزار در سال درآمد دارند.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید