تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1399/12/01
تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی

موفقیت در بازار یک چیز است و موفقیت در فضای مجازی یک چیز دیگر! برای موفقیت در بازار آنلاین، شرکت‌ها و کسب و کاهای نوپا، همیشه به یک وبسایت با طراحی مناسب نیازمند هستند. بدون داشتن یک وبسایت، کسب و کارها خیلی از موقعیت‌های عالی بازار مجازی را از دست می‌دهند. از آنجا که وبسایت شما شخصیت و چهره برند شما است، و پل ارتباطی میان شما و مخاطبینتان محسوب می‌شود؛ در نظر گرفتن یک طراحی جذاب و مناسب برای آن می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافی که در نظر دارید کمک کند در نتیجه تاثیر طراحی وبسایت بر بازاریابی را می‌توان دید.

چرا طراحی سایت اینقدر اهمیت دارد؟

طراحی وبسایت، باید فرایندی باشد که در نهایت نتیجه آن احترام و ارزش را برای مشتریان سایت شما به ارمغان بیاورد. این یعنی طراحی سایت باید با هدف تجربه کاربری بهینه (UX) انجام شود؛ نه برای تبدیل مشتری به یک منبع درآمد. اما تجربه کاربری بهینه، همه آن چیزی که باید در طراحی سایت به آن دقت شود، نیست! بالاتر هم گفتیم که سایت شما پلی ارتباطی بین شما و مخاطبان و مشتریان شما است؛ پس طراحی یک رابط کاربری (UI) مناسب و منطبق بر قوانین روانشناسی نیز، اهمیت بسیار زیادی دارد.

اهمیت طراحی سایت در بازاریابی

هر کسب و کاری به خوبی از ارزش اثری که برخورد اول بر مشتری می‌گذارد، آگاه است. به همین علت باید همیشه بهترین شکل و خدمات خود را در برخورد اول به نمایش بگذارید؛ چرا که اعتماد و عدم اعتماد مشتری در همین برخورد اول مشخص می‌شود! اما این تنها مزیتی نیست که با استفاده از طراحی تخصصی UI و UX به دست می‌آورید. طراحی اصولی وب، شما را در میان موتورهای جست و جو نیز بالا می‌برد! کاملا درست است؛ موتورهای جست و جویی چون گوگل، تجربه کاربری و رابط کاربری شما را می‌سنجند. هر چه استفاده از سایت شما راحت‌تر و جذاب‌تر باشد، امتیاز شما در گوگل نیز بالا می‌رود.

ارزش محتوا در بازاریابی

خیلی از ما تخصصی در این زمینه نداریم؛ استفاده از یک متخصص طراحی وب به تنهایی نیز نمی‌تواند نیازهای شما را برطرف کند. چرا که بالاتر هم گفته شد؛ سایت باید بر اساس اصول روانشناسی طراحی شود! در چنین حالتی، راه حل شما استفاده از یک تیم کاملا حرفه‌ای برای طراحی وبسایت است. تیمی که از روانشناس گرفته تا طراح و متخصص UI و UX را در خود دارد.

آجرهایی که باید برای ساخت یک وبسایت عالی روی هم بچینید!

طراحی کاربردی و مناسب یک سایت، نکاتی دارد که باید به هنگام طراحی یا بررسی سایت، در ذهن داشته باشید. پایین‌تر سه اصل مهم برای یک طراحی کاربردی و کاربر پسند را برای شما آورده‌ایم. با بررسی این اصول در سایت فعلی خود یا قرار دادن آن‌ها در برنامه سایتی که می‌خواهید طراحی کنید؛ به شما کمک می‌کند بتوانید نهایت استفاده را از سایت خود ببرید.

طراحی یک سایت عالی

بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو

همه به خوبی به این موضوع آگاه هستیم که بهینه سازی سایت‌ کسب و کارهای مختلف برای موتورهای جست و جو، آنچنان روری نیست! این مسئله کاملا درست است؛ سایت‌هایی که برای کسب و کارها یا شرکت‌ها طراحی می‌شوند، نیاز آنچنانی برای تمرکز بر روی سئو ندارند. دلیل این ماجرا این است که اکثر آنها با استفاده از تبلیغات خود را به مردم معرفی می‌کنند؛ اما تبلیغات همیشگی نیست! موتورهای جست و جو امروزه بیشتر از خود اینترنت برای مردم اهمیت دارند!

بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو

اما راه حل چیست؟ راه حل این است که محتوای داخل سایت خود را چک کنید و مطمئن شوید از یک استراتژی مناسب برای سئو استفاده می‌کنید. حتی اگر سایت شرکتی دارید و به شما توصیه شده که در آن محتوا گذاری نکنید؛ یک وبلاگ جداگانه برای تولید محتوا ایجاد کنید. دنیای مجازی، دنیای محتوا است. پس تا جایی که می‌توانید برای محتوا وقت بگذارید.

تجربه کاربری در طراحی سایت

هر قدمی که در طراحی وبسایت خود برمی‌دارید باید این را با خود زمزمه کنید که تجربه کاربری، حرف اول را می‌زند و به همین علت باید الویت شما در طراحی سایت باشد. این را به خاطر بسپارید! اگر مخاطبین شما، چیزی را که به دنبالش هستند را در سایت شما پیدا نکنند؛ خیلی راحت به گوگل بر می‌گردند و دوباره نتایج جست و جو را برای جوابی بهتر بررسی می‌کنند. همیشه به شکلی سایت خود را طراحی کنید که مخاطبان خود با سلیقه‌های متفاوت را راضی نگه دارد.

تجربه کاربری در طراحی سایت

برای اینکه تجربه کاربری را به حداکثر برسانید، از سلامت تمامی لینک‌های درون سایت مطمئن شوید و سرعت سایت را در لیست الویت‌های خود قرار دهید. همانطور که می‌دانید، داشتن سایتی که بتوانید به راحتی از روی موبایل نیز به آن دسترسی داشته باشید، از نیازهای دنیای امروزی است که در گوشی‌های هوشمند خلاصه شده است.

نرخ تبدیل بازدید کننده به کاربر و کاربر به خریدار

نرخ تبدیل برای یک وبسایت خوب باید بالای 10 درصد باشد. اگر وبسایت شما نرخ تبدیل پایین‌تری داشته باشد، می‌توانید به این شک کنید که در طراحی یا استراتژی‌های بازاریابی شما مشکلی به وجود آمده است. برای حل این مشکل باید طراحی و استراتژی‌های بازاریابی خود را بررسی کنید و به سرعت به دنبال حل کردن آنها باشید.

نرخ تبدیل بازدید کننده به کاربر و کاربر به خریدار

دقت کنید که استفاده از رنگ‌های روشن و زنده در ‌طراحی سایت، حس شادی و رضایت را به کاربر القا می‌کند و در نهایت باعث افزایش نرخ تبدیل سایت می‌شود. سعی کنید از رنگ‌هایی که در برند سازی و لوگو خود نیز استفاده کرده‌اید، در سایت خود استفاده کنید. این کار نیز باعث افزایش حس اعتماد در بازدیدکنندگان و کاربران سایت شما می‌شود.

طراحی وبسایت و بازاریابی

در این مقاله به خوبی با تاثیر طراحی اصولی وبسایت بر بازاریابی آشنا شدیم. همانطور که گفته شد، طراحی سایت با اینکه کار خیلی راحتی به نطر می‌رسد بسیار پیچیده است و برای انجام آن به تیمی متشکل از طراحان UI، طراحان UX و روانشناسان نیاز داریم. بهترین راه برای طراحی اصولی سایت، استفاده از آژانس‌های طراحی سایت حرفه‌ای است. با طراحی اصول یک سایت، به کسب و کار خود شخصیت می‌بخشیم و در دراز مدت اثرات آن را بر روی استراتژی‌های بازاریابی خود، خواهیم دید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید