5 راه برای شروع دیجیتال مارکتینگ در 24 ساعت آینده

  • نویسنده : امید ابوالحسنی
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/07/26
5 راه برای شروع دیجیتال مارکتینگ در 24 ساعت آینده

در برخی مواقع باید فکر کردن را متوقف کرده و شروع به انجام کار کنید. وقتی صحبت از شروع دیجیتال مارکتینگ می‌شود، این حالت دو چندان است زیرا انجام هر کاری می‌تواند فوراً بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد. در این مقاله نحوه شروع بازاریابی آنلاین در 24 ساعت آینده آورده شده است.

شما متوجه شده اید که باید کاری را در رسانه‌های اجتماعی انجام دهید و احتمالاً یک یا دو تبلیغ ایمیلی ارسال کنید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید. خوشبختانه دیجیتال مارکتینگ دائمی ‌نیست و شما می‌توانید از اول شروع کرده یا تغییرات لازم را اعمال کنید. با دیجیتال مارکتینگی، شما امکان دسترسی رایگان به خیل عظیمی ‌از مشتریان را خواهید داشت.

نه تنها می‌توانید محتوای با کیفیت ایجاد کنید که باعث می‌شود آنها عاشق برند شما شوند، بلکه می‌توانید تجزیه و تحلیل‌های داده‌های مربوط به سایتتان را به متخصصان بسپارید. دیجیتال مارکتینگ گام بعدی در استراتژی بازاریابی شما است و در اینجا دقیقاً نحوه شروع کار در 24 ساعت آینده آورده شده است.

می‌توانید استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را در 24 ساعت آینده با یک یا چند مورد از این استراتژی‌ها شروع کنید:

  • شماره 1: ایجاد یک کانال دیجیتال مارکتینگ
  • شماره 2: برای مشتریان خود یک ایمیل ارسال کنید
  • شماره 3: محتوا به کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود ارسال کنید
  • شماره 4: نظر مخاطبین خود را در مورد آینده جویا شوید
  • شماره 5: از برندسازی شخصی خود برای صحبت در مورد تخصص خود استفاده کنید

۱- ایجاد یک کانال دیجیتال مارکتینگ

بهترین کاری که می‌توانید برای شروع دیجیتال مارکتینگ انجام دهید این است که کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود را راه اندازی کنید. اولین قدم برای شروع استراتژی دیجیتال مارکتینگ ایجاد کانال برای آن است. دقیقا در این نقطه است که در ایران اکثر دیجیتال مارکترها گیج می‌شوند و از خود می‌پرسند: “ما کدام کانال را انتخاب کنیم؟”

پاسخ بر اساس نیاز مشتری شما است. اولین کانال دیجیتال مارکتینگ شما باید در پلتفرمی باشد که مشتری بیشتر وقت خود را در آن صرف می‌کند.

به عنوان مثال، یک بوتیک آنلاین می‌تواند به Instagram و TikTok توجه داشته باشد. یک شرکت رسانه ای باید یک خبرنامه ایمیلی یا یک حساب توییتر ایجاد کند. در تعاملات بین شرکتی می‌توان از Quora و Reddit استفاده کرد. اگر نمی‌دانید از کدام کانال شروع کنید، حدس نزنید. از مشتریان فعلی خود بپرسید که بیشتر وقت خود را در کجا می‌گذرانند و سپس یک استراتژی در مورد آن کانال‌ها ایجاد کنید.

۲- یک ایمیل برای مشتریان خود ارسال کنید

اگر مشتری دارید، پس یک لیست ایمیل دارید! از آنجایی که شما قبلاً این کانال دیجیتال مارکتینگ را دارید، بیایید از آن به طور استراتژیک استفاده کنیم تا مشتریان شما را به دوستان، خانواده و مخاطبان آنلاین معرفی کرده و مشتریانتان را افزایش دهید.

بازاریابی ایمیلی با یک ایمیل معرفی کننده شروع می‌شود. این اولین ایمیلی است که شخصی از کسب و کار شما دریافت می‌کند و در ایمیل‌های بعدی که ارسال می‌کنید به آن‌ها می‌گویید شما چه کسی هستید و چه انتظاری دارید.

به عنوان مثال، می‌توانید به مشتریان خود اطلاع دهید که در حال هدیه دادن هستید و برنده از بین افرادی که لینک ارجاع خود را به اشتراک می‌گذارند انتخاب می‌شود. یا، می‌توانید به مخاطبان خود بگویید که به زودی پیشنهاد ویژه ای در اختیار شماست و به آنها ایمیل می‌زنید تا در صورت پخش زنده به آنها اطلاع دهید. ایمیل بهترین کانال دیجیتال مارکتینگ برای تبدیل بازدید کننده به خریدار است. بنابراین مطمئن شوید که از آن استفاده می‌کنید.

۳- محتوا در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود ارسال کنید.

اینکه در شبکه‌های اجتماعی حضور دارید به این معنی نیست که استراتژی دارید. ممکن است یک کارآموز را به کار گیرید تا به طور تصادفی مطالبی را از طرف نام تجاری شما در آن رسانه اجتماعی ارسال کند، اما واقعیت این است که کار با رسانه‌های اجتماعی یک کار تمام وقت است (اگر می‌خواهید این کار را به درستی انجام دهید). این نیاز به یک استراتژی برای جلب نظر مشتریان دارد و برای بازگشت سرمایه باید محتوایی بسیار جذاب ایجاد کنید.

شروع دیجیتال مارکتینگ

هرچند لازم نیست همه این کارها را در 24 ساعت آینده انجام دهید. برای شروع دیجیتال مارکتینگ از امروز، تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوایی را در رسانه‌های اجتماعی خود ارسال کنید. این می‌تواند یک استوری اینستاگرامی ‌باشد که پشت صحنه کار در شرکت شما را نشان می‌دهد، یک پست یا یک توصیف، یا یک توییت در مورد یک ایده که برند شما در صنعت خود دارد. با شروع انتشار، استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما آغاز می‌شود.

۴- نظر مخاطبان خود را در مورد آینده جویا شوید.

بازاریابی این است که سوالات مربوط به مشتری خود را بپرسید و از آنها بخواهید آنچه را که می‌خواهند به شما بگویند. اگر به روش دیگری این کار را انجام می‌دهید، ما با اطمینان می‌گوییم که اینگونه به نتایج مورد نظر خود نمی‌رسید. برای شروع دیجیتال مارکتینگ در 24 ساعت آینده، از مخاطبان خود بپرسید که چه محتوایی را دوست دارند از شما ببینند. این در حیطه تحقیقات بازار است و یک گام اساسی برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی به شمار می‌رود.

می‌توانید از مشتریان فعلی، مشترکین یا هر مخاطبی در شبکه‌های اجتماعی که تصور می‌کنید ایجاد کرده اید بپرسید. بر اساس بازخورد آنها، می‌توانید محتوایی را ایجاد کنید که استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را بر اساس آن ایجاد کنید.

۵- برندسازی شخصی رسانه‌های اجتماعی خود برای برند

اگر یک لیست ایمیل یا مخاطبان رسانه‌های اجتماعی برای نام تجاری خود نداشته باشید، چه اتفاقی می‌افتد؟ خوب، وقت آن است که به پروفایل برند خود در رسانه‌های اجتماعی خود نگاه کنید. برندسازی شخصی سودهای زیادی را به همراه دارد زیرا این یک تعریف مبالغه آمیز یک برند از خودش نیست. این یک مدیرعامل، موسس یا کارمند است که نشان می‌دهد چقدر از مشکل مشتری خود اطلاع دارد و چرا آنها کاملاً در موقعیتی هستند که می‌توانند مشکل را برای آنها حل کنند.

برندسازی شخصی رسانه‌های اجتماعی

برندسازی شخصی نوعی دیجیتال مارکتینگ است. شما از پروفایل‌های شخصی خود در رسانه‌های اجتماعی (مانند اینستاگرام یا توییتر) برای آموزش دادن، نشان دادن پشت صحنه کسب و کار خود، صحبت درباره محصولات خود و پرسیدن سوالات از مخاطبان خود که به شما در ایجاد محتوا بیشتر کمک می‌کند، استفاده خواهید کرد. برندسازی شخصی هیچ ضرری ندارد، به ویژه اکنون که مصرف کنندگان بیشتر به محتوای تولید شده توسط کارکنان علاقه مند هستند تا محتوای ایجاد شده توسط برند. یکی از بهترین نمونه‌های برندسازی شخصی در ایران را می‌توان علی حاج محمدی معرفی کرد که به کمک برند سازی شخصی از نام خود توانسته تاثیر بسیار مثبتی روی برند خود به نام ژاکت و همیار وردپرس بگذارد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید