۱۲ ترفند مهم در خصوص سئو شاپیفای

 • نویسنده : امید ابوالحسنی
 • زمان مطالعه : 26 دقیقه
 • تاریخ انتشار : 1400/02/15
۱۲ ترفند مهم در خصوص سئو شاپیفای

شاپیفای یکی از محبوب ترین و پر مخاطب ترین پلتفرم های است که توسط فروشندگان آنلاین در تجارت های آنلاین استفاده میشود.  این پلتفرم کارها را سریع و آسان می کند. ولی هنوز بعضی از تکنیک های سئو وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها پلتفرم فروشگاهی خود را به بهترین شکل ممکن در بالای لیست جستجو قرار دهید. توصیه‌های سئو شاپیفای که در ادامه به آنها اشاره شده می تواند شما را به سمت ضروریات لازم برای ماندن در بالای نتایج گوگل و یا پر مخاطب بودن هر چه بیشتر فروشگاه تان راهنمایی کند. به شما توصیه می کنیم از نکته های ارائه شده در این مقاله به بهترین شکل ممکن برای بهبود بازدید فروشگاه خود استفاده کنید و  تا انتها با ما همراه باشید.

 دلایلی که شما باید شاپیفای ایکامرسی را برای فروشگاه آنلاین خود انتخاب کنید:

 •  این نوع فروشگاه بسیار انعطاف پذیر است می‌تواند با نیازهای شما مطابق شود.
 • قابلیت کاربری آسانی دارد.
 • برای خرید shopify قابلیت های بسیاری وجود دارد.
 •  پلتفرم ایکامرس ecommerce پیشرفته با ویژگی های سئو ی فوق العاده را در اختیار شما می گذارد.

شما با استفاده از فروشگاه پلت فرم فروشگاهی ecommerce به چه چیزی دست خواهید یافت:

 •  سیستم مدیریت محتوا بر اساس وب برای آپدیت وب سایت و فروشگاه شما بسیار مناسب است.
 • با استانداردهای w3c مطابقت دارد .
 • درگاه های بسیار امنی را در اختیارتان می گذارد.
 •  به آسانی با دستگاه  پز قابل استفاده خواهد بود.
 • دیزاین سایت منحصر به خود را خواهید داشت و کنترل کامل html و css را در اختیار شما قرار میدهد.
 • حمایت مشتری و توصیه های فنی فراوانی برای کمک به شما در صورت نیاز وجود دارند.

ترفند های سئو برای پلتفرم ایکامرس فروشگاهی شاپیفای

 می‌خواهید  مجموعه ای برای فروشگاه آنلاین خود داشته باشید و نیاز به استفاده از تکنیکهای سئو دارید. شاپیفای یک سیستم مدیریت محتوای ایکامرس پیشرفته بوده و خرید از طریق کارت اعتباری را راحت میکند که البته در این خریدها سئو نقش مهمی دارد. از ساختار سایت تا ساختار داده ها، توجه کنید که فاکتورهای سئو چگونه عمل میکند .بخصوص در هنگامی که استفاده از شاپیفای ضروری و حیاتی است.

با استفاده از قدرت سئو شما می توانید احتمال جذب ترافیک و خرید از سایت تان را افزایش دهید و احتمال بالا آمدن سایت از طریق گوگل یاهو و بینگ را به همین صورت افزایش بخشید. هرچند بعضی از فاکتورهای نیاز به توجه بیشتر نسبت به دیگر فاکتورها دارند.

 در ادامه به ۱۲ ترفند مهم و اساسی برای بهبود سئو از طریق سایت فروشگاهی شما می پردازیم :

 • از محتوای کپی در سایت فروشگاهی پرهیز کنید.
 • عنوان صفحه منحصر به فرد برای سایتتان تولید کنید و توصیفات مطالب را برای پیج تان به کار گیرید.
 •  از عکس‌های فروشگاه تان بیشتر استفاده کنید .
 • لینک محصولات فروشگاه را در صفحه اصلی درج کنید.
 • سئو ی فنی برای شاپیفای اساسی است.
 • از طرح‌های قانونی و دامنه قانونی استفاده کنید .
 • نقشه سایتتان را در کنسول جستجوی گوگل قرار دهید.
 • برای فروشگاه آنلاین تان لینک های حمایتی با کیفیت بالا تولید کنید .
 • سهل انگاری نکنید و محصولات قدیمی پیج را مجدداً دایرکت کنید و تا ۳۰۱ ریدایرکت برای محصولات قدیمی پیش بروید.
 • اپلیکیشن های رایگان بررسی اجناس را نصب کنید ویژگیهای بلاگ را در فروشگاه شاپیفای کانفیگ کنید.

 ۱ . محتوای کپی شده را از فروشگاه حذف کنید.

محتوای کپی شده معمولاً به متن های اشاره دارد که کاملاً مشابه وبسایت دیگر باشند . پیج میتواند در سایت خود شما یا حتی فرد دیگری باشد هیچ فرقی نمی کند.

برای هر وب سایت فروشگاهی محتوای کپی می تواند فاجعه باشد. اگر توسط موتورهای جستجو شناسایی شود فرقی نمی کند این موتورهای جستجو گوگل و یاهو یا هم موتور جستجوی دیگری باشد. هرچند مانتوهای جستجو نسبت به کپی در اینترنت بسیار شکیبا هستند. ولی کپی خارجی در صورتی که کاملا مشخص باشد که از سایت دیگری برگرفته شده است به احتمال زیاد می تواند اثر معکوس داشته باشد و باعث پایین آمدن رتبه فروشگاه شما در موتور جستجو شود.

بسیاری از فروشگاه های آنلاین از محتوای کپی استفاده می‌کنند. خبر خوب برای شما این است که اگر این مشکل را حل کنید. تاثیر بسیار خوبی بر روی آمار بازدید سایت شما خواهد داشت. حال سوال این است که چطور می توانید این موارد کپی را پیدا کنید

مرتباً تست انجام بدید و چک کنید تا مطمئن شوید که ۱۰۰% محتوای سایت شما منحصر به فرد است. به احتمال زیاد ابزارهای وجود دارد مانند چکر ها ی موجود، که این ابزارها می‌توانند در شناسایی کپی های محتوای خارجی به سرعت به شما کمک کنند و کپی بودن محتوای سایتتان را تشخیص دهند.

برای اینکه تشخیص دهید محتوای سایت شما کپی است یا نه، می توانید از بات هایی که در این زمینه وجود دارد بهره ببرید. وقتی که این بات ها اشاره کند محتوای پیدا بین ۸۰ درصد شباهت وجود دارد به این نتیجه می رسید که محتوای سایت شما کپی شده است.

بر اساس راهنمای محتوای گوگل، این سایت محتوای کپی را به این گونه توصیف می‌کند محتوای کپی شده معمولاً اشاره به حجم محتوایی دارد که بین دامنه ها و یا در داخل همان دامنه نه کاملاً مشابه هم بوده و یا درصد شباهت زیادی داشته باشند. اغلب این مسئله قابل تشخیص نیست مثال هایی از محتواهایی که تشخیص کپی بودن آنها سخت است در زیر آورده شده است:

 فروم های گفت و گو که می‌تواند به صورت صفحات عادی و یا صفحات مطابق با ابزارهای موبایل باشند. آیتم های فروشگاهی که از طریق url های خاصی لینک شده یا نشان داده شدند. صفحات قابل کپی وب پیج ها .

در  ادامه ی این مطلب به چندین مورد از آنها  اشاره می‌کنیم:

 • استفاده از طرح‌های قانونی و یا دامنه های مطابق با قانون
 •  فراهم کردن ۳۰۱ دایرکت مجدد
 • راه های دیگر برای برطرف کردن محتوای کپی شده خارجی

اگر شما مجموعه قانونی دارید و ۳۰۱ دایرکت مجدد هم به کار برده اید. ولی هنوز می بینید برخی از محتوای تان کپی به نظر می رسد و متعلق به سایت هایی است که در واقع اینطور نیست شما دو گزینه پیش رو دارید:

 از صاحبان سایت بخواهید که محتوای سایتش را تغییر بدهد. البته در صورتی که فکر میکنید از شما کپی کرده است.

 متن خود را ادیت کنید اگر فکر می کنید، هر دوی شما از محتوای یکسانی در جای دیگر استفاده کرده اید که این مورد در مواقعی اتفاق می‌افتد که برای مثال  از توصیفات محصول تولیدی که توسط کارخانه ارائه می‌شود استفاده کرده باشید.

 اگر راه حل پیشین کار نکرد و در آینده شما می توانید کپی جدیدی تهیه کنید، آسان ترین و سریع ترین راه برای شما خواهد بود .

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ادامه ترفند ها برای سایت های فروشگاهی آشنا سازیم.

۲.عنوان پیج منحصر به فرد ایجاد کنید و توصیفات مطالعات در پیج خود اضافه کنید.

 عناوین پیچ و توصیفات متا المنتهای مهمی برای وب سایت هایی هستند که توسط موتور جستجو به نمایش در آورده می شوند عنوان و توصیف متا باید شامل واژگان کلیدی مرتبط با محتوای پیج باشد. هرچند این یک پست وبلاگ در رابطه با انواع چرم و یا در مورد یک جفت چکمه باشد.

این پیج منحصر به فرد شامل متادیتا به شما کمک می کند تا موتور جستجوگر متوجه شود که پیج شما در رابطه با چه موضوعی است . هرچه  موضوع سایت شما توسط موتور جستجوگر بهتر درک شود امکان بالا آمدن در نتیجه جستجو توسط موتور جستجوگر بیشتر می شود.

هر عنوان و توصیف باید به بهترین شکل ممکن نوشته شود. به این ترتیب شما قادر خواهید بود وبسایت خود را به بهترین شکل ممکن با سئو مطابقت دهید. تعداد لغت هدف برای عنوان باید ۶۰ کاراکتر باشد در حالیکه برای تگ توصیفی ۱۶۰ کاراکتر استفاده می شود. اگر شما پیج های زیادی دارید که نیاز به اضافه کردن واژگان کلیدی یا عناوین و توصیفات طولانی و یا کوتاه دارید ، این برای شما پروژه زمانبر خواهد بود. ولی پروژه ای هست که در هر صورت باید انجام شود و ارزشش را خواهد داشت. چون به احتمال بسیار زیاد شما قادر خواهید بود در جستجوی گوگل و یاهو جستجوی دیگر رنک و رتبه بالا به دست آورید.

چگونه عناوین و توصیفات متا را در شاپیفای ویرایش کنیم

شما در فروشگاه آنلاین تان ، ابتدا به سایت فروشگاه رفته و سپس وارد پرفرنس preference می‌شوید برای اینکه عنوان و یا توصیفات خود را تغییر دهید.

ترفند حرفه ای

 از استفاده از واژگانی مانند بنابراین، اما، یک، یا ، و، اگر، خودداری کنید.

 از این فرمت استفاده کنید؛

 کلید واژه های ابتدایی، کلید واژه های ثانویه، نام برند.

 ۳. تصویر فروشگاه آنلاین خود را بهبود بخشید .

بهبود و ارتقای تصویر برای فروشگاه آنلاین امر ضروری تلقی می شود. مانند ابزارهای دیگر که برای بهبود رنک یا رتبه در موتور جستجو به کار می آیند. برای سالها از تگ ها توسط موتورهای جستجو به عنوان مسیر میانبر برای تشخیص اینکه چه عکس ها یی در وبسایت قرار گرفته است و اینکه در رابطه با چه موضوعی است استفاده می‌شد تمام عکس های شما باید شامل تکه های مناسب با واژگان کلیدی مرتبط باشد. به این خاطر که اگر کسی در جستجوی عکس چکمه های قرمز باشد ، برای مثال عکس هایی از سایت شما شانس بیشتری برای نشان داده شدن به مخاطب و یا مشتری توسط تکه هایی که شما ارائه می دهید، داشته باشد.

همچنین باید قابلیت در دسترس بودن را نیز در نظر بگیرید . خریداران و مشتریان شما که مشکل بینایی دارند برای بررسی ممکن است از اسکرین ریدر و یا صفحه خوان استفاده کنند.برای این منظور شما می توانید از تگها برای توصیف عکس هایتان استفاده کنید در این صورت هرچقدر تگهای شما بهتر باشد ،ازسایت شما خرید بیشتری انجام می‌شود.

سئو شاپیفای

استانداردهای دسترس پذیری خوب ، یکی از چندین فاکتور مهم در توانایی در دسترس بودن سایت شما توسط موتورهای جستجو گر می باشد. بنابراین هر گاه شما از عکس هایی در وب سایت فروشگاهی خود استفاده میکنید، به این جزئیات نهایت توجه را داشته باشید.

 درحالی که آلت- تک  ها alt-tag را برای عکس های آماده می کنید نکات مهمی که باید در نظر بگیرید به این ترتیب است

 همیشه توصیفات مناسب بدون در نظر گرفتن واژگان کلیدی به عکس ها اضافه کنید

از طرح های منحصر به فرد استفاده کنید

 الت-تگ alt-tag ها باید کوتاه و شامل توضیحات واضح در رابطه با عکس باشند

آلت-تگ ها رابه صورت کلید های کوچک و یا عکس های کوچک تر به کار نبرید.

برای اضافه کردن آلت-تکست alt-text به خود این مراحل را دنبال کنید.

از ادمین شاپیفای خود محصول را انتخاب کنید و سپس از پروداکت تمام محصولات را انتخاب کنید.

 روی نام محصول  سه نقطه کلیک کنید.

 سپس ادیت متن را انتخاب کنید مرحله بعد متن خود را اضافه و یا ویرایش کنید و این کار را در داخل باکس ایمیج تکست image text انجام دهید.

 سپس ذخیره را بزنید .

در اینجا ویدئویی قرار دارد که دقیقا شما را راهنمایی می کند چگونه تکست را به محصول فروشگاهی خود اضافه کنید.

برایتان عجیب است که چگونه این کار با اپلیکیشن های اندروید و ios قابل انجام است.شاپیفای هلپ سنترshopify help centre به شما توضیح می دهد که چگونه متن را به عکس شاپیفای در موبایل خود اضافه کنید.

 ۴. همیشه لینک محصولات پیج خود را از داخل هوم پیج صفحه اصلی اضافه کنید.

هوم پیج یا صفحه اصلی وب سایت شما معمولاً مرکز وب سایت شما است و این پیج اخلاق خوب و قدرتمند ترین پیج در بین سایر صفحات است. ایجاد لینک های از هوم پیج یا صفحه اصلی  مسیر واضحی  را به مخاطب و یا بازدید کننده سایت شما می دهد که می تواند توسط آن وارد فروشگاه شما شود و ساختار سایت شما را بررسی کنند.

هیچگاه پیج های صفحات کالکشن  خود را از صفحه اصلی لینک نکنید (که اغلب به عنوان پیج های کتگوری category شناخته می شوند) این اشتباهی است که خیلی از صاحبان فروشگاه مرتکب با آن می شوند و در بعضی از مواقع این کار را انجام می دهند.  در نتیجه صفحات مهم شما می تواند از دسترس مخاطبان و بازدیدکنندگان دور بمانند و آنها به آسانی بازدید سایت شما را از دست خواهند داد.

البته اگر شما محصولات زیادی ندارید، لینک کردن  هر یک از محصولات فروشگاه می تواند مشتری های شما را دعوت به دیدن کالکشن صفحه اول شما بکند. اما اگر شما ما بیش از چند دوجین محصول داشته باشید، که می‌توان آنها را کالکشن در نظر گرفت، در این صورت این اشتباه باعث ضرر شما خواهد شد.

ترفند حرفه ای

مطمئن شوید کالکشن مهم شما یا صفحات محصول شما از صفحه اصلی سایت شما قابل دسترس هستند. با حاصل شدن این اطمینان شما ارزشمند ترین پیج های شان را به آسانی در دسترس بازدیدکنندگان قرار می دهید. شما می توانید این پیج ها را شامل باکس جستجو نیز  کنید تا در صورت لزوم به بازدید کننده در این امرکمک شود.

با ما در قسمت های بعدی این مقاله همراه باشید تا باهم ترفند های سئو برای سایت های فروشگاهی را مورد بررسی قرار دهیم.

۵. سئوی فنی برای شاپیفای لازم و حیاتی است.

سئو ی  فنی اشاره به سئوی دارد که در آن بهبود ارتقای کارایی موتور جستجوگر، شامل نقش محتوا نمی شود. درسئوی  فنی وبمسترwebmaster باید مطمئن باشد که موارد زیر به صورت مطابق با قوانین موتور جستجوگر عمل می کند:

 فایل های ربات.txt باید تست شوند تا به این صورت اطمینان حاصل شود که بات ها می توانند سایت را پیدا کنند.

 باید اطمینان حاصل کند که سایت نقشه ی  .XML داشته باشد و این نقشه در کنسول جستجوی گوگل ثبت گردد.

کنسول جستجوی گوگل را ایجاد کند و مالکیت خود را تایید کند.

 گوگل آنالیتیک را ایجاد و نصب نماید

 html و css را معتبر نگاه دارد

خطاهای crawl  را تصحیح کرده و مسائل مربوط به دایرکت مجدد یا ریدایرکت را مجدداً بررسی کند

 از تگ های h1,h2,he… بهترین استفاده را کند

کارایی تگ های قانونی و دامنه های قانونی را تصحیح کند

 از ابزار های مانند جی تی متریکس gtmetrix و … استفاده کند تا سرعت بالا آمدن سایت با ابزارهای مختلف را آنالیز کنید.

۶. تگ ها و دامنه های قانونی

قانونی شدن اشاره به این دارد که دامنه یا پیج شما نسخه اصلی از پیج های مشابه است.

برای مثال اگر شما چکمه میفروشید، چکمه ی خود را در رنگ های مختلف ارائه می دهید. شما می‌خواهید یک نمونه را به عنوان ورژن اصلی و اولیه ثبت کنید، به این خاطر که این احتمال وجود دارد توضیحات محصول کاملاً قابل شناسایی نباشد. با این کار شما به موتور جستجوگر می گویید “من میدانم نسخه های مشابه بسیاری وجود دارد ولی همه اونها رو فراموش کن و تنها به url من اعتماد کن.”

این عمل باعث می شود تا موتور جستجوگر به سایت شما به عنوان سایت حاوی مطالب کپی شده شک نکند یک بار دیگر به کپی فکر کنید تشخیص سایت شما به عنوان یک سایت کپی شده یا فیک باعث انتقال  به پایین لیست موتور جستجو خواهد شد.

چگونه دامنه قانونی برای سایت فروشگاهی ثبت کنیم :

در سطح دامنه هر فروشگاه آنلاین می تواند یکی از این سه ورژن را داشته باشد

تمام پیج های بالا می‌توانند محتوای یکسانی را به نشان دهند. ولی برای سایت های جستجوگر این ها متفاوت هستند و هر کدام شامل چیز های مختلف و مجزایی هستند.

در فروشگاه آنلاین ،به قسمت فروشگاه آنلاین بروید، سپس دامنه را انتخاب کنید درد دراپ داون dropdown دامنه انتخاب کنید, سپس تمام ترافیک را به دامن ریدایرکت کنید.

چگونه سایت فروشگاهی را در سطح پیج، قانونی کنیم

قانونی کردن در سطح پکیج شامل طرحهای قانونی می شود . نگران نباشید این مورد خیلی پیچیده نیست ولی کمی متفاوت از سایت های فروشگاهی دیگر عمل می کند.

 تگ های قانونی

 معمولاً تگ های قانونی راهی برای معرفی url های به خصوص به عنوان url های معتبر هستند. در نتیجه جستجو معتبر  بودن شان نشان داده می شود. استفاده بهینه از طریق قانونی موجب می شود تا موتور جستجوگر سایت و محتوای آن را کپی تشخیص ندهد.

به عنوان مثال url های دینامیک زیر همه به محصولات مشابه اشاره دارند:

در بین url های های این نمونه سومین یارانه باید به عنوان url اصلی معرفی شود این پروسه باید تک قانونی را در کنار سایت ایجاد کند.

این تگ در بیشتر از سایت ها به صورت زیر است:

 ولی در اکوسیستم ایکامرس فروشگاهی به صورت متفاوتی عمل می‌کند.

 مراحل اضافه کردن تگ قانونی

۱ در دامنه فروشگاه تان روی فروشگاه آنلاین کلیک کنید و سپس پس تم ها را کلیک کنید.

۲. تیمی را که برای ویرایش مد نظر دارید انتخاب کنید ،اکشن را کلیک کنید و سپس کد ویرایش را کلیک کنید.

۳. در لایه زیر تیم ملی کویت را کلیک کنید.

۴. کدهای ارائه شده در زیر را پیست کنید.

۵. سپس روی  ذخیره کلیک کنید.

۷. نقشه سایت خود را به کنسول گوگل اضافه کنید

 نقشه سایت شامل فایل هایی هست که شما میتوانید به پیج های وب سایت خود اضافه کنید تا گوگل و موتورهای جستجوگر عنکبوتی دیگر اگر بتوانند سایت شما را بر یک سری اصول پایه ای  پیدا کنند. فروشگاههای آنلاین  به صورت اتوماتیک فایل نقشه فایل را که شامل لینک و پیجهای وب سایت شما شامل محصولات را شامل می شوند و شمای کلی از ساختار سایت شما ارائه میدهند.

ولی این فقط بخشی از کار است . آیا شما میخواهید که عکس شما سئوی فوق العاده ای داشته باشد.

در کنسول جستجوی گوگل ثبت نام کنید بنابراین سایت شما به آسانی توسط موتور جستجوگر پیدا خواهد شد

در شاپیفای نقشه سایت در دایرکتوری روت فروشگاه قرار دارد برای مثالexample.com/sitemap.xml

چگونه نقشه سایت را در کنسول سرچ گوگل ثبت کنیم

در کنسول در جستجوی گوگل ثبت نام کنید.

 روی url وب سایت خود کلیک کنید.

در قسمت چپ روی نقشه سایت و اضافه یا تست نقشه سایت کلیک کنید.

۸. مجزا کننده گوگل آنالیتیکس

 وظیفه مجزا کننده گوگل آنالیتیکس قادر است ترافیک وب سایت شما را ثبت و گزارش کند. گوگل آنالیتیکس رایگان است و پر از ویژگی هایی هست که به کمک شما می آیند تا بتوانید رفتار مردم در وب سایت تان را تحلیل کنید . آیا شما می خواهید بدانید که بازدیدکننده ها چقدر وقت روی پست های وبلاگ شما می گذارند؟ شما می توانید پاسخ سوال خود را با استفاده از گوگل آنالیتیکس بیابید.

 ترفند حرفه ای

 همیشه کد آنالیتیکس یونیورسال را اضافه کنید ، این کد به شما اجازه می دهد جدیدترین ورژن گوگل آنالیتیکس را در اختیار داشته باشید .

فروشگاه انلاین تان را باز کنید  وارد فروشگاه آنلاین شوید، سپس به قسمت پرو فرنس preference بروید از آنجا کد آیدی id را در گوگل انالیتیکس پیست کنید.

این کار کمی آسان تر از بعضی از آپشن های سی ام اس cms است بنابراین شما می توانید با خیال راحت از شاپیفای استفاده کنید و برای شما ، شرایط بهتری برای فروش مهیا می‌کند و قطعاً زندگی را برایتان آسان تر خواهد کرد.

برای اینکه که با ۱۲ ترفند سئو برای فروشگاههای ایکامرسی بیشتر آشنا شوید توصیه ما به شما این است است که ادامه این مقاله را به هیچ وجه از دست ندهید.

در این مطلب به ادامه معرفی ۱۲ ترفند سئو برای فروشگاه های آنلاین می پردازیم:

۹. لینک های حمایتی با کیفیت بالا برای فروشگاه آنلاین خود بسازید.

 شما می خواهید تعداد بازدید کننده های فروشگاه آنلاین تان را افزایش دهید با استفاده از لینک های حمایتی که بخشی اصلی از توسعه ی ترافیک سایت شما هستند ،در کنار محتوا و سئوی تکنیکی ،شما قادر به افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت تان خواهید بود.

در کنار این که تنها سایتی داشته باشید که هر کس آن را دوست داشته باشد و در نظر ها بسیار خوشایند واقع گردد، استراتژی های سازندگی حساسی وجود دارد. ولی با یک راه آسان شما می توانید  کیفیت را به دست آورید و ترافیک بالایی که برای فروشگاه خود مد نظر دارید ، در آمازون یلپ ، و وب سایت های مشابه داشته باشید. در این صورت شما لینک های حمایتی قدرتمندی برای جذب ترافیک به وب سایت خود ایجاد خواهید کرد که همه اینها به ارتقای وب سایت فروشگاهی شما می‌انجامد.

در واقع این همان راهی است که بیشترین بازده را را خواهد داشت برای شما البته شما این بازده را را با کمترین تلاش و در کمترین زمان ممکن به دست خواهید آورد.

۱۰. سهل انگاری نکنید و زیبایی که ۳۰۱ برای محصولات قدیمی خود استفاده کنید.

 در شاپیفای اگر محصول شما موجود نباشد و شما قصد داشته باشید که به موتور جستجوگر بفهمانید که این محصول دیگر موجود نیست ریدایرکت ۳۰۱ یک گزینه خوبی برای حل این مسئله میباشد.

 ریدایرکت ۳۰۱ چیست ؟

روشی است که کاربران و موتورهای جستجو را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می کند و این کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهد . این روش بسیار خوبی برای مقابله با url هایی که دیگر وجود ندارند، یا اینکه شما نمی خواهید مردم از این صفحات بازدید کنند . شما باید مطمئن شوید که کاربری و موتور جستجوگر به صفحه مناسب می رود و ارور ۴۰۴ را دریافت نمی کند . یعنی همان اروری که احتمالاً منجر به از دست دادن دائم بازدیدکننده تان خواهد شد.

احتمال دارد شما صفحاتی را برای آیتمهایی حذف کرده باشید که در آینده احتمال دارد دوباره موجود شوند بدون تنظیم ریدایرکت ۳۰۱ به پیج جدید ممکن است پتانسیل مشتری شما کاهش پیدا کند. چراکه پیج در موتور جستجو همچنان ثبت شده است و یا از سایت دیگری لینک شده است

 شما میخواهید بازدیدکنندگان به سمت صفحه جدید بیایند و راه حل برای این مسئله این است که از روی دایرکت url از طریق پرتال ادمین شاپیفای استفاده کنید.

چگونه ریدایرکت های ۳۰۱ را در شاپیفای اضافه کنیم؟

وارد فروشگاه آنلاین شوید، نویگیشن را انتخاب کنید، ریدایرکت های url را انتخاب کنید.

بر روی اضافه کردن ریدایرکت url کلیک کنید.

 دیوار ال قدیم را بنویسید و ریدایرکت جدید را در قسمت مربوطه وارد کنید .

و سپس add  کنید.

توجه کنید تمام url ها شامل صفحاتی هستند که شما برای ریدایرکت باید آن صفحات را حذف کنید.

چه زمانی باید از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنیم

 هنگامی که صفحات وب سایت یا محصولات حذف شدند و یا به مکان جدیدی از فروشگاه انتقال داده می شوند

دامنه هایی که برای همیشه انتقال داده شدند

 اگر پیجی وجود دارد که شامل ارور ۴۰۴ است و منقضی شده است

۱۱. اپ مرور کالای رایگان را نصب کنید

 انواع مختلفی از اپلیکیشن های شاپیفای وجود دارد که به شما کمک می کند فروشگاه تان را ارتقا دهید. اپلیکیشن های رایگان همراه با اپلیکیشنهای هزینه دار شامل این گزینه هستند. این اپلیکیشن ها می توانند به صورتی بسیار کار آمد پروسه ی بازگشت را آسان کنند و حتی مدل های سه بعدی به محصولات شما بدهند.

مزایای استفاده از اپلیکیشن های مرور محصولات شاپیفای:

 پتانسیل بالا  برای کمک به افزایش فروش محصولات شما

اضافه کردن رتبه مرور محصولات شما لیست جستجوی گوگل

۱۲. آراستن و یا کانفیگور کردن ویژگی‌های بلاگ در پلتفرم شاپیفای:

شما فروشگاه آنلاین شما ویژگیهای بلاگ بالایی دارد.  نوشتن پست های وبلاگ روش  فوق‌العاده‌ای برای ایجاد کردن مخاطب است، بنابراین شما می‌توانید تاثیر بیشتری گذاشته و ترافیک ارگانیک بیشتری را به سمت وب سایت خود داشته باشید و در نتیجه تجارت آنلاین خود را بهبود بخشید.

 این مورد به شدت توصیه می شود که از محتوای باکیفیت و رایج استفاده کنید به این دلیل که:

 موتورهای جستجو علاقه زیادی به اتصال کاربران به سایت هایی که مرتباً آپدیت میشوند دارند.

محتوای خوب و مفید باعث می شود سایت شما برای بازدید کننده ها مفید تر و موثرتر باشد. موتور های جستجو می خواهند بازدید کننده ها به سایت هایی بروند که پاسخ خواسته آنها باشد این مورد به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا تشخیص دهند چه موضوعی و موضوع هایی در سایت شما معتبر است است. پست هایی که می نویسید همچنین این شانس را دارند که رتبه بیاورند که این امر نیز آنها را منبع دیگری برای جذب ترافیک تبدیل می کند.

آیا مطمئن نیستید که از چه بنویسید جدید واژه ها برای شما بسیار مفید است. دقت کنید و ببینید مردم سعی می کنند چه چیزی را در موتورهای جستجوگر در جستجو کنند و آمار بازدید چه مطالبی در مورد موتورهای جستجوگر بالاتر است. این موضوع می‌تواند شما را به خوبی برساند که از چه نوع سوالاتی در رابطه با محصولات خود استفاده کنید. آیا شما دانش کافی برای پاسخ به این سوالات را دارید؟ اگر دارید  جستجوی که در لغات کلیدی پیدا می‌کنید می‌تواند شما را کمک کند تا موضوع مناسب برای نوشتن را پیدا کنید.

تعدادی از پلتفرم های ایکامرس ecommerce فروشگاه های آنلاین سالانه افزایش می یابد,  ولی آیا ما به درستی می دانیم کدام یک از آنها را رهبری می کنند ما باید از خود بپرسیم کدام متد باید به کار گرفته شود تا منجر به استراتژی آنلاین موثر گردد.

نتیجه گیری

 در بالا به ۱۲ ترفند که می‌توانند منجر به بهبود سئو فروشگاه آنلاین شود اشاره کردیم این موارد شاید شامل همه چیزهایی که باید بدانید نشود. ولی با پیروی از مواردی که در بالا عنوان شده است شما قطعاً قادر خواهید بود در برابر رقبای خود بایستید و یقیناً ترافیک قابل توجهی را از موتورهای جستجوگر اگر به سمت وبسایت خود جلب خواهید کرد. قطعا با به کارگیری درست همه مواردی که در این مقاله به آنها اشاره شد شما شاهد پیشرفت قابل توجهی در تعداد بازدید کننده ها و میزان خرید از سایت فروشگاهی خود خواهید بود. در پایان امیدواریم که خواندن این مطلب برایتان مفید واقع گردد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید