معرفی بهترین فونت برای تولید محتوا

  • نویسنده : سمیرا فهیمی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/11/14
معرفی بهترین فونت برای تولید محتوا

همان طور که در جریان هستید، امروزه فونت‌های فراوانی به منظور تایپ و تولید محتوا به وجود آمده‌اند. این در حالی است که در گذشته تعداد آن‌ها چندان زیاد نبود و شاید افراد آن طور که باید و شاید نمی‌توانستند به اهداف خود دست پیدا کنند. امروزه اما شرایط تغییر کرده است و مردم قادر هستند تا مطابق با سلیقه و نیازی که دارند، یک فونت را برای یک محتوا برگزینند. هدف اصلی این مقاله این است که به شما بگوییم بهترین فونت برای تولید محتوا و استفاده در سایت یا شبکه های اجتماعی ای مانند اینستاگرام، چه مواردی هستند.

پس در صورتی که شما نیز از تولید کنندگان محتوا هستید و می‌خواهید در این خصوص به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید، این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید.

برترین فونت های محتوایی چه ویژگی‌های دارند؟

عدم انتخاب فونت درست برای تولید محتوا می‌تواند باعث دلزدگی مخاطبان از کار شما شود. امروزه افراد زیادی هستند که توجه خاصی به این موضوع ندارند. آن‌ها در نهایت می‌بینند که مخاطبانشان رفته رفته از آن‌ها جدا می‌شوند و به سراغ رقیبان می‎‌روند. بنابراین با انتخاب یک فونت مناسب، چند گام پیشرفت خواهید داشت.

انتخاب یک فونت خوب در درجه اول به کسب و کارتان بستگی خواهد داشت. شما ابتدا باید در مورد کسب و کار خودتان به خوبی تحقیق کرده و سپس فونتی را برای آن در نظر داشته باشید. می‌توانید در این زمینه به رقبای هم حوزه دقت داشته باشید و ببینید که دلیل پیشرفت آن‌ها، داشتن چه فونتی بوده است. البته پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه کمی هم خلاقیت به خرج دهید و متفاوت باشید.

ضمن این که فونتی که انتخاب می‌کنید، باید کاملا خوانا و زیبا باشد تا مخاطب بتواند ارتباط زیادی با آن برقرار کند. برای نمونه اگر شما سایتی را در اختیار دارید، باید فونتی مناسب برای یک سایت و همچنین کسب و کار خود در نظر داشته باشید. اگر این فونت به اندازه کافی زیبا و خوانا باشد، قطعا مخاطب در همان ابتدا متوجهش خواهد شد.

فونت برای تولید محتوا

فراموش نکنید که انتخاب یک فونت خوب می‌تواند حتی روی احساسات و طرز فکر مخاطبان نیز تاثیر داشته باشد. تصور کنید که یک فروشگاه آنلاین دارید. با انتخاب یک فونت خوب می‌توانید حتی فروشتان را هم افزایش دهید. حال اگر برعکس این موضوع عمل کنید، بی شک فروش آن چنانی، رقم نخواهید زد.

بهترین فونت های فارسی برای اینستاگرام

اینستاگرام از آن ابزارهایی است که، تولید محتوا اهمیت فراوانی در آن دارد. به همین دلیل فونت‌های خوبی باید در آن به کار رود. از برجسته‌ترین فونت‌هایی که به منظور ساخت کاورهای اینستاگرام به کار می‌رود، می‌توان به استعداد، وزیر، شبنم، ناهید، گندم، تنها، صمیم، پرستو و ساحل اشاره داشت.

البته فونت‌های دیگری هم هستند که برای کاورهای این برنامه به کار می‌روند. با توجه به این موضوع که فونت کاور شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد، پیشنهاد می‌شود از فونت‌هایی استفاده کنید که به اندازه کافی بزرگ هستند و حالت تیتر را برای شما دارند. در صورت توجه شما به جزئیات و استانداردهای لازم، مردم نیز اهمیت زیادی به پست‌های شما خواهند داد.

فونت های رایگان برای تولید محتوا

در این بخش از مقاله قصد داریم تا چند تا از بهترین فونت‌های رایگان موجود در اینترنت را به شما معرفی کنیم. دریافت این فونت‌ها به هیچ وجه کار دشواری نخواهد بود و تنها کافی است که جست و جویی در مرورگر خود داشته باشید.

1- ایران سنس

بی شک ایران سنس را باید پرطرفدارترین فونت ایرانی در سال‌های اخیر به شمار آورد. این فونت روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند و بد نیست شما نیز در کارتان توجه فراوانی به آن داشته باشید. برای اپلیکیشن‎ها و سایت‌ها بیشتر از این فونت استفاده می‌شود. برای مثال می‌توان به برنامه‌های کافه بازار، آپارات، دیوار، اسنپ و موارد مشابه ایرانی اشاره داشت که ایران سنس را انتخاب کرده‌اند.

2- ایران یکان

ایران یکان نیز همچون ایران سنس از فونت‌های پرطرفدار در ایران به حساب می‌آید. سایت‌هایی نظیر شیپور، دیجی کالا و روبیکا اکنون از این فونت بهره می‌برند.

3- کلمه

کلمه یکی از فونت‌های جدیدی بوده که با استقبال خوبی هم از سوی مردم مواجه شده است. این فونت در این روزها توسط کسب و کارهای نوین استفاده می‌شود و ظاهری خلاقانه و جذاب هم دارد.

4- سرباز

فونت سرباز را هم می‌توان از دیگر فونت‌های مطرح دانست که به تازگی عرضه شده است. البته این فونت در طول ماه‌ها برای چند بار به روز شد و هر بار بهتر از قبل در دسترس قرار گرفت.

5- دانا

این فونت شباهت زیادی به خط نسخ دارد و باز هم طرفداران خاص خود را دارد. این فونت به صورت رسمی در سال 98 منتشر شد و می‌تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما عزیزان باشد.

6- مربع

این را هم می‌توان یکی از فونت‌های هندسی به شمار آورد که ریشه در خط کوفی بنایی دارد. اگر چنین نیازی را در کسب و کار خود حس می‌کنید، دریافت این فونت را از دست ندهید.

7- کارا

کارا هم یکی دیگر از آن فونت‌های مدرن است که بیشتر برای طراحی اپلیکیشن‌ها و همچنین سایت‌ها به کار می‌رود.

بهترین فونت های انگلیسی برای محتوا

ممکن است کسب و کار شما به گونه‌ای باشد که بخواهید در محتواهای خود زبان انگلیسی را هم وارد نمایید. امروزه مشاغل زیادی به این صورت در فضای مجازی به وجود آمده‌اند و نباید از آن‌ها به سادگی عبور کرد. از بهترین فونت‌های انگلیسی که برای تولید محتوا به کار می‌رود، می‌توان به Candara، Bodoni MT، Bebas Neue، Lato، Ubunto و Minion Variable Concept اشاره داشت.

بهترین فونت انگلیسی برای پست اینستاگرام

شما عزیزان برای ساخت کاور و یا نوشتن متن در ویدیوها و تصاویر خود در اینستاگرام نیز به فونت انگلیسی نیاز پیدا خواهید کرد. برای این موضوع نیز فونت‌های بسیار خوبی در نظر گرفته شده است که دانلود آن‌ها کمترین زمان ممکن را از شما خواهد گرفت. از جمله پرکاربردترین آن‌ها نیز باید به سریف، سنس سریف، Brush، Retro و Vintage اشاره کرد.

برترین و خواناترین فونت برای اینستاگرام کدام است؟

بی شک تمام مواردی که چه در قسمت فونت‌های فارسی اینستاگرام و چه بخش انگلیسی آن گفته شد، برای خوانندگان خوانا و جذاب خواهد بود. تنها کافی است که خودتان آن‌ها را امتحان کنید. سپس به همه چیز پی خواهید برد. برای این که بدانید کدام یک از این فونت‌ها برای شما مناسب است، بهترین کار این است که همه آن‌ها را دریافت کرده و مقایسه‌ای میان آن‌ها انجام دهید.

بهترین فونت های فارسی برای سایت

برای یافتن بهترین فونت‌های فارسی برای سایت می‌توانید به بخش فونت‌های رایگان برای تولید محتوا در همین مقاله مراجعه کرده و یکی را برگزینید. البته فونت‌های دیگری هم برای تولید محتوا در سایت استفاده می‌شود که می‌توانید نیم نگاهی به آن‌ها نیز داشته باشید. از این گزینه‌ها باید انجمن و یکان بخ را نام برد که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند.

و در نهایت…

افراد زیادی هستند که از همان فونت‌های ایران سنس یا ایران یکان برای تولید محتوا در سایت خود بهره می‌برند؛ شما نیز می‌توانید یکی از آن‌ها باشید. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و بتوانید بهترین فونت برای کسب و کار خود را انتخاب نمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید