چگونه Tracking ID گوگل آنالتیکس خود را پیدا کنیم؟

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 4 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/08/06
چگونه Tracking ID گوگل آنالتیکس خود را پیدا کنیم؟

Tracking ID ابزار گوگل آنالتیکس (Google Analytics) یک شناسه منحصر به فرد است که به گوگل آنالتیکس اجازه می‌دهد داده‌ها را در هنگام وارد شدن بازدیدکنندگان به یک وب سایت جمع آوری کند. این داده‌ها شامل مدت زمانی است که کاربران در یک صفحه وب صرف می‌کنند، عبارت‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند و اینکه از چه طریقی وارد سایت می‌شوند.

Tracking ID مکانیزمی ‌است که توسط آن، گوگل آنالتیکس داده‌ها را جمع آوری می‌کند. این داده‌ها را با استفاده از نمودارها و سایر تصاویر بصری برای نمایش نتایج، به گزارش تبدیل می‌کند.

شما باید کد خود را مستقیماً به HTML سایت اضافه کنید. افزونه‌های CMS (مانند وردپرس) نیز وجود دارند که عملکرد مشابهی را انجام می‌دهند. پس از اعمال، کد یک کوکی به مرورگر کاربران وب سایت اضافه می‌کند، که داده‌ها را به گوگل آنالتیکس باز می‌گرداند.

قبل از وارد کردن کد خود، باید مطمئن شوید که یک حساب گوگل آنالتیکس ایجاد کرده اید. حسابهای قدیمی ‌ممکن است از Universal Analytics استفاده کنند، در حالی که حساب‌های جدیدتر به طور پیش فرض با گوگل آنالتیکس  نسخه 4 راه اندازی می‌شوند. سپس باید پیوندی را برای وب سایت با حساب خود ایجاد کنید.

Tracking ID

این کد رشته ای از اعداد و حروف است. حروف اول نشان دهنده نسخه گوگل آنالتیکس است و رشته طولانی اعداد مربوط به شناسه حساب شما است. آخرین بخش شاخص مربوط به ایندکس شدن است.

چگونه می‌توان Tracking ID گوگل آنالتیکس را پیدا کرد؟

پس از ثبت نام در گوگل آنالتیکس، می‌توانید Tracking ID خود را بازیابی کنید.

برای یافتن Tracking ID Universal Analytics:

 1. گوگل آنالتیکس را باز کنید.
 2. روی برگه “Admin” کلیک کنید.
 3. در ستون سمت چپ، روی “Tracking Info” کلیک کنید.
 4. روی ” Tracking Code” کلیک کنید.
 5. کد شما در اینجا در دسترس خواهد بود. برای کاربران Universal Analytics، کدها با “UA” شروع می‌شوند.

شناسه اندازه گیری GA4

برای پیدا کردن شناسه اندازه گیری گوگل آنالتیکس نسخه 4 (GA4) :

 1. گوگل آنالتیکس را باز کنید.
 2. روی برگه “Admin” کلیک کنید.
 3. در ستون سمت چپ، روی Data Streams کلیک کنید.
 4. یک دیتا استریم را از لیست انتخاب کنید.
 5. کد شما در گوشه سمت راست بالای صفحه ظاهر می‌شود. برای کاربران GA4، کدها با “G.” شروع می‌شوند.

نحوه پیاده سازی Tracking ID در وب سایت خود

دو روش اصلی برای استفاده از شناسه پیگیری وجود دارد: جاسازی کد مستقیماً در HTML وب سایت یا استفاده از افزونه CMS. برای هر دو روش باید شناسه خود را داشته باشید.

1- برای CMS مانند وردپرس، می‌توانید با نصب یک برنامه ثالث، داده‌های گوگل آنالتیکس را جمع آوری کنید. برای پیوند دادن به حساب گوگل خود باید برنامه را بارگیری کرده و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. از آنجا، برای رهگیری باید آن را به وب سایت وصل کنید و شناسه پیگیری خود را اضافه کنید.

2- برای وب سایت‌هایی که از برنامه‌های ثالث پشتیبانی نمی‌کنند، باید مستقیماً کد خود را اضافه کنید. همانطور که شناسه پیگیری خود را پیدا می‌کنید (دستورالعمل‌های بالا را ببینید)، باید یک رشته کد جاوا اسکریپت را تحت عنوان Global Site Tag در همان صفحه مشاهده کنید. برای شروع رهگیری، باید این کد را در برچسب‌های <head> صفحات وب کپی و جایگذاری کنید.

با مشاهده داده‌های واقعی هنگام جمع آوری شدن می‌توانید مطمئن شوید که رهگیری شما کار می‌کند. برای انجام این کار، به ویژگی مرتبط در حساب گوگل آنالتیکس خود بروید، سپس گزارش را از پنل سمت چپ باز کنید. گزینه Real-Time و سپس Overview را انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

arman

سلام من تازه در گوگل آنالیکس ثبت نام کردیم ولی Tracking Code نداره میشه راهنمایی کنید

پاسخ دادن

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید